Газозварювальне обладнання

Газозварювальне обладнання

Газова зварка: як вибрати

Газова зварка (газозварка, газозварювальне обладнання) — це особливий тип зварки, оскільки вона заснована на спеціальному способі плавлення металу.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 72 (всього 3 сторінок)
Для проведення газозварювальних робіт Ви можете використовувати різні горючі матеріали та гази. Так, газозварювальне обладнання може бути, наприклад, киснево-водневим або бензиново-кисневим, ацетилено-кисневим і так далі.

Газозварка має одну важливу технологічну відмінність від будь-яких інших типів зварювання — це більш спокійний, плавний та повільний розігрів зварюваних металів.

купити газозварка

Газозварка: переваги та недоліки

Як і будь-яке зварювальне обладнання, газова зварка має свої переваги та недоліки.

Газозварювальне обладнання використовується для:

  • зварювання сталей, товщина яких від 0.2 до 5 мм;
  • зварювання різних кольорових металів;
  • зварювання металів, яким під час зварювання необхідний плавний нагрів та повільне охолодження;
  • зварювання металів, яким до зварювання необхідний попередній прогрів (наприклад, чавун, різні кольорові метали і так далі);
  • твердої пайки, наплавлення та проведення наплавочних робіт різної складності.

купити газозварка

Газова зварка має ряд очевидних переваг. Так, газозварка вельми проста у використанні, досить портативна.

Як і будь-яке обладнання, газозварка може бути стаціонарною або переносною. Стаціонарна газова зварка використовується на заводах, де металеві елементи за допомогою конвеєра або іншим методом доставляються до обладнання. Але досить поширеним є і варіант, коли газозварка доставляється до місця зварювання або різання елементів. Так, газозварювальне обладнання відрізняється порівняно невеликою вагою та компактністю, його легко переносити, перевозити та перевантажувати.

Газозварювальне обладнання повільно нагріває метал, що знижує ступінь продуктивності даного обладнання зі збільшенням товщини металу. Так, при товщині металу від 8 до 10 мм газова зварка стає економічно невигідною, хоча вона може варити метали, товщини яких від 30 до 40 мм.

Варто зазначити, що зважаючи на тривалий нагрів зварюваної ділянки білязварювальна ділянка може втрачати наявні механічні властивості або деформуватися. Так, газова зварка повинна використовуватися акуратно.

купити газозварка

Газозварювальне обладнання: компоненти

Головний принцип, за яким працює газозварка — це вплив на метал високих температур за допомогою спалювання газів. Так, можна зварювати та різати різні метали. Цей принцип визначає компоненти даного обладнання.

Газова зварка: пальник та різак

Регулювання пальника виконується при нормальному горінні полум'я. Так, спочатку проводиться його налаштування на необхідну товщину металу, і лише потім активується зварювальне полум'я. Тепер Ви можете приступати до роботи. Так, одним з Ваших головних завдань є визначення необхідного режиму роботи пальника при зварюванні різних металів.

Додатково слід враховувати і ряд інших параметрів, серед яких відстань від металу до пальника, тиск, кут нахилу полум'я та інші.

Пальник або різак грає роль особливого змішувача газів, в якому виконується змішування пропану або ацетилену з киснем і їх подальше загоряння за межами пальники або різака. Регулюючи подачу газу, Ви змінюєте температуру зварювального полум'я.

купити газозварка

Різак використовується для різання металів, пальник — для їх з'єднання.

Як пальник, так і різак діляться по потужності на:

  • великі — для зварювання товстостінних металів (до 11 мм);
  • середні та малі — для господарських та побутових робіт різної складності;
  • мікромалі — для зварювання тонкостінних металів.

купити газозварка

Як правило, пальник використовується для зварювання з використанням ацетилену, різак — із застосуванням пропану.

Пальник, яким обладнана газозварка, також має ряд компонентів:

  • паяний стовбур — обладнаний вентилями, які необхідні для регулювання газу (є вентиль для горючого газу та вентиль для подачі кисню);
  • зварний наконечник — з нього виходить зварювальне полум'я, наконечники можуть бути знімними, різних видів.

купити газозварка

Газозварка: шланги та балони

Шланги або рукава, якими обладнана газозварка, потрібні для передачі газів, які надходять з балонів до пальника.

купити газозварка

Як правило, газозварювальне обладнання укомплектовано шлангами з гуми, що забезпечує гнучкість останніх. Так, шланги повинні бути довгими, адже балони Ви не завжди зможете доставити безпосередньо в місце проведення робіт. Додатково шланги повинні витримувати високий тиск газу. Варто відзначити, що якщо Ви використовуєте газозварювальне обладнання з балонами зменшеного розміру, то раціональніше застосовувати короткі шланги.

Як згадувалося вище, шланги, якими оснащена газова зварка, випускаються зі спеціальної вулканізованої гуми, яка додатково має тканинні прокладки. Якщо газозварювальне обладнання працює на парах бензину або керосину — необхідно використовувати шланги з бензостійкої гуми.

купити газозварка

Газозварювальне обладнання: редуктор

Редуктори, якими також обладнана газова зварка, встановлюються безпосередньо на газових балонах та, до певної міри, є вентилями, що знижують тиск газу, який йде в шланг. Але основне завдання газового редуктора — оптимізувати тиск.

Рівень тиску Ви будете бачити на стрілочних приборах, один з яких відображає рівень тиску, другий — рівень наповнення балона.

купити газозварка

Під час робіт користуйтеся захисними аксесуарами!