Респіратори

Респіратори

Респіратор: як вибрати

Респіратор (маска респіратор) є одним із засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) та захищає Ваші органи дихання від газів, парів, аерозолів, пилу.

Читати далi
Показано з 1 по 24 з 24 (всього 1 сторінок)
Маска респіратор — це полегшений ЗІЗ органів дихання, основним завданням якого є поставка придатного для дихання очищеного повітря.

респіратор купити

Респіратор вже давно чудово себе зарекомендував та сьогодні важко уявити собі роботи в різних складних умовах, де є ризик для здоров'я людини, без застосування даного ЗІЗ.

Сфера використання виробу така ж широка, як і кількість ситуацій, в яких не обійтися без фільтруючого повітря пристосування. Так, сьогодні респіратор може бути такого призначення:

 • побутовий — використовується під час будівництва, ремонту, реставрації і так далі;
 • індустріальний — застосовується на виробництвах;
 • військовий — як зрозуміло з назви, використовується у військових цілях;
 • медичний — застосовується для захисту від інфекцій та вірусів, що передаються по повітрю, провокаторів алергій і так далі.

респіратор купити

Маска респіратор: переваги та особливості

Якісний та ефективний респіратор неодмінно відповідає таким експлуатаційним параметрам:

 • довговічність;
 • висока стійкість до іскор та зминання;
 • можливість регулювати носовий затискач;
 • висока щільність фіксації на обличчі;
 • забезпечення простоти дихання;
 • відмінний відвід тепла;
 • затримка зварювального диму (дрібнодисперсного диму);
 • зниження інтенсивності різких запахів;
 • сумісність зі щитками зварника (захист як органів дихання, так і очей);
 • просте регулювання;
 • простота в догляді.

респіратор купити

Найбільш простий респіратор — це ватно-марлева пов'язка, яка може захистити органи дихання лише в умовах дуже слабкої запиленості.

Проста маска респіратор не має клапанів, може працювати при навантаженні у вигляді концентрованої запиленості повітря не більше 100 мг/м3. Респіратор, який обладнаний фільтрами, може захистити Ваші органи дихання вже і від високодисперсних аерозолів з концентрацією в повітрі не більше 400 мг/м3.

респіратор купити

Респіратор відрізняється невеликими вагою та опором диханню, за що так цінуються по всьому світу. Завдяки даним властивостям Ви можете використовувати респіратор тривалий час без відчутного тиску на лицьову частину.

Маска респіратор не використовується для захисту органів дихання від речовин з дуже високою токсичністю (наприклад, синильної кислоти) і речовин, які проникають в Ваш організм через шкіру! В даних випадках рекомендується використовувати протигаз (наприклад, ГП-7Б) або його поєднання з захисним костюмом (наприклад, Л-1).

респіратор купити

Респіратор класифікується за:

 • типом очищення повітря;
 • призначенням;
 • конструкцією;
 • часом роботи;
 • типом механізму захисту.

Про це далі.

респіратор купити

Респіратор: тип очищення повітря

Маска респіратор очищає повітря, що Ви вдихаєете:

 • від парогазоподібних домішок — за рахунок фізико-хімічних процесів: хемосорбції, адсорбції та каталізу;
 • від аерозольних домішок — за рахунок фільтрації за допомогою волокнистих матеріалів.

респіратор купити

Маска респіратор: призначення

Респіратор, в залежності від призначення буває: проти пилу, проти аерозолів, проти парів, проти газів, проти газів та пилу.

Протипиловий респіратор захищає Ваші органи дихання від різного пилу. В якості фільтрів в ньому застосовуються тонковолокнисті фільтрувальні матеріали, серед яких ФП (фільтр Петрянова). Такі матеріали відрізняються високими показниками фільтрувальних властивостей, міцності, еластичності та пилоємності. Маска респіратор такого типу — це У2-К, Р-2, ШБ-1 «Лепесток-200», Р-2В і так далі.

респіратор купити

Протиаерозольний респіратор захистить Ваші органи дихання від різного типу аерозолів, наприклад, під час розпилення лакофарбових матеріалів (ЛФМ). Варто відзначити, що дані вироби також відмінно захищають від деяких типів парів, наприклад, від парів розчинників.

Маска респіратор проти парів захищає Ваші органи дихання від більш дрібних частинок, ніж попередній тип. Іноді пари, від яких Ви вже отримуєте захист не видні неозброєним оком. Варто відзначити, що багато таких парів володіють неприємним запахом, але, якщо Ви такого не відчуваєте, будьте подвійно обережні!

респіратор купити

Протигазовий респіратор захистить Ваші органи дихання від різних газів та парів фосфорорганічних сполук та хлору, від органічних парів (гасу, ацетону, спиртів, бензину і так далі).

Газо-пилозахисний (протигазоаерозольний) респіратор захищає Ваші органи дихання від аерозолів, парів та газів навіть при їх одночасній наявності в повітрі. Фільтрувальні матеріали в таких захисних засобах — ФП, які зроблені з різних полімерів, наприклад, перхлорвінілу та які відрізняються відмінними ізоляційними властивостями. Також дані фільтрувальні елементи не несуть електростатичний заряд, який, як відомо, істотно підвищує ефективність уловлювання пилу та різних аерозолів. Маска респіратор такого типу, наприклад, РУ-60М.

респіратор купити

Наведемо приклад: Ви можете використовувати універсальний респіратор РПГ-67:

 • з патроном типу «А» — захист від органічних парів (гас, бензин, спирти, бензол, сірковуглець, ефіри, анілін і так далі;
 • патрон типу «В» застосовується для захисту від кислих газів (сірководень, сірчистий ангідрид, хлористий водень, пари фосфорорганічних хімії та хлору);
 • використовуючи же патрон типу «Г» Вам не страшні пари ртуті та ртутноорганічної хімії;
 • патрон типу К (КД) дозволить захиститися від аміаку та сірководню.

респіратор купити

Респіратор: конструкція

Маска респіратор конструктивно може бути одного з двох типів.

Перший тип — респіратор в формі напівмаски, на її лицьовій частині встановлюють фільтруючий елемент. У свою чергу, респіратор напівмаска може мати один з трьох класів захисту:

 • FFP 1 — пристрій з можливістю фільтрації до 4 ПКД;
 • FFP 2 — до 12 ПКД;
 • FFP 3 — до 50 ПКД.

Другий тип — респіратор в формі напівмаски, яка обладнана як фільтрувальною конструкцією, так і дихальними клапанами. Фільтри та сорбенти фільтрувальної конструкції необхідно періодично міняти.

респіратор ціна

Маска респіратор: час роботи

Маска респіратор може бути одноразовою або багаторазовою.

Респіратор одноразового застосування після відпрацювання не може використовуватися повторно. Як правило, такі пристрої є тільки протипиловими. Маска респіратор такого типу — це ШБ-1 «Лепесток», Р-2, У-2К, Р-2В і так далі.

Респіратор багаторазового застосування має систему, яка передбачає заміну фільтру. Такі пристрої маркуються по-різному, маркування відповідає марці встановленого фільтруючого патрона та нанесене по центру його кришки. Патрони, в свою чергу, розрізняються за складом поглиначів. Маска респіратор такого типу — це РПГ-67, РУ-60М і так далі.

респіратор ціна

Респіратор: механізм захисту

Маска респіратор може мати різні механізми захисту.

Система фільтрів — забруднене повітря проходить через особливий шар, який очищає його від домішок. Є різні фільтри та відрізняються вони ефективністю роботи в процесі фільтрації частинок забруднювачів певної фракції. В інструкції до виробу Ви неодмінно знайдете інформацію як про мінімальний розмір вловлюваних ним частинок, так і про умови, в яких може використовуватися маска респіратор. Наприклад, працюючи з ЛФМ необхідно використовувати фільтри, що захищають від парів, при роботі в курному та задимленому середовищі — інші, спеціально призначені для цього фільтра.

респіратор ціна

З подачею повітря — чисте повітря подається від автономного (індивідуального) балона або очищене повітря подається з патрона (в ньому воно очищається шляхом хімічних реакцій). Захисні властивості таких пристроїв посилені, оскільки вони створюють під маскою невеликий підпір повітря. Маска респіратор такого типу використовується, наприклад, в разі потреби входу або виходу із зони із забрудненим повітрям.

Комбінована система — виріб може використовуватися як в режимі фільтрації, так і в режимі подачі повітря (синтез двох перших систем).

респіратор ціна

Маска респіратор: підбір

Щоб вибрати та купити респіратор високих якості та надійності, слід враховувати досить багато параметрів та факторів. Ефективність пристрою безпосередньо залежить від умов, в яких він буде використаний.

Дуже важливо враховувати тип роботи та розташування робочого в приміщенні. Наприклад, якщо в приміщенні хороша вентиляція, зміна та, відповідно, очищення повітря відбуваються швидше, а значить, Ви можете купити респіратор полегшеного типу. Коли ж працювати доводиться в замкнутому приміщенні без вентиляції, слід передбачити захист не тільки для органів дихання, але й для очей, оскільки речовини в повітрі можуть подразнювати всі слизові оболонки.

респіратор ціна

У приміщеннях з підвищеним забрудненням та великою концентрацією шкідливих / отруйних речовин в повітрі, рекомендовано купити респіратор з хімічними патронами. Патрон має індикатор, який сигналізує про закінчення періоду його роботи.

Оскільки маска респіратор — це індивідуальний засіб захисту, вибирати її слід особисто. Для коректного вибору розміру слід виконати замір свого обличчя: за допомогою простої сантиметрової стрічки виміряйте відстань від найнижчої точки (підборіддя) до найбільшого поглиблення (перенісся).

респіратор ціна

Підбираючи даний ЗІЗ, проведіть його примірку:

 • вийміть з упаковки та огляньте на предмет справності;
 • приміряйте (враховуйте правила надягання, якщо такі вказав виробник): ніс та підборіддя повинні повністю бути всередині виробу, края ж повинні герметично прилягати до обличчя без заподіяння дискомфорту;
 • переконайтеся, що через тім'я проходить нерозтягувана тасьма, а через потилицю — друга тасьма;
 • за допомогою регулятора виберіть потрібний натяг, переконайтеся, що пряжки додаткової фіксації не дуже натягнуті (добре, коли пряжки можна регулювати, тоді Ви зможете використовувати такий виріб для практично всіх робіт по дому, незалежно від типу);
 • притисніть кінці носового затиску до носа;
 • переконайтеся в герметичності прилягання: отвір для вдиху закрийте долонею та зробіть вдих, якщо повітря не входить — все добре, якщо проходить — трохи більше придавите носовий затискач, якщо все одно проходить — обраний неправильний розмір або виріб бракований;

респіратор ціна

Протестована маска респіратор упаковується в оригінальний пакет та відправляється на зберігання.

Пам'ятайте, що в деяких випадках респіратор може накопичувати вологу, оскільки вона не виводиться та не вивітрюється за допомогою дихального клапана. Якщо таке трапилося, маска респіратор знімається та протирається чистою м'якою серветкою, потім знову можна працювати.

Також пам'ятайте, що окуляри, борода та вуса здатні порушити герметичність.

респіратор ціна

Респіратор: тип робіт

Маска респіратор — це по істині універсальний ЗІЗ, тому використовується в різних областях. Але де та який респіратор використовувати?

На підприємстві з підвищеною небезпекою робіт рекомендується використовувати вироби, розраховані на роботи з різними класами шкідливості. Найбільш підходяща в такому випадку маска респіратор — протигазоаерозольна (газопилозахисна). Фільтр вибирається залежно від типу забруднень (вивчивши склад компонентів забруднювачів).

респіратор ціна

Для простих малярних робіт не використовуйте ватно-марлеву пов'язку, оскільки вона в даному випадку абсолютно не ефективна. Маска респіратор для таких робіт підбирається в залежності від типу ЛФМ:

 • порошкова фарба — протиаерозольні моделі;
 • фарба на водній основі — протиаерозольні моделі з додатковим захистом від органічних випарів;
 • фарба на основі розчинника — модель з фільтром по органічним парам.

респіратор ціна

Для зварювальних робіт підбирається респіратор напівмаска чашеподібної форми, яка неодмінно повинна мати:

 • регульовані носові затискачі;
 • клапани вдиху;
 • чотирьохточкову систему кріплення;
 • систему фільтрів іскробезпечного виконання з прошарком, що складається з активованого вугілля.

респіратор ціна