Окуляри захисні

Окуляри захисні

Окуляри захисні: як вибрати

Проводячи ряд типів робіт, а також під час будівництва, ремонту і так далі потрібно забезпечити захист лиця та очей від випромінювання, механічних, теплових та / або хімічних впливів, які подразнюють слизову оболонку.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 53 (всього 2 сторінок)
З цією метою використовуються засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) очей та обличчя, а саме — окуляри захисні (захисні окуляри для роботи). Також не варто забувати про інші ЗІЗ, які дозволять забезпечити комплексну безпеку під час роботи.

купити захисні окуляри

Пам'ятайте, що згідно зі статистикою, кожна 4 травма на виробництві так чи інакше пов'язана з очима — попаданням сторонніх часток та хімічних речовин, через певні типи випромінювань і так далі.

Коли виникає необхідність одночасно захистити очі і органи дихання, необхідно, щоб засоби індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД) та захисні окуляри для роботи добре поєднувалися.

купити захисні окуляри

Щоб правильно вибрати та купити захисні окуляри, слід враховувати:

 • специфіку виконуваних робіт;
 • особливості конструкції самих засобів захисту;
 • ризики, які супроводжують робочий процес;
 • індивідуальні особливості кожної людини.

купити захисні окуляри

Захисні окуляри для роботи: особливості конструкції

Окуляри захисні мають дуже багато різновидів, але всіх їх можна розділити на 2 групи: закритого та відкритого типу.

купити захисні окуляри

Захисні окуляри для роботи відкритого типу, як правило, володіють класичною конструкцією — утримувані оправою лінзи та дужки. Ряд моделей додатково мають бічний захист, також замість дужок може бути регульована нагаголівна стрічка або гумка. Наприклад, популярними є окуляри захисні, які вироблені зі зміцненого пластика.

купити захисні окуляри

Захисні окуляри для роботи закритого типу мають ряд конструктивних особливостей та надають більш повний захист від механічних пошкоджень очей. Так, є навіть окуляри захисні, у яких корпус та оправа виконані як єдиний блок. Щоб захисні окуляри для роботи щільного прилягали до лиця, по краях виробу можуть бути встановлені гумові або силіконові ущільнювачі. Також замість дужок вироби мають регульоване наголів'я. Наприклад, популярні окуляри захисні обладнані м'яким еластичним корпусом, який щільно прилягає до обличчя та забезпечує максимально можливу герметичність. На голові захисний аксесуар фіксується за допомогою еластичної тасьми, довжину якої Ви можете самостійно регулювати.

купити захисні окуляри

Окуляри захисні: матеріали виробництва

Вибираючи захисні окуляри для роботи, зверніть увагу на матеріали, з яких вони зроблені. Так, в залежності від призначення, лінзи виробів можуть виготовлятись із спеціального удароміцного скла, пластику, полікарбонату, оргскла. Також лінзи бувають одношаровими, двошаровими або багатошаровими, можуть мати або не мати коригуючого ефекту, мати або не мати захисного покриття або покриття-фільтра.

купити захисні окуляри

Щоб придушити електромагнітне випромінювання окуляри захисні можуть бути доукомплектовані відкидними світлофільтрами.

Корпус, як правило, виготовляється з різних полімерних сполук, силікону або гуми.

Рухомі елементи та з'єднання виробляються з металів або пластику.

купити захисні окуляри

Захисні окуляри для роботи: покриття лінз

Якість лінз можна поліпшити, якщо виробник нанесе на них особливі покриття, кожне з яких виконує свою функцію.

купити захисні окуляри

Наприклад:

 • щоб збільшити стійкість пластикової лінзи до ударів та пошкоджень, продовжити період її використання, її покривають спеціальними зміцнювальними плівками;
 • просвітлювальне багатошарове покриття застосовується для підвищення зорового комфорту шляхом зменшення відбиття від лінзи світла;
 • для додання лінзі водо- та брудовідштовхуючих властивостей, застосовуються гідрофобні покриття різного типу;
 • розсіяти електромагнітні хвилі допомагають металізовані покриття;
 • необхідний колір лінзи досягається шляхом нанесення колірних покриттів;
 • відштовхування пилу та нейтралізацію статичної електрики забезпечує антистатичне покриття;
 • незапітніваюче покриття говорить сама за себе, але такі лінзи сьогодні рідкість;
 • фотохромне покриття дозволить Вам комфортно працювати в умовах постійної зміни освітлення.

захисні окуляри ціна

Варто зазначити, що захисні окуляри для роботи можуть мати покриття як на зовнішній, так і на внутрішній стороні лінз.

Для досягнення максимального комфорту та якості, ряд виробників застосовують для лінз багатофункціональні покриття. Чудовим прикладом такого покриття є лінзи зварювальних окулярів, які захистять очі зварника від механічних пошкоджень окалиною, бризками металу, іскрами, а також від пошкоджень сліпучим світлом.

захисні окуляри ціна

Окуляри захисні: вентиляція

Захисні окуляри для роботи закритого типу при тривалому використанні та / або різкій зміні температури в місці роботи можуть пітніти. Відкриті окуляри захисні провітрюються природним чином (з боків, зверху та знизу), закриті захисні окуляри для роботи можна провітрювати лише за допомогою спеціальних пристосувань — клапанів зверху або знизу.

Коли Ви будете працювати в середовищах, де можливий вплив агресивних хімічних речовин, рекомендується купити окуляри захисні закритого типу, які забезпечують повну герметичність (немає ніякої вентиляції).

захисні окуляри ціна

Захисні окуляри для роботи: ергономіка

За статистикою головна причина ігнорування працівниками даних захисних аксесуарів є незручність їх носіння: окуляри захисні погано сидять, постійно з'їжджають, натирають перенісся, в них стає обмеженим огляд і так далі. Щоб виключити всі ці незручності, зверніть увагу на ергономіку.

захисні окуляри ціна

Так, для оптимальної посадки виробу на обличчі, рекомендується купити окуляри захисні з дужками, довжину яких Ви можете змінювати самостійно або з тасьмою / регульованим ремінцем. Ширина тасьми / ремінця повинна бути не менша 10 мм.

Зверніть увагу на носові перемички / упори, на яких не повинно бути задирок, зазубрин та гострих країв.

Оскільки саме лінзи найбільш схильні до впливу руйнуючих факторів, можете купити захисні окуляри, в яких лінзи можна міняти.

Пам'ятайте, що хороші лінзи є дуже міцними, не дають оптичних дефектів та неодмінно забезпечують чудовий огляд.

захисні окуляри ціна

Окуляри захисні: маркування

Щоб коректно вибрати захисні окуляри для роботи слід ознайомитися з нанесеним на них маркуванням. Всі сертифіковані моделі неодмінно мають знак відповідності стандартам, на них вказані комбінація шкального номера, клас захисту та сфера використання.

захисні окуляри ціна

Механічна міцність, якою володіють захисні окуляри для роботи позначається буквами (S, F, B, A), де А — максимальна міцність. Окуляри захисні з мінімальною міцністю не позначаються ніяк.

Що стосується оптики, то всі захисні окуляри для роботи ділять на 3 класи (1,2,3), також вказані захисні параметри скел (тип покриттів, світлофільтрів і так далі).

Ідентифікація виробника — це 1 або декілька символів на корпусі.