Маски зварювальника

Маски зварювальника

Зварювальна маска Хамелеон: як вибрати

Використовуючи зварювальне обладнання, в першу чергу слід задуматися про власну безпеку.

Читати далi
Показано з 1 по 27 з 27 (всього 1 сторінок)
У нас історично склалося так, що на даний найважливіший момент, на жаль, звертають увагу далеко не всі, а даремно. Після проведення зварювальних та інших робіт без використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), всі упущені заходи безпеки гарантовано в тій чи іншій мірі, відразу або через деякий час, почнуть позначатися на Вашому здоров'ї. Часто отримані професійні хвороби є невиліковними. Сварка входить до переліку найнебезпечніших робіт.

Так, ми настійно радимо під час роботи з будь-яким зварювальним апаратом користуватися такими ЗІЗ, як захисні окуляри відповідного типу або зварювальна маска Хамелеон.

Але як вибрати та купити зварювальну маску? Про це нижче.

купити маску для зварювання хамелеон

Маска зварювальника: професійний ризик

Робочий під час виконання зварювальних робіт, в першу чергу, піддається постійним впливам яскравих спалахів світла від електричної дуги. Але це далеко не найстрашніше, оскільки крім видимого світла від електродуги, робітник отримує велику дозу ІЧ (інфрачервоного) та УФ (ультрафіолетового) випромінювання. Тривала дія даних випромінювань наносить значно більшу шкоду, ніж усіма нелюбимі «зайчики».

Також є інші, більш прозаїчні, можливості підірвати здоров'я, якщо маска зварювальника не використовується. Пам'ятайте, що бризки рідкого металу, окалина та стружка, які у великій кількості летять Вам в обличчя при зачистці зварного шва, теж псують не тільки настрій.

купити маску для зварювання хамелеон

Але є простий спосіб захиститися від усього цього — маска для зварювання.

Маска зварювальника — це не єдиний ЗІЗ очей та обличчя, є також захисні окуляри, різні щитки і так далі, які здатні істотно знизити загрозу Вашому здоров'ю.

Сьогодні маска для зварювання являє собою високотехнологічний виріб, який обладнаний сучасними електронікою та оптикою, захищає Вас від практично всіх шкідливих факторів під час зварювальних робіт.

купити маску для зварювання хамелеон

Маска для зварювання: Хамелеон

Зварювальна маска Хамелеон — це найбільш технічно «просунута» маска зварювальника, яка також є й найбільш популярною як серед аматорів, так і серед професіоналів. Суть роботи даного ЗІЗ простий: скло затемнюється динамічно в процесі зварювальних робіт. Це дуже зручно, адже дуже важко запалити дугу, коли Ви не бачите зварюваних поверхонь. Раніше при кожному запалюванні дуги Вам доводилося піднімати ЗІЗ. Маска для зварювання Хамелеон дає можливість в надітому стані безперешкодно бачити зварювані поверхні, вона темніє тільки спочатку зварювального процесу, захищаючи Ваші очі.

купити маску для зварювання хамелеон

Маска зварювальника може бути обладнана різними типами світлофільтрів. Але загальна конструкція всіх ЗІЗ приблизно однакова, чого не можна сказати про ціну.

Зварювальна маска Хамелеон — це пластикова «основа» з кріпленням (регульованим) для фіксації на голові та рідкокристалічним (РК) світлофільтром. РК-світлофільтр складається з певної кількості затемнюваних шарів та ряду фільтрів — зібраний у вигляді сендвіча та пригнічує УФ і ІЧ випромінювання. Варто відзначити, що якщо навіть світлофільтр з якихось причин не затемниться при запалюванні дуги, встановлені в ньому фільтри і так затримають випромінювання невидимого оку спектру — в даному випадку від «зайчиків» він не позбавить, але збереже зір.

купити маску для зварювання хамелеон

Зварювальна маска Хамелеон: підбір

Маска зварювальника підбирається, виходячи з параметрів світлофільтрів. Їх 4 та всі вони вказані на виробі, є стандартними по всьому світу:

  • оптичний клас;
  • світлорозсіювання;
  • гомогенність;
  • кутова залежність ступеня затемнення;
  • швидкість затемнення світлофільтру.

Згідно EN 379 (європейському стандарту) значення даних параметрів (класи) повинні бути нанесені на світлофільтр через косу риску, повинно бути вказана посилання на стандарт.

купити маску для зварювання хамелеон

Маска зварювальника: оптичний клас

Оптичний клас — це перше позначення, яке має маска для зварювання. Оптичний клас дасть Вам можливість зрозуміти будуть чи ні присутні спотворення предметів, коли Ви будете дивитися на них через світлофільтр. Оптичний клас безпосередньо залежить від якості скла й збірки світлофільтру.

Напевно кожен з Вас бачив спотворення предметів, якщо дивитися на них через багатошарові вікна. Такі ж ефекти Ви будете спостерігати, якщо використовується бюджетна маска для зварювання. Пам'ятайте, що діоптричний ефект та спотворення геометрії вкрай небажані під час зварювального процесу.

Дуже добре, коли зварювальна маска Хамелеон має оптичний клас «1». Така маска для зварювання зовсім не дає спотворень. Найгірше, коли маска зварювальника має оптичний клас «3», адже даний ЗІЗ буде швидко втомлювати Ваші очі, що позначиться на тривалості робочого процесу.

купити маску для зварювання хамелеон

Маска для зварювання: світлорозсіювання

Світлорозсіювання — це другий параметр, за яким вибирається маска зварювальника. Даний показник дозволить Вам дізнатися про можливість світлофільтру розсіювати та відхиляти світло.

Світлорозсіювання — це оптична чистота, яка, в свою чергу, визначається чистотою рідких кристалів світлофільтру, яким обладнана зварювальна маска Хамелеон. Найпростіше уявити суть даного параметра на прикладі машини. Так, якщо Ви їдете в темний час доби і йде дощ, Ви будете бачити все перед собою. Але якщо з'явиться хоча б слабке, найменше джерело світла, Ви перестанете що-небудь бачити (або будете бачити все дуже погано). При цьому видимість тим гірша, чим більше крапель дощу буде на вітровому склі. Світлофільтр, який має маска для зварювання, розсіює світло.

купити маску зварювальника

Зварювальна маска Хамелеон: гомогенність

Гомогенність — це третій параметр, за яким вибирається зварювальна маска Хамелеон. Гомогенність є показником нерівномірності затемнення різних ділянок світлофільтру.

Вимірюється гомогенність в DIN. Так, повне затемнення при використанні електрозварки становить від 13 до 16 DIN (залежить від моделі зварки та оброблюваного матеріалу). При цьому показник гомогенності, яким володіє маска для зварювання, в класі «1» не повинен побут більше ±0.1 DIN, в класі «2» та «3» — відповідно, ±0.2 та ±0.3 DIN.

купити маску зварювальника

Маска зварювальника: кутова залежність ступеня затемнення

Кутова залежність ступеня затемнення — це четвертий параметр, за яким вибирається маска зварювальника. Це показник затемнення світлофільтру в залежності від кута огляду. За цим параметром маска для зварювання також має 3 класи — 1, 2 або 3 DIN.

Перевірка даного параметра виконується дуже просто: звичайна маска для зварювання оглядається на ступінь затемнення під кутами ±15°, зварювальна маска Хамелеон зі збільшеними розмірами світлофільтру — під кутами не більше ±30°.

купити маску зварювальника

Маска для зварювання: швидкість затемнення світлофільтру

Також важливою є швидкість затемнення світлофільтру. Так, важливо, щоб маска зварювальника миттєво затемнювалася відразу після появи електродуги, завдяки чому Ваші очі будуть добре захищені.

Маска для зварювання, як правило, обладнана регуляторами глибини та швидкості затемнення. Як зазначалося раніше, якщо затемнення з якихось причин не спрацює, фільтри і так захистять Ваші очі від УФ та ІЧ випромінювання. Затемнення може не спрацювати, якщо:

  • перевищений кут падіння світла від дуги на датчик, яким обладнана зварювальна маска Хамелеон — для виключення такої можливості зверніть увагу на кількість датчиків, які має маска зварювальника;
  • коли Ви ненавмисно заступили датчик — маска для зварювання повинна використовуватися акуратно, поставтеся до її використання уважно;
  • через порушення живлення датчика — зварювальна маска Хамелеон може мати різну кількість та різні типи елементів живлення, на що необхідно звертати увагу при виборі ЗІЗ (особливо, якщо Ви часто працюєте в місцях з поганою освітленістю).

купити маску зварювальника

Зварювальна маска Хамелеон: комфорт та умови використання

Що стосується швидкості затемнення світлофільтру, побутова маска зварювальника затемнюється за 1/10000 с, професійна маска для зварювання — за 1/20000 с. Добре, коли маска зварювальника має можливість плавно регулювати ступінь затемнення.

Коли зварювальна маска Хамелеон має освітлення світлофільтра з затримкою — це також велика перевага. Не варто забувати, що після закінчення зварювання, метал деякий час розжарений та світиться вельми яскраво.

купити маску зварювальника

Маска для зварювання має датчики, які дуже важливо налаштувати (чутливість). При занадто малій чутливості датчик може не спрацювати, занадто висока чутливість призводить до моргання світлофільтру. Зварювальна маска Хамелеон без такого налаштування некомфортна в роботі.

Також маска зварювальника підбирається і з урахуванням головних кріплень. Так, чим більше зварювальна маска має доступних регулювань, тим комфортніше Вам буде працювати. Особливо це важливо, якщо зварювальна маска Хамелеон використовується постійно.

Елементи живлення, якими обладнана маска зварювальника — це сонячна батарея та літієві батарейки. Від сонячної батареї залежить довговічність заряду елементів живлення.

купити маску зварювальника

Маска зварювальника: типи

Є маска для зварювання, на світлофільтр якої Ви можете додатково встановлювати діоптричні лінзи. Така зварювальна маска Хамелеон використовується людьми з ослабленим зором. Лінзи перекривають частину огляду та дозволяють дивитися вдалину поверх лінз, при цьому маска зварювальника може не підніматися та не зніматися.

Також серед додаткового функціоналу, який може мати маска для зварювання, функції режиму шліфування та збору статистики про час робіт. Такі функції стануть в нагоді тим, хто сильно дорожить своїм здоров'ям та бажає конструктивно спланувати робочий день.

купити маску зварювальника

Зварювальна маска Хамелеон повинна підбиратися безпосередньо користувачем.

Пам'ятайте, що якісна маска зварювальника — це запорука Вашого здоров'я! Не забувайте, що якщо під час роботи Ви відчули печіння та різь в очах, з'явилася сльозотеча, очі почали втомлюватися швидше або Ви відчуваєте будь-який інший дискомфорт очей — маска для зварювання повинна бути якомога швидше замінена. Адже такі ознаки свідчать про низьку якість світлофільтру, яким обладнана зварювальна маска Хамелеон.