Чоботи

Чоботи

Спецвзуття: як вибрати

Спецвзуття (гумові чоботи, гумаки, чоботи ПВХ) — це засіб індивідуального захисту (ЗІЗ), який використовується для виконання самих різних професійних обов'язків в складних умовах.

Читати далi
Показано з 1 по 17 з 17 (всього 1 сторінок)
Гумові чоботи використовуються повсюдно: на будівництвах, під час ремонту, на підприємствах та в цехах, майстернях, в садах, теплицях та на городах, в домашньому та сільському господарстві і так далі.

Гумаки потрібні для захисту Ваших ніг від різних агресивних середовищ, погодних умов, виробничих факторів (вібрація, вплив вологи, механічні пошкодження і так далі).

Але як вибрати та купити спецвзуття? Про це далі.

купити резинові чоботи

Гумаки: матеріали виробництва

Спецвзуття може випускатися з каучуку або гуми, ПВХ, шкіри або валяної тканини. Як правило, підошва та каблук виробляються з гуми (каучуку).

Відмінна особливість, якою володіють гумові чоботи — це можливість безпечно працювати в місцях з підвищеним рівнем небезпеки. Додатково гумаки володіють підвищеними діелектричними властивостями, тому незамінні в будівельній, хімічній сферах і там, де використовується змінний струм та є підвищеним рівень вологості.

купити резинові чоботи

Гумові чоботи можуть вдягатися як безпосередньо на ноги, так і на інше взуття. Як правило, другий варіант використовується при роботі в холодних або жарких умовах, де є можливість ходити в валяних чоботах.

Також є гумаки, які можна комбінувати з валянком-утеплювачем, який забезпечує низький рівень передачі тепла.

купити резинові чоботи

Гумові чоботи: найбільш популярні

Спецвзуття з каучуку (природної гуми) або з ПВХ є дуже легким, міцним та якісним. Гумові чоботи повинні бути повністю литими, адже склеєний варіант менш міцний.

Гумаки на дотик повинні бути гладкими: не мати шорсткостей, нерівностей, тріщин або здуття. Якщо Ви виявите зазор між підошвою та основою виробу, краще вибрати іншу пару, оскільки зазор може привести до протікання.

купити чоботи робочі

Вибираючи спецвзуття, не варто покладатися лише на зорові та тактильні відчуття, адже необхідний і нюх. Так, якщо Ви почуєте різкий неприємний запах, також вибирайте іншу пару.

Гумові чоботи не повинні мати «дубову» підошву, вона повинна згинатися, адже в іншому випадку у виробах буде незручно ходити, що призводить до додаткових навантажень на хребет. Дуже добре, якщо гумаки мають рельєфну підошву, яка запобіжить ковзанню, якщо Вам необхідно ходити по підмерзлих рідинах або сльоті.

купити чоботи робочі

Пам'ятайте, що гумові чоботи не розтягуються, тому не варто сподіватися, що трохи тісні вироби можна буде розносити. Спецвзуття вибирається точно за розміром ноги!

Оскільки спецвзуття є демисезонним, непогано розрахувати температурний режим. Так, гумаки від ряду виробників утеплені повстю, флісом або вовною.

купити чоботи робочі

Спецвзуття: рекомендації

Після покупки гумові чоботи обов'язково необхідно протестувати — просто опустіть їх в тазик з водою. Така штучна калюжа допоможе виробам «пройти іспит» на водонепроникність та міцність.

Сушать вироби тільки при кімнатній температурі, оскільки обігрівачі та батареї не прискорять процес, але можуть призвести до послаблення проклеєних з'єднань — а це вірний шлях до розтріскування матеріалу.

купити чоботи робочі

Щоб забезпечити глянець та блиск поверхні виробів слід іноді протирати їх водою, в яку попередньо додано декількох крапель гліцерину.

Також не забувайте, що навіть ЗІЗ з натурального матеріалу носити більш 4 год підряд не варто, оскільки вироби абсолютно не пропускають повітря. В результаті занадто тривалого носіння починають потіти ноги, що призводить до створення сприятливого середовища для розмноження грибків та бактерій. Додатково рекомендується періодично провітрювати вироби, щоб запобігти утворенню грибка та неприємного запаху.