Круги для заточки

Круги для заточки

Круг для заточки: як вибрати

Круг для заточки (круг заточний, точильний круг) — це розхідник, який використовується на спеціальних верстатах для заточування ланцюгів бензинових, електричних та акумуляторних пил, дискових пил, стрічкових пил.

Читати далi
Показано з 1 по 16 з 16 (всього 1 сторінок)

Але як вибрати та купити круг заточний? Про це далі.

купити заточний круг

Так, для якісного розпилу дерева та інших матеріалів всі зуби ланцюгів та пильних дисків повинні:

 • мати однаковий розмір;
 • бути заточеними під певним, однаковим для кожного зуба, кутом на допустиму глибину;
 • бути розділені між собою виїмками, які повинні мати закруглену форму;
 • бути проточеними рівномірно, без блиску по кутах.

Коли Ви витримаєте всі зазначені вище вимоги, Ви зможете уникнути появи на розхіднику різних дефектів, наприклад, мікротріщин. Також рекомендується після того, як Ви використали точильний круг, дати розхіднику «відпочити» 1 добу. Це необхідно для зняття напруги, яка виникає в металі під час обробки.

купити заточний круг

Круг заточний: абразив та зв'язка

Круг для заточки, в залежності від використовуваного абразиву, може бути:

 • електрокорундовим нормальним сірим, 14А;
 • електрокорундовим білим, 25А;
 • електрокорундовим хромтитанистим рожевим, 92А;
 • монокорундовим 45А;
 • карбід-кремнієвим зеленим, 64С;
 • карбід-кремнієвим чорним, 54С.

купити заточний круг

Круг заточний випускається саме з цих речовин, тому що їх кристали мають гострі грані та кути, які і необхідні для різання.

З метою утримати зерна абразиву та надання розхіднику необхідної геометричної форми (диска або тарілки) точильний круг має допоміжну речовину, звану зв'язкою. Зв'язка може бути органічною, неорганічною або комбінованою.

Так, диск для циркулярки обробляє круг для заточки на керамічній зв'язці — суміші каоліну, шпату та вогнетривкої глини. Використовуючи такий круг заточний, Ви можете охолоджувати його та заточуваний диск лужною охолоджувальною рідиною. Також пам'ятайте, що керамічний точильний круг вимагає дбайливого догляду.

купити заточний круг

Круг для заточки на вулканітовій зв'язці виготовляється з сірки та вулканізованого каучуку. Такий круг заточний еластичний та гнучкий, не припалює пилу або диск. Але при 250°С точильний круг починає вигоряти, що супроводжується характерним запахом паленої гуми.

Точильний круг, який застосовують для обробки стрічкової пили, випускається на комбінованій або бакелітовій зв'язці. Бакеліт — це суміш з формальдегідних смол, в застиглому вигляді такі смоли представляють собою досить міцну речовину. Використовуючи такий круг для заточки, пам'ятайте, що, якщо концентрація лугу в рідині для охолодження перевищує 1.5% структура розхідника може бути порушена. Також бакелітовий круг заточний необхідно часто правити, оскільки він порівняно швидко стирається.

купити заточний круг

Точильний круг: міцність та зернистість

Сьогодні Ви можете купити точильний круг, який, в залежності від моделі, буде мати різну ступінь міцності, наприклад:

 • надзвичайно твердий — ЧТ1 та ЧТ2;
 • досить твердий — ВТ1 та ВТ2;
 • твердий — Т1 та Т2;
 • середньої твердості — СТ1, СТ2 та СТ3;
 • середній — С1 та С2;
 • середньої м'якості — СМ1 та СМ2;
 • м'який — М1, М2 та М3.

заточний круг ціна

Твердість — це важливий параметр, яким володіє круг для заточки. Твердість дає Вам можливість зрозуміти, наскільки міцно зв'язка тримає зерно абразиву та запобігає викришуванню останнього. Пам'ятайте, що ріжучі грані та кути можуть затуплятись, тому потрібно, щоб відпрацьовані зерна своєчасно випали та стерся певний шар зв'язки. Це дає можливість оголити нові гострі кристали та продовжувати виконувати роботу. У разі, коли тупі зерна не будуть випадати, круг для заточки буде лише нагрівати поверхню металу в процесі роботи, не заточуючи останню.

заточний круг ціна

Зернистість також є важливим параметром, який має круг заточний. Зернистість дає Вам можливість зрозуміти, абразивне зерно якого діаметру використовується в крузі. Зернистість не позначається на твердості, але від поєднання цих параметрів залежить, наскільки довго Вам буде служити точильний круг. Круг заточний з великим зерном має менше кристалів, ніж круг заточний з дрібним зерном. Так, навантаження на точильний круг з великим абразивом більше. Природно, в такому випадку краще вибрати такий круг для заточки з максимально високою твердістю. Круг для заточки з дрібним зерном, навпаки, повинен бути якомога більш м'яким. Це дозволить зв'язці вчасно стиратися в міру зношування дрібних кристалів, вивільняючи тим самим нові.

заточний круг ціна

Круг для заточки: швидкість обертання

Виробник, як правило, наносить на точильний круг інформацію про максимально можливу швидкість обертання розхідника.

Необхідно пам'ятати, що круг заточний, що обертається швидко є більш стійким та «твердим», зниження швидкості веде до його «пом'якшення». Так, під час роботи частота обертання твердого розхідника повинна бути знижена, при цьому швидкість подачі оброблюваної деталі повинна бути збільшена.

заточний круг ціна

Якщо Ви будете дотримуватися даних вимог, розхідник буде служити Вам довго та рівномірно заточувати ланцюги і пильні диски, не порушуючи в процесі роботи профіль зубів.