Стрічка будівельна

Стрічка будівельна

Стрічка будівельна: як вибрати

Будівельна стрічка — це ціле сімейство різних витратних матеріалів, які дозволять Вам клеїти та з'єднувати найрізноманітніші матеріали, створювати якісну ізоляцію проводки, труб, різних з'єднань, міцно фіксувати різні елементи, деталі і так далі.

купити скотч

Паперовий скотч: як вибрати

Паперовий скотч (малярна стрічка, маскувальна клейка стрічка) та креповий скотч (креп) — це спеціальна клейка стрічка, яка використовується при ремонті та будівництві, під час проведення малярних робіт, фарбування машин та різних предметів, в процесі декорування і так далі.

Малярна стрічка представляє собою стрічку з клейовим шаром, яка складається з паперової основи, поверхня якої гофрована. Рифлена структура запобігає стіканню лакофарбового матеріалу (також він частково вбирається в паперову основу).

купити скотч

Паперовий скотч має ширину від 6 до 50 мм (рідше 75 мм), довжину від 20 до 70 м (рідше 150 м) в рулоні. Малярна стрічка має товщину (щільність) в межах від 105 до 140 мкм, рулон важить, в залежності від габаритів та типу, від 70 до 300 г.

Малярна стрічка виготовляється з такими клейовими шарами:

 • каучуковий (гумовий) — мінімально термостійкий, але відрізняється максимально можливою адгезію;
 • акриловий — відрізняється високою липкістю у великому температурному діапазоні (від негативних температур до 150˚С);
 • силіконовий — може запросто витримати температуру до 260˚С, маючи термостійку основу.

купити скотч

Усередині будь-якого з вищевказаних типів складів можуть бути деякі варіації.

Паперовий скотч спочатку призначався для захисту поверхонь в процесі нанесення лакофарбового покриття (ЛФП), оштукатурювання. Основна особливість, якою відрізняється малярна стрічка, — це мала адгезія, завдяки чому Ви можете запросто знімати паперовий скотч, не пошкоджуючи при цьому покриття поверхні. Також паперовий скотч видаляється, не залишаючи на поверхні слідів клею.

Малярна стрічка незамінна, коли необхідно сформувати на поверхні чіткі межі для нанесення ЛФП, захистити поверхню, на яку Ви не хочете наносити ЛФП.

Проста малярна стрічка використовується тільки всередині приміщень, але є спеціальні типи розхідників, які можна використовувати зовні.

купити скотч

Малярна стрічка: використання при нанесенні ЛФП

При нанесенні ЛФП паперовий скотч застосовується в наступних випадках:

 • при необхідності захистити поверхні (стіни, стелю, двері, підвіконня і так далі) від попадання на них ЛФП, штукатурки, монтажної піни, клею та подібних матеріалів;
 • під час будівництва як заміна господарської стрічки, необхідної для фіксації різних захисних плівок;
 • при необхідності створити чітку фарбувальну зону, убезпечивши сусідні різні поверхні від попадання на них ЛФП;
 • при необхідності встановити чіткі межі фарбування (наприклад, при фарбуванні різних зон в різні кольори), розмітка при цьому може виконуватися прямими або кривими лініями (паперовий скотч вельми гнучкий та досить міцний);
 • при створенні зовнішніх та внутрішніх трафаретів (лінії, які Ви зробили, використовуючи паперовий скотч, в будь-який момент можна скорегувати).

купити скотч

Паперовий скотч: нестандартне застосування

Крім нанесення ЛФП, малярна стрічка використовується для вирішення безлічі інших завдань:

 • щоб не втратити дрібні деталі, їх можна приклеїти на шматок розхідника;
 • Ви можете нанести на паперовий скотч розмітку, зробити необхідні позначки та написи, що дуже зручно в побуті та незамінне в логістиці;
 • для збору сміття та пилу без пилососа під час свердління отворів на стіні, Вам достатньо просто зробити з листа простого паперу конверт, далі приклеїти його під точкою майбутнього отвору;
 • проклеюючи розхідником по колу свердло на необхідній Вам відстані від краю, Ви зробите обмежувач глибини свердління;
 • малярна стрічка дозволить Вам зафіксувати край рулетки на необхідному Вам місці та проводити вимірювання;
 • для проведення свердління гладкого матеріалу, свердло на поверхні якого буде ковзати (кахель, скло і так далі), просто приклейте в місце свердління паперовий скотч, що дасть Вам можливість як позначити точку входу свердла в поверхню, так і запобігти ковзанню свердла;
 • малярна стрічка дозволяє заклеїти на зиму вікна;
 • паперовий скотч дасть Вам можливість безпечно зібрати осколки розбитого скла;
 • малярна стрічка дозволяє захистити дверне полотно під час виконання його монтажу, проклеюючи його по периметру разом з коробкою;
 • паперовий скотч креп дасть Вам можливість акуратно загерметизувати шви та стики за допомогою герметика, при цьому останній не потрапить на поверхні, що знаходяться поряд.

купити скотч

Малярна стрічка: креп

Паперовий скотч має популярну модифікацію — паперовий креп. Креп є стрічкою, виконаною зі спеціального паперу, на поверхню якої в процесі виробництва наноситься шар клею. Клей виготовляється з натурального або синтетичного каучуку.

купити скотч

Завдяки поєднанню даних матеріалів крепова малярна стрічка отримує такі експлуатаційні переваги:

 • відмінна адгезія як з гладкими поверхнями, так і з пористими матеріалами;
 • стійкість до негативних (до -10°С) та високих (від 60 до 120°С) температур;
 • стійкість до атмосферних опадів, потрапляння прямих УФ променів (в залежності від типу);
 • порівняно висока міцність, але низька стійкість до розривів кромки;
 • стійкість до впливу розчинників.

Варто відзначити, що крім паперу, малярна стрічка креп випускається з алюмінієвої фольги, поліпропілену, спіненого поліетилену або на різнобарвній основі з тканини. Також для вирішення ряду завдань є бітумна малярна стрічка.

купити скотч

Паперовий скотч: колір

Малярна стрічка виготовляється в широкій колірній гамі, але найбільш популярною є білий паперовий скотч, який використовується для заклеювання стиків, при фарбуванні і так далі.

Також є синя малярна стрічка, яка чудово виділяється на поверхні (як червона та зелена). Такий паперовий скотч використовується для маркування товарів та вантажів, дозволяє приховувати дефекти відповідного кольору.

Коричнева та жовта малярна стрічка часто застосовується для нанесення ЛФП, поклейки картонних коробок і так далі.

Від кольору не залежать параметри та характеристики, якими володіє паперовий скотч, тому сміливо беріть відтінок, який буде контрастувати на поверхні або, навпаки, буде під її колір.

купити скотч

На ринку також попадається малярна стрічка від ряду виробників, які пов'язують її колір з характеристиками. Наприклад:

 • жовтуватий, жовтий та білий колір — це простий паперовий скотч;
 • синій — малярна стрічка має латексне покриття та є водостійкою, стійкою до високої температури (до 120˚С) та може використовуватися зовні будівель і приміщень;
 • зелений — малярний скотч може використовуватися в місцях, де температура досягає 80˚С;
 • фіолетовий та рожевий — малярна стрічка використовується для робіт з делікатними поверхнями типу шпалер, гіпсу, деревної маси і так далі.

купити скотч

Малярна стрічка: типи

Паперовий скотч є найбільш популярним, але професіонали користуються вузькоспеціалізованими різновидами даного розхідника:

Для чітких ліній — може бути стандартним — бюджетним та преміум — вартує досить багато. Остання малярна стрічка є надтонкою, випускається на базі спеціального японського паперу та потрібна для створення дуже точних ліній.

Для делікатних поверхонь — дуже тонка паперова малярна стрічка зі зниженою адгезією для безпечної роботи на шпалерах.

Радіусний — малярний скотч для робіт на вигнутих поверхнях, створення ліній та фігур з плавними вигинами, відрізняється високою еластичністю, завдяки чому не рветься.

купити скотч

Залежно від завдань, для яких призначена малярна стрічка та експлуатаційних умов розхідник також ділиться на типи.

Термостійкий — використовується під час фарбування кузова машини перед наступною гарячою сушкою. Малярна стрічка може витримати температуру від 110 до 150˚С (звичайний малярний скотч — до 60˚С). Варто відзначити, що час впливу такої високої температури обмежується 60 хв, після закінчення яких розхідник втрачає свої адгезійні та міцнісні властивості.

Вологостійкий — малярний скотч застосовується для зовнішніх робіт, оскільки, як правило, є не тільки вологостійким, але й водонепроникним.

УФ стійкий — малярна стрічка для зовнішніх робіт, стійка до впливу прямих сонячних променів.

Для тривалого наклеювання — якщо звичайний малярний скотч залишити на тривалий час, після його зняття залишаться сліди, також може пошкодитися делікатне покриття поверхні. Малярна стрічка для тривалого наклеювання, в залежності від виробника та типу, не залишить слідів після знаходження на поверхні від 24 год до 14 діб, але є різновиди, які не залишать слідів і після 30 та навіть 60 діб.

купити скотч

Залежно від типу паперовий скотч може володіти одночасно всіма вищезгаданими властивостями, що істотно розширює сферу його застосування, але позначається на вартості.

Малярна стрічка також буває двосторонньою. Двосторонній паперовий скотч може виготовлятись на різних основах — від крепового паперу до тканини. Такий розхідник є чудовою альтернативою клею.

Також є паперовий скотч без основи, який представляє собою просту клейову смугу.

Відворотний паперовий скотч (підйомний) потрібен для маскування різних ущільнювачів з гуми, які ставляться в автомобільних склі, ліхтарях, фарах, на ручках дверей, молдингах і так далі. Така малярна стрічка розділена вздовж на 2 частини: широка частина є клейкою, вузька (до 10 мм) — виконана з пластика. При використанні частина з пластика закладається під ущільнювач, клейка ж частина закріплюється зверху.

купити скотч

Армований скотч: як вибрати

Армований скотч (армуючий скотч) — це розхідник, який використовується для кріплення та ізоляції під час монтажів, ремонтів, будівництва і так далі. Армований скотч дуже схожий на простий скотч, має всі його властивості, але відрізняється основою. Так, армований скотч може бути покритий спеціальною плівкою з металу або укріплений скловолокном.

купити скотч

Армований скотч: переваги

Армований скотч такий популярний по ряду причин:

Ізолюючі властивості. Армований скотч не здатний проводити електрику, тому є аналогом ізоляційної стрічки (ізолюючої стрічки). Так, армований скотч дозволить Вам знизити витрати на придбання додаткових ізоляційних матеріалів під час проведення робіт з проводкою та шнуром.

Армований скотч відрізняється підвищеною стійкістю до зносу, може витримати дуже великі навантаження, його дуже важко порвати. Так, армований скотч дозволить Вам з легкістю зміцнити та закріпити все необхідне.

Стійкість до вологи. Армований скотч відмінно підходить для ізоляції трубопроводів, оскільки не пропускає воду.

скотч ціна

Армований скотч не розтягується протягом тривалого часу. Будь-які з’єднання, які зафіксував та зміцнив армований скотч будуть завжди добре закріплені.

Тривалий період служби. Армований скотч навіть після закінчення декількох років безперервної експлуатації не втратить своїх властивостей та завжди буде фіксувати все надійно.

Армований скотч зі скловолокном здатний витримати дуже високі температури. Такий армований скотч зручно використовувати, наприклад, під час монтажу та створення ізоляції в витяжних системах та повітродувах на кухнях будинків, ресторанів, різних підприємств і так далі.

скотч ціна

Армований скотч: використання

Армований скотч є універсальним та з успіхом використовується для вирішення наступних завдань:

 • монтаж витяжок, кондиціонерів, вентиляції;
 • з'єднання та захист стиків енергосистем і кабельних комунікацій, трубопроводів, повітроводів;
 • захист від вологи та пару самих різних витяжних каналів;
 • складання, упаковка, фіксація вантажів та товарів для їх подальшого транспортування;
 • ремонт авто;
 • виробництво самих різних технічних пристроїв та обладнання.

скотч ціна

На вартість розхідника впливають його якість, ширина та довжина в рулоні, наявність додаткових властивостей.

Унікальні властивості та неповторна надійність, якими володіє армований скотч — це основні переваги, за рахунок яких розхідник такий популярний у всьому світі.

скотч ціна

Скотч алюмінієвий та металізований скотч: як вибрати

Скотч алюмінієвий та металізований скотч — це витратні матеріали, які, як правило, застосовуються при теплоізоляційних роботах. Оскільки скотч алюмінієвий та металізований скотч зовні дуже схожі, багато хто помилково вважає, що це синоніми.

скотч ціна

Скотч алюмінієвий — це особлива фольга, на яку нанесений шар клею. Скотч алюмінієвий застосовується при ремонтах, як ізолятор, він стійкий до вологи та високих температур (короткочасно — до 400˚С).

скотч ціна

Металізований скотч — це клейка стрічка з підвищеними міцністю та стійкістю до зносу. Металізований скотч застосовується для того ж, що і скотч алюмінієвий, але він може витримати максимальну температуру 80˚С.

скотч ціна

Додатково скотч алюмінієвий та металізований скотч відрізняються структурою і складом. Так, металізований скотч має поліпропіленову основу, на яку напилений алюміній, скотч алюмінієвий — основу з алюмінієвої фольги. Також відмінності стосуються і клейового шару. Так, металізований скотч має клей на основі акрилового сольвенту, який відрізняється високою адгезією (клейку стрічку можна використовувати на будь-яких поверхнях, в тому числі нерівних).

скотч ціна

Скотч алюмінієвий та металізований скотч: переваги

Металізований скотч відбиває ультрафіолетове випромінювання та може використовуватися при температурах від -10 до +80˚С.

Металізований скотч дуже легко використовувати, оскільки він не має додаткового захисного шару, скотч алюмінієвий ж має такий шар (вкладиш), що підвищує його характеристики.

Скотч алюмінієвий вартує більше, ніж металізований скотч, оскільки в першому застосовуються більш дорогі матеріали. За рахунок таких матеріалів скотч алюмінієвий може короткочасно витримувати температуру до 400˚С.

скотч ціна

Скотч алюмінієвий та металізований скотч: застосування

Скотч алюмінієвий застосовується при:

 • монтажі труб та різних холодильних комунікацій і конструкцій;
 • встановленні компонентів кондиціонування, вентиляції;
 • термоізоляції та герметизації різних з'єднань;
 • ремонті машин, великої побутової техніки.

скотч ціна

Металізований скотч використовується при:

 • ремонті машин, в промисловості при виготовленні побутової техніки, для ремонту побутової техніки;
 • монтажі труб, компонентів систем кондиціонування та вентиляції;
 • ізоляції самих різних з'єднань, теплоізоляції;
 • захист поверхонь від впливу хімії, як тимчасовий захист від корозії;
 • упаковці важких та середніх за вагою вантажів.

скотч ціна

Ізоляційна стрічка: як вибрати

Ізоляційна стрічка (стрічка ізоляційна електрична) — це спеціальна клейка стрічка, яка застосовується для ізоляції різних проводів, кабелів та різних матеріалів, які проводять електрику. Ізоляційна стрічка широко застосовується в побуті, на різних виробництвах, в майстернях, під час ремонтів, монтажів, будівництва.

Ізоляційна стрічка може мати різну ширину, товщину, колір, може бути виготовлена з різних матеріалів, відрізнятися сферою використання.

купити ізоляційну стрічку

Ізоляційна стрічка: яка надійна?

Якісна надійна ізоляційна стрічка неодмінно повинна мати наступні властивості:

 • ефективна ізоляція від електрики;
 • вогнетривкість та термостійкість в певних межах;
 • простота та зручність використання, гнучкість при роботі з будь-якою проводкою, кабелем та з'єднанням.

купити ізоляційну стрічку

Так, при правильному застосуванні ізоляційна стрічка не проводить струм, надійно захищаючи людей від ураження електричним струмом під час роботи з будь-якою проводкою та матеріалами, які проводять електрику.

Незважаючи на той факт, що практично вся ізоляційна стрічка може експлуатуватися при досить високих температурах (до +80°С), є різновиди розхідників, які можуть спалахнути при безпосередньому контакті з відкритим вогнем. Ізоляційна стрічка з дуже хорошими термостійкими властивостями має на упаковці значок сертифікації негорючих ізоляційних стрічок за стандартом UL (Underwriters Laboratories Inc.).

купити ізоляційну стрічку

Ізоляційна стрічка: кольори

Ізоляційна стрічка може виготовлятись в різних кольорах. Як правило, різні кольори необхідні для кольорового маркування проводки та різних електронних компонентів, різнокольорові витратні матеріали не відрізняються за характеристиками.

Синя ізоляційна стрічка — вказує на проводку з напругою 220 В, чорна ізоляційна стрічка — для роботи з проводом «фаза», біла ізоляційна стрічка — застосовується для маркування, жовто-зелена та зелена ізоляційна стрічка — для роботи з проводом «земля», жовта ізоляційна стрічка — для роботи з проводкою, яка знаходиться під низькою напругою, червона ізоляційна стрічка — для роботи з трифазною проводкою 380 В.

купити ізоляційну стрічку

Ізоляційна стрічка: як приклеїти

Щоб домогтися максимально високої адгезії ізоляційної стрічки з покриттям, слід дотримуватися простих правил:

 • очистити поверхню від пилу та бруду;
 • після того, як ізоляційна стрічка прикладена до необхідного місця, необхідно сильно натиснути на неї (зчеплення буде кращим);
 • ізоляційна стрічка розтягується при обертання її навколо дроту (якщо не розтягувати, ізоляційна стрічка буде гірше прилипати);
 • ізоляційна стрічка повинна використовуватися при температурі не менше +10°С (рекомендована — від +20 до +40°С).

купити ізоляційну стрічку

Також не забувайте, що ізоляційна стрічка має слабку адгезію до фторопластової та силіконової поверхонь.

Показано з 1 по 16 з 67 (всього 5 сторінок)