Наждачний папір

Наждачний папір

Наждачний папір: як вибрати

Наждачний папір (наждачка, шкірка шліфувальна) — це розхідник, який використовується в практично будь-яких майстернях, промисловості, в побуті для затирання шорсткостей та нерівностей поверхонь елементів з деревини, металу, пластику, епоксидної смоли і так далі з метою надання останнім ідеальної або близькою до неї гладкості.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 223 (всього 8 сторінок)

Але як вибрати та купити наждачку? Про це далі.

купити наждачний папір

Наждачка: основа

Шкірка шліфувальна різниться як зернистістю, так і основою, на якій знаходиться шар абразиву.

Паперова основа. Наждачний папір з паперовою основою є найбільш популярним та бюджетним варіантом. Така наждачка запросто рветься на шматки необхідних розмірів, буває дуже дрібнозернистою, завдяки чому дозволить Вам виконати фінішне шліфування. Але така шкірка шліфувальна є «одноразовою»: Ви відриваєте потрібний шматок, проводите роботи та викидаєте розхідник. Також варто відзначити, що наждачний папір на паперовій основі швидко «забивається» відходами шліфування та стирається.

купити наждачний папір

Тканинна основа. Наждачка на тканинній основі є істотно більш зносостійкою, як правило, має просочення особливими смолами, завдяки чому набуває ще і вологовідштовхувальні властивості. Один раз використана така шкірка шліфувальна може бути промита водою, висушена та використана повторно (при цьому не один раз). Наждачний папір на тканинній основі пластичний, Ви можете його згинати, що дозволяє обробляти місця з утрудненим доступом, наприклад, різні прорізи та пази.

купити наждачний папір

Комбінована основа. Наждачка з комбінованою основою випускається за допомогою склеювання паперу та тканини з подальшим нанесенням абразиву. Шкірка шліфувальна на комбінованій основі є найдорожчою, але має всі переваги двох вищеописаних типів розхідників. Такий наждачний папір застосовується при професійній обробці в великих об’ємах.

купити наждачний папір

Фіброва основа. Наждачка на фібровій основі дасть Вам можливість обробити найміцніші матеріали. Але шкірка шліфувальна з фібровою основою — це рідкість на ринку, вона виготовляється виключно для використання на дисках шліфувального верстата.

купити наждачний папір

Шкірка шліфувальна: класифікація по абразиву

Наждачний папір може мати нанесені різні типи абразиву:

 • кераміка — найміцніший абразив, застосовуваний виключно для чорнової обробки;
 • карбід кремнію — застосовується для шліфування пофарбованих елементів, поверхонь з металів та пластиків;
 • окис алюмінію — найбільш зносостійкий абразив, застосовується при шліфуванні дерев'яних елементів;
 • гранат — застосовується при фінішній шліфовці дерев'яних елементів безпосередньо перед фарбуванням або нанесенням лаку.

купити наждачний папір

Наждачний папір: зернистість

Наждачка має різні стандарти класифікації по зернистості. Так, абразивні матеріали з міжнародною класифікацією позначаються:

 • буквою «Р» — абразив на гнучкій основі;
 • буквою «F» — абразив на не гнучкій основі.

Також після букви йде цифра, що позначає зернистість абразиву.

наждачний папір ціна

Варто відзначити, що зернистість зменшується від менших чисел до великих. Так:

 • шкірка шліфувальна від P40 до P60 — використовується для грубої шліфовки;
 • наждачний папір від P70 до P120 — застосовується при основній обробці поверхонь, видалення лакофарбового покриття;
 • наждачка від P150 до P180 — використовується для фінішного шліфування поверхонь безпосередньо перед нанесенням грунту, декору, лакофарбового покриття;
 • шкірка шліфувальна від P220 до P360 — застосовується в проміжних етапах обробки, наприклад, при міжшаровій обробці під час покриття поверхонь лаком;
 • наждачний папір від P400 до P1000 — використовується вже скоріше для полірування, ніж для шліфування;
 • наждачка від P1000 та вище — застосовується професіоналами в столярних та автомобільних майстернях, меблевих цехах і так далі.

наждачний папір ціна

Наждачка: як правильно шліфувати

Шкірка шліфувальна використовується повсюдно, але далеко не всі знають, що для правильної обробки поверхонь необхідно:

 • починати з обробки поверхонь грубозернистим абразивом, закінчувати — дрібнозернистим;
 • після обробки неодмінно видаляти пил та, якщо обробляються дерев'яні елементи, протирати їх вологою ганчіркою.

наждачний папір ціна

Підготовка поверхні

Наждачний папір підбирається, виходячи з якості оброблюваної заготовки. Коли заготовка спочатку гладка, шліфування можна пропустити або використовувати дрібнозернистий абразив.

Коли заготовка має нерівності та подряпини, використовується наждачка від Р70 до Р120, далі від Р150 до Р220. При появі нових подряпин хвилюватися не варто, адже далі буде використана дрібнозерниста шкірка шліфувальна, яка їх всі прибере.

наждачний папір ціна

Міжшарова обробка фарби, лаку, грунту

Наждачний папір використовується для міжшарової обробки з метою зберегти гладкість та рівність поверхні виробу, прибрати можливі сліди від губки та кисті.

Для міжшарової обробки використовується шкірка шліфувальна від Р220 до Р360. Перед такою обробкою обов'язково переконайтеся, що всі попередні шари ретельно просушені! При використанні для просушки будівельного фену слід дати поверхні повністю охолонути!

Також пам'ятайте, що наждачка від деяких виробників «фарбує» заготовку в колір своєї основи!

наждачний папір ціна

Фі