Шліфувальні бруски

Шліфувальні бруски

Брусок для заточування: як вибрати

Протягом всього часу основною якістю будь-якого ножа було те, наскільки довго він буде залишатися гострим без додаткової заточки.

Читати далi
Показано з 1 по 5 з 5 (всього 1 сторінок)
Сьогодні асортимент матеріалів для заточування величезний. Серед них виділяється камінь шліфувальний. Так, брусок для заточування (камінь шліфувальний, заточний камінь, абразивний камінь, брусок абразивний, брусок шліфувальний) — це розхідник, який відрізняється від інших шліфувальних матеріалів та використовується для заточування ножів, ножиць, різного ручного інструменту і так далі.

Сьогодні Ви можете вибрати та купити заточувальні камені різних розмірів, форм, зроблені з різних матеріалів. Про них далі.

купити камінь шліфувальний

Камінь шліфувальний: різновиди

Брусок абразивний, в залежності від матеріалу, входить в одну з наступних категорій: алмазний, керамічний, природний (водний), штучний (абразивний).

купити камінь шліфувальний

Заточувальні камені: алмазні

Алмазний брусок для заточування є найбільш популярним, оскільки він практичний та недорогий, Ви завжди можете знайти потрібний розмір та з необхідною зернистістю.

Якщо Ви ніколи раніше не заточували ніж, використовуючи камінь шліфувальний, саме алмазні заточувальні камені найкраще Вам підійдуть зважаючи на зручність застосування.

Але перед тим, як приступати до обробки, враховуйте, що саме такий брусок абразивний може досить легко зіпсувати кромку ножа. Найчастіше це відбувається через недосвідченість. Після заточування леза непогано буде додатково його обробити, використовуючи брусок для заточування з іншого матеріалу. Це дозволить Вам зробити лезо ще гострішим.

Додатково алмазний камінь шліфувальний відрізняється тривалим терміном експлуатації, довго не зношується.

купити камінь шліфувальний

Брусок абразивний: керамічний

Керамічні заточувальні камені також дуже популярні. Керамічний брусок абразивний має незаперечне достоїнство — високу зносостійкість. Так, поверхню розхідника майже неможливо затерти завдяки матеріалу, з якого зроблений брусок для заточування — керамічному порошку.

Але хоча керамічний камінь шліфувальний дуже якісно заточує ножі та інший ручний інструмент, сам процес досить тривалий.

Варто відзначити, що керамічні заточувальні камені також застосовують для доведення клинка до найвищої гостроти після обробки розхідниками з іншого матеріалу.

купити камінь шліфувальний

Брусок для заточування: природний камінь

Природний брусок абразивний є найбільш дорогим, також під час заточування є свої нюанси. Так, популярний природний брусок для заточування такого типу — це японський водний камінь. Перед обробкою леза його необхідно деякий час вимочити в воді. В процесі обробки камінь шліфувальний також необхідно постійно змочувати.

Використовуючи природні заточувальні камені, Ви неодмінно досягнете найвищої якості заточки, але ось сам розхідник має досить короткий експлуатаційний період (він швидко стирається).

Також пам'ятайте, що природний брусок абразивний використовують тільки професіонали. Так, якщо Ви лише починає вчитися мистецтву заточування, краще зупинитися на іншому варіанті.

камінь шліфувальний ціна

Камінь шліфувальний: штучний

Штучний брусок для заточування випускається з корунду або різних карбідів. Такий камінь шліфувальний вигідно відрізняється від інших типів доступністю та дешевизною.

Пам'ятайте, що, використовуючи тільки штучні заточувальні камені Ви не зможете довести лезо до ідеальної гостроти. Так, необхідно виконувати доведення іншим типом розхідника. Також штучний брусок абразивний стирається досить швидко.

камінь шліфувальний ціна

Заточувальні камені: зернистість

При заточуванні ножів, зверніть увагу на таку закономірність: чим більша зернистість, яку має брусок для заточування, тим сильніше камінь шліфувальний знімає метал з леза. Також заточувальні камені з великою зернистістю неодмінно залишать на лезі видимі сліди обробки.

Так, чергування розхідників з більшою та меншою зернистістю дасть Вам можливість нагострити ніж збалансовано, він буде виглядати красиво.

Спочатку рекомендується використовувати брусок абразивний з більшою зернистістю, що дозволить прибрати сліди та зробити лезо більш гладким. Потім використовуйте брусок абразивний з меншою зернистістю.

камінь шліфувальний ціна

Брусок абразивний: як використовувати

Робота, при якій використовується брусок для заточування — це ціле мистецтво. Так, перед тим як використовувати камінь шліфувальний, необхідна деяка попередня підготовка.

Для початку переконайтеся, що поверхня, яку мають заточувальні камені, повністю плоска. Для цього опустіть брусок для заточування в воду, потім поставте його на аркуші паперу. Коли на відбитку видно шорсткості, рекомендується вирівняти робочу поверхню розхідника за допомогою тертя каменя об камінь.

Заточуваний виріб необхідно укласти на камінь шліфувальний ріжучою кромкою від себе і потім поступальними переміщеннями рухати виріб по поверхні розхідника. Дуже важливо, щоб виріб залишався в одному і тому ж положенні відносно поверхні розхідника. Тільки так можна успішно виконати заточку. Такий кут складає від 15 до 45˚.

камінь шліфувальний ціна

Для початкової заточки застосовується брусок для заточування з великим зерном, для остаточної — заточувальні камені з малим зерном.

Пам'ятайте — при заточуванні ножів та іншого інструменту головною є практика!