Пилки для лобзика

Пилки для лобзика

Пилки для лобзика: як вибрати

Пилки для лобзика (полотно для лобзика) — це розхідник, який, як зрозуміло з назви, встановлюється на електричний лобзик та безпосередньо пиляє деревину, матеріали, що її містять (ОСБ, ДСП, ДВП, фанеру, ламінат, паркетну дошку), пластик, метали, оргскло, епоксидну смолу і так далі.

Вибираючи полотно для лобзика пам'ятайте, що від даного розхідника залежить акуратність пропила матеріалу та продуктивність роботи.

купити пилки для лобзика

Полотно для лобзика: маркування

Пилки для лобзика вибирають за наступними критеріями: напису на розхіднику, розміру, розводці та зубам.

купити пилки для лобзика

Варто зазначити, що єдиної системи цифробуквенного маркування для цього розхідника немає, але практично всі виробники дотримуються європейської класифікації, яку ввела в ужиток компанія Bosch або вказують її поряд зі своїми власними позначеннями. Наприклад, полотно для лобзика Bosch T101BR:

 • перша буква / букви (в даному випадку «Т») — позначає тип хвостовика, який може бути: T-подібним, T-подібним з двома упорами, U-подібним, M — Makita, американським, F — стандарту Fein або US-хвостовиком;
 • цифра / число після букви «Т» (в цьому прикладі «101») — позначає довжину, яку мають пилки для лобзика: до 75 мм — короткі, від 75 до 90 мм — середні, від 90 до 150 — довгі, від 150 мм — дуже довгі (найдовші);
 • буква після цифри / числа (в даному прикладі «В») — позначає розмір зуба від меншого до більшого: A, B, C, D;
 • остання буква (в цьому прикладі «R») — позначає додатковий параметр (спеціальний параметр) розхідника: F — біметалічні, O — з вузькою спинкою, P — для точного пиляння, X — універсальні, R — зуби реверсивні.

купити пилки для лобзика

Також зверніть увагу на тип сталі, з якої зроблено полотно для лобзика (в даному випадку «HCS»):

 • CV (HCS) — сплав легований, пружний, використовується для пиляння деревини, деревинно-композитних та синтетичних матеріалів;
 • HSS — швидкоріжуча дуже міцна сталь, застосовується для пиляння матеріалів високої твердості;
 • BM (Bi-Metal) — синтез з двох вищевказаних типів сталі, пилки для лобзика здатні витримати підвищені навантаження, використовуються в самих різних операціях;
 • HM — сплав міцний, застосовується для пиляння будівельних блоків, плитки і так далі;

купити пилки для лобзика

Полотно для лобзика також має позначки (в цьому прикладі «Wood»), які вказують на тип оброблюваного матеріалу:

 • «Wood» — м'яка деревина, волокнисті матеріали;
 • «Hardwood» — дерево високої міцності, ламінати;
 • «Inox» — для нержавійки;
 • «Alu» — для алюмінію;
 • «Metal» — для профілю, жесті, різних труб;
 • «Plaster, fiber» — для склопластику;
 • «Soft-material» — для килимів та ковроліну, полістиролу, гуми і так далі;
 • «Acrylic» — для полікарбонату та плексигласу.

купити пилки для лобзика

Рідше пилки для лобзика можуть містити написи, які уточнюють тип робіт:

 • «basic» — полотно для лобзика стандартного типу для якісного пропилу;
 • «speed» — пилки для лобзика, що забезпечують швидкий розпилу (зуби розведені);
 • «clean» — полотно для лобзика, що використовується для чистого пропилу (зуби не розведені);
 • «progressor» — пилки для лобзика для порізки різних матеріалів (зуби різні);
 • «flexible» — полотно для лобзика підвищеної гнучкості (можна різати метали);
 • «special» — пилки для лобзика використовуються для пропилу пластика, кераміки та виконання різних спеціальних робіт.

купити пилки для лобзика

Пилки для лобзика: пропил деревини

Пиляння деревини та всіх матеріалів, які її містять є основним призначенням електричного лобзика. Так, полотно для лобзика, призначене для пропилу деревини, підрозділяється за типом виконуваної обробки: швидке пиляння, чистий пропил, фігурне випилювання.

Швидке пиляння — використовується для обробки деревини, де немає потреби в особливій акуратності. Таким чином пиляють бруски для решетування, виконують демонтажні роботи і так далі. В даному процесі необхідна швидкість, яку забезпечують пилки для лобзика, що мають характерні ознаки:

 • великі зуби — до 6 мм;
 • великий розвід зубів — в межах 1 мм;
 • розхідник довгий та широкий — відповідно, не менше 60 та не більше 10 мм.

Для пиляння товстої заготовки застосовується полотно для лобзика з великими зубами, але без розводки. Такий розхідник не так сильно відходить під час роботи від вертикалі. Пам'ятайте, що чим товщі пилки для лобзика, тим краще вони тримають перпендикулярність.

пилки для лобзика ціна

Чистий пропил — застосовується під час пиляння паркетної дошки, меблевого щита, ламінату, де необхідний точний та гладкий пропил. Дані операції проводять з меншою продуктивністю, але з більш високою якістю, застосовуючи полотно для лобзика з такими характеристиками:

 • середні зуби — не більше 3 мм;
 • малий розвід зубів.

Оскільки практично всі пилки для лобзика ріжуть на втягування, опрацьовуваний матеріал поміщають зворотною стороною вгору. Для розмітки та різання з лицьового боку потрібно полотно для лобзика зі зворотним зубом. Але використовувати такий розхідник не дуже зручно, оскільки крім витримки напряму пропилу необхідно долати силу виштовхування розхідника з матеріалу.

пилки для лобзика ціна

Фігурне випилювання — використовуючи широкі пилки для лобзика вельми складно випилювати невеликі радіуси. Розхідник для фігурного різу оснащений скошеною тильною стороною, яка полегшує його провертання, дозволяє без сколів пройти заокруглення. Таке полотно для лобзика відрізняється зовнішнім виглядом:

 • малі зуби — не більше 2 мм;
 • робоча частина вузька — не більше 4 мм;
 • мала довжина — не більше 40 мм.

пилки для лобзика ціна

Полотно для лобзика: пропил полімерів

Для пиляння підвіконь та труб з ПВХ, як правило, використовуються пилки для лобзика по деревині або металу, які мають великі зуби. Полотно для лобзика з малими зубами також підходить, але пиляння необхідно виконувати на невеликій швидкості. В іншому випадку тирса швидко стане м’якою, забиваючи розхідник та Ви почнеться не пиляти, а різати розігрітим металом розхідника.

Для пиляння оргскла, тонкого пластику відмінно підходять пилки для лобзика по металу, які мають невеликі зуби.

Товстий пластик краще пиляти полотном по дереву, попередньо відключивши маятниковий хід та проводячи обробку на невеликій швидкості.

Пропил полімерних листів проводять вузьким розхідником по деревині.

пилки для лобзика ціна

Пилки для лобзика: пропил металів

Для пиляння жерсті, оцинкованих профілів застосовується полотно для лобзика з хвильовою розводкою, яке в профілі нагадує розхідник для ручної ножівки. Такі пилки для лобзика відрізняються малими зубами (не більше 1 мм), які відхилені не через 1, а групами, що складаються з 3-5 шт.

Для тривалого постійного пиляння Вам неодмінно знадобляться 3 типи розхідників: по сталі, кольорових металах та алюмінію. Коли роботи виконуються не занадто часто, достатнє 1 полотно для лобзика, яке призначене для пропила сталі, але також може пиляти текстоліт, ебоніт і так далі.

Взагалі, електричний лобзик не часто використовується для пиляння металів, оскільки в процесі роботи електроінструмент дуже навантажується, а саме пиляння виконується досить повільно. Пиляння металу електролобзиком — це, скоріше, крайній захід, який виправдовує себе зрідка, наприклад, при пилянні сендвіч-панелей з використанням біметалевих витратних матеріалів, які мають малі зуби по краях та великі всередині.

пилки для лобзика ціна

Полотно для лобзика: для особливих завдань

Варто зазначити, що гіпсокартон, в якому, як відомо, є цемент та інші схожі матеріали швидко зношують будь-які пилки для лобзика. Винятком є полотно для лобзика, яке спеціально призначене для таких робіт та має твердосплавні напайки. Крім матеріалів, що містять цемент, такі пилки для лобзика запросто ріжуть теплоізоляцію.

Щоб зробити отвір в кахлі необхідні пилки для лобзика, які призначені для обробки кераміки. Вони позбавлені зубів, але мають карбідне напилення. Такі витратні матеріали також відмінно підійдуть для пиляння полімерів, які армовані скловолокном.

Пилки для лобзика, які дозволяють пиляти картон, гуму і різні м'які матеріали також позбавлені зубів, замість яких вони оснащені відшліфованими хвилями (схожі на ніж для хліба).

Пиляти комбіновані матеріали можна спеціальними розхідниками, у яких одна половина леза має малі зуби, інша — великі.

пилки для лобзика ціна

Пам'ятайте, що працюючи з електролобзиком обов'язково потрібно користуватися засобами захисту!

Показано з 1 по 16 з 65 (всього 5 сторінок)