Полотна для ножівки

Полотна для ножівки

Полотно ножівкове: як вибрати

Ви збираєтеся відрізати шматок металу, трубу, гілки дерева, а може бути хочете відремонтувати свою меблі? Для виконання цих та багатьох інших робіт використовується ножівка.

Читати далi
Показано з 1 по 9 з 9 (всього 1 сторінок)

Але як вибрати та купити ножівкове полотно? Про це далі.

купити ножівкове полотно по дереву

Ножівкове полотно по дереву: зуби

Зуби є ключовою частиною, яку має полотно для ножівки по дереву. Відстань між зубами та їх форма визначають форму наявного розрізу. Розріз підкаже, для якої деревини підходить певне ножівкове полотно по дереву. Так, полотно для ножівки по дереву істотно відрізняється від розхідника, який застосовується для різання металу.

купити ножівкове полотно по дереву

Акуратність порізки, форма розрізу та швидкість роботи безпосередньо залежать від типу зубів. Перед тим, як купити ножівкове полотно по дереву, рекомендуємо перевірити такий параметр, як точність пропилу:

  • полотно для ножівки по дереву з малим зубом дозволить Вам створити точний та акуратний розріз, але при цьому швидкість роботи буде невеликою;
  • ножівкове полотно по дереву з великим зубом виконує грубий зріз, швидкість роботи при цьому висока.

купити ножівкове полотно по дереву

Інформація про точності розпилювання (TPI), як правило, наноситься на упаковці або самому виробі. Так, чим більше значення, тим порізка акуратніша. Наприклад, для пиляння ДСП значення цього параметра складає від 7 до 9. При цьому оброблювана поверхня буде рівною, не буде «обірваних» країв.

Полотно для ножівки по дереву, яка буде використовуватися в саду точність розпилювання не надто важлива. Тут важливо звести до мінімуму витрачувані на роботу зусилля. Для роботи в саду Вам знадобиться полотно для ножівки по дереву зі значенням точності розпилювання від 3 до 6.

купити ножівкове полотно по дереву

Полотно для ножівки по дереву: вибір

Функціональність розхідника визначають тип використовуваної для його виробництва сталі, термообробка та заточка зубів.

Ножівкове полотно по дереву вибирається по 3 параметрами: довжині, ширині, матеріалу виготовлення.

купити ножівкове полотно по дереву

Довжина. Чим більше полотно для ножівки по дереву, тим менше зусиль Вам необхідно докласти під час роботи. Варто відзначити, що довгий розхідник також менше пружинить, ніж короткий. Для порізки невеликої заготовки Вам цілком достатньо купити ножівкове полотно по дереву довжиною від 280 до 300 мм. Під час будівництва та ремонту, для розпилу великих заготовок рекомендується купити ножівкове полотно по дереву довжиною від 450 до 500 мм. Так, полотно для ножівки по дереву має мати довжину приблизно в 2 рази більшу, ніж товщина заготовки, що розрізається, в іншому випадку працювати буде не дуже зручно.

Коли Ви хочете різати заготовки з міцної деревини (ясен, дуб), рекомендується купити ножівкове полотно по дереву великої довжини, оскільки коротке буде вельми швидко затуплятись. Для виконання дрібних робіт комфортно використовувати полотно для ножівки по дереву, довжина якого не більша 350 мм, оскільки його дуже зручно зберігати як в квартирі, так і в майстерні. Для робіт на дачній ділянці можете сміливо купити ножівкове полотно по дереву довжиною від 500 до 550 мм, яке дозволить Вам проводити широкий спектр робіт. А ось плінтус, брусок, рейки Ви можете розпиляти розхідниками довжиною від 250 до 300 мм.

купити полотно для ножівки по дереву

Ширина. Як правило, даний показник коливається в межах від 100 до 200 мм. Полотно для ножівки по дереву з меншою шириною є не дуже практичним, оскільки часто ламається навіть при малому вигині. А ось більш широке ножівкове полотно по дереву не практичне в роботі.

Так, вузький розхідник незамінний при розпилі тонких заготовок, широкий — для розпилу товстих заготовок.

купити полотно для ножівки по дереву

Матеріал. Як правило, полотно для ножівки по дереву випускається з легованої сталі. Дуже добре, коли як розхідник, так і його зуби зроблені з каленої сталі. Найчастіше твердість матеріалу становить 45 HRC, кращі розхідники мають твердість від 55 до 60 HRC. Таке ножівкове полотно по дереву є досить гнучким, відрізняється зносостійкістю. Зуби таких розхідників дуже просто впізнати — на зрізі вони будуть темніші, ніж вся інша поверхня розхідника.

Так, калений зуб служить довше, але його не можна точити. Простий же зуб Ви можете заточувати, але служить він менше каленого.

купити полотно для ножівки по дереву

Ножівкове полотно по дереву: тип розпилу

Полотно для ножівки по дереву може по-різному розпилювати матеріали. Так, функціонал розхідника змінюється. Є такі основні типи розпилу: поздовжній, універсальний, поперечний та комбінований.

Поздовжній розпил. Таке полотно для ножівки по дереву рекомендується тим з Вас, хто планує власноруч виготовляти меблі. Зуб такого розхідника нагадує гачок, завдяки якому Ви можете робити розпил лише в одному напрямку, нахил зуба — до 60˚.

купити полотно для ножівки по дереву

Універсальний розпил. Дане ножівкове полотно по дереву має компіляцію зубів, тому дозволить Вам впорається з різними типами робіт. Але в такому розхіднику зуби тупляться порівняно швидко.

Поперечний розпил. Найпопулярніше ножівкове полотно по дереву, зуб якого має кут нахилу від 45 до 55˚ (схожий на трикутник). Так, ножівка виконуватиме розпил, здійснюючи поступальне переміщення вперед-назад, що дозволить працювати ефективно та з мінімальними зусиллями. Але зуб такого типу найкраще підходить для розпилу сухого матеріалу та не призначений для розпилу мокрого дерева.

Комбіновані зуби. Полотно для ножівки по дереву забезпечено двома типами зубів: трикутними та напівкруглими. Трикутні є вузькими та необхідні для формування пропилу, напівкруглі більші та призначені для розширення пропилу. Також напівкруглі зуби при поверненні виводять тирсу назовні.

купити полотно для ножівки по дереву

Полотно ножівкове по металу: використання

Полотно для ножівки по металу необхідне для розпилу виробів з різних металів. Також полотно ножівкове по металу застосовується для різання пластику, кераміки, оргскла, ламінату, може різати деревину і так далі. Ось чому полотно для ножівки по металу по праву вважається універсальним.

Варто відзначити, що при обробці матеріалу його краї виходять максимально рівними.

купити полотно ножівкове по металу

Використовуючи полотно для ножівки по металу Вам необхідно запастися деяким терпінням, оскільки розпил дрібними зубами виконується досить повільно. Під час роботи полотно ножівкове по металу має переміщатися виключно рівно. Не допускається виляння розхідника в сторони, адже це неодмінно відіб'ється на якості розпилу та може відбитись на цілісності розхідника (він вельми крихкий).

Полотно для ножівки по металу виготовляється з міцних сплавів. Також полотно ножівкове по металу може мати зуби як тільки з одного боку, так і з двох. Зуби мають клиноподібну форму. Вибираючи полотно для ножівки по металу, зверніть увагу на загартування зубів, оскільки такі розхідники не можна точити. Від якості термічної обробки розхідника безпосередньо залежить період його використання. Поширена довжина, яку має полотно ножівкове по металу, становить від 150 до 300 мм, але варіантів багато.

купити полотно ножівкове по металу

Полотно для ножівки по металу: як вибрати

Полотно ножівкове по металу вибирається, виходячи з таких критеріїв розхідника:

  • форма та крок зубів — важливі параметри, які визначають товщину оброблюваних заготовок та час, який необхідно буде витратити на розпил (чим більше зубів, тим швидше полотно ножівкове по металу проводить розпил);
  • довжина — підбирається в залежності від габаритів оброблюваних заготовок (полотно для ножівки по металу має мати мінімум в 2 рази більшу довжину, ніж товщина заготовки, що розпилюється).

купити полотно ножівкове по металу