Ланцюги для бензопил та електропил

Ланцюги для бензопил та електропил

Ланцюг до бензопили: як вибрати

Ланцюг до бензопили та ланцюг для електропили (ланцюг для мотопили) — це розхідник, який встановлюється, відповідно, на мотопили та електропили і безпосередньо пиляє деревину та матеріали, які містять останню. Будь-який професіонал Вам скаже, що не потужність робить мотопилу відмінним інструментом, а саме спосіб її експлуатації та поводження з мотопилою. Головне, від чого залежать ріжучі якості інструменту — це ставлення до його ланцюга. Так, ланцюг до бензопили необхідно правильно експлуатувати, постійно займатися його підточуванням та, природно, правильно вибирати. Ланцюг для електропили — це дуже важливий її компонент. Так, коли мотор інструменту навіть при неправильному з ним поводженні може працювати певний час, то ланцюг до бензопили при некоректному поводженні вийде з ладу вже через 10 хвилин роботи.

купити ланцюг для бензопили

Ланцюг для електропили: крок

Ланцюг для електропили, в першу чергу, вибирається по його кроці. Так, будь-який такий розхідник має свій крок — відстань між найближчими хвостовиками (зубами) або між 3 заклепками, поділена на 2. Крок міряють в дюймах, найбільш популярними є: 0.325, 0.375 та 0.404˝. Ланцюг до бензопили з кожним із кроків необхідний для вирішення певних завдань. Так, побутова мотопила відразу випускається під певний крок і лише професійне обладнання може працювати з усіма типами ланцюгів.

купити ланцюг для електропили

Будь-який з вищевказаних розхідників встановлюється на мотопили певних потужностей та з певними крутними моментами. Так, чим менший крок, тим меншу продуктивність має ланцюг до бензопили і тим менше потрібно зусиль для його руху вздовж деревини. Коли крок великий — все навпаки.

Також крок впливає на «агресивність» інструменту — працездатність та простоту керування. Так, чим більший крок, який має ланцюг для електропили, тим сильніше розхідник «рве» дерево та, відповідно, Вам необхідно докласти більше зусиль для утримання інструменту. Розхідник, який має великий крок, також має ланки великих розмірів — пропил буде ширшим — а для цього мотору інструменту необхідно докласти більше зусиль. Ось чому купувати ланцюг до бензопили з великим кроком та ставити його на малопотужний агрегат не практично. До того ж Ви можете просто зіпсувати інструмент.

купити ланцюг для бензопили

0.325˝

Це мінімальний крок, який може мати ланцюг для електропили. Також розхідник з таким кроком є найбільш поширеним. Такими розхідниками обладнані багато малопотужних побутових та напівпрофесійних моделей.

Ланцюг до бензопили з кроком 0.325˝ рекомендується до встановлення на обладнання потужністю не більше 3.5 к. с.

Такі мотопили часто застосовуються для спилювання сучків та валки дерев з тонким стовбуром, при ремонтних та будівельних роботах.

Такий ланцюг для електропили дозволить Вам працювати більш плавно та комфортно, не дуже сильно «рве» дерево спочатку розпилу.

купити ланцюг для бензопили

0.375˝ або 3/8˝

Ланцюг до бензопили з кроком 0.375˝ менш популярний, ніж попередній та встановлюється на обладнанні з мотором до 4 к. с.

Така ланцюг для електропили застосовується для валки дерев з порівняно тонким стовбуром, розпилу деревини середньої товщини.

Даний розхідник є оптимальним варіантом для встановлення на напівпрофесійні та професійні агрегати.

купити ланцюг для бензопили

0.404˝

Ланцюг до бензопили з кроком 0.404˝ встановлюється виключно на професійних моделях, які мають потужність від 5.5 к. с.

Такий розхідник дозволить Вам запросто валити величезні дерева. Також такі мотопили відрізняються підвищеним крутним моментом.

купити ланцюг для бензопили

Також пам'ятайте, що крок, який має ланцюг електропили, повинен відповідати кроку відомої та ведучої зірочок! Вище наведена інформація по 3 типах кроків. Всього ж їх 5: ще є 0.25˝ (1/4˝) та 0.75˝ (3/4˝), але вони менш популярні.

Ланцюг до бензопили: товщина хвостика

Товщина хвостика (товщина провідної ланки) — це наступна характеристика, за якою вибирається ланцюг для електропили. Так, в залежності від моделі інструмента його паз на шині може мати різну ширину, ось чому є ведучі ланки під різні шини.

Товщина хвостовика може бути 0.043˝ (1.1 мм), 0.05˝ (1.3 мм), 0.058˝ (1.5 мм), 0.063˝ (1.6 мм) та 0.08˝ (2 мм).

ланцюг для бензопили ціна

  • 0.043˝ (1.1 мм) — це мінімум. Хвостовик такого розміру має ланцюг до бензопили малої потужності, яка не підходить для роботи при високих навантаженнях;
  • 0.05˝ (1.3 мм) — хвостовик даного розміру має ланцюг для електропили більш високої потужності. Таке обладнання є найбільш популярним, може бути як побутового призначення, так і напівпрофесійним;
  • 0.058˝ (1.5 мм) — хвостовик такого типу найбільш популярний серед напівпрофесійного та професійного устаткування;
  • 0.063˝ (1.6 мм) — це дуже міцні розхідники, що застосовуються виключно на професійному обладнанні;
  • 0.08˝ (2 мм) — максимально міцний розхідник, який дозволить професійній мотопилі працювати під дуже високими навантаженнями.

ланцюг для бензопили ціна

Ланцюг для електропили: глибина розпилу та висота профілю

Третій фактор, за яким необхідно вибирати ланцюг електропили — це висота профілю, завдяки якій можна отримати інформацію про глибину пропилу. Чим вищий профіль, тим вища продуктивність та навпаки. Глибину пропилу Ви можете змінити самостійно, сточивши обмежувачі (знаходяться біля кожного різця).

Стандартно є 2 типу профілів: 0.025˝ (0.635 мм) — ланцюг для електропили називається низькопрофільним, 0.03˝ (0.762 мм) — ланцюг до бензопили високопрофільний.

Найчастіше високопрофільні розхідники встановлюються на професійному обладнанні, низькопрофільні — на побутовому та напівпрофесійному.

ланцюг для бензопили ціна

Ланцюг до бензопили: довжина, зуби

Так, ланцюг для електропили може бути довгим або коротким. Але це не головне. Основне — це крок та кількість ланок (кількість хвостиків). Хоча багато хто в характеристиках товару вказує ріжучі зуби, правильніше вказувати кількість хвостовиків, яких в 2 рази більше, ніж зубів.

Вибираючи розхідник, пам'ятайте, що не можна брати шину більшу або меншу тієї, яка вказана в інструкції до обладнання.

ланцюг для бензопили ціна

Ланцюг для електропили: ріжучі ланки

Тип ріжучих ланок — це параметр, який буде важливий тільки тим з Вас, хто є володарем професійної мотопили. Так, є різні типи ріжучих ланок, які відрізняються формою. Серед них виділяються чизельний та чиперний типи.

Чизельний тип. У розрізі ланка нагадує цифру «7». Даний профіль ланки вважається оптимальним, дозволить якісно та швидко виконати роботи, оскільки вся робоча поверхня є строго прямою та рівномірно врізається в дерево. Такий тип ланки найчастіше використовується на розхідниках до професійних пил. Але чизельні ланки складно заточувати та вони дуже чутливі до піску, бруду.

Чиперний тип. У розрізі ланка нагадує серп. Ріжучі характеристики такої ланки трохи гірші, ніж у попередньої, але вона більш стійка до бруду та її легше заточувати.

ланцюг для бензопили ціна

Ланцюг до бензопили: послідовність ланок

Так, будь-який стандартний ланцюг для електропили на 1 ріжучу ланку має 2 хвостики (ведучі ланки). Але сьогодні в продажу з'явилися розхідники, у яких ріжучих ланок менше. Вони називаються з напівпропуском та пропуском. У першому типі в кожній другій парі зубів вставлена 1 додаткова сполучна ланка, в другому — додаткова сполучна ланка стоїть між кожним зубом.

Так, стандартний ланцюг до бензопили на 64 хвостики (ведучі ланки) повинен бути обладнаний 32 ріжучими зубами (50%). При напівпропуску кількість ріжучих зубів становить 40%, при пропуску — 37.5%.

Такі розхідники роблять виключно з огляду на цінність ріжучих зубів. Коли ж зробити розхідник більш коротки не виходить, пропускаючи зуби виробник здешевлює ланцюг.

Але такі розхідники роблять мотопилу більш «агресивною», значно знижують її продуктивність, збільшують знос пильної гарнітури та обладнання. Ось чому такі розхідники не рекомендовані до покупки та використання.

ланцюг для бензопили ціна

Ланцюг для електропили: поздовжній та поперечний

Розхідник поздовжнього типу використовується для розпилу дерева вздовж волокон, поперечного — поперек. Оскільки різниця опору дерева в цих двох випадках різна, для поперечного розпилу необхідний не гострий кут заточки (від 25 до 35˚), для поздовжнього — гострий (від 5 до 15˚).

Так, мотопила, як правило, застосовується для поперечного розпилу деревини, оскільки пиляти вздовж набагато ефективніше циркулярною пилою, яка зможе зробити це більш ефективно. Ось чому ланцюг до бензопили, який потрібен для поздовжнього пиляння не користується надто великим попитом.

ланцюг для бензопили ціна

Також пам'ятайте, що інформація вище не містить даних про те, як правильно заточити ланцюг, правильно його натягувати, експлуатувати. Ця інформація також вкрай важлива для надійної та довговічною роботи розхідника.

Показано з 1 по 16 з 27 (всього 2 сторінок)