Шліфувальні круги

Шліфувальні круги

Круг шліфувальний: як вибрати

Круг шліфувальний (круг для шліфування) — це розхідник, який необхідний для обробки металів, сталей, пластиків, оргскла і так далі.

Круг для шліфування встановлюється на КШМ, може працювати на шліфувальних та заточувальних верстатах.

Але як вибрати та купити круг шліфувальний? Про це далі.

купити круг шліфувальний

Круг для шліфування: критерії вибору

Круг шліфувальний вибирається, виходячи з 3 основних параметрів:

 • параметри розхідника повинні збігатися з характеристиками електроінструменту, яким буде проводиться обробка;
 • розхідник підбирається під тип оброблюваного матеріалу;
 • термін придатності розхідника.

Круг для шліфування та електроінструмент, на якому він буде працювати повинні підходити один до одного. Так, діаметр, який має круг шліфувальний може бути від 80 до 500 мм, для більшості побутового обладнання підходять діаметри 115, 125, 150, 180 та 230 мм. Також вибираючи круг для шліфування, зверніть увагу на діаметр отвору посадки, який може бути 22 та 32 мм.

купити круг шліфувальний

Також з відповідним параметром електроінструменту повинна збігатися швидкість, на якій може обертатися круг шліфувальний. Максимальна швидкість обов'язково вказується на поверхні розхідника. Ряд виробників для позначення швидкості вибирають різні кольори:

 • білий — до 25-35 м/с;
 • синій — до 45-50 м/с;
 • жовтий — до 60 м/с;
 • червоний — до 80 м/с;
 • зелений — до 100 м/с.

купити круг шліфувальний

Вибрати круг шліфувальний по типу оброблюваних їм матеріалом нескладно, оскільки більшість розхідників є універсальними. Але такі круги вартують більше, тому краще підібрати спеціалізований розхідник для обробки певного матеріалу. Як правило, виробник маркує круг для шліфування значками: армований бетон, керамічна плитка, камінь, метали і так далі.

Третій параметр, за яким вибирається круг шліфувальний, у деяких викликає подив. Насправді, на ринку багато розхідників від відомих виробників, які гарантовано не є підробками, але підкуповують вже дуже доступною ціною. Так, перед тим як купити круг для шліфування за дуже низькою ціною, зверніть увагу на його термін придатності — швидше за все він закінчився або закінчується. Застосовувати такий круг шліфувальний не можна — він несе загрозу як Вашим, так і оточуючим здоров'ю та безпеці!

купити круг шліфувальний

Круг шліфувальний: матеріал та зв'язка

Зв'язка — це матеріал основи, який необхідний для з'єднання та утримування разом абразивних зерен, з яких складається круг для шліфування. Коректно обраний по зв'язці розхідник неодмінно буде працювати з високою ефективністю.

Круг для шліфування на бакелітовій зв'язці використовується для силового шліфування при великих швидкостях, різьбошліфування, обробки металів, заточування ножів та інструментів різного призначення, фінішної обробки різних циліндрів і так далі.

купити круг шліфувальний

Круг шліфувальний на вулканітовій зв'язці застосовується для виконання чистової обробки, полірування, бесцентрової обробки.

Круг для шліфування на керамічній зв'язці використовується для зубошліфовки, шліцешліфовки, заточування ножів та різних інструментів, бесцентрової, профільної та іншої обробки.

круг шліфувальний ціна

Круг для шліфування: маркування

Кожен круг шліфувальний має на поверхні різні написи та значки. Перше, на що Вам потрібно звернути увагу — для якого електроінструменту підходить конкретний розхідник: ручного інструменту або верстата.

Також зверніть увагу на:

 • зернистість — може бути до 2000 мкм (іноді більше);
 • висоту розхідника;
 • точність габаритів розхідника.

круг шліфувальний ціна

Зернистість — це параметр, який дає Вам можливість зрозуміти, абразивні частинки якого діаметру використовуються в розхіднику. Чим більша зернистість, тим швидше Ви можете обробляти поверхню. Для високоточних робіт використовується круг для шліфування з дрібним зерном, для грубої обробки — з великим зерном. Загальноприйнятий стандарт — це система FEPA — зернистість позначають буквою «F». Так, круг шліфувальний може мати зернистість від 4 до 1200. Чим більше число, тим дрібніші зерна абразиву.

Як правило, в побуті використовується круг шліфувальний з таким діапазоном зернистості:

 • дрібний абразив — від 70 до 220;
 • середній абразив — від 30 до 60;
 • грубий абразив — від 16 до 24.

круг шліфувальний ціна

Круг для шліфування з дрібним та середнім зерном застосовується для:

 • створення шорсткості від 0.32 до 0.08 мкм;
 • фінішної обробки та доведення;
 • обробки міцних сплавів та гартованих сталей;
 • високоточної обробки.

круг шліфувальний ціна

Круг для шліфування з великим зерном використовується для:

 • видалення припусків, обдирання та початкової обробки;
 • роботи на потужних великих верстатах;
 • обробки алюмінію, латуні, міді та ряду інших кольорових металів;
 • обробки великогабаритних деталей та елементів, де площа зіткнення розхідника з матеріалом поверхні виробу велика.

круг шліфувальний ціна

Товщина кромки розхідника — це висота, яка може бути від 1 до 5 мм. Чим менша висота, тим простіший робочий процес, але більша швидкість зносу розхідника.

Точність габаритів — може бути «АА», «А» або «Б». Для вибору розхідника по типу точності, слід знати, який вид операцій Ви будете виконувати та яку точність обробки хочете досягти. Для більшості типів обробки підбирається круг для шліфування класу «Б». Для високошвидкісної та точної обробки підходить розхідники класу «А», для високоточної обробки — «АА».

Показано з 1 по 16 з 263 (всього 17 сторінок)