Коронки

Коронки

Коронка по металу, коронка по дереву, коронка по бетону: як вибрати

Коронка — це циліндричний інструмент, який застосовується на дрилі, шуруповерті, перфораторі, свердлильному верстаті і так далі для створення некрізних та наскрізних отворів в різних матеріалах. Розхідник, в залежності від оброблюваного матеріалу буває: коронка по металу, коронка по дереву, коронка по бетону та коронка алмазна по керамограніту.

Але як вибрати та купити коронку? Про це далі.

купити коронку

Коронка: типи

Коронка по металу — це розхідник, який може бути пофарбований в різні кольори, має корпус зі спеціального міцного сплаву. Якщо коронка по металу біметалічна, її зуби з кобальту та сталі і корпус зі сталі являють собою одне ціле. Така коронка по металу досить універсальна, тому дозволить Вам обробляти нержавійку, листові матеріали, пластик, деревину і так далі. Дана коронка по металу може мати зуби зі стандартним кроком або зі змінним кроком, різними висотою та нахилом. Оброблюється метал на малих обертах валу двигуна електроінструменту та з використанням мастильно-охолоджувальної рідини (МОР).

купити коронку по металу

Коронка по дереву пофарбована в чорний колір, випускається з металу. Коронка по дереву дозволить Вам створювати отвори великого діаметру в деревині будь-якої твердості, ламінаті, різних деревовмісних плитах та матеріалах, фанері і так далі. Коронка по дереву може бути з фіксованим або налаштовуваним (ріжучі стрічки змінюються) діаметром. Обробляється деревина на малих обертах. Продуктивність залежить від матеріалу розхідника, форми (заточування) та кількості зубів. Варто відзначити, що коронка по дереву з дрібними зубами працює повільніше, але отвір виходить з більш гладкими стінками, великі зуби — це грубий різ, в процесі якого можливі відколи.

купити коронку по дереву

Коронка по бетону оснащена напаяними на циліндр з металу сегментами. Найчастіше вони алмазні. Зі зворотного боку коронка по бетону має кріплення для затиску розхідника в патроні. Сегменти, в свою чергу, бувають «твердими» або «м'якими». Коронка по бетону вибирається залежно від оброблюваного матеріалу. Так, обробляючи армований бетон розхідником з «м'якими» сегментами, останні зношуються швидше, але швидкість обробки вельми висока. «Тверда» коронка по бетону служить довше, але працює не так швидко. Обробка матеріалу виконується на малих обертах із застосуванням МОР.

купити коронку по бетону

Алмазна коронка по керамограніту має алмазне покриття та застосовується для обробки граніту, керамограніту, кераміки, мармуру і так далі. Обробка матеріалу проводиться на невеликих оборотах з використанням МОР.

купити алмазну коронку

Центрувальне свердло потрібно для збільшення точності свердління. Щоб добре зафіксувати центрувальне свердло в патроні, його хвостовик повинен мати більший діаметр, ніж робоча частина. Центрувальне свердло має тримач, завдяки якому під час свердління не буде перекосів, розхідник не буде виривати з оброблюваного матеріалу. Якщо потрібно створити глибокий отвір, застосовується хвостовик.

купити центрувальне свердло

Розглянемо всі типи коронок детальніше.

Коронка по металу: як вибрати

Коронка по металу (кільцева фреза по металу) займає своє почесне місце серед інструменту, дає Вам можливість заощадити кошти (за оплату роботи) та час (очікування запрошеного майстра). Коронка по металу дозволить Вам швидко зробити отвір під замок в дверях, створити круглі «ніші», тюнінгувати авто, бере участь у виготовленні перекриттів, каркасів та конструкцій різного призначення, столів, поличок, декоративних елементів і так далі.

купити коронку по металу

Конструктивно коронка по металу має такі елементи:

 • склянку з металу;
 • ріжучу кромку;
 • хвостовик.

купити коронку по металу

Насадка забезпечена ріжучою частиною у вигляді зубів, які, в свою чергу, бувають продовженням корпусу або напаяними.

Коронка по металу кріпиться на електроінструмент за допомогою хвостовика, який буває тригранної або шестигранної форми (залежно від габаритів та діаметру розхідника).

Розхідники відрізняються габаритами та особливостям матеріалу виробництва. Так, коронка по металу може мати діаметр від 14 до 152 мм, може бути зроблена з легованої або загартованої сталі. Легована міцніша.

купити коронку по металу

Твердосплавна коронка по металу

Будь-яка сталь має ряд добавок — є легованою — доповненою різними компонентами, які змінюють та підсилюють її фізичні властивості. Твердосплавний розхідник ще називається «коронка по металу зі швидкорізальної сталі». Швидкорізальна сталь є високолегованою та має в своєму складі вольфрам (в кількості 19%), ванадій (в кількості 2.6%), молібден (не більше 3%), хром (в кількості від 3.5 до 4.4%). Так, твердосплавна коронка по металу є високоміцною, стійкою до зносу, стійкою до деформації при високих температурах (до 600°С).

Твердосплавна коронка по металу широко застосовується в побуті, при ремонті, будівництві, оскільки відрізняється високою якістю та доступною ціною.

купити коронку по металу

Біметалічна коронка по металу

Біметалічна коронка по металу виготовляється з 2 типів металу — кобальту (в кількості не менше 8%) та швидкорізальної сталі. Біметалічна коронка по металу дозволить Вам ефективно різати найрізноманітніші метали, серед яких нержавійка, мідь, латунь, алюміній і так далі.

Насадка може мати різні діаметри, найбільш популярні з яких знаходяться в діапазоні від 20 до 152 мм.

купити коронку по металу

Біметалічна коронка по металу відрізняється:

 • високою якістю матеріалу, завдяки чому можна різати метали різної твердості;
 • наявністю бічних отворів для відводу стружки та охолодження розхідника;
 • особливістю розташування й формою зубів, завдяки яким Ви можете виконувати акуратні отвори, позбавлені задирок;
 • мінімальною вібрацією в процесі роботи;
 • наявністю особливого хвостовика, завдяки якому коронка по металу може встановлюватися на електроінструмент різної потужності.

купити коронку по металу

Коронка по дереву: як вибрати

Коронка по дереву (кільцева пила по дереву, торцева фреза, корончате свердло по дереву) виготовляється у формі циліндра, з одного краю якого знаходиться хвостовик, а з іншого — зубчаста ріжуча кромка. Коронка по дереву може обробляти деревину будь-якого типу, різні плити, фанеру, паркет, ламінат і так далі.

купити коронку по дереву

Коронка по дереву в комплекті має свердло, яке виступає за лінію ріжучих зубів. Це необхідно для визначення центру отвору та забезпечення отримання дуже рівного зрізу.

Коронка по дереву може мати монолітну конструкцію (циліндр та зубчаста кромка є одним цілим) або розбірну (ріжучі кільця різних діаметрів вставляються в спеціальне посадкове гніздо).

Якщо виникає необхідність зробити ідеально чистий та правильний отвір використовується довговічна біметалічна коронка по дереву. Така коронка по дереву зроблена з кобальту та сталі підвищеної міцності.

купити коронку по дереву

Експлуатаційні можливості, якими володіє коронка по дереву, безпосередньо залежать від її основних характеристик:

 • висоти — як правило, коронка по дереву має висоту 40 мм;
 • діаметру — коронка по дереву може мати діаметр від 30 до 150 мм, але окремі розхідники можуть володіти діаметрами до 300 мм;
 • профілю та кількості зубів — чим більший діаметр, тим більше зубів має коронка по дереву, форма зубів — це правильний трикутник або з вершиною (нахилена на 30-40°, нахил для всіх зубів однаковий);
 • кількості обертів — коронка по дереву повинна підходити до певного електроінструменту, наприклад, коронка по дереву 68 мм повинна працювати при 950 об/хв, коронка по дереву 110 мм — при 500 об/хв (чим більший діаметр — тим менше число обертів).

купити коронку по дереву

Коронка по бетону: як вибрати

Коронка по бетону є дуже популярною, адже дозволяє Вам без проблем проводити заміну проводки, розеток, вимикачів та інші ремонтні роботи. Розхідник, крім бетону, може обробляти цеглу, природний та штучний камінь, гіпсокартон, газобетон і інші подібні матеріали.

купити коронку по бетону

Оскільки коронка по бетону найчастіше застосовується для створення отворів під розетки, її часто називають «коронка для підрозетників».

Залежно від моделі, коронка по бетону може робити отвори на глибину до 1.5 м.

Насадка схожа на шматок труби, верхні краї якої забезпечені особливими ріжучими частинами. Ріжуча поверхня виготовляється з високоміцного сплаву. Інший кінець має фланець для кріплення розхідника до електроінструменту.

купити коронку по бетону

Також коронка по бетону обладнана свердлом, яке необхідно, щоб коронка по бетону «не гуляла». Варто відзначити, що дане свердло необхідно часто міняти, оскільки воно порівняно швидко тупиться.

Крім твердосплавного покриття коронка по бетону може мати алмазне покриттям. Алмазна коронка по бетону найбільш довговічна, не потребує заточування та може обробити найбільш міцні матеріали.

купити коронку по бетону

Коронка по бетону: типи

Коронка по бетону може бути твердосплавною, алмазною або карбідо-вольфрамовою.

Твердосплавна коронка по бетону застосовується частіше інших, оскільки є дешевою та стійкою до зносу. Такий розхідник виготовляється шляхом нанесення на поверхню напайок з особливого сплаву. Варто зазначити, що такі напайки відлетять, якщо при обробці Ви потрапите на арматуру, тому твердосплавна коронка по бетону не використовується для обробки бетону з армуванням.

купити коронку по бетону

Алмазна коронка по бетону використовується для різу простого бетону, залізобетону, коштує порівняно дорого, але є дуже стійкою до зносу, довговічною, швидко обробляє матеріал, підходить для масштабних робіт. На ріжучу поверхню нанесені технічні алмази.

купити коронку по бетону

Карбідо-вольфрамова коронка по бетону також використовується для обробки каменю, цегли, кераміки, оскільки поєднує в собі властивості декількох коронок. Карбідо-вольфрамовий розхідник забезпечений шестигранником. Варто відзначити, що дана насадка не застосовується для обробки залізобетону.

купити коронку по бетону

Коронка по бетону: параметри

Коронка по бетону може поставлятися окремо або в наборах (різні діаметри). Найбільш популярним є розхідник, діаметр якого 68 мм. Рідше використовується виріб з діаметрами 70 та 75 мм. Також є діаметри 8, 10, 12, 20, 24 та 32 мм.

Також при виборі звертайте увагу на довжину розхідника та кількість ріжучих елементів, які можуть бути в кількості 5, 6 та 8 шт. (чим їх більше, тим вища продуктивність роботи).

купити коронку по бетону

Алмазна коронка по керамограніту: як вибрати

Алмазна коронка по керамограніту конструктивно схожа на розхідник для обробки бетону, має в якості ріжучих елементів напилення з натуральних або штучних алмазів. Насадка коштує чимало, але найбільш довговічна, дозволить Вам обробити граніт та керамограніт, мармур, кераміку, запросто прорізає металеву арматуру, яка може бути в цих матеріалах.

купити алмазну коронку по кераміці

Кромка оснащена зубами спеціальної форми, на яких нанесені алмази декількох типів: підрізні та об'ємні. Останні виконують різання, підрізні алмази знаходяться на верхній та внутрішній частинах торця, необхідні для уповільнення зносу зубів.

Показано з 1 по 16 з 137 (всього 9 сторінок)