Клейові стержні

Клейові стержні

Термоклей: як вибрати

Термоклей (гарячий клей, клейові стержні, стержні для клейового пістолета) — це розхідники, що встановлюються в клейовий пістолет та призначені для склеювання між собою різних матеріалів.

Читати далi
Показано з 1 по 20 з 20 (всього 1 сторінок)

Перед тим, як вибрати та купити термоклей, необхідно знати, яким він буває та для чого використовується. Про це далі.

купити термоклей

Гарячий клей: параметри та особливості застосування

Клейовий пістолет істотно спростить ряд завдань зі склеювання поверхонь з самих різних матеріалів. Клейовий пістолет підключається до мережі або може працювати на акумуляторі. У клейовий пістолет безпосередньо вставляється термоклей. Далі один кінець розхідника потрапляє в спеціальний приймач з гуми, потім в камеру для нагріву. Коли Ви натискаєте на спусковий механізм клей починає надходити з наконечника та рівним шаром наноситься на різні поверхні.

купити термоклей

Варто зазначити, що до початку робіт рекомендується трохи почекати, щоб стержні для клейового пістолета розплавилися та перетворилися в готову для нанесення масу. Як правило, стержні для клейового пістолета плавляться за час від 3 до 5 хв.

Після того, як Ви нанесли гарячий клей, склеювані поверхні необхідно щільно притиснути один до одною та зафіксувати, поки клей не застигне. Гарячий клей застигає за 1-2 хв. та повністю твердне через 10 хв.

купити термоклей

Як зазначалося вище, гарячий клей може запросто склеїти найрізноманітніші матеріали в різному поєднанні: кахель, пластик, метали, деревину, оргскло, тканини, епоксидні смоли, картон, папір і так далі. Але є й матеріали, які гарячий клей не склеює, наприклад, штукатурку, бетон, полімерні матеріали та полівінілхлорид, деякі тканини.

Коли додаткових вимог до роботи немає, застосовують стержні для клейового пістолета стандартних габаритів — діаметром 7 або 11 мм. Такі клейові стержні мають ряд параметрів:

  • при візуальному огляді термоклей прозорий;
  • можуть мати різну довжину (максимальна — 300 мм);
  • клейові стержні не ламкі;
  • стержні для клейового пістолета можуть зберігатися при кімнатній температурі та мають необмежений термін придатності;
  • універсальність (можна склеювати практично все).

купити термоклей

Клейові стержні: критерії підбору

Гарячий клей вибирається, керуючись такими критеріями, як діаметр, довжина, колір та температура плавлення.

Діаметр. Як зазначалося вище, стандартним є діаметр 7 та 11 мм. Але існують стержні для клейового пістолета, які тонші або товщі зазначених. Клейові стержні вибираються по даному параметру, виходячи з наявного у Вас клейового пістолета. Ось чому спочатку слід купити клейовий пістолет та тільки потім придбати гарячий клей.

купити термоклей

Довжина стержня. Коли Ви визначилися з діаметром розхідника, слід розглянути його довжину. Клейові стержні можуть мати довжину від 40 до 200 мм. Тут також слід враховувати модель клейового пістолета, оскільки від довжини його приймача може залежати довжина, яку повинен мати термоклей.

купити термоклей

Колір. Колір є дуже важливим критерієм для вибору даного розхідника. Щоб зрозуміти, який гарячий клей Вам потрібен, слід розглянути всі можливі кольорові варіанти розхідників, до чого ми повернемося трохи нижче.

купити термоклей

Температурний режим роботи. Одні клейові стержні будуть плавитися при 100˚С, інші стержні для клейового пістолета починають плавитися тільки при 150˚С. Природно, що для склеювання поверхонь, які будуть нагріватися в процесі експлуатації, необхідний термоклей, який здатний витримати більш високу температуру. Основне — не купити гарячий клей, температура плавлення якого більша за ту, яку може дати термопістолет. Так, побутовий термопістолет, розрахований на клейові стержні діаметрами до 11 мм, як правило, здатний забезпечити температуру в камері плавлення від 105 до 120˚С. Ці рамки нагріву обумовлені тим, що ряд матеріалів чутливі до високих температур. Як правило, клейовий пістолет має систему регулювання температури, тому Ви можете підібрати оптимальний режим для роботи з тим чи іншим матеріалом.

купити термоклей

Стержні для клейового пістолета: колір

Термоклей може мати самі різні кольори та відтінки. Стержні для клейового пістолета різних кольорів відрізняються складом та параметрами.

купити термоклей

Прозорий термоклей

Прозорі стержні для клейового пістолета є універсальними, тому дозволять Вам склеювати поверхні з практично будь-яких матеріалів. Такий термоклей цілком підійде для побутового використання.

Поширений діаметр розхідників — 11 мм.

термоклей ціна

Кольоровий гарячий клей

Кольорові клейові стержні (крім чорного) також універсальні. Такий термоклей має важливу особливість — Ви можете підігнати колір шва під колір поверхні. Наприклад, якщо Ви затіяли ремонт зеленої деталі з пластика, можете взяти зелені клейові стержні, в результаті чого шов стане практично непомітним.

Такий гарячий клей відмінно підходить тим, хто професійно зайнятий рукоділлям.

Вибираючи даний термоклей, зверніть увагу на те, щоб стержні для клейового пістолета були непрозорими (звичайно, якщо Ви хочете приховати шов).

термоклей ціна

Непрозорі білі клейові стержні

Крім кольорових, виробляються непрозорі білі клейові стержні. Такий термоклей буває універсальним або призначений для роботи з металами та склом. Так, необхідно звертати увагу на маркування виробу.

В даному випадку колір — це маркер.

Цей гарячий клей, звичайно ж, дозволить Вам склеїти, наприклад, пластик, але більше підходить для роботи саме з металами та склом.

термоклей ціна

Прозорі жовті стержні для клейового пістолета

Такі розхідники використовуються для склеювання картону, деревини, паперу і так далі. Не плутайте цей розхідник з непрозорим жовтим, який є універсальним і також підходить для приховування шва.

термоклей ціна

Чорний термоклей

Чорний гарячий клей або сірі клейові стержні можуть використовуватися для проведення робіт в 2 напрямках: використовувати розхідник в якості герметика або ізоляційного матеріалу. Даний гарячий клей дозволить Вам виконати ізоляцію різних провідників або ущільнити необхідні шви.

Вибираючи будь-які стержні для клейового пістолета, рекомендується звертати увагу на упаковку, на якій вказується повна інформація щодо сфери використання розхідника та його параметри.

термоклей ціна

Гарячий клей: матеріали виробництва

Незважаючи на назву, в термоклей не входить клеюча речовина. Так, стержні для клейового пістолета складаються з особливого термопластичного полімеру, що твердіє після охолодження. На сьогоднішній день клейовий пістолет може використовувати в роботі такий термоклей.

  • етиленвінілацетатні стержні для клейового пістолета — плавляться при 80˚С, легкі тапластичні, відрізняються невеликою міцністю, при нагріванні маса стає липкою та тягучою, шов, зроблений цим розхідником стійкий до хімії та вологи;
  • поліамідні клейові стержні — розхідники плавляться при 150˚С, більш міцні та жорсткі, при постійному контакті з водою міцність створеного ними шва може знизитися.

термоклей ціна

Рекомендуємо купувати клейові стержні з запасом, що дозволить Вам уникнути ситуації, коли останні закінчаться в самий невідповідний момент.