Фрези

Фрези

Фрези для ручного фрезера: як вибрати

Фрезерування відкриває Вам необмежені можливості по обробці деревини та матеріалів, що її місять (плит ДСП, МДФ, ОСБ і так далі), фанери, оргскла, пластику, акрилу, металів різного типу за допомогою електричного фрезера, дрилі, пневмодрилі та насадок. Так, фрези для ручного фрезера дозволять Вам створювати в матеріалі канавки, кромки, пази різних форми та глибини. Для цього використовується фреза по дереву або фреза по металу.

купити фрезу

Варто відзначити, що фреза по дереву ставиться в фрезер, а фреза по металу — в дриль (пневмодриль).

Але як вибрати та купити фрези? Про це далі.

купити фрезу

Фреза по дереву: діаметр хвостовика

Фрези для ручного фрезера вибираються за способом їх кріплення. Діаметр хвостовика, яким обладнана фреза по дереву, може вимірюватися в дюймах або міліметрах. Це залежить від того, які цанги (втулки для затиску хвостовика) йдуть в комплекті з ручним фрезером:

 • коли вони вимірюються в міліметрах, то найбільш популярними діаметрами є 6, 8 та 12 мм;
 • якщо вони вимірюються в дюймах, то Ви можете вибрати між двома варіантами — чверть або половина дюйма.

купити фрезу

Фрези для ручного фрезера: конструкція

Залежно від призначення та ціни фрези для ручного фрезера виробляються в таких виконаннях, як збірні, зі змінними ріжучими крайками або монолітні.

Збірна фреза по дереву — це болванка зі сталі певної форми, на яку приварені ріжучі кромки. З огляду на просту конструкцію та нескладне виробництво таких розхідників на ринку дуже багато.

купити фрезу

Фрези для ручного фрезера зі змінними ріжучими кромками дуже зносостійкі, оскільки обладнані двосторонніми ножами. Так, коли одне з лез затупилося досить просто його перевернути.

купити фрезу

Монолітна фреза по дереву має ріжучі кромки, які виточені безпосередньо в її основі. В такому розхіднику ніж ніколи та ні за яких обставин не зламається під час обробки матеріалу, але, провівши декілька заточок, розхідник необхідно замінити.

купити фрезу

Фреза по дереву: тип лез

Фрези для ручного фрезера бувають з похилим, вертикальним або спіральним розташуванням лез. Коли леза прямі, шматки деревини зрубуються з заготовки, якщо похилі — зрізаються (менше або немає сколів, якість обробки краща).

За параметрами та матеріалом виготовлення леза бувають:

 • HM (швидкорізальне лезо) — застосовується для обробки м'якої деревини або алюмінію;
 • HSS (твердосплавні леза) — використовується для обробки твердої деревини.

Також в залежності від того, якої форми та в якому конкретно місці необхідна виїмка, фрези для ручного фрезера мають різні типи: пазові, кромкові, комбіновані або фігірейні. Кожен такий тип має свої підтипи.

купити фрезу

Пазові фрези для ручного фрезера

Пазова фреза по дереву використовується для вибірки паза з потрібною Вам глибиною та шириною в середині заготовки або від її краю в бік центру. Як правило, такі фрези для ручного фрезера необхідні для створення з'єднання «шип-паз». Варто відзначити, що якщо упор фрезера дозволяє, то Ви можете змінювати ширину паза без необхідності заміни розхідника на більший по діаметру.

Пазові фрези для ручного фрезера, в свою чергу, можуть бути:

 • прямими;
 • галтельними;
 • галтельними V-подібними;
 • конструкційними;
 • фасонними.

Пазова пряма фреза по дереву — це найпростіший розхідник, який має форму циліндра, після використання в матеріалі залишається паз прямокутного перетину. Переважно використовується з занурювальними фрезерувальними машинами, хоча можливо і їх застосування з іншими моделями.

купити фрезу

Пазова галтельна фреза по дереву — має ріжучу головку закругленої форми, тому перетин паза схожий на букву «U». Залежно від глибини паза його стінки закругляются відразу від поверхні матеріалу або спочатку йдуть під прямим кутом, а в кінці закругляются.

купити фрезу

Пазова галтельна V-подібна фреза по дереву — в розрізі паз або відразу від поверхні буде V-подібним або спочатку від поверхні стінки паза йдуть під прямим кутом, а в кінці паз стає V-подібним.

купити фрезу

Пазова конструкційна фреза по дереву — це Т-образний розхідник (паз в перерізі являє собою перевернуту букву «Т», ніжка якої виходить на поверхню) та «ластівчин хвіст» (паз в перерізі являє собою правильну трапецію, менша сторона якої виходить на поверхню). Як перший, так і другий тип з'єднання найбільш надійний, оскільки елементи ховаються один в інший і по-іншому не роз'єднуються.

купити фрезу купити фрезу купити фрезу

Пазова фасонна фреза по дереву — застосовується для фігурної обробки та різьблення по кромці. Паз в перерізі нагадує фігурні дужки. Можна проводити обробку в центрі виробу, знімати кромки з країв.

купити фрезу

Кромкова фреза по дереву

Кромкові фрези для ручного фрезера часто виготовляються з підшипником, завдяки якому Ви можете обробляти торці та кромки виробів як за допомогою опорного столу, так і використовуючи шаблон.

Кромкові фрези для ручного фрезера, в свою чергу, можуть бути:

 • прямими;
 • кальовочними;
 • фальцевими;
 • конусними;
 • галтельними;
 • фігурними;
 • напівстержневими.

Кромкова пряма фреза по дереву використовується для досягнення плоскості торця виробу (торець перпендикулярний площині поверхні). Якщо на розхіднику стоїть підшипник, Ви можете обробити округлі кромки.

купити фрезу купити фрезу купити фрезу

Кромкова кальовочна фреза по дереву застосовується для отримання прямої, хвилястої або дугоподібної кромки. Так, Ви можете пом'якшити кромку виробу, скруглити її, створити кромку з губкою та фальцем, напівстержневий виступ. Такий розхідник застосовується для створення орнаментів зі складними формами.

купити фрезу

купити фрезу

купити фрезу

Кромкова фальцева фреза по дереву застосовується для вибірки паза, перетин якого буде прямокутним або чверті на гнутому та рівному виробі. При подвійному проході Ви зможете отримати потрібний розмір шипа. Глибину обробки налаштовують положенням фрезера або упорним підшипником.

фреза ціна

Кромкова конусна фреза по дереву, в залежності від кута, під яким нахилені кромки розхідника, застосовується для підготовки виробів до з'єднання, створення декоративної фаски, обробки елементів меблів.

фреза ціна фреза ціна фреза ціна

Кромкова галтельна фреза по дереву використовується для отримання паза, перетин якого круглий. Можна обробляти прямі та фігурні вироби. Такі витратні матеріали виробляються з 2 підшипниками для запобігання перекосу фрези.

фреза ціна

Кромкова фігурна фреза по дереву (мультипрофільна фреза по дереву) дозволяє за один прохід обробити велику площу виробу, тому використовується на потужних фрезерах (від 1.6 кВт). В обробці бере участь весь профіль розхідника або профіль в різних комбінаціях, що дає Вам можливість отримувати кромки звичайної та заданої форм.

фреза ціна

фреза ціна

фреза ціна

фреза ціна

Кромкова напівстержнева фреза по дереву необхідна для обробки кромки виробу з метою отримати напівкруглого виступу. Також можна використовувати для обробки прямокутної заготовки з двох сторін, в результаті якої заготовка прийме форму стрижня. Додатково можна отримати профілі з кромкою та фаскою складної форми, шарнірні з'єднання і так далі.

фреза ціна фреза ціна фреза ціна

Комбіновані фрези для ручного фрезера

Комбіновані фрези для ручного фрезера потрібні для зрощування та згуртовування виробів. Так, Ви можете об'єднати дерев'яні елементи по кромці (для кутового з'єднання) або торцю (для створення з декількох малих великої дошки). Комбінована фреза по дереву — це синтез шипового та пазового розхідників та за 1 прохід створює обидва даних елемента. Фрези для ручного фрезера збільшують склеювану площу, відшліфовують поверхні для поліпшення прилягання.

Комбіновані фрези для ручного фрезера, в свою чергу, можуть бути:

 • універсальними;
 • пазо-шиповими;
 • для виробництва вагонки;
 • рамковими.

Комбінована універсальна фреза по дереву дасть Вам можливість отримати поєднувані з пазом та шипом (які знаходяться один до одного під кутом) площини. Один і той же розхідник застосовується для обробки обох елементів, що з'єднуються, що зменшує час роботи.

фреза ціна

Пазо-шипова фреза по дереву — це комплект з 2 фрез, які необхідні для створення шипа на одному та паза на іншому виробі.

фреза ціна

фреза ціна

Фреза по дереву для виготовлення вагонки дає Вам можливість створити з'єднання фігурної форми, при цьому площа дотику виробів буде великою.

фреза ціна

Комбінована рамкова фреза по дереву — це окремий розхідник або набір розхідників, які дадуть Вам можливість в необхідному порядку встановлювати на вісь леза. Розхідник складається з основи, 1 або 2 упорних підшипників, лез, гайки для фіксації та стопорної шайби. Змінюючи конфігурацію розхідника, немає потреби виймати його з цанги фрезера, що зберігає його попереднє налаштування.

фреза ціна

Фігірейна фреза по дереву

Фігірейні фрези для ручного фрезера використовуються для декоративної обробки кромки виробів, які необхідні для створення фільонок. Розхідник має підшипник, за рахунок якого може обробляти прямокутні та фігурні вироби. Оскільки фільонки — це великі елементи, такі фрези для ручного фрезера мають діаметр від 50 до 70 мм та встановлюється в ручний електричний фрезер потужністю не менше 1.5 кВт.

Фігірейні фрези для ручного фрезера, в свою чергу, можуть бути:

 • горизонтальними;
 • горизонтальними двосторонніми;
 • вертикальними.

Фігірейна горизонтальна фреза по дереву застосовується для часткової обробки фільонки. Оскільки форма розхідника передбачає вибірку з початком від упорного підшипника, Ви не зможете відразу отримати шип для встановлення фільонки в раму.

фреза ціна

Фігірейна горизонтальна двостороння фреза по дереву істотно спростить роботу, оскільки можна обробити виріб за 1 прохід, сформувавши одночасно шип для паза рами та фігурну частину фільонки.

фреза ціна фреза ціна фреза ціна

Фігірейна вертикальна фреза по дереву необхідна для виробництва різних за формою плінтусів, але на ділі її можливості значно ширші (залежать від налаштування та способу утримання фрезера). Обробка дозволить Вам отримати на виробі шипове з'єднання та декоративне оздоблення.

фреза ціна фреза ціна

Перед тим, як вибрати та купити фрези для ручного фрезера пам'ятайте, що перераховані різновиди є основними, але кожен із зазначених вище розхідників виготовляється в різних розмірах!

Фреза по металу: оброблюваний матеріал

Фреза по металу (бурфреза) — це розхідник, який використовується для обробки виробів, зроблених з різних металів та сплавів. Так, фрези для ручного фрезера встановлюються на просту дриль, в результаті чого Ви отримуєте ручної фрезерний верстат. Для забезпечення ефективності роботи такого «ручного фрезера», рекомендується використовувати тільки якісні фрези для ручного фрезера.

купити фрезу

Фреза по металу, яка ставиться на дриль, призначена для обробки не тільки металів та сплавів, а й пластику, деревини та інших матеріалів. Варто відзначити, що фреза по металу має більш жорстку конструкцію, ніж фреза по дереву. Найбільш проста фреза по металу — це зенковка та шарошка, які необхідні для грубої обробки металів та розточування отворів.

Шарошка — це фреза по металу для обдирання, дозволяє швидко зняти верхній шар. Зенковка — це також фреза по металу, яка дозволить Вам виконати грубу обробку отворів, сформувати поглиблення потрібної Вам форми.

купити фрезу

Фрези для ручного фрезера: типи

Фреза по металу, яка встановлюється на дриль, може бути таких типів:

 • торцева;
 • дискова;
 • циліндрична;
 • кінцева;
 • фасонна;
 • кутова.

Найбільш популярна фреза по металу — торцева з вертикальною віссю обертання. Такі фрези для ручного фрезера дозволять Вам обробляти плоску поверхню, видаляючи шари металу необхідної товщини.

купити фрезу

Дискова фреза по металу забезпечена ріжучими зубами, які розташовані як на її бічних гранях, так і на торці. Така фреза по металу використовується для формування на оброблюваному елементі пазів та канавок.

купити фрезу

Циліндрична фреза по металу застосовується для обробки плоскої ділянки та має ріжучі кромки на бічній частині. Ріжучі кромки бувають гвинтовими або прямими (більш плавно обробляють матеріал фрези для ручного фрезера з гвинтовими зубами). Вісь обертання розхідників при роботі розташовують по горизонталі.

купити фрезу

Кінцева фреза по металу дає Вам можливість обробляти глибокі уступи, пази, контурні виїмки, взаємно перпендикулярні поверхні. Під час роботи використовуються основні ріжучі кромки (збоку розхідника) та допоміжні (на торці).

купити фрезу

Фасонна фреза по металу застосовується для обробки фасонної поверхні.

купити фрезу

Кутова фреза по металу має досить складну конструкцію та застосовується для обробки кутового паза та похилої площини. Такі фрези для ручного фрезера бувають одноголовими та двоголовими. Перші мають ріжучі кромки, які знаходяться на торці та бічній конічній частині, другі забезпечені ріжучими кромками, які розташовані на 2 суміжних конічних гранях.

купити фрезу

купити фрезу

Фреза по металу: конструкція

Всі вищевказані фрези для ручного фрезера відрізняються своєю конструкцією.

Будь-яка фреза по металу має основні елементи конструкції — зуби, які й забезпечують здатність розхідника обробляти метал. По конфігурації фрези для ручного фрезера бувають затилованими та загостреними. Загострена фреза по металу має 1 недолік: її зуби переточують по задній поверхні, що веде до зміни геометрії зубів. Ось чому такі фрези для ручного фрезера не рекомендується часто переточувати. Затилована фреза по металу може бути переточена неодноразово.

купити фрезу

Фрези для ручного фрезера бувають цільними та збірними. Фреза по металу цільного типу виготовляється з однієї сталевої заготовки, тому вартує менше, але володіє не дуже хорошими експлуатаційними характеристиками. Фреза по металу збірного типу має основу, яка виробляється з недорогої сталі, а ріжучими елементами є твердосплавні пластини, що фіксуються на корпусі за допомогою пайки. Коштує така фреза по металу більше, ніж цільна, але відрізняється тривалим періодом безвідмовної роботи, більш високою продуктивністю роботи.

купити фрезу

Фрези для ручного фрезера: підбір

Фреза по металу вибирається дуже просто, адже Вам просто необхідно звернути увагу на такі її основні параметри:

 • діаметр;
 • конструкція та розташування різальних кромок;
 • тип хвостовика для затиску в дрилі;
 • матеріал корпусу та ріжучих елементів;
 • ступінь заточки.

купити фрезу

Якщо необхідна збірна фреза по металу, додатково зверніть увагу на те, наскільки добре зроблено кріплення ріжучих елементів. Так, ріжучі пластинки повинні щільно прилягати до основи розхідника, в іншому випадку є ризик їх вильоту в процесі роботи.

Якість заточки є важливим параметром, що безпосередньо впливає на продуктивність роботи та якість обробки металу. Фреза по металу повинна мати заточку п будь-якій зі стандартних схем.

Матеріал, з якого зроблена фреза по металу, впливає на їх довговічність, якість обробки поверхні та продуктивність. Якщо фреза по металу купується для разової роботи, можна сміливо вибирати цільний інструмент. Але якщо фреза по металу буде використовуватися довго та часто, необхідний розхідник високої якості — збірна фреза по металу.

купити фрезу

Ряд домашніх майстрів, які хочуть заощадити, самостійно виготовляють фрези для ручного фрезера з підручних засобів. Природно, хорошого результату обробки така саморобна фреза по металу дати не зможе. До того ж така фреза по металу небезпечна в роботі!

У будь-якому випадку, під час роботи з фрезером та дрилем необхідно використовувати засоби індивідуального захисту!

Показано з 1 по 16 з 63 (всього 4 сторінок)