Алмазні відрізні диски

Алмазні відрізні диски

Диск відрізний алмазний: як вибрати

Диск алмазний відрізний (алмазний диск для болгарки, круг алмазний відрізний, алмазний круг для болгарки) — це довговічний розхідник, який встановлюється та працює на КШМ, каменерізах, бензорізах, швонарізниках, стаціонарних відрізних верстатах і застосовується для різання бетонів, граніту, цегли, мармуру, плитки, газобетону, пісковика, асфальту, скла і так далі. Алмазний диск для болгарки має низку переваг в порівнянні з простими абразивними аналогами. Так, круг алмазний відрізний володіє істотно кращими показниками ресурсу, продуктивності та точності різання.

Але як вибрати та купити диск відрізний алмазний? Про це далі.

купити круг алмазний відрізний

Алмазний диск для болгарки: знайомство

Алмазний диск для болгарки не ріже матеріал підстави, а стирає його в пил. Так, з огляду на серйозні сили тертя виникає швидке нагрівання, оскільки тепло просто не встигає відводитися від розхідника. Також незважаючи на те, що круг алмазний відрізний має прорізи, розхідник деформується під час такого перегріву. Деформації, звичайно, незначні та не здатні привести до видимого викривлення розхідника або його руйнування, але впливають на міцність з'єднання.

купити круг алмазний відрізний

Так, сьогодні диск алмазний відрізний виготовляється по одній з двох технологій:

 • спікання основи та робочої частини під дуже високим тиском — з'єднання виходить міцним, здатне витримати високі температури (суцільні та сегментовані круги);
 • зварювання на молекулярному рівні за допомогою лазера — так виготовляються виключно сегментовані круги.

купити круг алмазний відрізний

Круг алмазний відрізний: принцип роботи

Диск відрізний алмазний встановлюється на болгарку, яка має швидкість обертання валу до 12000 об/хв. Найбільша кількість обертів, яку здатний витримати найкращий алмазний диск для болгарки — 13900 об/хв.

Круг алмазний відрізний контактує з поверхнею тільки самим алмазом, який виступає над ободом та перетирає при обертанні матеріал основи в пил.

купити круг алмазний відрізний

Завдяки багатошаровій структурі різальної кромки диск відрізний алмазний завжди готовий до роботи, оскільки ті, що стерлись або вилетіли зі своїх гнізд алмази замінюються іншими, що знаходяться в наступному шарі.

Надлишок тепла під час роботи відводиться по тілу кругу, але, все ж, алмазний диск для болгарки гріється до високих температур. Так, Вам необхідно дотримуватися певних правил техніки безпеки, коли круг алмазний відрізний використовується для сухого різання!

Диск відрізний алмазний довговічний та ефективний. Останні особливості розхідника залежать від габаритів алмазів. Так, великий алмаз забезпечує підвищену ефективність роботи, але порівняно швидко зношується, невеликий алмаз ріже більш точно, але трохи повільніше, зате служить до 30% довше, ніж великий.

купити круг алмазний відрізний

Диск відрізний алмазний: конструкція

Конструктивно алмазний диск для болгарки є сталевим кругом, який має ріжучу частину та прорізи по всій площі, завдяки яким від круга відводиться тепло та знижується ступінь деформації.

По всьому ободу вкраплені алмази. Обід може бути виконаний із сплавів цинку, нікелю, олова та кобальту. З огляду на лінійну швидкості переміщення до 80 м/с та дуже великі сили тертя, кріплення неодмінно має бути максимально міцним. Завдяки спеціальним технологіям, так і є: ріжуча частина закріплена та утримується завдяки лазерному зварюванні, спіканні, пайці або гальванічній обробці. Варто зазначити, що пайка застосовується лише в розхідниках, які працюють на інструментах з водяним охолодженням.

купити круг алмазний відрізний

Круг алмазний відрізний може мати різне призначення, яке безпосередньо залежить від методу кріплення алмазу. Так, алмази, закріплені гальванічним методом, відмінно підходять для роботи з м'якими природними каменями, алмази, закріплені методом спікання та лазерного зварювання, відмінно підходять для різання найрізноманітніших міцних матеріалів «мокрим» або «сухим» методом.

Диск алмазний відрізний має прорізи та отвори, які розташовані симетрично. Додатково вага алмазів урівноважена в діаметрально протилежному напрямку. Так, алмазний диск для болгарки під час роботи не вібрує, немає «биття» круга, різка виходить рівномірною.

Варто зазначити, що круг алмазний відрізний для сухого різання Ви можете використовувати тільки для прямолінійного різання, оскільки при криволінійному різанні диск алмазний відрізний може як втратити алмази, так і зруйнуватися, оскільки є чутливим до бічних навантажень.

купити круг алмазний відрізний

Алмазний диск для болгарки: різновиди

Диск відрізний алмазний, в залежності від моделі, відрізняється як конструктивно, так і технологією виробництва.

купити круг алмазний відрізний

Типи за будовою

За будовою алмазний диск для болгарки, який використовується для сухої різки, може бути:

 • суцільним;
 • сегментованим;
 • турбо;
 • турбосегментованим.

купити круг алмазний відрізний

Суцільний круг алмазний відрізний. Такий розхідник має суцільну ріжучу стрічку, яка йде по його окружності. У ріжучу стрічку в декілька рядів вкраплені штучні алмази. Суцільний диск алмазний відрізний відмінно підходить для високоточної обробки кераміки та інших матеріалів, де рекомендується застосування розхідники з суцільною кромкою.

купити круг алмазний відрізний

Сегментований диск відрізний алмазний. Даний розхідник на поверхні має поділи радіальними прорізами, за рахунок яких є більш стійким до температурних та механічних навантажень. Сегментований алмазний диск для болгарки використовують частіше, ніж суцільний. Сегментований круг алмазний відрізний відрізняється від суцільного більшою продуктивністю, але поступається йому в точності порізки. Сегментований диск відрізний алмазний, як правило, використовується для грубого різання конструкцій з бетону.

купити круг алмазний відрізний

Турбо алмазний диск для болгарки. Турбодиск по сторонах обода має спеціальну косу насічки, яка трохи збільшує міцність розхідника та істотно підсилює відведення тепла, завдяки чому порізка прискорюється від 50 до 100%. Як і сегментний круг, круг алмазний відрізний турбо застосовується для швидкої порізки самих різних мінеральних матеріалів з різними ступенями твердості.

купити круг алмазний відрізний

Турбосегментований диск відрізний алмазний. Це розхідник, який відрізняється універсальністю та максимальною продуктивністю, оскільки має насічку «турбо» та розділений на сегменти.

купити круг алмазний відрізний

Відмінності по розташуванню алмазів

Штучні алмази, якими оснащений алмазний диск для болгарки, закріплені на ободі виробу в певному порядку. Так, круг алмазний відрізний може мати рівномірний розподіл алмазів. В такому розхіднику на будь-якій обраній ділянці або сегменті розташована однакова кількість алмазів.

Але диск алмазний відрізний може бути оснащений кристалами, які розставлені з певним інтервалом («сендвічні» круги). Такий розхідник є більш продуктивним, дозволяє забезпечити менше зусилля на обладнання, краще остигає, зусилля на ньому розподіляється більш рівномірно.

круг алмазний відрізний ціна

«Суха» та «мокра» порізка

Алмазний диск для болгарки за методом порізки буває для «сухої» чи «мокрої» порізки.

«Сухий» круг алмазний відрізний забезпечує точну та чисту порізку, але для роботи з такими кругими необхідно використовувати будівельний пилосос, оскільки під час різу утворюється багато пилу, який подразнює дихальні шляхи та очі.

круг алмазний відрізний ціна

«Мокрий» диск алмазний відрізний працює під безперервним потоком води, що зв'язує та змиває пил. Але варто відзначити, що такий алмазний диск для болгарки Ви можете використовувати не завжди. Оскільки обладнання, на яке ставиться даний круг алмазний відрізний є дуже громіздким через наявність гідросистеми, також під час роботи утворюються потіки.

Варто зазначити, що диск відрізний алмазний для сухого різу Ви можете застосовувати на обладнанні з водяним охолодженням, а ось алмазний диск для болгарки «мокрої» порізки категорично забороняється використовувати без водяного охолодження. В іншому випадку круг алмазний відрізний для мокрої різки перегріється та швидко зруйнується.

круг алмазний відрізний ціна

Круг алмазний відрізний: як вибрати для болгарки

Вибираючи диск відрізний алмазний, рекомендуємо звернути увагу на тип матеріалу, який буде різати розхідник, діаметр та посадковий діаметр круга, швидкість обертання круга.

круг алмазний відрізний ціна

Опрацьовуваний матеріал

Алмазний диск для болгарки потрібен для порізки неметалічних матеріалів. Але є круг алмазний відрізний, який застосовується для різання металів різної міцності. Також необхідно пам'ятати, що алмазний диск для болгарки, в залежності від моделі, використовується для різання певного матеріалу.

Є деяке правило, яке дозволить Вам більш просто вибрати круг алмазний відрізний — для порізки м'яких матеріалів вибирайте розхідник з твердою обв'язкою алмазів, для твердих — з м'якою.

Пам'ятайте, що в залежності від моделі, алмазний диск для болгарки має різні штучні кристали: монокристалічні (одна просторова структура з правильною формою) або полікристалічні (складаються з конгломерату — декількох монокристалів менших розмірів). Так, перші більш міцні та застосовуються для обробки дуже міцних матеріалів та металів, другі використовуються для різання більш м'яких матеріалів.

круг алмазний відрізний ціна

Розміри та колір

Круг алмазний відрізний, в залежності від моделі, має різний розмір, від якого безпосередньо залежить як максимальна глибина різу, так і швидкість різання (в ряді випадків).

Алмазний диск для болгарки має такі основні діаметри — 115, 125, 180 або 230 мм, тому запросто встановлюється на найбільш поширені КШМ. Також Ви можете знайти круг алмазний відрізний з діаметрами 150, 300 мм та більше, які застосовуються на іншому обладнанні: бензорізах, відрізних стаціонарних верстатах і так далі.

круг алмазний відрізний ціна

Поширеними діаметрами посадочних отворів є розміри 22.2 та 25.4 мм.

Заборонено ставити великий алмазний диск для болгарки на інструмент, який призначений для роботи з кругами меншого розміру! Деякі так поступають, попередньо знімаючи захисний кожух. Це дуже небезпечно, оскільки якщо круг зруйнується він може нанести майстру несумісні з життям травми! Якщо ж у Вас все-таки з'являються такі думки, просто знайдіть в мережі відео та фото наслідків застосування ріжучого інструменту без захисного кожуха та Вам точно назавжди перехочеться використовувати інструмент без захисту.

круг алмазний відрізний ціна

Варто відзначити, що круги також відрізняються кольором лицьової сторони, що невипадково. В даному випадку колір — це маркування, яке позначає типи робіт, для яких призначений конкретний круг алмазний відрізний. Наприклад:

 • жовтий колір — для порізки гіпсу та кахлю;
 • зелений колір — для порізки граніту та бетону;
 • помаранчевий колір — для порізки штукатурки та цегли;
 • сірий колір — для порізки кераміки.

Маркування кольором може дещо відрізнятися в залежності від виробника.

круг алмазний відрізний ціна

Швидкість обертання

Також диск відрізний алмазний має позначку про граничну швидкість обертання та його лінійну швидкість.

У разі, коли можливості наявного у Вас електроінструменту перевищують дані параметри круга, використовувати останній категорично забороняється, оскільки відцентрові сили просто розірвуть розхідник!

круг алмазний відрізний ціна

Диск відрізний алмазний: рекомендації по використанню

Щоб ще більше збільшити і так великий ресурс, яким володіє алмазний диск для болгарки, радимо виконати декілька простих рекомендацій:

 • намагайтеся для роботи використовувати диск відрізний алмазний максимально великого можливого на Вашому інструменті діаметра, завдяки чому Ви знизите навантаження на кристали;
 • вибирайте якомога потужніші болгарку та інший інструмент, завдяки чому алмазний диск для болгарки завжди буде мати стабільну швидкість обертання;
 • круг алмазний відрізний неодмінно повинен бути обраний з урахуванням матеріалу порізки;
 • ніколи не перевищуйте максимально допустимих для конкретного розхідники обертів валу двигуна інструменту.

круг алмазний відрізний ціна круг алмазний відрізний ціна

Найголовніше на останок — працюючи з алмазними та іншими дисками і кругами не знімайте захисний кожух з інструменту та обов'язково використовуйте захисні окуляри (маску), рукавиці та респіратор!

Показано з 1 по 16 з 352 (всього 22 сторінок)