Біти

Біти

Біти для шуруповерта: як вибрати

Завдяки великій різноманітності легко використовуваних кріпильних елементів монтажні, ремонтні та будівельні роботи істотно спростилися. Для роботи з такими кріпленнями Вам необхідні різні викрутки та / або дриль, шуруповерт.

Як професіонали, так і любителі все частіше віддають перевагу гвинтам та шурупам, які забезпечують максимально надійне кріплення. При цьому для кожного типу кріплення необхідні різні насадки — біти для шуруповерта (біти для викрутки, біти для дрилі).

Але як вибрати та купити біти? Про це далі.

купити біти для шуруповерта

Slotted — біти під прямий шліц

Біти для викрутки під прямий шліц сьогодні представлені в широкому асортименті, але використовуються вони вже не так часто, як раніше. Як правило, дані біти для дрилі позначаються літерою «S», маркування нанесене на одній з граней виробу. Також поруч з буквою вказана цифра або число, які свідчать про ширину жала. Додатково може бути вказана товщина жала.

Шліцьові біти для шуруповерта бувають класичними, з TIN покриттям та подовженими.

Співвідношення ширини та товщини найпопулярніших біт під прямий шліц:

Ширина, мм

2

2.5

3

3.5

4

4.5

5

5.5

6, 6.5, 7

8

9

Товщина, мм

0.3-0.4

0.4

0.5

0.5-0.6

0.6-0.8

0.6

0.8

0.8-1

1-1.2

1.2-1.6

1.4-1.6

Класичні біти для викрутки з прямим шліцом. Ширина та товщина є основними габаритами даних виробів. Як правило, вказана тільки ширина, яка знаходиться в межах від 3 до 9 мм. Товщина, як правило, не позначається, але може бути від 0.5 до 1.6 мм. Біти для дрилі відрізняються високою твердістю та мають захист від ерозії.

купити біти для шуруповерта

Біти для шуруповерта з прямим шліцом та TIN покриттям. Біти для викрутки відрізняються золотистим кольором, оскільки їхня поверхня покрита нітридом титану. Завдяки даному покриттю поверхня виробів стає дуже твердою. Ці біти для дрилі відрізняються між собою лише по ширині, яка може становити від 4.5 до 6.5 мм. Також може вказуватися і товщина, яка буває від 0.6 до 1.2 мм.

купити біти для шуруповерта

Подовжені біти для дрилі під прямий шліц. Завдяки наявності подовженої частини Ви отримуєте можливість виконувати роботи точніше. Такі вироби дозволять Вам зручно проводити невеликі монтажні роботи. Подовжені біти для шуруповерта можуть мати довжину від 50 до 100 мм.

купити біти для шуруповерта

Phillips — хрестоподібні біти

Хрестоподібні біти для дрилі мають маркування «PH», потім йде номер, який відповідає діаметру зовнішньої різьби кріплення. Це єдиний стандарт.

Хрестоподібні біти для шуруповерта PH бувають класичними, з TIN покриттям та подовженими.

Співвідношення номера біти для викрутки PH та різьби кріплення:

Номер біти

0

1

2

3

4

Діаметр різьби, мм

до 2

2.1-3

3.1-5

5.1-7

от 7.1

Класичні хрестоподібні біти для шуруповерта типу PH. Такі біти для викрутки мають різні розміри в межах від №0 до №4, найбільш популярним є №2. Біти для дрилі №3 та №4, як правило, використовуються при ремонті авто та різної великогабаритної техніки будь-якого типу.

купити біти для шуруповерта

Хрестоподібні біти для викрутки PH з TIN покриттям. Біти для викрутки мають золотистий колір, адже покриті нітридом титану, витримують високі навантаження. Шліци таких насадок можуть мати розміри від №1 до №3 включно.

купити біти для шуруповерта

Подовжені хрестоподібні біти для дрилі PH. Біти для викрутки застосовуються для робіт в місцях з утрудненим доступом. Як правило, біти для шуруповерта мають довжини 50, 70, 90, 110, 125 або 150 мм, можуть мати розміри від №1 до №3 включно.

купити біти для шуруповерта

Pozidriv — хрестоподібні біти

Такі хрестоподібні біти для викрутки маркуються буквами «PZ» та використовуються для роботи з деревом та різними подібними матеріалами, які мають неоднорідну структуру. Для роботи з металами застосовуються біти для дрилі PH.

Біти для викрутки PZ, на відміну від PH, мають кромки робочих поверхонь, розташовані паралельно одна одній. Також грані по всій довжині мають однакову товщину, при цьому шліц істотно більш глибокий. Завдяки даній конструкції біти для дрилі не виштовхуються з головки кріплення при його закручуванні, контакт біти для шуруповерта та шліца кріплення більш щільний, що зменшує знос насадок та головок кріплень. Також немає необхідності прикладати великі осьові зусилля при натисканні.

Не рекомендується використовувати біти для викрутки PH для роботи з кріпленнями, головки яких мають шліци PZ. В іншому випадку насадки будуть швидше зношуватися.

Хрестоподібні біти для шуруповерта PZ бувають класичними з насічками, з насічками та TIN покриттям або подовженими.

Класичні хрестоподібні біти для викрутки PZ з насічками. Насічки — це відмінна риса насадок PZ. Завдяки великій міцності вироби запросто витримують високі навантаження. Біти для дрилі PZ можуть бути PZ 1, PZ 2 та PZ 3.

купити біти

Хрестоподібні біти для шуруповерта PZ з насічками і TIN покриттям. Біти для дрилі PZ мають золотистий колір завдяки покриттю нітридом титану, дуже довговічні. Насадки виробляються з міцної загартованої сталі. Біти для викрутки PZ можуть бути PZ 1, PZ 2 та PZ 3.

купити біти

Подовжені хрестоподібні біти для дрилі PZ також виробляються в трьох розмірах: PZ 1, PZ 2 та PZ 3, можуть мати довжину 50, 70, 90, 110, 125 або 150 мм.

купити біти

Hex — шестигранні біти

Шестигранні біти для шуруповерта маркуються буквою «H». Біти для дрилі відрізняються високим крутним моментом, який Ви можете прикласти до головки кріплення, при цьому ймовірність зриву шліца головки кріплення або пошкодження самої насадки відсутня.

Додатково виготовляється «безпечний» різновид даного шліца під назвою Hex-Pin (захищений шестигранник). Така насадка по центру має спеціальний штир, який запобіжить несанкціонованій роботі з з'єднанням.

Шестигранні біти для викрутки H бувають класичними, з отворами всередині та подовженими.

Класичні шестигранні біти для дрилі H дають можливість комфортно працювати з відповідними шурупами та саморізами, оскільки володіють великою площею зіткнення з головками кріплень. Розміри насадок від 1.5 до 10 мм.

купити біти

Шестигранні біти для шуруповерта H з отвором всередині дуже надійні та прості в застосуванні. Для роботи з кріпленнями не потрібно докладати великих фізичних зусиль. Отвір запобігає зісковзуванню інструменту. Розміри насадок від 1.5 до 6 мм.

купити біти

Подовжені шестигранні біти для викрутки маркуються «Hex-». Такі насадки виробляються тільки з високоякісної міцної сталі та мають розміри від 3 до 8 мм, довжина ж складає від 50 до 100 мм.

купити біти

Torx — зіркоподібні біти

Біти для дрилі в вигляді зірочки використовуються в машинобудуванні, при виробництві та ремонті побутового обладнання й техніки, для роботи з будь-якими кріпленнями, які оснащені відповідними за формами головками. Маркуються насадки буквами «TX» або «T», далі йде цифра, що позначає розмір біти для дрилі (відповідає відстані між променями шестигранної зірочки).

Сьогодні Ви можете зустріти різні типи таких насадок. Так, є антивандальний варіант з внутрішнім отвором (TR — Torx Tamper Resistant). Також є п'ятипроменеві біти для шуруповерта, звані Torx Brigadier Pentahedron.

Зіркоподібні біти для викрутки T бувають класичними Torx, Torx Plus, з TIN покриттям, з отвором всередині та подовженими.

Класичні біти для шуруповерта зірочка Torx відрізняються поліпшеним щепленням з поверхнею шліца кріплення. Так, не потрібно докладати значних зусиль для отримання потрібного крутного моменту. Додатково істотно знижується ймовірність зісковзування насадки, оскільки навантаження, що прикладається, рівномірно розподіляється між 6 гранями, зменшується й знос насадок. Найбільш популярні типорозміри даних насадок — від Т8 до Т40, але є насадки менших розмірів.

купити біти

Біти для викрутки зірочка Torx Plus мають менш гострі та коротші промені, тому під час роботи від майстра потрібні підвищені увага та точність. Розміри таких насадок від Т10 до Т40.

купити біти

Біти для дрилі зірочка з TIN покриттям мають золотистий колір, адже покриті нітридом титану, відрізняються підвищеною зносостійкістю. Поверхня такої насадки дещо шорстка, за рахунок чого чудово зчіплюється з будь-якими сталями. Біти для шуруповерта випускаються з високоміцних сталей та можуть мати розміри від Т10 до Т40.

купити біти

Біти для шуруповерта зірочка з отвором всередині часто використовуються під час різних монтажів, складальних процесів і так далі. Насадки щільно входять в головки кріплень для надійного швидкого закручування та відкручування при прикладанні мінімум зусиль. Розміри насадок від Т10 до Т40.

купити біти

Подовжені біти для викрутки зірочка застосовуються при виконанні певних типів робіт. Розміри насадок від Т10 до Т40, довжина від 50 до 100 мм.

купити біти

Robertson square — квадратні біти

Квадратні біти для дрилі — це спеціалізовані насадки, що застосовуються при ремонті, будівництві, складанні. Дані біти для шуруповерта маркуються буквою «R» та можуть бути класичними або подовженими.

Класичні квадратні біти для шуруповерта R мають 4 грані, застосовуються при складанні меблів та можуть мати розміри від №0 до №3.

біти для шуруповерта ціна

Подовжені біти для викрутки з чотирма гранями використовуються не дуже часто. Розміри насадок від №1 до №3 включно, довжина від 50 до 70 мм.

біти для шуруповерта ціна

Spanner head (Snake eye) — антивандальні біти

Даний шліц ще називають «зміїне око» або «головка під вилочний ключ». Маркуються такі насадки буквами SP.

Антивандальні біти для дрилі SP бувають класичними або подовженими.

Класичні біти для шуруповерта SP випускаються з міцної сталі високої якості, завдяки чому відрізняються високою міцністю та довговічністю. Насадка цього типу схожа на плоску шліцеву насадку, але посередині має проріз. Розміри насадок SP № 4, №6, №8 або №10.

біти для шуруповерта ціна

Подовжені біти для викрутки SP також можуть мати розміри № 4, №6, №8 або №10 та довжину від 50 до 100 мм.

біти для шуруповерта ціна

Tri-Wing — трилопатеві біти

Трилопатеві біти для дрилі маркуються буквами TW. Відмітна риса насадок — наявність на жалі трьох лопатей. Такі біти для шуруповерта використовуються під час складання побутової електроніки та техніки, в авіакосмічній промисловості. Розміри насадок позначається буквами Gr та бувають від №1 до №6.

біти для шуруповерта ціна

Torq-Set — чотирьохлопатеві біти

Чотирьохлопатеві біти для дрилі — це аналоги Tri-Wing, але мають чотири лопаті. Такі біти для викрутки використовуються рідко, мають розміри Gr від № 4 до №10.

біти для шуруповерта ціна

Біти, що зустрічаються рідко

Серед насадок, що зустрічаються вкрай рідко можна виділити:

Polydrive

біти для шуруповерта ціна

Spline

біти для шуруповерта ціна

One-Way

біти для шуруповерта ціна

Біти для шуруповерта: підбір

Швидкість, якість та комфорт роботи залежить від матеріалу робочої частини біти. Не варто купувати занадто дешеві насадки, привабливий вигляд яких буде зберігатися тільки до першого їх застосування, адже після закручування декількох кріплень знос їх робочих частин буде помітний неозброєним оком.

Кращими є біти для шуруповерта зі сплавів молібдену та хрому, молібдену та вольфраму, ванадію та хрому з твердістю не менше 58-60 HRC. З даних сплавів повинні бути виготовлені не тільки робочі частини, але й всі біти для викрутки цілком.

біти для шуруповерта ціна

Якщо біти для дрилі мають захисне покриття з нікелю, титану, сплаву нікелю та вольфраму, вони є більш довговічними та міцними, добре захищені від корозії.

Пам'ятайте, що є спеціальні біти для шуруповерта. Наприклад, біти для викрутки з обмежувачами дадуть можливість змінювати глибину вкручування, а біти для дрилі з пружинами розширять функціонал інструменту, дозволяючи останньому працювати з кріпленнями під гострими кутами та в місцях з утрудненим доступом.

Bosch Біта PZ2x25 мм Eco

Артикул: 2608521222
Код: 093250

10 грн.

В наявності

Bosch Біта PH1х49 мм XH

Артикул: 2607002502
Код: 010562

13 грн.

В наявності

Bosch Біта PH3x25 мм Eco

Артикул: 2608521220
Код: 093393

10 грн.

В наявності
Показано з 1 по 16 з 128 (всього 8 сторінок)