Штангенциркулі

Штангенциркулі

Штангенциркуль: як вибрати

Штангенциркуль (штангель) — це інструмент, який потрібен для замірів лінійних розмірів: внутрішніх, зовнішніх, глибини.

Читати далi
Показано з 1 по 12 з 12 (всього 1 сторінок)
Під час будівництва та ремонту штангель майже не використовується, оскільки інструмент необхідний для виконання вельми точних вимірювань (точність до 1 мкм!). Як правило, штангенциркуль використовується для замірів розмірів різних невеликих металевих елементів та деталей.

Та все ж, будь-який поважаючий себе господар, повинен вибрати та купити штангенциркуль, адже ніколи не відомо, коли він стане в нагоді. А ось коли потреба в ньому виникне, його не замінити нічим.

Але як вибрати штангенциркуль? Насправді штангель вибирається дуже просто, необхідно лише знати основні критерії вибору даного інструменту, про які далі.

купити штангенциркуль

Штангель: критерії вибору

Головним критерієм при виборі даного вимірювального інструмента, все-таки, є ціна. Так, чим точніше вимірює штангенциркуль — тим вона вища. Ціна штангенциркуля, крім точності, також залежить від довжини виробу та встановленого на ньому пристрою для зчитування показів:

 • штангель може мати довжину від 125 мм (простий «колумбик») до 5 м;
 • максимальні параметри точності — ціна длення 0.001 мм, похибка —0.005 мм (точність майже така ж, як у мікрометра);
 • пристрій для зчитування — класичний штангель обладнаний ноніусом (спеціальною шкалою), є стрілочний зчитувач (ціна дылення, як правило, 0.02 мм) та цифровий блок (ціна дылення, як правило, 0.01 або 0.001 мм).

купити штангенциркуль

Який би Ви не обрали штангенциркуль, він однозначно буде обладнаний одним з вищевказаних зчитуючих пристосувань. Кожен зчитувач, природно, має свої переваги й недоліки.

Перед тим, як вибрати та купити штангель, рекомендуємо визначитися з типом вимірювань, які будуть проводитися даним інструментом. Також практично кожен штангенциркуль має індивідуальні «фішки» та різні додаткові пристосування, які полегшать Вам процес вимірювання та розширять функціонал вимірювального інструмента. До таких доповнень можуть відноситись, наприклад:

 • твердосплавні насадки;
 • пристосування, що дозволяє контролювати зусилля притиснення;
 • глибиномір і так далі.

купити штангенциркуль

Штангенциркуль: конструкція

Штангенциркуль не міняв свою ефективну та просту конструкцію століттями. Так, стандартний штангель має нерухому сталеву штангу, яка, в свою чергу, обладнана верхньою та нижньою нерухомими губками. Ці губки служать для виконання зовнішніх та внутрішніх вимірювань. На штанзі також нанесена міліметрова шкала.

Друга частина, якою обладнаний штангенциркуль, є рухомою і також має аналогічні губки. При переміщенні рухомої частини її губки стикаються з відповідними губками нерухомої штанги. Рухома частина також обладнана шкалою, яка називається ноніусом. Саме ця шкала необхідна для зняття результату виміру з високою точністю — до 0.02 мм.

Також будь-який штангель на торці має спеціальний гвинт, який дозволить Вам швидко зафіксувати результат виміру — гвинт просто притискає верхню планку.

купити штангенциркуль

Штангенциркуль електронний має ту ж конструкцію, але замість ноніуса обладнаний дисплеєм, завдяки якому спрощується робота з вимірювальним приладом та підвищується точність вимірів. Стрілочний штангенциркуль замість ноніуса має «годинниковий» циферблат.

купити штангенциркуль

Вибираючи штангенциркуль, зверніть увагу, щоб:

 • його вимірювальні частини були плоскопаралельними відносно одна до одній;
 • при з'єднанні губок не було просвіту;
 • ноніусна шкала була чітко виставлена на «0» та її лінії були чіткими;
 • на дисплеї при зведенні губок завжди був «0» та цифри не «стрибали» (для цифрового пристрою);
 • стрілка при зведенні губок завжди була на «0» (для стрілочного пристрою).

купити штангенциркуль

Штангель: типи та функції

Штангенциркуль, як і будь-який інструмент, може бути різних типів, які відрізняються своїми можливостями. Розглянемо ці типи.

купити штангенциркуль

Штангенциркуль ШЦ 1

Тип ШЦ 1 є найпопулярнішим та найдоступнішим. Такий штангель ще називають «колумбик». Даний штангенциркуль обладнаний губками для виконання як внутрішніх, так і зовнішніх вимірів, глибиноміром.

Штангель ШЦ 1 може міряти в діапазоні від 0 до 125 або 300 мм, ціна ділення, в залежності від моделі, може становити 0.1, 0.05 або 0.02 мм.

купити штангенциркуль

Штангель ШЦЦ 1

Тип ШЦЦ 1 (штангенциркуль електронний) також не менш популярний, ніж попередній тип і його популярність з кожним днем тільки зростає. Даний штангенциркуль відрізняється надійністю та простотою у використанні, високою точністю виконуваних вимірів.

Штангель ШЦЦ 1 також може міряти в діапазоні від 0 до 150 або 300 мм, але ціна ділення становить 0.01 мм.

Так, штангенциркуль електронний має ряд переваг в порівнянні з механічним побратимом. Головною перевагою, природно, є точність вимірів. Додатково Ви можете обнулити показники в будь-якій точці та продовжити виміри, можете запросто переключитися між метричною та дюймовою системами вимірювань.

купити штангенциркуль

Штангенциркуль ШЦК 1

Тип ШЦК 1 — це вимірювальний пристрій з індикатором, котрий виконаний у формі кругової шкали.

Ціна поділки становить 0.02 мм.

Штангель ШЦК 1 неодмінно стане в нагоді для виконання частих порівняльних вимірювань, адже завдяки стрілочный індикації Ви зможете дуже швидко та зручно зчитувати результати.

купити штангенциркуль

Штангель ШЦ 2

Тип ШЦ 2 також використовується для зовнішнього та внутрішнього виміру, замірів глибини, але й може застосовується для вимірів в неглибоких вузьких канавках та виконання розмітки. Для того щоб уникнути стирання губок на них слід встановити спеціальні твердосплавні накладки. Також є додаткова рамка для точної підводки губок.

Штангенциркуль ШЦ 2 може міряти в діапазоні від 0 до 1000 мм, ціна ділення, в залежності від моделі, може становити 0.05 або 0.02 мм.

купити штангенциркуль

Штангенциркуль ШЦЦ 2

Тип ШЦЦ 2 є аналогом попереднього типу за можливостями, але має цифровий вимірювач та відрізняється більш високою ціною поділки, яка становить 0.01 мм.

купити штангенциркуль

Штангель ШЦ 3

Тип ШЦ 3 — це обладнання, яке не має глибиноміра та забезпечене 1 парою губок, які спрямовані вниз.

Штангенциркуль ШЦ 3 застосовується для виконання замірів на великій довжині — від 0 до 5000 мм. Також довжина губок може бути різною — від 100 до 300 мм. Ціна поділки становить 0.02 мм.

купити штангенциркуль

Штангенциркуль ШЦЦ 3

Тип ШЦЦ 3 є аналогом попереднього типу за можливостями, але має цифровий вимірювач та відрізняється більш високою ціною поділки, яка становить 0.01 мм.

купити штангенциркуль

Інші типи

Штангель ШЦЦТ — це пристрій для вимірювання розмірів різних труб. Штангенциркуль ШЦЦТ не має класичних губок, адже одна з них виконана у формі циліндра, завдяки чому відмінно прилягає до заокруглених частин труб. Діапазон вимірювання складає від 0 до 300 мм, весь вимірювальний інструмент цієї серії обладнаний цифровими індикаторами з ціною поділу 0.01 мм.

штангельциркуль

Штангенциркуль ШЦЦВ — це обладнання, яке дозволить Вам запросто виконувати різні виміри внутрішніх розмірів отворів.

штангельциркуль

Штангель ЩЦЦН — дасть Вам можливість проводити зовнішні виміри отворів.

штангельциркуль

Штангенциркуль ШЦЦУ — це електронний штангель універсального типу, який в комплекті має різні спеціальні насадки. Такий штангель часто використовується для виконання замірів товщини стінок труб, різних зовнішніх та внутрішніх вимірювань, вимірювань міжцентрових відстаней, виконання замірів в різних важкодоступних місцях і так далі.

штангельциркуль

Штангель ШЦЦД — використовується для виконання самих різних вимірів на СТО (товщини гальмівних дисків, виступів різних елементів деталей і так далі).

штангельциркуль

Штангенциркуль ШЦЦП — це протекторний штангель, який служить для виміру глибини протекторів шин.

штангельциркуль

Штангель ШЦЦМ — стане в нагоді при вимірі міжцентрових відстаней, обладнаний особливою не знімною насадкою (така ж є в комплекті з ШЦЦУ).

штангельциркуль

Штангенциркуль ШЦЦПУ (для м'яких матеріалів) — це прецизійний електронний штангенциркуль, який додатково дозволяє контролювати та змінювати вимірювальне зусилля (від 1 до 3 Н). Так, Ви зможете уникнути продавлювання матеріалів. Також такий штангель відрізняється високою дискретністю відліку, що становить 5 мк (0.005 мм).

штангельциркуль

Штангель з бездротовою передачею даних — це вимірювальне обладнання, завдяки якому Ви зможете запросто створити базу даних під час перевірки різної продукції, в процесі виробництва і так далі. Такий штангель має Bluetooth, за рахунок якого дані передаються в спеціальну програму на ПК. Додатково є можливість керування з мобільного телефону та планшета.

штангельциркуль

Тепер Ви знаєте, як вибрати та купити штангель, необхідний саме Вам!