Штативи, рейки, приймачі, адаптери

Штативи, рейки, приймачі, адаптери

Будівельні штативи: як вибрати

Будівельний штатив (штатив для рівня, штатив для лазерного рівня) — це пристосування, яке необхідно для встановлення та кріплення в робочому положенні такого обладнання, як лазерний нівелір, оптичний нівелір та лазерний далекомір.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 35 (всього 2 сторінок)
Так:

 • цифровий та оптичний нівелір рекомендується встановлювати на штатив геодезичний;
 • лазерний нівелір та будівник ліній — на спеціальний штатив для нівеліра, який обладнаний підйомним механізмом.

купити штатив для рівня

«Легкий» штатив для рівня

Оптичний нівелір часто встановлюють на штатив для рівня, який відрізняється компактністю та легкістю, зручний в роботі на будмайданчику і в побуті. Такий штатив для рівня виготовляється з міцного легкого алюмінієвого сплаву. Устаткування кріпиться на штатив для нівеліра за допомогою спеціального гвинта на 5/8". Даний штатив для рівня важить близько 3.5 кг.

Оскільки такий штатив для рівня компактний та важить мало, має площадку невеликих розмірів, його намагаються не застосовувати для роботи серйозної геодезичної техніки, такої як лазерний нівелір, тахометр, теодоліт і так далі.

купити штатив для рівня

«Важкий» штатив для лазерного рівня

Окремо слід виділити універсальний штатив геодезичний, який застосовується з будь-яким обладнанням. Так, штатив для лазерного рівня важить від 4.5 до 7.2 кг, тому відрізняється високою стійкістю на будь-яких поверхнях, ось чому його нерідко застосовують для робіт з високоточними лазерними, цифровими і оптичними нівелірами. Такий штатив для лазерного рівня може бути алюмінієвим або дерев'яним.

Для роботи високоточного обладнання рекомендується купити штатив для рівня саме з деревини, оскільки остання відрізняється меншим, порівняно з алюмінієм, коефіцієнтом температурного розширення. Наприклад, під час роботи на вулиці при високих температурах повітря алюмінієвий штатив сильно нагрівається і його ніжки розширюються, що веде за собою непомітну для людського ока зміну положення вимірювального обладнання. Так, Ви отримаєте вимір з вельми високою похибкою.

Алюмінієвий штатив можна придбати для роботи лазерного рівня порівняно невеликої точності, теодолітів і так далі.

купити штатив для рівня

Елеваційний штатив

Як згадувалося вище, лінійний будівник та лазерний нівелір рекомендується встановлювати на штатив, який обладнаний підйомним механізмом — елеваційний штатив.

Таке пристосування обладнано черв'ячною передачею, яка дає можливість переміщати площадку як вгору, так і вниз, змінюючи тим самим положення вимірювального обладнання.

Елеваційний штатив:

 • істотно полегшить розмітку;
 • дозволить швидше виконати монтаж як підвісної, так і натяжної стелі, перекриттів та балок, різного настінного, стельового та іншого обладнання;
 • дозволить Вам проводити виміри з різних точок, швидко змінюючи положення вимірювача по висоті.

Найбільша висота, на якій Ви зможете розташувати нівелір — до 4 м. Кріплення нівеліра також виконується гвинтом на 5/8".

купити штатив для нівеліра

Штатив для компактного будівника ліній

На відміну від лазерного нівеліра, невеликий будівник ліній не має кріплення під 5/8". Для фіксації такого обладнання використовується штатив для нівеліра з кріпленням на 1/4". Такий штатив для лазерного рівня також дозволить Вам переміщати обладнання по висоті. Крім цього, Ви зможете міняти нахил пристрою, виконуючи тим самим розмітку для подальшого монтажу різних похилих конструкцій.

Але такий штатив для лазерного рівня вельми некомфортно використовувати на вулиці, оскільки він не дасть необхідної стійкості, а гумові ніжки дуже складно занурити в грунт.

купити штатив для нівеліра

Рейка для нівеліра: як вибрати

Рейка для нівеліра або просто нівелірні рейки — це допоміжні пристосування, які неодмінно беруть участь в процесі нівелювання.

Оскільки нівелір не обладнаний шкалою, а потрібен для того, щоб задати горизонталь, для зчитування результатів виміру потрібна саме рейка для нівеліра.

купити нівелірні рейки

Часто дане пристосування називають «лінійка для нівеліра», що не зовсім вірно, адже нівелірні рейки конструктивно відрізняються від лінійок. Так, рейка для нівеліра:

 • має особливу розмітку;
 • має бульбашковий рівень;
 • створена спеціально для використання з нівелірами.

Нівелірні рейки необхідні для визначення перевищення між зазначеними геодезистами та будівельниками контрольними точками. Сучасна рейка для нівеліра дуже зручна в роботі, мало важить та є компактною.

купити нівелірні рейки

Нівелірні рейки: види

Рейка для нівеліра, в залежності від моделі, може мати по-різному нанесену шкалу.

Рейка для нівеліра з метричною розміткою — дане пристосування дасть Вам можливість фіксувати висоту візуально або за допомогою приймача для нівеліра, розмітка на шкалі може бути в дециметрах, сантиметрах або міліметрах:

 • рейка для нівеліра з дециметровому розміткою — застосовується для виконання замірів за допомогою технічних нівелірів, має нанесену букву «Е», ціна ділення — 1 дм;
 • рейка для нівеліра з сантиметровою розміткою — використовується для більш точних вимірювань оптичними нівелірами, має нанесену перевернуту букву «Е»;
 • рейка для нівеліра з міліметровою розміткою — потрібна для вимірювання лазерним нівеліром, обладнана кріпильним пристосуванням для встановлення лазерного приймача, шкала може наноситися з двох сторін рейки.

купити нівелірні рейки

Нівелірні рейки з кодовою розміткою — необхідні для дуже швидкого виконання вимірів за допомогою цифрового нівеліра. Так, нівелір зчитує нанесений на рейці спеціальний код, тим самим автоматично визначаючи як висоту, так і дистанцію, кут нахилу та різні параметри. Результати виміру миттєво відображаються на дисплеї пристрою. Рейка для цифрового нівеліра — це універсальне пристосування, оскільки може застосовуватися і з іншими типами вимірювальних пристроїв (зі зворотного боку є шкала).

купити нівелірні рейки

Рейка для нівеліра: матеріали виготовлення

Нівелірні рейки, як правило, виготовляються з алюмінію або деревини, різних сплавів (для додання більшої міцності):

 • алюмінієва рейка для нівеліра — важить дуже мало (до 1 кг), але відрізняється досить невисокою точністю вимірювань;
 • дерев'яна рейка для нівеліра — дуже міцна, стійка до перепадів температур, але вельми важка, може мати фібергласове захисне покриття, забезпечує дуже точне вимірювання;
 • інварна рейка для нівеліра — виріб, зроблений зі