Будівельні рівні

Будівельні рівні

Рівень будівельний: як вибрати

Рівень будівельний (водяний рівень, бульбашковий рівень, водовага, васервага, гідрорівень) — все це назви спеціальних вимірювальних інструментів, які застосовуються для оцінки паралельності поверхонь щодо вертикалі та горизонталі, виміру кута нахилу щодо горизонталі.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 118 (всього 5 сторінок)

Водяний рівень широко застосовується всіма майстрами під час ремонтів та будівництва будь-якої складності. Васервага неодмінно буде корисною:

 • в будь-якому будинку: Ви зможете, наприклад, рівно повісити картину або полицю, виконати різні ремонтні та оздоблювальні роботи;
 • на будь-якому будівництві: Ви отримаєте можливість, наприклад, рівно виводити стіни або укладати фундамент.

купити рівень будівельний

Далі ми розповімо, як вибрати та купити рівень будівельний.

Будівельний рівень: види

Перед тим, як купити рівень будівельний, розглянемо його типи. Найбільш популярними є:

 • водяний рівень (гідрорівень) — дозволяє провести перевірку великої площі;

купити рівень будівельний

 • васервага (бульбашковий рівень, водовага) — широко використовується в побуті, під час ремонтів;

купити рівень будівельний

 • лазерний рівень (нівелір) — дозволяє добитися максимальної точності вимірювання.

купити рівень будівельний

Водяний рівень (гідрорівень)

Водяний рівень створений на базі з'єднаних посудин. Так, найпростіший водяний рівень складається з 2 колб, які мають розмітку в формі циліндрів. Циліндри з'єднані шлангом, в якому знаходиться звичайна вода.

Водяний рівень найчастіше застосовується для порівняння висот, на яких розташовані різні конструкції і прилади в приміщеннях, які розділені перегородкою або стіною. Розмітка на колбі якраз і дозволяє визначити різницю висот.

Водяний рівень може мати довжину до 25 м, що дасть Вам можливість запросто використовувати водяний рівень на великих площах.

купити рівень будівельний

Васервага (бульбашковий рівень, водовага)

Васервага являє собою металеву планку, як правило, зі сплаву алюмінію або пластику. На планці знаходяться колби з рідиною і бульбашкою повітря. В якості рідини використовується технічний спирт, який, як Вам відомо, не замерзає і його щільність відмінно підходить для плавного переміщення повітряної бульбашки. Додатково в колбах можуть знаходитись флуоресцентні речовини, завдяки яким васервага можете використовуватись при поганому освітленні.

Вертикальність та горизонтальність поверхні визначається по розміщенню повітряної бульбашки щодо нанесених на колбі міток. При ідеально рівній поверхні бульбашка знаходиться по центру колби між лініями.

купити васервагу

Водовага має ряд переваг:

 • легкість використання;
 • широка сфера застосування;
 • доступна ціна.

купити васервагу

Серед недоліків:

 • водовага не може використовуватись на великих проектах через недостатню точності (похибка становить від 0.5 мм/м);
 • потрібно пильно стежити за бульбашкою при роботі;
 • водовага може бути пошкоджена (наприклад, при падінні).

купити васервагу

Перед тим, як купити васервагу, яка, до слова, є найбільш популярною, придивіться до важливих його параметрів, серед яких:

 • точність — васервага прикладається до приблизно горизонтальної поверхні і фіксується положення повітряної бульбашки, далі розверніть пристосування на 180° та переконайтеся, що бульбашка знаходиться в тій же позиції;
 • довжина — оптимальною є довжина до 1 м;
 • розміщення розмітки — при її нанесенні зовні колби розмітка може швидко стертися, тому краще купити рівень будівельний з внутрішньою розміткою;
 • наявність або відсутність магнітів — магніти дозволять Вам кріпити васервагу на практично будь-яких поверхнях з металів;
 • тип корпусу — водовага буває прямокутною (відмінно підходять для вирішення побутових завдань), телескопічною (універсальні за рахунок можливості зміни довжини) або двотаврового перетину (користуються популярністю у професіоналів, стійкі до пошкоджень);
 • кількість капсул і можливість їх регулювати — 1 капсула дасть Вам можливість перевіряти відразу тільки 1 площину, 3 — горизонталь, вертикаль та нахил, регулювання капсул дозволить завжди добиватися максимальної точності перевірки;
 • захист капсул від УФ випромінювання — коли водовага має такий захист, колби не потріскаються та не протечуть від тривалих робіт в сонячну погоду;
 • додатковий захист від пошкоджень — водовага може бути обладнана гумовими демпферами (запобіжать вібрації та пом'якшать механічний вплив на капсули під час, наприклад, падіння пристосування) та ручками (внутрішні прорізи, знижують ймовірність падіння);
 • наявність додаткових опцій — наприклад, підсвітки капсул.

купити васервагу

Рівень будівельний: висновок

Як водяний рівень (гідрорівень), так і бульбашковий (водовага, васервага) — це незамінний та обов'язковий інструмент, який використовується при будь-якому ремонті і на будівництві.

Пам'ятайте, від точності вимірювань безпосередньо залежить стійкість будівлі та стін в приміщенні, рівність обробки поверхонь, встановлення дверей, вікон і так далі.

Рекомендуємо вибирати рівень будівельний виходячи з типів запланованих робіт, умов, в яких буде використовуватися рівень будівельний.

Коли ж Ви вирішили купити рівень будівельний бульбашкового типу, не забудьте відкалібрувати виріб до початку робіт (якщо це необхідно).