Оптичні нівеліри

Оптичні нівеліри

Оптичний нівелір: як вибрати

Оптичний нівелір — це пристрій для геодезичної розмітки, який являється найдоступнішим за ціною та простотою використання серед аналогічних вимірювальних пристроїв.

Читати далi
Безкоштовна доставка

Оптичний нівелір Bosch GOL 20 D (0601068400)

Артикул: 0601068400
Код: 092661

7 307 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

Оптичний нівелір Bosch GOL 26 D (0601068000)

Артикул: 0601068000
Код: 010862

7 719 грн.

Очікується
Показано з 1 по 7 з 7 (всього 1 сторінок)
Єдиний дискомфорт під час використання обладнання приносить перевернуте зображення, але до нього швидко звикаєш.

нівелір оптичний

Нівелір: принцип роботи та особливості конструкції

Нівелір оптичний працює за принципом візуального визначення горизонталі, що, в свою чергу, дозволяє визначити висоту необхідної точки (декількох точок) по відношенню до нульового рівня. Також нівелір оптичний дозволить Вам вимірювати горизонтальні кути та визначати відстань (потрібно нитяний далекомір).

Геометричне нівелювання — це простий спосіб геодезії, який не вимагає від Вас складних обчислень, а замір виконується 2 працівниками.

Оптичні нівеліри конструктивно являють собою обладнання, яке складається з зорової труби циліндричної форми з призматичної системою лінз та підстави. Щоб забезпечити коректне встановлення пристрою по горизонталі є бульбашковий рівень та гвинти.

купити оптичний нівелір

Нівелір оптичний: характеристики і класифікація

Як геодезичний, так і будівельний нівелір класифікується в залежності від точності вимірювання. Так нівелір оптичний, в залежності від моделі, може бути:

 • технічним;
 • точним;
 • високоточним.

Все залежить від здатності пристрою проводити виміри з класом точності від I до IV.

Простий (технічний) нівелір оптичний є застарілою моделлю, коштує зовсім небагато, але для роботи з ним необхідні деякі навички і постійні поправки. Такий оптичний нівелір не підходить для точних вимірів. Головний недолік даного обладнання — потреба постійно поновлювати горизонтальний рівень, який збивається через недбале поводження, порив вітру, вібрації грунту, кріплення штатива і так далі. Також нівелір такого типу непридатний для роботи на великих відстанях через встановлену оптику.

нівелір оптичний

Більш складний (точний) нівелір оптичний обладнаний обертовою підставою та спеціальними демпферами. Такий оптичний нівелір, як правило, також обладнаний компенсатором діапазону нівелювання (магнітним або повітряним), який після встановлення горизонталі за допомогою бульбашкового рівня автоматично гасить горизонтальні зрушення, які виникають від вібрації, просадки штатива, температурної деформації і так далі. Також такий оптичний нівелір обладнаний:

 • круговим горизонтальним лімбом (точність — 1°);
 • оптичним збільшувачем (як правило, х20);
 • захистом від вологи і пилу (найчастіше IP54).

купити оптичний нівелір

Високоточний оптичний нівелір — це обладнання з найкращими параметрами як по точності вимірів (похибка до ±1.5 мм), так і по максимальному оптичному збільшенню (до х40).

Варто відзначити, що ціна на обладнання також залежить від різних конструктивних поліпшень, які дозволяють Вам більш комфортно користуватися технікою та розширюють її функціонал, наприклад:

 • просвітлена оптика;
 • пентапризми для високоточного контролю нульового рівня;
 • система автоматичного нівелювання;
 • механізм гвинтів нескінченного наведення;
 • затухаючі магнітні компенсатори і так далі.

нівелір оптичний

Оптичний нівелір: підбір та використання

Нівелір оптичний підбирається виходячи з майбутніх робіт, необхідної точності виміру і комфорту використання:

 • професійні високоточні пристрої потрібні для замірів під час масштабного будівництва, при монтажі залізобетонних та металевих каркасів високої складності, багаторівневих фундаментів, для особливих маркшейдерських та геодезичних робіт, де потрібно виконувати точні виміри на великих відстанях і з важкодоступних місць;
 • напівпрофесійні нівеліри необхідні для проведення заміського будівництва — розмітки території, вирівнювання фундаменту і основи даху, монтажу каркасів, облаштування дренажних систем та планування ландшафтного дизайну.

купити оптичний нівелір

Крім самого пристрою, для роботи Вам неодмінно знадобляться аксесуари — штативи та геодезичні вимірювальні рейки. Ряд виробників продає нівелір оптичний, в комплекті з яким вже є штатив і/або рейка, але, як правило, ці аксесуари необхідно купувати окремо.

На зміну звичайній рейці з деревини давно прийшли пристосування з алюмінію та пластика. Так, в залежності від того, для чого використовується нівелір оптичний, Ви можете купити рейки довжиною від 2 до 5 м. Універсальними є телескопічні рейки, які мають маркування з двох сторін.

Ніхто не використовує нівелір оптичний без штатива. При виборі даного аксесуара слід звернути увагу на:

 • матеріал, з якого зроблений штатив (краще вибирати моделі з алюмінієвих сплавів);
 • висоту пристрою (найменший та найбільший підйом);
 • сумісність нарізного сполучення;
 • надійність та зручність роботи з гвинтами ніжок;
 • наявність ременя для перенесення та нитяного відвісу.

нівелір оптичний

Для певних робіт нівелір оптичний встановлюють на спеціальний штатив — розпірну штангу. Такий аксесуар кріпиться між підлогою та стелею, а оптичний нівелір кріпиться на пересувній площадці штатива.

Під час будівельних робіт не забувайте користуватися захисними аксесуарами!