Кутоміри цифрові

Кутоміри цифрові

Кутомір: вимірювати стає легко

Під час будівництва, на будь-якому виробництві і так далі значення точності виконуваних вимірів складно переоцінити.

Читати далi
-13%

Skil Кутомір цифровий 0580

Артикул: F0150580AA
Код: 009376

1 838 грн.1 599 грн.

Очікується
Показано з 1 по 7 з 7 (всього 1 сторінок)
Так, на відносно довгих дистанціях міліметри похибки запросто трансформуються в сантиметри та метри, що не дозволить Вам домогтися гарного сполучення конструкцій та деталей.

Природно, замір кутів Ви можете виконати «механікою» або «оптикою», але набагато зручніше та швидше проводити виміри електронним обладнанням. Для чого і служить електронний кутомір.

кутомір

Електронний кутомір: можливості

Кутомір електронний в народі часто називають електронним транспортиром. Дійсно, даний пристрій застосовується для побудови та виміру будь-яких кутів. Але цифровий кутомір вигідно відрізняється від простих електронних приладів: останні працюють тільки з площинами та перпендикулярними лініями, електронний кутомір дозволить Вам контролювати як розгорнуті, так і гострі кути будь-яких градусів.

Цифровий кутомір часто застосовується як під час монтажу, так і на етапі створення креслень і планів, під час діагностики самих різних просторових систем.

Варто відзначити, що будь-які непрямі кути — це головний біль всіх будівельників, але при цьому такі кути використовуються дуже часто, наприклад:

 • крокви покрівельної системи виставляються з кутом;
 • тятива сходів, цілий сходовий марш також йде під кутом;
 • перегородки, які є неперпендикулярними одна до одної, еркери і так далі.

купити кутомір

Кутомір електронний працює за простим принципом. Вам достатньо просто прикласти обладнання до однієї зі сторін (від якої починається розрахунок) кута та легким рухом відвести рухому планку пристрою до іншої сторони кута до торкання без зазорів. Під час переміщення вимірювальної планки відбувається обертання спеціального елемента датчика і після його зупинки цифровий кутомір підраховує значення кута, виводячи результат на встановленому екрані.

Електронний кутомір, в залежності від моделі, може бути універсальним інструментом. Такий цифровий кутомір відрізняється розширеним функціоналом, який виходить далеко за простий вимір кутів. Так, універсальний кутомір електронний може:

 • виносити зазначені Вами заздалегідь значення кутів в натуру (інструмент розкривається на певний кут і фіксується, далі його приставляють і виконують окреслення);
 • міряти наклони (в ряді випадків дозволяє замінити електронний рівень / нахиломір);
 • давати напрямок (використовується в якості будівника осей) і так далі.

кутомір

Цифровий кутомір: як вибрати

Сьогодні Ви можете вибрати кутомір електронний з безлічі представлених моделей. Є прості моделі, які можна запросто віднести в узагальнені категорії, і є обладнання зі специфічними незвичайними можливостями.

Цілі використання

Кутомір цифровий, яким буде користуватися будівельник повинен мати довжину від 400 мм (можливий варіант з висувною рейкою). Таке обладнання дозволить Вам швидко створити необхідну розмітку.

Дуже добре, коли кутомір електронний обладнаний рівнем або лазером.

А ось на виробництві або в майстерні зручніше використовувати цифровий кутомір, довжина якого не більше 250 мм і який не має різних додаткових функцій. Для такого пристрою не зайвим будуть тільки лінійка на планці та вирізаний в торці кутник.

Для побутового застосування відмінно підходять будь-які прилади, для професійного ж використання краще всіх адаптований електронний кутомір з високою точністю вимірів.

купити кутомір

Похибка

Деякі виробники вказують кілька чисел в градусах. У таких випадку це точності:

 • виміру будь-яких кутів;
 • визначення нахилів (горизонтального та вертикального рівнів);
 • розрахунку та виставляння необхідного кута.

Середнім є показник похибки, що дорівнює 0.1°. Професійний високотехнологічний кутомір має похибку не більше кількох сотих градуса, побутовий — до 0.5°.

Варто зазначити, що під час виміру розгорнутого кута ряд моделей інструментів можуть давати подвоєну похибка.

кутомір

Діапазон виміру кута

Будь-який електронний кутомір має жорсткі обмеження по виміру великих кутів. Дана інформація обов'язково вказується в інструкції.

Існують моделі, які зовсім не можуть працювати з розгорнутими кутами. Так, їх планка може стати лише в одну лінію з корпусом, а це 180°. Для проведення ряду робіт цього недостатньо. Тут приходить на допомогу кутомір електронний, планка якого може розгортатися на кут до 220-225°.

Рівень

Практично будь-який електронний кутомір обладнаний бульбашковими рівнями, які дають Вам можливість оперативно контролювати горизонталь та вертикаль.

Просунуті моделі мають додатковий дисплей, на якому виводяться дані про відхилення базової рейки пристрою щодо горизонталі та вертикалі. Вбудований в електронний кутомір цифровий рівень також здатний стрілками вказати напрямок для вирівнювання.

купити кутомір

Лазер

Лазер неодмінно стане в нагоді під час будівельних робіт різної складності, коли потрібно швидко перенести непрямі кути на вельми далекі відстані. Само собою, за допомогою лазера Ви можете перенести як горизонтальні, так і вертикальні лінії.

Якщо пристрій такого типу можна закріпити на штативі — Ви отримаєте лазерний нівелір.

Вивід інформації

ЖК-дисплеєм обладнаний будь-який електронний кутомір, але у ряду моделей їх може бути 2: по одному з кожного боку для більш комфортного огляду. Просунутий професійний кутомір може додатково запропонувати наступні опції:

 • підсвічування (висококонтрастне);
 • гравітаційний переворот інформації, яка виводиться на дисплеї (зручно, коли виміри виконуються над головою);
 • вказівник сектора виміру (знадобиться при замірах в важкодоступних місцях і над головою);
 • звуковий сигнал.

кутомір

Пам'ять

Коли кутомір електронний має пам'ять, Ви можете записати результат будь-якого останнього виміру. Це зручно, якщо, наприклад, немає можливості прочитати на дисплеї цифри виміру або виконується дуже багато вимірів поспіль.

Також кутомір цифровий з пам'яттю може «запам'ятати» найбільш часто використовувані кути. Це зручно, наприклад, під час побудові розмітки.

купити кутомір

Живлення

Кутомір електронний в якості елемента живлення використовує батарейку типу «Крона» на 9 В або декілька батарейок типу «АА» за 1.5 В. У багатьох моделях Ви можете використовувати замість стандартних батарейок типу «АА» акумулятори або «таблетки» по 3 В.

Основним для користувача є можливість знати, як довго можна буде виконувати виміри. Як правило, заряду вистачає від 20 до 100 годин роботи (все залежить від моделі).

Кутомір цифровий може мати дуже зручну додаткову функцію — перехід в сплячий режим, — яка економить енергію. Пристрій «засинає» після закінчення 3-5 хвилин бездіяльності.

кутомір

Кліматичне виконання

Якщо Ви плануєте проводити роботи в місцях з деяким температурним обмеженням (постійний холод або спека), їх необхідно враховувати до вибору пристрою.

Пам'ятайте, що температура неодмінно впливає на заряд батарей та роботу датчиків. Стандартом є робота при температурах від -10 до +50°С.

купити кутомір

Ергономіка та комплект поставки

Оскільки цифровий кутомір є ручним інструментом, він неодмінно повинен бути дуже комфортним у використанні.

Вага інструменту, в залежності від моделі, буває від 350 г (довжина приладу 250 мм) до 1.5 кг. Також зверніть увагу на фіксацію заданого кута, яка повинна бути надійною і чіткою.

Плюсом є втоплена в корпус панель з дисплеєм та сенсорні кнопки, що дозволяють більш просто доглядати за обладнанням на будівництві.

Дуже добре, коли цифровий кутомір має в комплекті подовжувальну лінійку і захисний чохол.

Також різьба для штатива та магнітне кріплення дають додаткові переваги під час роботи з обладнанням.