Циркулярні верстати

Циркулярні верстати

Циркулярка: як вибрати

Циркулярка (розпилювальний верстат, циркулярний верстат) — це верстат, який використовується для різання деревини та будь-яких матеріалів, які її містять.

Читати далi
Показано з 1 по 18 з 18 (всього 1 сторінок)
Розпилювальний верстат незамінний при різці прямокутних країв, створенні фальців, шпунтів, скосів, доведенні елементів та деталей до потрібних форм і так далі.

Циркулярний верстат широко використовується на підприємствах, в деревообробних майстернях та цехах, в гаражах та домашніх майстернях.

Але як вибрати та купити циркулярку? Про це далі.

купити циркулярку

Розпилювальний верстат: підбір

Перед тим, як вибрати та купити циркулярний верстат, слід звернути увагу на вказані нижче його основні параметри та особливості.

Діаметр диска. Циркулярка може бути обладнана дисками діаметром від 130 до 310 мм та більше. Вибираючи розпилювальний верстат, зверніть увагу на максимальну глибину розпилу, яка залежить від того, на скільки круг виступає над робочою поверхнею обладнання. Як правило, глибина пропила складає 1/3 від діаметра диска. При великих обсягах робіт та пакетній порізці плит ДСП, МДФ, ДВП, фанери краще купити розпилювальний верстат з дисками діаметром від 250 мм та вище. Зверніть увагу на систему регулювання висоти пропила: круг можна піднімати та опускати ручкою або штурвалом. Для досягнення високої якості пропила та підвищення терміну служби ріжучої оснастки зуби круга повинні виступати над поверхнею оброблюваної заготовки на 6-9 мм.

купити циркулярку

Кут нахилу диска. Ви можете нахиляти диск за допомогою ручки або штурвала. Максимальний кут нахилу у більшості обладнання становить 45°. Якщо планується кутовий розпил, до початку робіт упевніться, що упори та направляючі не заважають нахилу круга. Також вибираючи циркулярний верстат, зверніть увагу на градуйовану шкалу: вона повинна добре проглядатися з різних сторін, дуже добре, якщо вона фрезерована.

Вставка робочого столу. Вставкою є невелика знімна секція столу, що знаходиться поблизу круга. Завдяки вставці Ви можете дуже швидко змінити ріжучу оснастку. Циркулярка вибирається так, щоб щілина (через неї проходить пила) в вставці не була занадто широкою. В іншому випадку в щілині неодмінно буде застрягати стружка та обрізки.

купити циркулярку

Розклинювальний ніж. При обробці нерівномірно просушеної або погано просушеної деревини структура матеріалу дещо змінюється, адже вивільняється її внутрішнє напруження. Це веде до затискання оброблюваною заготовкою круга. Затиснений круг здатний викинути заготовку в сторону оператора. Щоб виключити можливість травматизму розпилювальний верстат обладнаний міцним сталевим розклинювальним ножем. Розклинювальний ніж стоїть відразу за пилою та зберігає пропил відкритим до закінчення процесу пиляння. Дане пристосування можна регулювати під різні типи пил. Правильна установка расклинювального ножа: на відстані 3 мм від зубів пили в її нижній та верхній частинах, 8-9 мм від зубів пили біля її закінчення.

Огорожа диска. Огорожа дозволить використовувати циркулярний верстат максимально безпечно. Дане пристосування є металевою сіткою (або щитком), яка ставиться безпосередньо над кругом на розклинювальному ножі або на кронштейні. Це дозволяє запобігти ненавмисному дотику руками до пили, що обертається. Також огорожа зупинить заготовку, що піднімається зі столу в процесі пиляння.

купити циркулярку

Електромотор. Циркулярка може бути обладнана однофазним (220 В) або трифазним (380 В) електромотором. Варіантів по потужностях дуже багато, тому вибирайте циркулярний верстат в залежності від типу та обсягу робіт. Наприклад, електродвигун потужністю від 1500 до 2000 Вт використовує розпилювальний верстат з пилами від 200 до 300 мм.

Робочий стіл. Будь-яка циркулярка має робочий стіл, який повинен бути жорстким, рівним та добре відшліфованим. Якісним вважається розпилювальний верстат з литим сталевим столом, більш бюджетний циркулярний верстат обладнаний столом з гофрованої або гнутої сталі. Від габаритів стола залежать розміри оброблюваних заготовок. Перед тим, як купити циркулярку, зверніть увагу на наявність у робочого столу розширювальних секцій, завдяки яким Ви зможете обробляти елементи та деталі габаритами 2440х1220 мм.

купити циркулярний станок

Упор для поздовжнього пиляння. Під час обробки деталь переміщається уздовж упору для поздовжнього пиляння, який забезпечує її рівномірний напрямок під час пиляння. Циркулярка повинна бути обладнана міцним та жорстким поздовжнім упором, якій міцно кріпиться на обладнанні. Дуже добре, коли розпилювальний верстат оснащений поздовжнім упором з системою бічного регулювання з градуйованою шкалою. Залежно від моделі, розпилювальний верстат може бути обладнаний поздовжнім упором, який передбачає можливість роздільного регулювання його кінців.

Упор для скосів. Будь-який циркулярний верстат обладнаний упором для скосів, який, як зрозуміло з назви, необхідний для виконання скосів (поперечних розпилів під різними кутами до 45˚). Даний упор рухається паралельно диску по прорізі в робочому столі розпилювального верстата. Якісна циркулярка повинна бути обладнана упором для скосів без люфтів, який плавно переміщається по направляючій та має добре видиму градуйовану шкалу.

купити циркулярний станок

Рухома секція. Коли упор для скосів використовується при обробці невеликих заготовок, рухома секція необхідна для роботи з великогабаритними заготовками. Циркулярка має рухому секцію з регульованим упором, яка переміщається паралельно пилі. Залежно від моделі обладнання, рухома секція може виступати як опція, яку може отримати розпилювальний верстат.

Система пиловидалення. Якісна циркулярка неодмінно має патрубок відводу пилу та стружки, до якого підключається промисловий пилосос або аспіраційна установка. Використовуючи циркулярний верстат з системою аспірації, Ви збережете чистоту повітря та робочого місця.

купити циркулярний станок

Вимикач. Рекомендується купити циркулярний верстат з легко доступним пилозахищеним вимикачем та системою аварійної зупинки роботи мотора.

Захисні системи. Циркулярка неодмінно повинна мати різні системи захисту: від перегріву мотора, від перевантаження і так далі.

купити розпилювальний верстат

Циркулярний верстат: пиляльні диски

Вибираючи циркулярний верстат, зверніть увагу на пили. Розпилювальний верстат може бути обладнаний дисками для поздовжнього або поперечного пиляння. Залежно від майбутніх завдань циркулярка оснащується тими або іншими пилами.

Якщо циркулярка застосовується в гаражі або домашній майстерні краще використовувати універсальний пильний диск з комбінованими зубами. Також домашній циркулярний верстат можна обладнати дисками, кінчики зубів яких виконані з карбіду вольфраму.

купити розпилювальний верстат

Поздовжня пила має великі розведені зуби клиновидних форм з подвійними скосами задніх кромок. Поглиблення між зубами великі. Так, використовуючи розпилювальний верстат з поздовжньою пилою відходи будуть відводиться від пили швидше.

Поперечна пила має невеликі зуби. Так, циркулярка під час роботи виконує рівний, дуже точний та якісний пропил.

купити розпилювальний верстат

Пам'ятайте, що циркулярний верстат повинен бути обладнаний якісним диском від перевірених виробників! Використовуючи розпилювальний верстат, обов'язково користуйтеся як мінімум захисними окулярами!