Точильні верстати

Точильні верстати

Точило: як вибрати

Точило (заточувальний верстат, заточний верстат, точильний верстат) — це верстат, який, як зрозуміло з назви, застосовується для заточування ланцюгів бензопил, сокир, лопат, ножиць, ножів, свердел, різних пил та / або інших інструментів, оснастки.

Заточувальний верстат — це загальна назва для великої категорії обладнання. Залежно від типу та моделі заточний верстат застосовується для робіт з певним інструментом або оснасткою. Є й універсальний точильний верстат, який має більш широкий функціонал.

Але як вибрати та купити заточувальний верстат? Про це далі.

купити точило

Заточувальний верстат: типи за конструкцією

Конструкція, яку має точило, безпосередньо впливає на можливості обладнання обробляти ті чи інші інструменти та оснасткку, впливає на зручність роботи з обладнанням без спеціальних навичок.

Перед тим, як вибрати та купити заточний верстат, придивіться до його конструкції. Так, точильний верстат може бути стандартним, кутовим, з шліфувальною стрічкою або шліфувально-полірувальним.

Стандартне точило має 2 круги та великий електромотор. Круги відрізняються зернистістю. Так, стандартний заточний верстат дозволяє на одному крузі виконувати більш грубу обробку, на другому — більш точну. Стандартний точильний верстат обладнаний захисними екранами над кругами. Стандартне точило є найбільш простим та надійним, тому застосовується повсюдно.

Кутовий заточний верстат також має 2 круги, але один з них розташований перпендикулярно другому. Кутовий точильний верстат має особливість — можливість виконувати мокру заточку, під час якої метал оброблюваного інструменту або оснастки не перегрівається.

купити точило

Заточувальний верстат з шліфувальною стрічкою потрібен для шліфування деревини, пластику, кольорового металу та різних порівняно м'яких матеріалів. Точило з шліфувальною стрічкою дуже зручне в роботі, стрічка змінюється дуже просто та швидко, що дозволяє працювати з розхідниками, які мають різну зернистість. Заточний верстат з шліфувальною стрічкою дозволить Вам швидко усунути з поверхні матеріалу задирки, шорсткості та інші дефекти.

Шліфувально-полірувальний точильний верстат використовується для доведення та полірування як металів, так і деревини, пластика і так далі. Шліфувально-полірувальне точило відрізняється одним з кругів, який покритий шкірою або спеціальним ворсом. Також обидва круги відрізняються невеликою швидкістю обертання.

Застосовуючи будь-який заточувальний верстат настійно рекомендується використовувати як мінімум захисні окуляри!

купити точильний станок

Заточний верстат: диски та стрічки

Будь-який точильний верстат обладнаний кругами або шліфувальною стрічкою.

Заточувальні та шліфувальні круги можуть мати різні типорозміри: товщина від 16 до 40 мм, зовнішній діаметр від 125 до 250 мм, діаметр посадкового отвору 12.7, 16, 20 або 32 мм і так далі. Виробляються круги з різних матеріалів, найбільш популярним з яких є корунд. Варто відзначити, що більшість кругів, як правило, досить універсальні та легко замінюються. Так, заточувальний верстат також стає універсальним обладнанням.

Шліфувальні стрічки розрізняються, як правило, числом зерен на 1 дюйм довжини. Пам'ятайте, що точило має бути оснащено строго підходящою до нього по довжині та ширині шліфувальною стрічкою. В даному випадку варіації не припустимі.

купити точильний станок

Точильний верстат: типи за призначенням

Заточувальний верстат, в залежності від типу, має різні призначення. Так, заточний верстат може використовуватися для заточки ланцюгів пил, для заточування свердел, для заточування інструменту або для заточування та гравіювання.

Точило для заточки ланцюгів, як зрозуміло з назви, застосовується для правки оснастки бензинових та електричних пил. Заточувальний верстат для ланцюгів дозволить перезаточити зуби ланцюгів при їх пошкодженні або зносі. Конструктивно заточний верстат для ланцюгів має основу з кріпленням для ланцюга та рухому головку. Принцип роботи також дуже простий: ланцюг кріпиться в певному положенні, круг вручну подається на зуби, швидко заточуючи їх кожен окремо. Щоб правильно вибрати та купити точильний верстат для ланцюгів, зверніть увагу на швидкість обертання шпинделя обладнання, яка безпосередньо впливає на якість та швидкість виконання робіт. Також звертайте увагу на додаткові можливості, які може надати точило для ланцюгів, наприклад, можливість повороту шліфувальної головки, завдяки чому налаштування обладнання перед роботою ставати куди простішим.

купити заточний станок

Заточувальний верстат для свердел дасть Вам можливість заощадити кошти на покупці нової оснастки, завжди тримати у себе гострі свердла. Заточний верстат для свердел може бути двох типів: побутовий (компактне обладнання, працює зі свердлами діаметрами від 2 до 13 мм) або професійний (більш продуктивний, може обробити свердла діаметрами більше 20 мм з інструментальної та швидкорізальної сталі, фрези по металу і так далі) . Щоб правильно вибрати та купити точильний верстат для свердел, зверніть увагу на максимальний діаметр свердел, які може заточити обладнання. Також добре, коли точило для свердел має систему регулювання швидкості обертання шпинделя, завдяки якій можна якісно заточувати свердла різних діаметрів.

купити заточний станок

Точильний верстат для інструментів широко застосовується в побуті, слюсарних та столярних майстернях, адже дає Вам можливість заточувати та правити ножі, ножиці, сокири, стамески, свердла, різці, фрези і так далі. Заточний верстат для інструменту має електродвигун з довгим валом. По двох сторонах валу встановлені абразивні круги, що дозволяє Вам одночасно працювати з кругами різних зернистостей. Заточувальний верстат для інструменту буває стандартним та спеціалізованим. Так, кутове точило потрібно для мокрої обробки, обладнано редуктором для забезпечення обертання кругів з різними швидкостями, кругами великого діаметра, водяний ванною, круг в якій обертається повільніше. Кутовий точильний верстат незамінний при обробці ножів рубанків, різних різців і так далі. Заточний верстат для інструментів з кругом та шліфувальною стрічкою є універсальним та може обробляти як метали, так і дерево та інші матеріали.

купити електроточило

Точило для заточування та гравіювання є спеціалізованим обладнанням, яке поєднує 2 абразивних круги та гравер на гнучкому валу. Заточувальний верстат для заточки та гравіювання необхідний для виконання заточування, шліфування, чищення та гравіювання різних поверхонь. Будь-який заточний верстат з гравером має систему плавного налаштування швидкості обертання валу. Так, точильний верстат може бути дуже точно налаштований на необхідний режим роботи.

купити електроточило

Показано з 1 по 16 з 32 (всього 2 сторінок)