Свердлильні верстати

Свердлильні верстати

Свердлильний верстат: як вибрати

Свердлильний верстат (верстат для свердління) — це верстат, який дозволяє швидко створювати велику кількість отворів (в тому числі з однаковими параметрами) в різних матеріалах та виконувати широкий спектр інших завдань.

Читати далi
Показано з 1 по 10 з 10 (всього 1 сторінок)
Варто відзначити, що звичайний дриль не зможе виконати ці завдання.

Так, верстат для свердління є незамінним обладнанням на виробництвах, в цехах та майстернях різного призначення (в тому числі домашніх).

Свердлильний верстат широко застосовується майстрами, що працюють з металами, деревом, пластиком, оргсклом та іншими матеріалами.

Але як вибрати та купити свердлильний верстат? Про це далі.

купити свердлильний станок

Верстат для свердління: особливості

Свердлильний верстат дозволить Вам виконувати наступні операції:

 • свердління глухих та наскрізних отворів;
 • розсвердлювання;
 • зенкування;
 • розгортання;
 • нарізка внутрішні різьби;
 • вирізання заготовок різних форм з листових матеріалів.

Свердлильно-фрезерний верстат дозволить Вам додатково проводити фрезерування, шліфування, похило-торцеве та горизонтальне фрезерування.

Для виконання зазначених вище операцій використовуються свердла різних діаметрів, мітчики, зенкера, розгортки та інша оснастка. Використовуючи додаткові інструменти, можна вирізати отвори великих діаметрів, розточувати та притирати їх.

купити свердлильний станок

Свердлильний верстат: типи

Сучасний верстат для свердління, в залежності від типу, буває універсальним або вузькоспеціалізованим. Універсальний свердлильний верстат дасть Вам можливість працювати з різними матеріалами та виконувати різні операції, вузькоспеціалізований свердлильний верстат працює з певним матеріалом та виконує певні завдання по обробці.

купити свердлильний верстат

У будь-якому випадку функціональність обладнання залежить від його типу:

 • вертикально-свердлильний верстат (колонний верстат для свердління) — обладнаний шпинделем, який розташований в фіксованому щодо станини (основи) положенні, вісь шпинделя переміщується лише вертикально, обладнання використовується для обробки невеликих заготовок в майстернях та цехах;
 • радіально-свердлильний верстат — має рухомий шпиндель, який Ви можете переміщати щодо оброблюваної заготовки в круговому та радіальному напрямках, дозволяє обробляти заготовки великих розмірів, використовується на великих підприємствах, при серійному виробництві, в побуті;
 • горизонтально-свердлильний верстат — застосовується для проведення тих же операцій, що й вертикально-свердлильний, але роботи виконуються в горизонтальній площині.

Також верстат для свердління буває автоматичним одношпиндельним або автоматичним багатошпиндельним, координатно-розточувальним, горизонтально-розточувальним, алмазно-розточувальним і так далі.

купити свердлильний верстат

Верстат для свердління: конструкція

Свердлильний верстат має такі основні елементи конструкції:

 • шпиндельна бабка — обладнана патроном, який служить для затиску робочої оснастки;
 • свердлильна головка — в ній розташована шпиндельна бабка, електромотор та ремінна передача;
 • несуча стійка — на ній встановлена свердлильна головка;
 • опорна плита — це основа, до якої кріпиться несуча стійка.

купити свердлильний верстат

Верстат для свердління, в залежності від висоти буває настільним або підлоговим. Настільний свердлильний верстат дає можливість обробляти заготовки невеликих розмірів (діаметр робочої оснастки від 3 до 16 мм), підлоговий свердлильний верстат дозволить Вам працювати з великогабаритними заготовками.

Для більшої зручності роботи верстат для свердління може бути обладнаний робочим столом, кут нахилу якого можна змінювати.

Залежно від типу та матеріалу, з якого зроблена заготовка, потрібна різна швидкість свердління. Швидкість обертання змінюється встановленням певної частоти обертання шпинделя, яка, в свою чергу, досягається перекиданням ременя на шківи різних діаметрів.

купити свердлильний станок

Свердлильний верстат: підбір

Перед тим, як вибрати та купити верстат для свердління, зверніть увагу на такі його важливі параметри, як потужність, висота від основи до шпинделя, найбільший діаметр створюваного отвору, довжину ходу пінолі шпинделя, довжину вильоту шпинделя, наявність лазерного покажчика осі свердління, тип живлення та інші моменти.

Потужність. Якщо верстат для свердління потрібен для частих робіт та створення отворів великого діаметра, рекомендується купити свердлильний верстат потужністю від 800 Вт. Якщо ж верстат для свердління буде застосовуватися для побутових робіт, цілком можна купити свердлильний верстат потужністю від 300 до 800 Вт. Верстат для свердління потужністю понад 3000 Вт є промисловим.

купити верстат для свердління

Висота від основи до шпинделя. Як правило, побутовий верстат для свердління, в залежності від моделі, може обробляти заготовки з найбільшою товщиною (висотою, діаметром) від 200 до 900 мм.

Найбільший діаметр створюваного отвору. Даний параметр неодмінно вказано в інструкції до будь-якого обладнання та може значно відрізнятися в залежності від типу та моделі обладнання. Як правило, побутові моделі можуть робити отвори в сталі діаметрами до 25 мм, професійні — до 32 мм, при цьому це ж обладнання може зробити отвори значно більших діаметрів в дереві, кольорових металах, пластику та пластмасі, оргсклі і так далі.

Довжина ходу пінолі шпинделя. Даний параметр вказує на максимальну глибину створюваних отворів.

купити верстат для свердління

Довжина вильоту шпинделя. Цей параметр вказує на відстань від стійки до центральної осі свердла. Чим більше значення цього параметра, тим далі від краю оброблюваної заготовки Ви зможете зробити отвір. Як правило, побутовий верстат для свердління має виліт шпинделя від 100 до 200 мм.

Наявність лазерного покажчика осі свердління. Завдяки даній системі Ви зможете створювати отвори з максимальною точністю.

Тип живлення. Побутовий верстат для свердління працює від мережі 220 В, професійний — від мережі 220 або 380 В, промисловий — від мережі 380 В.

купити верстат для свердління

Серед інших моментів, на які слід звернути увагу при виборі даного обладнання:

 • частота використання обладнання;
 • об’єм робіт;
 • габарити оброблюваних заготовок і так далі.