Шліфувальні верстати

Шліфувальні верстати

Шліфувальний верстат: як вибрати

Шліфувальний верстат — це верстат, застосовуваний для обробки поверхонь з різних матеріалів та різної щільності абразивними матеріалами.

Читати далi
Показано з 1 по 22 з 22 (всього 1 сторінок)
Шліфувальний верстат дозволить Вам виконувати високоточну високопродуктивну обробку готових виробів та інструментів, шліфувати деталі та елементи, виточувати складні форми та профілі, проводити доведення, прибирати шорсткості поверхонь.

Устаткування, в залежності від моделі, оснащене різними абразивними матеріалами, якими виступають наждачний папір, абразивні круги, повстяні та інші диски.

купити шліфувальний станок

Шліфувальний верстат: типи та особливості

У кожному конкретному випадку вироби з металів, дерева, пластику, пластмас, оргскла, кераміки і так далі обробляються різними абразивами з різною швидкістю. Так, вид та параметри обладнання значно відрізняються.

Сам процес обробки виконується за рахунок обертання абразивного круга (диска) та / або абразивної стрічки, руху по ним виробу (по прямій або дузі).

Шліфувальний верстат має багато різновидів, найбільш популярні з яких вказані далі.

купити шліфувальний станок

Точильно-шліфувальний верстат. Точильно-шліфувальний верстат нерідко називають «точило», «наждачний верстат», «наждак». Є декілька підтипів даного обладнання за габаритами: малий (діаметр круга від 100 до 175 мм, використовується для заточування та шліфування різальних кромок), середній (діаметр круга від 200 до 350 мм, застосовується для заточування та шліфування ріжучих поверхонь) та великий (діаметр круга 400 мм та більше, використовується для обдирання та зачистки). Точильно-шліфувальний верстат за способом установки буває настільним або підлоговим. У конструкції устаткування електромотор асинхронного типу, який змонтований на підставці, на валу двигуна встановлено 2 круга, як правило, різного призначення: для заточування та для шліфування. Також в комплекті пиловловлювач та захисні екрани над кожним кругом.

купити шліфувальний станок

Калібрувально-шліфувальний верстат. Калібрувально-шліфувальний верстат потрібен для обробки заготовок та елементів з дерева, фанери, МДФ, ДВП, ДСП і так далі. Функціонал обладнання залежить від ширини обробки за 1 прохід, кількості та типу встановлених ріжучих головок, потужності обладнання.

купити шліфувальний станок

Обдирно-шліфувальний верстат. Обдирно-шліфувальний верстат, як зрозуміло з назви, потрібен для обдирання та шліфування. Устаткування може бути стаціонарним, підвісним або спеціальним. Стаціонарний копіювально-шліфувальний верстат, в залежності від моделі, може обробляти заготовку з 1 або 2 сторін, обладнання може бути радіально-заточним або торцювальним, на обладнання встановлюються круги діаметром від 400 до 75 мм, швидкість обертання валу від 4 до 50 м/с . Підвісний обдирно-шліфувальний верстат потрібен для обробки середніх та великогабаритних литих виробів, обладнання підвішується, що дозволяє розташовувати оброблювану заготовку в різних положеннях без великих витрат сил та часу, обладнання має дуже велику потужність та діаметр абразивного круга. Спеціальний копіювально-шліфувальний верстат — це напівавтоматичне або автоматичне обладнання для промислової обробки заготовок.

купити шліфувальний станок

Тарілчастий шліфувальний верстат. Тарілчастий шліфувальний верстат застосовується для обробки заготовок з різних матеріалів. Конструктивно тарілчастий шліфувальний верстат має важку станину з чавуну (стійка, знижує вібрації), дозволяє обробляти деталь відразу по круглій траєкторії, чого не можуть інші моделі обладнання. Також тарілчастий шліфувальний верстат обладнаний потужним витяжним вентилятором. Додатково встановлено спеціальне гальмо, яке практично миттєво зупиняє обертання абразивного круга. Тарілчастий шліфувальний верстат обладнаний упором для шліфування під обраним оператором кутом, пристосуванням для кругової обробки, витяжним штуцером та кругом (зерно 80). Потужність мотора — 1 кВт. Варто відзначити, що тарілчастий шліфувальний верстат здатний забезпечити відмінну гладкість та може виконувати калібрування.

купити шліфувальний станок

Шліфувально-заточувальний верстат. Шліфувально-заточувальний верстат потрібен для заточування різних зуборізних головок, різців і так далі. Станина такої техніки створюється з полімерного бетону для максимального гасіння вібрації та високих жорсткості, стійкості обладнання. Новітній шліфувально-заточний верстат має систему ЧПУ, всі його поворотні пристосування оснащені прямими приводами. Шліфувально-заточувальний верстат використовується в автопромі, приладобудуванні, при випуску медичного інструменту.

шліфувальний станок ціна

Шліфувально-полірувальний верстат. Шліфувально-полірувальний верстат має абразивний круг діаметром в межах 300 мм. Корпус пристрою випускається з армованого міцного пластику. Металеві елементи конструкції виробляються з нержавійки. Полірувально-шліфувальний верстат дозволяє швидко змінювати абразивний круг, володіє простим управлінням, дає можливість плавно змінювати швидкість обертання круга, напрямок обертання. Полірувально-шліфувальний верстат дозволяє застосовувати повністю автоматичні насадки.

шліфувальний станок ціна

Стрічковий шліфувальний верстат. Стрічковий шліфувальний верстат застосовується для обробки готових виробів, проведення фінішної обробки. Стрічковий шліфувальний верстат широко використовується в столярних та меблевих майстернях та цехах. Якщо необхідно обробляти не дерево, а метал або інший матеріал — просто замініть абразивну стрічку. Стрічковий шліфувальний верстат потрібен для виконання таких основних операцій, як чистове вирівнювання поверхні (перед розкриттям, наприклад, лаком), усунення неточностей та дефектів поверхні (поглиблення та піднесення, задирки, напливи від старих розкриттів), обробки внутрішніх поверхонь, обробки заокруглень. Стрічковий шліфувальний верстат дозволить Вам надавати виробам будь-які форми. Також обладнання дає Вам можливість обробляти труби різних діаметрів.

шліфувальний станок ціна

Круглошліфувальний верстат. Круглошліфувальний верстат дозволяє виконувати патронне або центрове закріплення оброблюваної заготовки. Круглошліфувальний верстат дозволить Вам проводити поздовжнє шліфування поверхні під циліндр або конус, шліфування циліндричних та фасонних виробів врізанням, шліфування торців при розвороті бабки шпинделя. Також можна виконувати внутрішнє шліфування (потрібне встановлення додаткового пристосування), допрацьовувати поверхню, усувати різні дрібні недоліки поверхні.

шліфувальний станок ціна

Плоскошліфувальний верстат. Плоскошліфувальний верстат необхідний для обробки плоских поверхонь. Ряд моделей мають функцію шліфування закруглених поверхонь. Плоскошліфувальний верстат має особливість — метод кріплення оброблюваної заготовки — стандартним методом (в патроні) або за допомогою потужного електромагніту на робочій поверхні. Плоскошліфувальний верстат входить в одну з двох груп: ті, які працюють основною поверхнею абразиву або ті, які працюють периферією абразиву. Плоскошліфувальний верстат першого типу високопродуктивний, дозволяє обробити поверхні з дуже високою точністю (клас точності 8-10). Управляється обладнання вручну або за допомогою блоку ЧПУ.

шліфувальний станок ціна

Всерединішліфувальний верстат. Всерединішліфувальний верстат, як зрозуміло з назви, служить для обробки внутрішніх поверхонь заготовок. При обробці деталь не переміщається, постійно залишаючись зафіксованою в шпинделі. Обробка виконується за допомогою шпинделя (обертальне або зворотно-поступальне переміщення заготовки). Всерединішліфувальний верстат може мати 1 шпиндель (для обробки заготовок правильних форм — циліндра або конуса), 2 шпинделя (для одночасної внутрішньої та торцевої обробки). Також всерединішліфувальний верстат може бути двостороннім (для одночасної обробки як внутрішньої, так і зовнішньої поверхні). Устаткування дозволить Вам виконувати як високоякісну обробку поверхонь, так і їх доопрацювання.

шліфувальний станок ціна

Барабанний шліфувальний верстат. Барабанний шліфувальний верстат має абразивну стрічку, яка намотана на барабан. Швидкість подачі можна регулювати плавно від 0.5 до 3 м/хв, висота обробки легко налаштовується за допомогою маховика. Барабанний шліфувальний верстат обладнаний потужним мотором, має роз'єм для відводу пилу. Для разової «заправки» обладнання необхідно близько 2.5 м абразивної стрічки.

шліфувальний верстат ціна

Оптико-шліфувальний верстат. Оптико-шліфувальний верстат необхідний для зачистки зварних швів, усунення з поверхні іржі, задирок, незначних дефектів, шліфування й полірування заготовок з будь-яких металів та сплавів.

шліфувальний верстат ціна

Шліфувальний верстат: ЧПУ

Шліфувальний верстат з ЧПУ (числовим програмним управлінням) має декілька різновидів:

  • безцентрово-шліфувальний верстат з ЧПУ — деталь обертається нижче абразивного круга;
  • всерединішліфувальний верстат з ЧПУ — служить для обробки площин та внутрішніх частин отворів;
  • координатно-шліфувальний верстат з ЧПУ — для обробки заготовок неправильних форм та отворів, де потрібна найвища точність обробки.

Шліфувальний верстат з ЧПУ буває бюджетним (ручне керування, цифрова система індикації) та повноцінним (використовується автоматична подача та вивантаження заготовок, система активного контролю і так далі).

шліфувальний верстат ціна

Шліфувальний верстат: круги та стрічки

Шліфувальний верстат, в залежності від конструкції, обробляє заготовки певними типами абразивів. Абразивні матеріали виробляються в 2 формах: круга та стрічки.

Абразив, а саме його зернистість, підбирається тільки в залежності від типу оброблюваного матеріалу та необхідної якості обробки.

шліфувальний верстат ціна

Шліфувальний верстат: підбір

Перед тим, як вибрати та купити шліфувальний верстат, придивіться до вказаних нижче його найважливіших параметрів.

Потужність. Від потужності залежить швидкість обробки заготовки. Малопотужне обладнання до 1500 Вт, як правило, застосовується в домашніх майстернях та гаражах, автомайстернях і так далі. Більш потужне обладнання до 10000 Вт використовується на великих підприємствах та заводах.

купити шліфувальний верстат

Напруга. Від напруги залежить тип мережі, до якої підключається обладнання. Побутовий шліфувальний верстат працює від 220 В, професійний — від 380 В.

Швидкість переміщення абразиву. Від даного параметра залежить продуктивність обладнання. Швидкість переміщення / обертання абразиву знаходиться в межах від 160 до 4000 м/хв.

купити шліфувальний верстат

Ширина стрічки / діаметр круга. Від цих параметрів залежать габарити оброблюваних заготовок. Устаткування з вузькими стрічками та кругами невеликих діаметрів, як правило, є побутовим. Устаткування з широкими стрічками та кругами великих діаметрів використовується на великих підприємствах.

Швидкість обертання шпинделя. Від даного параметра також залежить продуктивність обладнання. Так, при невеликих обсягах робіт досить швидкості обертання шпинделя до 1725 об/хв, при великих — 3450 об/хв.

купити шліфувальний верстат

Швидкість переміщення робочого столу. Переміщення столу буває поздовжнім та поперечним. З огляду на даний параметр та довжину, ширину оброблюваної деталі, можна розрахувати, скільки часу потрібно на обробку даної деталі. Наприклад, якщо поверхня заготовки має габарити 150х150 мм, а швидкість переміщення стола становить 23 м/хв — на обробку Ви витратите приблизно 10 с.

Габарити робочого столу. Від даного параметра залежать розміри оброблюваних на обладнанні заготовок.

купити шліфувальний верстат

Відстань шпиндель-стіл. Даний параметр вказує на максимальну висоту оброблюваного на обладнанні виробу.

Поперечний та поздовжній хід столу. Параметри вказують на габарити оброблюваної ділянки заготовки без її переміщення.

купити шліфувальний верстат

Використовуючи шліфувальний верстат слід обов'язково користуватися засобами індивідуального захисту!