Рейсмусові верстати

Рейсмусові верстати

Рейсмус: як вибрати

Рейсмус (рейсмусовий верстат, рейсмусний верстат) — це верстат, який застосовується для стругання виробів та заготовок з деревини під певний розмір відразу після їх обробки на фуговальному верстаті.

Читати далi
Показано з 1 по 9 з 9 (всього 1 сторінок)

Якісний рейсмусовий верстат забезпечить рівномірну обробку дерев'яних заготовок, дошок і так далі по всій їх площі. В результаті Ви отримаєте гладкі, рівні, з однаковою довжиною, шириною та висотою заготовки та дошки.

Додатково рейсмусний верстат, в залежності від моделі, може виконувати обробку як прямолінійних, так і криволінійних виробів, застосовується в промисловості та побуті.

Але як вибрати та купити рейсмус? Про це далі.

купити рейсмус

Рейсмусовий верстат: особливості

Рейсмусний верстат складається з робочого столу, великого ножового валу та пристосування для подачі оброблюваного виробу. Пристосування для подачі переміщається по роликах, подача виконується автоматично.

Вибираючи рейсмусовий верстат, звертайте увагу на якість та точність обробки, зручність використання подаючого механізму та верстата в цілому.

Щоб купити рейсмусовий верстат, який буде підходити саме під Ваші завдання, необхідно визначитися з обсягами передбачуваних робіт та типом робіт.

купити рейсмус

Рейсмусний верстат: підбір

Рейсмус підбирається за потужністю, функціональністю, параметрами стругання, кількістю та типом ножів, особливостями ножового валу, типом робочого столу та деякими іншим параметрами, особливостями.

Потужність. Потужність безпосередньо впливає на продуктивність обладнання. Використовуючи малопотужний рейсмусовий верстат, нерідко доводиться обробляти заготовку в декілька проходів. Якщо рейсмусний верстат потужний, заготовка обробляється за один прохід, незалежно від міцності, вологості та типу деревини. Побутовий рейсмус має потужність до 3 кВт, професійний — від 3 кВт.

купити рейсмус

Функціональність. Залежно від конструктивних особливостей рейсмус може бути одностороннім (заготовки обробляються з верхньої сторони), двостороннім (обробляються дві протилежні сторони заготовки) або особливим (може обробляти заготовку з трьох або чотирьох сторін, може мати багато ножів). Залежно від типу живлення рейсмусний верстат буває однофазним (від 220 В) або трифазним (від 380 В).

рейсмус ціна

Параметри стругання. Будь-який рейсмус усуває нерівності поверхні заготовки, знімаючи шари деревини. Залежно від моделі, ширина та висота шару, що знімається за прохід відрізняється, на що необхідно звернути увагу перед тим, як купити рейсмусовий верстат. Чим більші ширина та висота, тим більші заготовки ви зможете обробляти та тим менше буде потрібно підходів для обробки однієї заготовки.

рейсмус ціна

Кількість та тип ножів. Обробка заготовки виконується ножами. Побутовий рейсмус має 1 вал з декількома ножами, професійний рейсмус має 2, 3 та більше валів з ножами. Вибираючи рейсмусний верстат зверніть увагу на тип фіксації ножів на валу (до них повинен бути забезпечений легкий доступ), виконання ножів (односторонні або двосторонні, останні можна переставляти при затупленні однієї грані) та матеріал виробництва ножів (відмінні ножі зроблені з легованої сталі).

рейсмус ціна

Особливості валу з ножами. Найбільш якісним та довговічним визнаний вал Helical, який оснащений різноспрямованими зубами. Стружка з-під такого валу виходить спіралеподібною, обробка заготовки ножами виконується якісно та швидко, вал працює безшумно. Вал Helical є універсальним, виробляється із сталі, обладнаний квадратними двосторонніми ріжучими елементами (36 шт.), які розміщені в 4 ряди по спіралі.

купити рейсмусний станок

Робоча поверхня. Рейсмусовий верстат неодмінно обладнаний робочим столом, але також можуть бути й додаткові столи — розвантажувальний та / або подаючий столи. Останні необхідні для обробки довгих заготовок. Додаткові столи можуть мати довжину до 1 м. Також вибираючи рейсмусний верстат зверніть увагу на матеріал робочого столу. Дуже добре, коли він виконаний з алюмінієвого сплаву або нержавіючої сталі та має ребра жорсткості.

купити рейсмусний станок

Крім усього перерахованого вище перед тим, як купити рейсмусовий верстат, зверніть увагу на такі додаткові моменти:

  • коробка передач — можна регулювати швидкість обертання валу;
  • частота обертання валу — чим вона більша, тим якіснішою буде обробка;
  • швидкість автоматичної подачі оброблюваної заготовки та можливість регулювання цієї швидкості;
  • наявність рукояток та / або пазів для перенесення обладнання;
  • наявність патрубка для підключення стружковідсосу або промислового пилососа;
  • ЖК дисплей — дозволить зручніше контролювати хід робіт та статус обладнання;
  • вбудований вентилятор — може швидко видаляти стружку та пил з робочої зони;
  • матеріал протягувальних роликів — якісний рейсмусний верстат обладнаний полімерними роликами, що не пробуксовують та не залишають на заготовці слідів.