Плиткорізи

Плиткорізи

 Плиткоріз електричний: як вибрати

Акуратно, професійно виконана робота плиточника завжди вартує чимало, на що є ряд причин, починаючи з особливо пильної уваги до результату роботи з боку замовника та закінчуючи набором особливого, далеко не дешевого, інструменту.

Читати далi
Показано з 1 по 5 з 5 (всього 1 сторінок)

купити плиткоріз електричний

Звичайно, Ви можете різати кахель, використовуючи КШМ, механічний плиткоріз або, в ряді випадків, склоріз. Але використовувати дане обладнання та інструмент слід тільки в тому випадку, коли оброблений ними край плитки буде накритий заводським. Також пам'ятайте, що не кожну плитку можна коректно переламати після проходу по глазурі ролика. А ось керамоганіт, кахель для підлоги, різні кам'яні плити зовсім не вийде різати вищевказаними пристосуваннями.

Варто зазначити, що більшість механічних плиткорізів не використовуються для відрізання від кахлю тонкої смуги (мінімальна ширина смуги може бути від 30 до 40 мм). Відрізати тонку смугу може болгарка, на якій стоїть алмазний диск, але електроінструмент в процесі роботи генерує вже дуже багато шкідливої для Вас кам'яного пилу. Також при використанні КШМ все навколо буде вкрите товстим шаром дрібнодисперсних відходів, які значно зменшать адгезію будь-яких поверхонь. Коли ж поруч з місцем роботи розташовані житлові приміщення, практично неможливо вберегти від забруднень інтер'єр. Також пам'ятайте, що як би акуратно Ви не працювали, лінія різу КШМ не буде достатньо рівною, щоб залишати її видимою. Якщо Ви зібралися робити за допомогою КШМ фацет на плитці (заточку на кут) — у Вас повинні бути залізне терпіння, талант художника та тверда рука.

купити плиткоріз електричний

Щоб уникнути вищезгаданих обмежень та різних неприємностей рекомендується використовувати електроплиткоріз. Плиткоріз електричний (електроплиткоріз) завдяки спеціальній конструкції та алмазному диску дозволить Вам запросто, точно та швидко порізати штучний та натуральний камінь, цеглу, бетон, кераміку, скло, граніт, фарфор, мармур і так далі.

Але як вибрати та купити плиткоріз електричний? Про це нижче.

купити плиткоріз електричний

Електроплиткоріз: особливості

Плиткоріз електричний обладнаний мотором, який розташований прямо щодо осі обертання шпинделя, відрізним кругом, який часто закритий захисним кожухом, опорною площадкою майданчиком або станиною з поворотною головою. Електроплиткоріз має ряд особливостей: подача води в зону різання, складна система захвату та позиціонування оброблюваної заготовки.

купити плиткоріз електричний

Вода використовується як для охолодження плитки, так і для охолодження диска. Також вода «зв'язує» пил від порізки, тому його зовсім немає. Завдяки вологій порізці Ви неодмінно досягнете високої швидкості роботи та чистоти лінії розрізу, отримаєте шматки плитки з гладкими краями, без сколів та помітного оку пошкодження глазурі.

Завдяки складній системі кутових та паралельних упорів, спеціальній рейковій протяжці, заглибному консольному механізму, вказівникам ліній, обмежувачам, шкалам та лінійкам, можливості кутового регулювання стабільність та точність порізки, геометрична повторюваність Вам гарантовані.

Варто відзначити, що є і ручний плиткоріз електричний, який не має нічого спільного з верстатом. Про цей електроінструмент ми розповімо далі.

купити плиткоріз електричний

Чому електроплиткоріз значно краще справляється з порізкою плитки, ніж болгарка або механічний плиткоріз:

 • лінія порізки завжди буде дуже рівною;
 • мінімальні розмір та кількість одержуваних сколів;
 • можна різати плитку під різними кутами;
 • на робочому місці відсутня запиленість;
 • безпека та продуктивність роботи підвищені;
 • можна різати плитку по діагоналі, створювати пази, врізатися в середині;
 • можна відрізати шматок шириною всього пару міліметрів;
 • товщина плитки обмежується лише глибиною занурення в матеріал алмазного диска.

купити плиткоріз електричний

Але плиткорез електричний володіє і декількома недоліками:

 • не можна різати по вигнутій лінії;
 • вартість відносно велика, якщо порівнювати з механічним аналогом або КШМ.

купити плиткоріз електричний

Плиткоріз електричний: який тип краще

Електроплиткоріз буває декількох типів: алмазна пила або стаціонарний верстат (каменеріз).

Електроплиткоріз: алмазна пила

Алмазна пила — це ручний плиткоріз електричний, який використовується для оперативної мокрої та сухої порізки. Такий електроплиткоріз нагадує дискову пилу (циркулярку): встановлена мотор-голова, є ручка з елементами керування, відрізний диск закритий кожухом, встановлена опорна штампована підошва з системою налаштування кута нахилу до 45˚ та глибини занурення. Конструкція проста, надійна та зручна в роботі. Варто зазначити, що більш функціональна платформа може як переміщатися щодо пильного диска, так і має ролики, завдяки яким плиткоріз електричний легко «йде» по плитці. Також такий електроплиткоріз може бути обладнаний паралельним упором.

купити плиткоріз електричний

Даний плиткоріз електричний є маневреним та легким, важить не більше 5 кг, не кріпиться стаціонарно (потрібно кріпити саму плитку). На цей плиткоріз електричний встановлюються диски діаметром від 80 до 150 мм, якими Ви зможете пиляти на глибину від 20 до 40 мм. Устаткування, як правило, забезпечено моторами потужність до 1.3 кВт, що дозволяє різати навіть товсті великі плити. Такі мотори здатні розкрутити диск до швидкості від 12000 до 13000 об/хв, завдяки чому якість розпилу виходить дуже високою. Окремо слід виділити електроплиткоріз з двигуном до 2.3 кВт, який дозволить Вам різати, наприклад, дуже великі та товсті облицювальні елементи, підвіконня, тротуарну плитку і так далі.

купити плиткоріз електричний

Якщо виконується «суха» порізка, плиткоріз електричний можна підключити до будівельного пилососа або встановити мішок. При «мокрій» порізці на корпусі обладнання кріпиться пластиковий бачок, вода з якого самопливом подається в зону різання. Так, без запиленості навколишнього простору Ви зможете працювати цим обладнанням лише в горизонтальному положенні.

Звичайно, такий електроплиткоріз може бути дуже компактним та автономним — це акумуляторний плиткоріз електричний.

купити плиткоріз електричний

Плиткоріз електричний: стаціонарний

Стаціонарний плиткоріз (каменеріз, каменерізний верстат) дозволить Вам більш якісно різати плитку. В обладнанні також застосовується алмазний диск з безперервною кромкою, але оброблювана заготовка знаходиться на робочому столі. При роботі в зону пиляння обов'язково повинна надходити вода.

купити плиткоріз електричний

Конструктивно стаціонарний електроплиткоріз буває обладнанням з нижнім та верхнім розташуванням двигуна.

Настільний плиткоріз електричний з нижнім розташуванням двигуна, як правило, більш компактний, але дає Вам можливість різати плитки дуже великих габаритів, оскільки на його робочому столі немає опор, що обмежують плитку за розмірами. Але під час пиляння великогабаритна плитка ведеться щодо лінії вручну, оскільки напрямна шина може бути відсунута від круга лише на стільки, наскільки дозволять розміри столу. Додатково такий електроплиткоріз може бути забезпечений кутовою направляючою, яка дозволить Вам пиляти плитку по діагоналі. Мотор в обладнанні нерухомий, а робочий стіл можна нахиляти, що дасть Вам можливість пиляти плитку під кутом 45°. Даний плиткоріз електричний працює з дисками, діаметри яких від 180 до 300 мм, але круги виступають над станиною трохи, тому глибина (висота) порізки не надто велика. Це пояснюється як конструкцією пристрою, так і особливістю системи подачі води: охолодження виконується, коли круг під час обертання зачерпує воду з встановленого резервуара своєю зануреною в воду нижньою частиною. Варто відзначити, що так виконується охолодження в будь-якому обладнанні з нижнім розташуванням двигуна.

купити плиткоріз електричний

Електроплиткоріз з верхнім розташуванням двигуна — це обладнання зі станиною, яке відрізняється від попереднього великими розмірами та вагою, більш складною конструкцією та більш високою ціною. Але при різанні плитки Ви можете отримати просто ідеальні точність та якість краю плитки. Конструктивно такий плиткоріз електричний може бути одного з двох типів: мостовий верстат з рухомою «головою», яка завдяки рейкам переміщається поздовжньо та консольний верстат, «голова» якого закріплена на консолі, а переміщається робочий стіл із закріпленою на ньому плиткою. Складно сказати, який електроплиткоріз з двох типів безпечніший, функціональніший або довговічніший. Але в обох варіантах виконання головна частина може нахилятися на кут до 45˚, що дає Вам можливість виконувати фацетування. Також в обох виконаннях є обмеження за розмірами оброблюваної плитки. У двох типах пристроїв вода подається за допомогою насоса. І там, і там у Вас є можливість налаштувати глибину пропила, діапазон якої в обох варіантах виконання істотно не відрізняється. Скрізь разом з обладнанням поставляються напрямні, шини та упори.

купити плиткоріз електричний

Електроплиткоріз: параметри силового блоку

Вибираючи електроплиткоріз, необхідно звернути увагу на потужність двигуна, максимальний діаметр використовуваного алмазного диска та глибину пропила, кількість обертів диска та наявність різних електронних систем.

Плиткоріз електричний: потужність та діаметр диска

Оскільки стаціонарний електроплиткоріз, крім плитки різного типу, часто також застосовується для пиляння бетонних плит та цегли, він має відповідну потужність. Обладнання оснащене двигунами до 2.2 кВт, працює з дисками діаметрами до 350 мм. Але, якщо не планується обробка занадто великої плитки, можна купити плиткоріз електричний меншої потужності. Так, для розпилу плитки, використовуваної в облицюванні, можна вибрати електроплиткоріз потужністю від 750 до 1500 Вт, який працює з дисками діаметром від 230 до 250 мм та здатний забезпечити їм достатній крутний момент для виконання високоточного пропилу.

плиткоріз електричний ціна

Електроплиткоріз: глибина пропила

Діаметр круга — це найважливіший показник, який впливає на глибину пропила. Сам параметр глибини (висоти) говорить Вам про те, наскільки товсту плитку можна розпиляти на обладнанні. Дуже важливим даний параметр є, якщо Ви плануєте використовувати електроплиткоріз для пиляння плит з мармуру та бетону, тротуарної плитки, цегли. Наприклад, алмазний круг діаметром 350 мм може розпиляти плитку товщиною до 135 мм. Щоб розпиляти, наприклад, плитку для підлоги, такі високі показники не будуть потрібні.

плиткоріз електричний ціна

Зверніть увагу на можливість регулювання глибини, яку має практично будь-який плиткоріз електричний з верхнім розташуванням двигуна. Також зміна глибини занурення «голови» дасть Вам можливість проводити занурювальне пиляння в середині плитки, наприклад, з метою створення отвору для групи з кількох розеток.

Як правило, висоту пропила можна регулювати в межах від 40 до 110 мм, що зазначено в паспорті. Також в інструкції Ви знайдете інформацію про глибину кутового пропила, яка, природно, менша, ніж глибина пропила при 90˚.

плиткоріз електричний ціна

Плиткоріз електричний: кількість обертів диска

Швидкість обертання валу двигуна на холостому ходу — це не настільки важливий показник, який впливає на вибір стаціонарного обладнання, але на нього також необхідно звернути увагу перед покупкою.

Стаціонарний електроплиткоріз не працює на високих швидкостях, адже в цьому немає необхідності. Також не потрібна система регулювання швидкості обертання валу. Так, швидкості обертання валу від 2000 до 3000 об/хв досить для ефективної обробки алмазним диском каменю та кераміки. Але є і спритніші моделі — з 4200 об/хв.

плиткоріз електричний ціна

Електроплиткоріз: електронні системи

Варто відзначити, що плиткоріз електричний не має системи підтримки стабільної швидкості обертання круга, не обладнаний плавним запуском. Зате електроплиткоріз має систему захисту від перевантажень — термореле.

плиткоріз електричний ціна

Ряд ручного електричного обладнання оснащений системою світлодіодної індикації перевантаження, яка вкаже Вам про виникнення необхідності сповільнити подачу електроінструменту. Також мобільна алмазна пила, як правило, обладнана системою захисту від ненавмисного старту — встановлена дублююча кнопка, яка додатково фіксується натиснутою кнопкою пуску. У верстатах все простіше — стоять роздільні кнопки включення та виключення.

Оскільки плиткоріз електричний — це сусідство електрики та води, використовується поліпшена система захисту від проникнення в струмопровідні частини вологи. Під час роботи Ви повинні бути добре захищені від ураження електрикою, тому плиткоріз електричний має серйозні системи захисту, серед яких подвійна ізоляція обмоток, надійні кабелі високої якості, вбудовані ПЗВ (пристрої захисного вимкнення), розривні автомати, великі системи з водонепроникних кожухів та ущільнювачів. Але, незважаючи на це, ряд обладнання необхідно заземлювати.

плиткоріз електричний ціна

Плиткоріз електричний: механічні особливості

Також перед тим, як купити електроплиткоріз, слід звернути увагу на його робочий стіл, особливості системи подачі МОР (мастильно-охолоджувальної рідини) та роботи рухомих вузлів, ряд дрібниць.

Електроплиткоріз: робочий стіл

Розмір станини безпосередньо впливає на габарити оброблюваної на ній плитки: чим більша станина, тим довшою та габаритнішою може бути оброблювана плитка. Часто є можливість розширити робочу площадку за допомогою додаткових відкидних столиків або різних висувних скоб-опор. Це істотно підвищить функціональні можливості та комфорт, який надає плиткоріз електричний під час роботи. Причому все це без шкоди для транспортування обладнання.

плиткоріз електричний ціна

Так, актуальними є габарити плитки, яку може пиляти електроплиткоріз. Як правило, довжина прямого розпилу та розпилу по діагоналі (якщо є така можливість) вказана в характеристиках до обладнання. Хорошим є показник прямого розпилу в 600 мм та розпилу по діагоналі в 45 мм. Плиткоріз електричний з мостом відрізняється великою довжиною ходу «голови» — 1000 мм, 1320 мм і так далі. Ця довжина не означає, що Ви зможете обробляти таку ж по довжині плитку: підходяща для обробки плитка буде трохи коротшою. Всі оброблювані елементи, які мають довжини більше зазначених чисел, не поміщаються на станині, тому можуть бути розпиляні без передбаченої обладнанням фіксації — Ви можете не фіксувати їх зовсім або зафіксувати, використовуючи різні підручні засоби, наприклад, струбцини.

плиткоріз електричний ціна

Також часто виробники обмежують навантаження на станину, вказуючи максимально можливу масу плитки, яку може обробити електроплиткоріз, в залежності від площі встановлених в обладнанні опор. Даний факт іноді може істотно звузити функціональність інструменту.

Важливими є міцність та стабільність столу, оскільки на ньому розміщені всі найважливіші розмічальні та кріпильні елементи. Для виробництва столу використовуються лише високоякісні матеріали, серед яких нержавіючі сталі та різні алюмінієві сплави. Консольний електроплиткоріз часто обладнаний нековзними накладками, зробленими з еластичних матеріалів.

Також зверніть увагу на легкість очищення станини, яка залежить від типу її перфорації, особливостей поверхні (рифлення, гладкості). Плиткоріз електричний зі знімною платформою вважається більш зручним.

плиткоріз електричний ціна

Плиткоріз електричний: особливості подачі МОР

Електроплиткоріз з нижнім розташуванням двигуна в цьому плані більш простий: під станиною встановлений резервуар для МОР, на ємність якого необхідно звернути увагу, щоб не довелося дуже часто додавати рідину. Також пам'ятайте, що занадто великий резервуар буває складно витягнути, не піднімаючи пристрій. А витягати резервуар потрібно для періодичної заміни занадто брудної води.

плиткоріз електричний ціна

Плиткоріз електричний з верхнім розташуванням двигуна обладнаний системою подачі МОР в зону пропила за допомогою насоса. Щоб запобігти засміченню та поломці насоса, перед ним ставлять фільтри (можуть бути самоочисними). Добре, коли розпилюючі МОР форсунки регулюються. Так, Ви зможете направити їх в необхідну точку. Також важливо знати, як ефективно відпрацьована МОР відводиться та вловлюється. Для цього розроблені захисні екрани та різні підвішувані ємності, технічні канали та висувні лотки, велика перфорація столу і так далі.

В інструкціях часто вказується об’єм подачі води в літрах за хвилину. Звичайно, краще мати невеликий запас та купити електроплиткоріз з більш сильною циркуляцією, яка, до речі, може бути регульованою. Явною перевагою є великий колектор для води, який може оснащуватися відсіками для збору шламу.

плиткоріз електричний ціна

Електроплиткоріз: особливості рухомих вузлів

Будь-який плиткоріз електричний повинен «уміти» проводити розпил під кутом, що можливо завдяки нахилу «голови» або опорної площадки. Ряд верстатів може виставлятися для фацетування плавно (до 45˚). Також електроплиткоріз може володіти системою проміжного порогу фіксації — під кутом 22.5˚, яка в ряді випадків просто незамінна.

плиткоріз електричний ціна

Щоб забезпечити високу якість обробки шпиндельний вузол або рухома каретка повинні надійно та стабільно пересуватися по відповідних напрямних. Звичайно, що вся система повинна бути виконана з якісних матеріалів. Так, мости зроблені з алюмінію (за технологією з елементами екструзії), мости не піддаються скручувальним силам. Плавність ходу забезпечують сталеві підшипники, які об'єднані в складні системи.

Добре, коли плиткоріз електричний має систему регулювання опору коченню, завдяки якій Ви можете вибрати для переміщення бажану плавність. Дуже добре, якщо рухома платформа (каретка) або «голова», якими обладнаний мостовий електроплиткоріз, можна зафіксувати в потрібному положенні, наприклад, під час проведення занурювального пиляння або повторюваних пропилів. У будь-якому випадку, плиткоріз електричний не повинен мати ніяких люфтів в несучих пристосуваннях.

плиткоріз електричний ціна

Плиткоріз електричний: корисні дрібниці

Перед тим, як вибрати та купити електроплиткоріз, не зайвим буде звернути увагу на декілька, здавалося б, незначних речей:

 • зручність та стабільність просторових регулювань;
 • відмінна видимість робочої зони;
 • детальна градуювання, якісне захисне покриття шкал та лінійок;
 • лазерний покажчик лінії пропилу, напрямний проріз;
 • комфортні елементи керування;
 • висока якість та велика довжина мережевого кабелю;
 • можливість заміни круга без стороннього інструменту;
 • швидкознімний захисний кожух;
 • великий комплект поставки;
 • можливість змінювати діаметр кругів (опціонально);
 • складна станина;
 • «напівавтоматичні» ніжки з можливість налаштування висоти;
 • колеса для перевезення, можливість фіксації (гальма);
 • ручки для перенесення, вивантаження та завантаження устаткування.

плиткоріз електричний ціна

Завдяки даним дрібницям плиткоріз електричний стане набагато функціональнішим, з ним буде легше працювати.