Лобзикові верстати

Лобзикові верстати

Лобзиковий верстат: як вибрати

Лобзиковий верстат — це компактний настільний верстат, застосовуваний для випилювання різних виробів, заготовок та деталей з деревини, пластиків та пластмас, кольорових металів, картону і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 3 з 3 (всього 1 сторінок)
Лобзиковий верстат дає Вам можливість виконувати як прямолінійні, так і криволінійні різи будь-якої конфігурації та довжини, працювати за шаблоном або без нього.

Лобзиковий верстат є незмінним атрибутом на практично будь-якому деревообробному майданчику, в меблевих майстернях та цехах, домашніх майстернях і так далі.

Але як вибрати та купити лобзиковий верстат? Про це далі.

купити лобзиковий верстат

Лобзиковий верстат: принцип роботи

Працює лобзиковий верстат дуже просто: за рахунок вертикального переміщення пильного полотна вниз та вгору. Пильне полотно переміщається за допомогою кривошипно-шатунного механізму, який, в свою чергу, приводиться в роботу електромотором.

Настільний лобзиковий верстат обладнаний робочим столом, який Ви можете розвертати та нахиляти, проводячи розпил під певним кутом.

Часто лобзиковий верстат по дереву має в комплекті свердло, яке потрібно для висвердлювання отвору в оброблюваній заготовці з метою пропускання в нього пильного полотна.

Для утримання пильного полотна служить натяжний пристрій.

купити лобзиковий верстат

Лобзиковий верстат: відмінності від електролобзика та стрічкової пилки

Для пиляння заготовок з вищезазначених матеріалів, крім лобзикового верстату, в світі використовуються такі інструменти, як ручний лобзик або ножівка, ручний електричний лобзик та стрічкова пила.

Найбільш простим є ручний лобзик, найбільш продуктивним — стрічкова пила. Настільний лобзиковий верстат по зручності та продуктивності розташований по середині між електролобзиком та стрічкопильним верстатом.

купити лобзиковий верстат

Лобзиковий верстат: підбір

Потужність. Запас потужності мотора визначає щільність та типи оброблюваних на обладнанні матеріалів. Лобзиковий верстат може мати мотор потужністю від 90 до 500 Вт, професійний лобзиковий верстат обладнаний мотором потужністю від 120 Вт.

купити лобзиковий верстат

Пильне полотно. Пильне полотно закріплюється в двох точках: внизу та вгорі. За допомогою пружини пильне полотно натягується. Крок пилки — це відстань між її зубами, яка визначає щільність оброблюваного матеріалу. Наприклад, при поперечному розпилі деревини кількість зубів на дюйм повинна бути меншою, ніж при поздовжньому. Заточення та форма зубів впливає на якість розпилу: великі зуби використовуються для різання на високих швидкостях, для отримання високої якості порізки використовується пильне полотно з дрібними зубами, для випилювання гострих кутів застосовується пильне полотно з розведеними в сторони зубами. Також різною буває й ширина пилки: пилка шириною 2 мм застосовується для робіт з дуже дрібними виробами, 10 мм — для робіт з великими виробами. Довжина пильного полотна дозволяє виконувати пропили від 200 до 400 мм. Також важлива товщина пильного полотна, яка може бути від 0.6 до 1.25 мм. Залежно від моделі, пильне полотно може замінюватися без використання додаткових інструментів або з ними.

купити лобзиковий верстат

Габарити заготовки. Найбільший хід пилки складає від 30 до 50 мм, тому максимальна товщина (висота) виробу може бути не більше 50 мм, його ширина — не більше 600 мм.

Кількість обертів валу. Як правило, швидкість можна регулювати в межах від 600 до 3000 об/хв. Залежно від моделі, лобзиковий верстат може не мати регулятора швидкості, мати ступінчастий або плавний регулятор швидкості. Останній має багато переваг, серед яких можливість налаштування обладнання під обробку певного матеріалу, точний підбір необхідного режиму роботи, можливість проводити більш точні пропили, збільшення ресурсу роботи електромотора.

Порізка під кутом. Робочий стіл обладнання може змінювати кут аж до 45˚. Залежно від моделі, зміна кута може відбуватися в одну або в обидві сторони. Як правило, лобзиковий верстат обладнаний робочим столом зі сталі або чавуну, його поверхня дуже добре відполірована.

лобзиковий верстат ціна

Гравер. Гнучкий вал, яким нерідко обладнаний лобзиковий верстат, дає Вам можливість значно розширити функціонал обладнання. Так, використовуючи гравер Ви отримуєте можливість видаляти з поверхні заготовки дрібні щербини, полірувати та шліфувати поверхню, виконувати тонке гравіювання, коригувати форму, свердлити, створювати канавки і так далі.

Система відведення пилу. Під час обробки виробів та заготовок неодмінно виникне багато пилу та стружки, які засмітять робочу зону та зроблять роботу незручною. Для запобігання цьому лобзиковий верстат може бути обладнаний системою здування тирси або патрубком для приєднання стружковідсосу.

лобзиковий верстат ціна

Пам'ятайте, що лобзиковий верстат, в залежності від виробника, може бути оснащений різними додатковими системами, мати різні опції та функції, в числі яких:

  • свердлильний вузол (розширює функціонал);
  • система підсвітки робочої зони (підвищує зручність роботи);
  • огородження пильного полотна (підвищує безпеку роботи);
  • притискне пристосування (запобігає вібрації виробів з малою товщиною) і так далі.