Листозгинальні верстати

Листозгинальні верстати

Листогиб: як вибрати

Листогиб (листозгин, листозгинальний верстат) — це верстат, який, як зрозуміло з назви, призначений для отримання профілів необхідних конфігурацій, різноманітних виробів і так далі з різних типів листових металів.

Читати далi
Показано з 1 по 1 з 1 (всього 1 сторінок)
Також листозгин, в залежності від моделі, дозволить Вам виконувати додаткові операції профілювання та різання завдяки наявності широкого спектра додаткових інструментів та обладнання, що підвищують продуктивність та полегшують роботу оператора.

Листозгинальний верстат широко використовується для створення систем вентиляції та водостоків, елементів різних конструкцій, фасадного облицювання, металевої покрівлі, застосовується при оздоблювальних роботах і так далі.

Але як вибрати та купити листогиб? Про це далі.

купити листогиб

Листозгин: параметри

Будь-який листозгинальний верстат має декілька основних характеристик: товщина листа металу, що згинається, глибина подачі листа металу, довжина та кут вигину.

Листогиб, в залежності від моделі, може гнути листи металу товщиною від 0.4 до 0.7 мм, від 0.7 до 1.5 мм, від 1.5 до 4 мм та більше 4 мм аж до 20 мм. Вибираючи листозгин по товщині металу, що згинається слід бути уважним, оскільки характеристики конкретних металів значно відрізняються. Наприклад, якщо листозгинальний верстат може гнути оцинковану сталь товщиною 0.55 мм, він не зможе гнути нержавійку 0.55 мм. Так, слід купити листозгин з певним запасом, завдяки якому можна буде працювати з листами різних типів металів.

купити листогиб

Вельми популярним є листозгинальний верстат, який забезпечує довжину згину в межах 1300 мм.

Також зверніть увагу на кут вигину, адже якщо він обраний неправильно, Ви не отримаєте необхідний виріб.

Вибираючи листогиб, не зайвим буде придивитися до його ваги. Ряд моделей дають Вам можливість використовувати листозгин не тільки в цеху, майстерні, гаражі, а й в «польових» умовах. Ряд обладнання може бути підняте на дахи будинків. Так, слід визначитися з мобільністю обладнання: чи повинен листозгинальний верстат пересуватися або буде працювати стаціонарно? Сьогодні можна купити верстат для згинання полегшених моделей, які, до того ж, можна частково розбирати для більш простого перенесення та перевезення.

купити листогиб

Листозгинальний верстат: як загнути кромку на 180˚

Можливість загинати кромку на 180˚ необхідна при виконанні ряду робіт, наприклад, під час створення водовідливів. Так, спочатку листогиб загинає лист металу балкою на найбільший можливий кут, який становить близько 135˚ (в залежності від моделі, кут може дещо відрізнятися). Для того, щоб дотиснути лист до 180˚ майстри використовують один з нижчезазначених методів:

  • заготовку намагаються заштовхати під притиск та дотиснути, що неодмінно псує обладнання (виходять з ладу кріплення притискної балки), тому ми категорично не радимо користуватися даними найбільш популярним та найбільш неправильним методом;
  • перед тим, як купити листозгинальний верстат проясніть, чи є на притиску обладнання фрезерована виїмка, яка дозволяє дотиснути лист до 180˚;
  • застосовується фальцезакривна машинка, яка доводить вигин виробу до необхідного Вам кута — це максимально зручний та коректний метод дотиску.

купити листозгинальний верстат

Листогиб: класифікація

Листозгин, в залежності від моделі, може керуватися за допомогою різних приводів: ручним, механічним, пневматичним, електромеханічним або гідравлічним.

Також по типу розміщення листозгинальний верстат може бути пересувним (мобільним) або стаціонарним.

Залежно від типу подачі листів металу листогиб може бути з ручною подачею або з автоматичною подачею.

купити листозгинальний верстат

Ручний листогиб використовується для згинання листів металу товщиною до 2.5 мм, має ручну подачу заготовки, не вимагає докладання великих фізичних зусиль. Ручний листозгин обладнаний важільним механізмом, відрізняється порівняно малою вагою, як правило, є мобільним. Ручний листозгинальний верстат незамінний при створенні профілів нестандартних типів, компонентів як внутрішньої, так і зовнішньої обробки приміщень та будівель. Для більш комфортної роботи обладнання може мати роликовий ніж, який дозволить Вам запросто відрізати шматки металевих листів необхідної довжини.

купити листозгинальний верстат

Механічний листогиб є стаціонарним або мобільним, потрібен для згинання листів металу товщиною до 2.5 мм (проста сталь) та до 1.6 мм (нержавіюча сталь). Механічний листозгин застосовується при створенні карнизів та планок до них, відливів, покрівельних коньків та інших елементів. Механічний листозгинальний верстат відрізняється невеликими розмірами.

купити листозгин

Пневматичний листогиб застосовується для створення елементів та деталей з пофарбованого або оцинкованого листа металу товщиною від 0.5 до 1.5 мм. Пневматичний листозгин може бути пересувним або стаціонарним. Варто відзначити, що будь-який пневматичний листозгинальний верстат дозволить Вам гнути металеві листи на кут 180˚.

купити листозгин

Електромеханічний листогиб використовується для згинання металевих листів товщиною більше 2.5 мм, незамінний при великих обсягах створення виробів та деталей. Електромеханічний листозгин є стаціонарним обладнанням з потужним мотором, приводний системою та редуктором. Варто відзначити, що електромеханічний листозгинальний верстат відрізняється дуже високою продуктивністю та часто використовується в великих виробничих цехах.

купити листозгин

Гідравлічний листогиб максимально продуктивний та найбільш потужний, може гнути металеві листи товщиною аж до 20 мм, має систему синхронного функціонування циліндрів, завдяки якій вироби будуть виготовлені з максимально можливою точністю. Гідравлічний листозгин найбільш ефективний при згинанні довгих товстих металевих листів по всій довжині. При всій своїй потужності та продуктивності гідравлічний листозгинальний верстат буває стаціонарним або пересувним.

купити листозгин