Стрічкопильні верстати

Стрічкопильні верстати

Стрічкова пила: як вибрати

Стрічкова пила (стрічкопильний верстат, стрічковопильний верстат) — це верстат, який використовується для безперервної порізки великих об’ємів металу, деревини, пластика, різних композитів, картону, пінопласту і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 21 з 21 (всього 1 сторінок)
Стрічкопильний верстат дозволяє різати будь-які матеріали як по прямій лінії, так і фігурно.

Але як вибрати та купити стрічкопильний верстат? Про це далі.

купити стрічкову пилу

Стрічкопильний верстат: переваги

Стрічковопильний верстат має багато переваг, серед яких:

 • можливість виконувати різні пиляння: пряме, під кутом, по кривій з вигинами;
 • на відміну від циркулярного станка, стрічкова пила запросто ріже товсті вироби та заготовки (до 400 мм);
 • можливість виконувати складні криволінійні пропили, які не вийде зробити, використовуючи інший інструмент;
 • порізка виконується з високою точністю, мінімальними відхиленнями;
 • при роботі утворюється мінімум тирси та стружки, пропил виходить чистим та рівним, не вимагає подальшої шліфовки;
 • є можливість різати вироби як поштучно, так і пакетом;
 • поступальне переміщення та тиск стрічкового полотна постійно спрямовані до столу, тому виріб точно не буде викинуто в бік оператора — стрічкопильний верстат безпечніший в роботі, ніж циркулярний;
 • стрічковопильний верстат займає мало місця, тому може використовуватися навіть в домашній майстерні, гаражі;
 • низький рівень шуму не доставляє дискомфорту як оператору, так і оточуючим.

купити стрічкову пилу

Стрічковопильний верстат: конструкція

Стрічкова пила є потужним обладнанням. Основний компонент конструкції обладнання — стрічкова пила (полотно), яка виконує різ. Полотно є замкнутою металевою смугою, яка зварена в кільце та має зуби.

Полотно кріпиться та переміщається на 2 або 3 шківах, які, в свою чергу, обертаються за допомогою електродвигуна. Потужність електродвигуна є визначальним фактором при підборі обладнання. Чим потужніший електродвигун, тим вища продуктивність роботи обладнання.

купити стрічкову пилу

Основа полотна — пружинна жорстка сталь, до якої приварений дріт з інструментальної сталі високої жорсткості. З дроту фрезеровані зуби. Також стрічковопильний верстат може бути обладнаний полотном з твердосплавними напайками. Дуже популярним сьогодні є стрічкопильний верстат з біметалічним полотном, яке виготовляється одночасно з 2-х різних металів. Таке полотно нарівні з жорсткістю є еластичним, що позитивно відбивається на якості різання.

Варто відзначити, що стрічкова пила з поворотними лещатами коштує дешевше, ніж аналогічна за потужністю стрічкова пила з поворотною рамою.

купити стрічкову пилу

Конструктивно стрічкопильний верстат ділиться на такі типи:

 • консольний стрічкопильний верстат (поворотний стрічковопильний верстат) — рама та пила (консоль) може підніматися та опускатися за допомогою шарнірного механізму, що дозволяє більш зручно різати труби, прокат, профіль, консольна стрічкова пила може бути неповоротною (різка лише під кутом 90˚) або поворотною (різка під різними кутами);
 • одностійковий стрічкопильний верстат — рама обладнання знаходиться в горизонтальному положенні та переміщається уздовж вертикальної стійки (колони), виріб для обробки кріпиться на нерухомому столі, для різання під кутом рама може повертатися щодо осі обертання (стійки);
 • двостійковий стрічкопильний верстат — ріжучий вузол переміщається по 2 вертикальних колонах, виконується більший тиск на оброблюваний виріб, для різання під кутом повертається робочий стіл з виробом, затиснутим в лещата;
 • портальний стрічкопильний верстат — нерухома робоча поверхня обладнана направляючими, уздовж яких відбувається переміщення порталу з пильною рамою, стрічкова пила застосовується для різання виробів великої площі;
 • вертикальний стрічкопильний верстат — може бути обладнаний нахиляючою (рама переміщається поперек робочого столу, виконується порізка під кутом до робочого столу) або рухомою (пильне полотно переміщається по направляючих поперек та вздовж робочого столу) рамою з направляючою шиною;
 • кутовий горизонтальний стрічкопильний верстат — рама повертається щодо вертикальної колони, що дозволяє оперативно переналаштовувати кут, під яким виконується порізка.

купити стрічкопильний верстат

Стрічкова пила: підбір

Щоб повністю використовуватися функціонал обладнання, в першу чергу необхідно вибрати тип матеріалу, який Ви будете обробляти. Так, є стрічкова пила по дереву тастрічкова пила по металу.

купити стрічкопильний верстат

Стрічковопильний верстат по дереву

Перед тим, як вибрати та купити стрічковопильний верстат по дереву, слід заздалегідь визначити, які саме типи обробки Ви плануєте виконувати. Також необхідно визначитися з набором додаткових функцій, які можуть Вам знадобитися та якими Ви можете знехтувати.

Основною є якість кромки після порізки. Стрічковопильний верстат з полотном з твердої сталі має такі переваги: полотно довго залишається гострим, відмінно зберігає розвід. Але є й недоліки: коли полотно затупилося, його потрібно міняти, оскільки не вийде заточити. Стрічковопильний верстат з полотном з м'якшої нікелевої сталі має протилежні твердій сталі переваги та недоліки.

купити стрічкопильний верстат

Глибина пропила вкаже, якої найбільшої товщини вироби поріже стрічкова пила. Для домашньої майстерні можна купити стрічкопильний верстат, який може різати деревину товщиною близько 150 мм, для великого підприємства можна купити стрічковопильний верстат, який може різати заготовки товщиною 300 мм та більше.

Пам'ятайте, що для порізки деревини рекомендується вибирати максимальну швидкість пиляння.

Дуже добре, коли стрічкова пила обладнана стаціонарними очисними щітками, які змітають пил та стружку з робочої поверхні, не допускаючи тим самим прослизання пильного полотна. Також дуже добре, якщо стрічковопильний верстат обладнаний підшипниками в закритому виконанні.

купити стрічкопильний верстат

Стрічковопильний верстат по металу

Перед тим, як вибрати та купити стрічковопильний верстат по металу слід визначитися з типами металу, які Ви хочете обробляти, з режимами, в яких буде виконуватися порізка.

Зверніть увагу на полотно, яким обладнаний стрічкопильний верстат. Так, для різання нелегованої та легованої сталі застосовується вуглецеве полотно, для різання чавуну та сплавів, які містять нікель і титан — твердосплавне полотно, для різання абразивів — діамантове полотно високої міцності. Якщо стрічкова пила буде довго та часто працювати в інтенсивному важкому режимі, слід використовувати біметалічне швидкорізальне полотно.

купити стрічковопильний верстат

Стрічковопильний верстат по металу може мати ручне або автоматичне керування. У першому випадку оператор сам піднімає раму з полотном та затискає виріб в лещатах, у другому — оператор задає програму, а фіксація виробу в гідравлічних лещатах, переміщення виробу в робочу зону, підйом та опускання рами виконуються автоматично.

Вибираючи стрічкопильний верстат по металу, неодмінно звертайте увагу на наявність можливості повороту робочого столу / рами / лещат, що дозволить виконувати кутове різання.

купити стрічковопильний верстат

Під час роботи як ріжучий механізм, так і оброблюваний виріб сильно нагріваються, тому дуже добре, якщо стрічкова пила по металу обладнана системою подачі МОР. Так, в зону різання подається вода або різні водні емульсії, які не допустять перегріву металу та допоможуть запобігти розльоту стружки на всі боки.

Також дуже добре, якщо стрічковопильний верстат по металу має систему автоматичної зупинки пильного полотна після проведення наскрізного розпилу.