Кромкооблицювальні верстати

Кромкооблицювальні верстати

Кромкооблицювальний верстат: як вибрати

Кромкооблицювальний верстат (кромочник, крайколичкувальний верстат) — це верстат, який дозволяє наклеювати матеріал на кромки різних виробів та заготовок, застосовуючи спеціальний клей.

Читати далi
Показано з 1 по 2 з 2 (всього 1 сторінок)
Кромочник незамінний на деревообробних підприємствах, також кромкооблицювальний верстат застосовується на меблевих фабриках та в майстернях.

Облицювання кромки — це процес приклеювання облицювального матеріалу на кромку для забезпечення відмінного зовнішнього вигляду виробу та захисту кромки виробу. В якості приклеюваного матеріалу крайколичкувальний верстат використовує шпон, папір, меламін, ПВХ, АВС і так далі товщиною від 0.4 до 3 мм та шириною від 20 до 60 мм.

Як правило, крайколичкувальний верстат використовує термоклей, який під час нагрівання плавиться, а при охолодженні швидко стає твердим.

Але як вибрати та купити кромкооблицювальний верстат? Про це далі.

купити кромочник

Кромочник: продуктивність

Крайколичкувальний верстат по продуктивності входить в одну з трьох категорій:

  • кромкооблицювальний верстат із ручною подачею — швидкість подачі від 6 до 8 м/хв, використовується при невеликих об’ємах робіт для обробки як прямолінійних, так і криволінійних поверхонь;
  • автоматичний кромочник — швидкість подачі від 10 до 14 м/хв, застосовується всіма деревообробними фабриками та майстернями;
  • професійний автоматичний крайколичкувальний верстат — швидкість подачі 20 м/хв та вище, використовується на середніх та великих деревообробних та меблевих підприємствах.

купити кромочник

Крайколичкувальний верстат: конструкція

Кромкооблицювальний верстат має станину, на якій встановлений робочий стіл. Робочий стіл виконаний з текстоліту або інших матеріалів, які не пошкоджують оброблювані вироби. На робочому столі встановлений базовий модуль, за яким може бути встановлений фрезерний модуль, що усуває звиси. Додатково кромочник обладнаний змінними направляючими для проведення робіт з твердими облицюваннями.

Також крайколичкувальний верстат має систему подачі, яка складається з таких елементів, як рулон, гільйотина та ролики. Перед роботою в магазин заправляють облицювальний матеріал. З магазину за допомогою роликів стрічка подається в область склеювання. Для налаштування швидкості подачі стрічки ролики обладнані приводом з регульованою швидкістю обертання валу. Гільйотина потрібна для обрізки стрічки облицювального матеріалу так, щоб довжини стрічки було досить для покриття кромки по всій довжині та ширині, включаючи припуск. Гільйотина може мати механічний або пневматичний привід. Датчик положення виробу визначає момент спрацьовування гільйотини.

купити кромочник

Як правило, кромкооблицювальний верстат обладнаний системою розігріву та нанесення клею. Така система може бути двох типів: облицювальний матеріал подається з шаром клею або без. У першому випадку клей вже нанесений на стрічці, але його необхідно розігріти, наприклад, використовуючи будівельний фен. У другому випадку клей розігрівається в спеціальній ємності на верстаті та наноситься на стрічку за допомогою приводного ролика. Кромочник може мати 2 ролика, тоді другий з них застосовується для нанесення клею на кромку виробу.

Як зазначалося вище, крайколичкувальний верстат має ємність для клею (клейову ванночку), в якій клей розігрівається до температури від 150 до 200°C, циркулює та не пригорає. Дуже добре, якщо ванночка має тефлонове покриття та декілька датчиків температури. Варто відзначити, що кромкооблицювальний верстат може мати замість ванночки спеціальний картридж, який дозволяє наносити клей.

купити кромкооблицювальний верстат

Також кромочник має систему притиску — міцний опорний ролик. Коли облицювальний матеріал стикається з кромкою виробу обидва компоненти стискаються з певним зусиллям. Якщо кромкооблицювальний верстат з автоматичною подачею, облицювальний матеріал притискається до кромки виробу за допомогою одного або декількох роликів, розташованих ступінчасто. Якщо ж кромочник з ручною подачею, функцію притиску виконує оператор, подаючи виріб та одночасно притискаючи його до облицювального матеріалу, що виходить.

Для облицювання кромочник використовує стрічку, ширина якої більша висоти кромки виробу на 2-5 мм. Це необхідно для того, що гарантовано закрити всю поверхню кромки. Як правило, після наклеювання залишаються звіси, що виступають з двох сторін кромки виробу. Для їх видалення крайколичкувальний верстат має фрезерний модуль, що зрізає все облицювання, яке виступає за межами кромки виробу. Кромкооблицювальний верстат має привід зі швидкістю обертання валу від 10000 до 12000 об/хв. Така швидкість необхідна для того, щоб поверхня виробу залишалася неушкодженою при нанесенні облицювального матеріалу. Також фрезерний модуль обладнаний обмежувальними роликами для коректної обробки. У модулі стоять 2 фрези з окремими приводами, що дозволяє налаштувати модуль під висоту кромки виробу.

купити кромкооблицювальний верстат

Відразу після того, як гільйотина обріже стрічку, кромкооблицювальний верстат клеїть останню з припуском на кромку виробу. Для видалення залишків облицювального матеріалу кромочник використовує торцювальний модуль. Модуль може мати різні конструкції, найбільш простою з яких є кругла пила з вертикальним переміщенням та приводом малої потужності. Так, пила подається в робочу область та відпилює залишки облицювального матеріалу. Якщо кромочник має автоматичну подачу в ньому встановлений торцевий модуль більш складної конструкції: пила та її привід розміщені на каретці, яка володіє двома короткими ходами (на подачу пилки для відрізання припуску та для стабільної швидкості подачі пили).

Крайколичкувальний верстат може мати різні додаткові вузли та модулі, які підвищують продуктивність обладнання, здатні автоматизувати ряд процесів, готувати та доводити кромку.

Не забувайте, що кромочник може бути одного з двох видів: для криволінійної кромки або для прямолінійної кромки.

Також кромкооблицювальний верстат може бути одностороннім або двосторонніми. Другі можуть наносити облицювальний матеріал відразу на двох сторонах виробу.

купити кромкооблицювальний верстат

Кромкооблицювальний верстат: підбір

Як Ви знаєте, крайколичкувальний верстат приклеює облицювальний матеріал на кромку виробу, який може подаватися вручну, в напівавтоматичному режимі або автоматично.

В якості клею можуть використовуватися натуральні або синтетичні матеріали.

купити крайколичкувальний верстат

Вибираючи кромочник, пам'ятайте, що клієнт вибирає меблі, виходячи з їх дизайну та якості виконання:

  • акуратність облицювання кромок, рівний клейовий шар, ледь помітний клейовий шов — кромкооблицювальний верстат повинен бути коректно налаштований;
  • відсутність на кромці кінематичної хвилі (може залишатися після зрізу фрезерним модулем звисів) — кромочник повинен мати гострі фрези та якісний привід;
  • відсутність відколів ламінату в місцях контакту з облицювальним матеріалом кромки (можуть з'явитися при неякісному розкрої плит).

Зверніть увагу на якість виконання основних вузлів, які має крайколичкувальний верстат: вузла поклейки облицювального матеріалу, вузла торцювання кромки та вузла фрезерування. Додатково крайколичкувальний верстат може мати вузли циклювання, прифуговування, обкатки кутів, полірування і так далі, які значно підвищують якість обробки.

купити крайколичкувальний верстат

Перед тим, як купити кромкооблицювальний верстат необхідно знати, скільки погонних метрів облицювання в день Ви хочете приклеювати, які типи обклеюваних поверхонь, які товщини кромок виробів.

Також вибираючи крайколичкувальний верстат порівнюйте потужність та вагу моделей, наявність різних вузлів та агрегатів, наявність універсальних вузлів, які суміщають ряд функцій.

Вибираючи кромочник пам'ятайте, що в повітрі присутній пил та конденсат, тому слід захистити пневматику обладнання. Для цього можна використовувати компресор з фільтром. Також Вам неодмінно знадобитися аспіраційна установка продуктивністю від 1000 до 16000 м3/год (в залежності від того, який крайколичкувальний верстат Ви маєте).