Координатні столи

Координатні столи

Координатний стіл: як вибрати

На різних виробництвах часто виникає необхідність виконувати плавне точне переміщення робочого органу або оброблюваної заготовки по необхідним траєкторіях.

Читати далi
Показано з 1 по 1 з 1 (всього 1 сторінок)
В даному випадку використовується координатний стіл.

Координатний стіл (координатні столи для верстатів, координатний столик) — це механізоване пристосування для верстата, яке призначене для точного переміщення оброблюваної заготовки під час виконання різних технологічних операції. Координатні столи для верстатів оснащуються приводами, можуть оснащуватися інформаційно-вимірювальними пристроями та комп'ютерними системами управління.

Як правило, координатний столик має дві або три поступальні ступені рухливості, які забезпечують переміщення заготовки, відповідно, по двох або трьох декартових координатах.

Але як вибрати та купити координатний стіл? Про це далі.

купити координатний столик

Координатні столи для верстатів: особливості

Координатний столик універсальний, високоточний, продуктивний, за рахунок чого широко застосовується в усіх галузях промисловості, різних майстернях, в тому числі домашніх. Часто координатні столи для верстатів використовуються під час створення комплексів для лазерного різання та зварювання, маркування, прошивки отворів, зміцнення поверхні, фрезерування, свердління.

З метою підвищення продуктивності координатний стіл обладнають автоматичними системами охолодження та змащування, системами видалення газів, стружки, пилу і так далі.

купити координатний столик

Якщо використовувати системи комп'ютерного управління Ви зможете практично повністю автоматизувати процес обробки виробів, підвищити якість та швидкість обробки.

Координатний стіл, в залежності від моделі, має досить широкий діапазон переміщень виробу — від 100 мм до 3 м. Також координатні столи для верстатів можуть мати різні вантажопідйомності — аж до 100 кг. Найбільша швидкість переміщення також відрізняється та може доходити до 2 м/с. Якісний координатний столик має похибку позиціонування не більше 20-50 мкм.

Сучасний координатний стіл може відпрацювати до 15000 годин, що при роботі в одну зміну становить приблизно 7 років.

купити координатний столик

Координатний столик: конструкція

Координатний стіл складається з несучої конструкції, направляючих, механічних передач та приводу.

Несуча конструкція (станина) — це основа пристрою, яка забезпечує його жорсткість та міцність, впливає на точність переміщення. Станина може бути виконана методом лиття, зварювання або з алюмінієвих профілів, скріплених різьбовими з'єднаннями. Також координатні столи для верстатів відрізняються конструкціями. Найбільш популярними є хрестовий координатний стіл та портальний координатний стіл. Хрестові координатні столи для верстатів використовують для обробки виробів зі складною просторовою геометрією, портальні координатні столи для верстатів незамінні при обробці плоских виробів.

Направляючі необхідні для забезпечення точного лінійного переміщення, можуть мати різну довжину.

купити координатний столик

Механічні передачі перетворять обертальний рух валів приводів в поступальне переміщення. Координатний столик може мати один з трьох типів передач: кулько-гвинтові, зубчато-рейкові або зубчато-ремінні.

Кулько-гвинтові передачі (КГП) мають в своїй конструкції ходовий гвинт, гайку з кульками та систему повернення кульок. КГП з діаметрами гвинта від 6 до 80 мм. Крок гвинта становить від 1 до 40 мм. Серед переваг КГП можливість витримувати високі навантаження, забезпечення рівномірного високоточного поступального переміщення, безшумний та плавний хід.

Зубчато-рейкові передачі — це чудове поєднання можливості витримувати високі навантаження, точності, надійності, можливості роботи на високих швидкостях, зручності монтажу та простоти конструкції.

Зубчато-ремінні передачі — це більш бюджетне рішення, яке також має перевагу: можливість роботи на високих швидкостях.

купити координатний стіл

Привід забезпечує якість роботи координатного столу. Вибір типу приводу впливає на якість обробки виробів, визначаючи як швидкості переміщення виробів, так і зусилля при обробці, плавність та точність переміщення. Привід може бути механічним або на основі сервоприводів (стежачий привід), крокових двигунів (розімкнутий привід). Останні дешевші та простіші сервоприводів, володіють нижчими динамічними та швидкісними характеристиками, меншими потужностями. Найбільш сучасним рішенням є прямий привід, який складається з сервопідсилювача та синхронного лінійного двигуна.

купити координатний стіл

Координатний стіл: комп'ютерне управління переміщенням

Управління переміщенням рухомих частин пристрою виконується за допомогою систем числового програмного управління (СЧПУ), які складаються з контролерів та керуючих ЕОМ.

Система ЧПУ виконає попередньо складену оператором керуючу програму, подаючи на приводи керуючі команди, що містять інформацію про необхідне переміщення координатного столу по будь-якій керованій координаті. У процесі такого переміщення столу одночасно може виконуватися контурне управління переміщенням робочої оснастки верстата.

купити координатний стіл

Координатні столи для верстатів: умовна класифікація та підбір

Координатний столик, в залежності від моделі, умовно розділяється наступним чином:

  • двохкоординатний (портальний) або трьохкоординатний (хрестовий) координатний стіл — в залежності від числа ступенів свободи переміщення та функціоналу, перші координатні столи для верстатів простіші, другі мають більш широкий функціонал;
  • механізований, вакуумний або координатний столик утримуючий виріб своєю вагою — в залежності від методу фіксації виробу;
  • горизонтальні або похилі координатні столи для верстатів — в залежності від наявності можливості повороту навколо своєї вертикальної осі, похилий координатний столик більш функціональний;
  • ручний, електричний або керований ЧПУ координатний стіл — в залежності від методу переміщення платформи;
  • рейковий або циліндричний (фланцевий або безфланцевий) координатний столик — в залежності від типу та методу переміщення осей;
  • кулько-гвинтові, зубчато-рейкові або зубчато-ремінні координатні столи для верстатів — в залежності від типу передачі.

купити координатний стіл

Вибираючи координатний столик, зверніть увагу на такі його основні показники, які потрібні при монтажі пристосування на верстат: кількість осей переміщення, габарити робочої площадки, тип приводу подачі та метод управління переміщенням.

Також зверніть увагу на матеріал виробництва пристосування, якість шліфування поверхні, наявність або відсутність захисного шару на поверхні. Вибираючи координатний столик обов'язково придивіться до точності та плавності пересування платформи по направляючим, переконайтеся у відсутності сильних люфтів.