Комбіновані верстати

Комбіновані верстати

Комбінований верстат: як вибрати

Комбінований верстат (універсальний верстат, багатофункціональні верстати) — це деревообробний або металообробний верстат, який поєднує в собі функції рейсмусового, фуговального, токарного, фрезерного, свердлильного та / або інших типів верстатів.

Читати далi
Показано з 1 по 6 з 6 (всього 1 сторінок)
Універсальний верстат дозволить Вам на невеликій площі створити справжню майстерню та дуже популярний там, де не доцільне застосування вузькоспеціалізованого обладнання. Наприклад, деревообробні багатофункціональні верстати незамінні на підприємствах по виробництву меблів, дверей, вікон і так далі.

купити універсальний верстат

На вигляд всі багатофункціональні верстати по дереву схожі між собою, також між собою схожі всі багатофункціональні верстати по металу. Але функціонал обладнання, як правило, значно відрізняється, ось чому слід уважно читати характеристики обладнання, в яких чітко зазначено перелік операцій, які може виконати конкретний комбінований верстат.

Але як вибрати та купити універсальний верстат? Про це далі на прикладі комбінованого деревообробного верстата.

купити універсальний верстат

Універсальний верстат: переваги

Багатофункціональні деревообробні верстати дадуть Вам можливість відразу, силами одного пристрою виконувати обробку деревини різними способами. Деревообробний комбінований верстат дозволяє обробляти заготовки від початку до кінця. Наприклад, обробка може починатися з фугування або стругання, далі, не виймаючи та не переставляючи заготовку, можна вирівняти її сторони (використовується рейсмус). Потім Ви можете вибрати наступні операції, наприклад, фрезерування (відділення стружки), свердління (створення отворів) та / або інші.

Сучасний універсальний верстат по дереву крім основних операцій може виконувати ряд додаткових, серед яких довбання (створення гнізд, виїмок, різних вушок), калібрування, різні види фрезерування (зняття паза, фігурне, фрезерування фаски) та інші.

купити універсальний верстат

Також комбінований верстат може мати функцію заточування пил та інструментів обкаткою.

Якщо Ви вирішили купити комбінований верстат, то отримаєте такі приємні бонуси як:

 • економія місця — універсальний верстат займе місце одного, при цьому виконуючи функції декількох верстатів;
 • економія грошей — комбінований верстат коштує менше декількох вузькоспеціалізованих;
 • економію сил та часу — використовуючи багатофункціональні верстати Вам не доведеться часто виймати та переміщати заготовки по майстерні до наступного верстата, адже всі операції виконуються на одному обладнанні.

купити верстат комбінований

Багатофункціональні верстати: потужність

Вибираючи універсальний верстат по дереву, неодмінно зверніть увагу на його потужність, від якої залежать максимальні навантаження на устаткування. За потужністю комбінований верстат може бути побутовим, напівпрофесійним або професійним.

Побутовий універсальний верстат по дереву може виконувати операції рейсмуса, фрезерування, довбання, може мати висувну каретку і так далі. Найбільш популярний побутовий комбінований верстат виконує різні типи фрезерування та має функції шліфування, розпилювання заготовок. Побутові багатофункціональні верстати, як правило, переносні.

Напівпрофесійний універсальний верстат по дереву має потужність до 2200 Вт. Напівпрофесійний комбінований верстат часто використовується в приватних та домашніх майстернях. Як і побутові, напівпрофесійні багатофункціональні верстати можуть мати настільне виконання, вони компактні та малошумні. Найчастіше таке обладнання має зварну станину.

купити верстат комбінований

Професійний універсальний верстат по дереву є стаціонарним, як правило, обладнаний міцною чавунною рамою, має великі робочі столи. Професійний комбінований верстат має потужність більше 2200 Вт, великі розміри та вагу, відрізняється високою продуктивністю та здатний витримати високі навантаження. Як правило, професійні багатофункціональні верстати працюють від мережі 380 В.

Багатофункціональність будь-якого такого верстата значить, що обладнання може виконувати як мінімум 2 операції. Звичайно, є обладнання, яке здатне виконувати 7 та більше операцій.

Варто зазначити, що потужність ніяк не впливає на функціонал обладнання.

Пам'ятайте, що більш дорогі моделі крім основних операцій можуть виконувати ряд додаткових. Так, крім стругання, фугування, розпилу, рейсмуса, свердління, фрезерування, калібрування та довбання багатофункціональні верстати, в залежності від моделі, можуть проводити шипування, заточку інструменту та пил, вибірку чверті та інші операції.

купити верстат комбінований

Комбінований верстат: параметри функцій

Не забувайте, що параметри, наприклад, пиляння, стругання, калібрування і так далі різні у різних типів обладнання. Вибираючи багатофункціональні верстати по дереву, неодмінно орієнтуйтеся на габарити оброблюваних заготовок.

Коли пристрої обладнані висувними каретками, їх робочі столи можуть бути збільшені. Це, в свою чергу, дає Вам можливість обробляти більш габаритні заготовки. Пам'ятайте, що найменша та найбільша ширина заготовки неодмінно вказані в характеристиках пристрою.

Також слід звернути увагу на такі параметри основних функцій обладнання:

 • найбільша глибина пропила;
 • глибина та ширина стругання;
 • найбільша глибина свердління;
 • глибина та ширина калібрування і габарити заготовок для калібрування;
 • швидкість подачі заготовки під час калібрування та стругання.

купити багатофункціональні верстати

Універсальний верстат: робоча оснастка

Залежно від операцій, які може проводити універсальний верстат по дереву, він може бути обладнаний:

 • стругальним валом з ножами — габарити та форма даного валу дуже важливі під час виконання рейсмуса та фугування, кількість ножів на валу 3 або 4, найкращим вважається вал Helical (обладнаний різноспрямованими зубами);
 • пильним диском — потрібен для пиляння, диск закритий кожухом для підвищення безпеки робіт, від діаметра диска залежить продуктивність пиляння (чим більший діаметр, тим швидше виконується розпил);
 • фрезою — мають різні діаметри (чим більший діаметр, тим більш габаритні заготовки можна обробити та тим більша швидкість обробки);
 • свердлом — від його габаритів залежить глибина та діаметр створюваних отворів.

Варто зазначити, що якісний комбінований верстат обладнаний ріжучою оснасткою з вуглецевої сталі.

Вибираючи універсальний верстат, зверніть увагу на наявність системи видалення пилу та тирси. Завдяки даній системі Ви зможете підключити до обладнання витяжну установку або стружковідсос, завдяки яким робоче місце завжди буде в чистоті.

купити багатофункціональні верстати

Багатофункціональні верстати: кількість моторів

Як правило, багатофункціональні верстати по дереву обладнані асинхронними електромоторами.

Найбільш надійним приводом є ремінний, до того ж він виробляє під час роботи мало шуму.

Досить часто потужне обладнання оснащене двома електромоторами, які дають можливість різним вузлам обладнання працювати незалежно. Завдяки тому, що потужність кожного з моторів повністю йде лише на одну функцію, навантаження на двигун знижується та збільшується його ресурс.

Для вибору двигунів обладнання з двома моторами на панелі керування має перемикач.