Фуговальні верстати

Фуговальні верстати

Фугувальний верстат: як вибрати

Фугувальний верстат (фуговочний верстат) — це верстат, застосовуваний для швидкого високоякісного стругання (фугування) дерев'яних заготовок різних форм та габаритів: обробки площин та кромок, надання гладкості і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 2 з 2 (всього 1 сторінок)

Але як вибрати та купити фугувальний верстат? Про це далі.

купити фугувальний верстат

Фуговочний верстат: переваги та принцип роботи

Фугувальний верстат має просту конструкцію, зручний у використанні, дуже ефективний.

Основні елементи конструкції обладнання — це робочий стіл, стільниця якого може переміщатися, електричний двигун та вал з ножами, опори та роликовий механізм.

Працює фуговочний верстат за простим принципом: оброблювана заготовка подається на вал з ножами за допомогою роликового механізму. Опори служать для регулювання кута нахилу заготовки. Стільниця може переміщатися вгору або вниз, що дає можливість обробляти заготовки різної товщини (висоти).

купити фугувальний верстат

Фугувальний верстат: підбір

Перед тим, як вибрати та купити фуговочний верстат, зверніть увагу на такі його основні параметри, як потужність, кількість фаз, тип стругального валу, кількість та тип ножів на валу, параметри стругання, особливості фугувального упору та наявність можливості підключити пилосос або відсмоктувач для стружки.

Потужність. Фугувальний верстат потужністю не більше 3000 Вт є побутовим обладнанням, яке може працювати при малих та середніх навантаженнях. Фуговочний верстат потужністю понад 3000 Вт є професійним обладнанням, яке може довго працювати при високих навантаженнях, є максимально надійним та витривалим.

купити фугувальний верстат

Кількість фаз. Коли обладнання буде використовуватися в побуті, краще купити фугувальний верстат 220 В, якщо ж обладнання буде використано на підприємствах або у великих цехах, краще купити фугувальний верстат 380 В.

Тип стругального валу. Стругальний вал є основою даного деревообробного обладнання. Стругальний вал буває одностороннім (обробка заготовки з одного боку) або двостороннім (обробка заготовки відразу з двох сторін). Від швидкості обертання валу безпосередньо залежить якість обробки та її швидкість. Сьогодні дуже популярним є фуговочний верстат з ножовим валом Helical — сегментованим стругальним валом з великою кількістю встановлених спірально твердосплавних лез.

купити фуговочний верстат

Кількість та тип ножів на валу. Стругальний вал може мати різну кількість ножів: 2, 3, 4 та більше. Чим більше ножів, тим швидше та якісніше виконується обробка. Кращими вважаються ножі з швидкорізальної сталі HSS. Варто відзначити, що фуговочний верстат може бути обладнаний валом з ножами, леза яких двосторонні або чотиристоронні, також ножі можуть бути однокромковими (можна заточувати) або двокромковими (не можна заточувати, одноразові).

Параметри стругання. Основними параметрами стругання є глибина та ширина. Глибину визначає випуск ріжучої кромки ножа над робочою поверхнею обладнання. Побутовий фугувальний верстат за прохід знімає шар дерева товщиною не більше 3 мм, професійний фугувальний верстат може зняти шар товщиною 3 мм та більше. Дуже добре, коли фуговочний верстат обладнаний системою налаштування висоти стругання. Також фуговочний верстат високої якості обладнаний регульованим паралельним упором для більш зручної роботи.

купити фуговочний верстат

Особливості фугувального упору. Хороший та зручний в роботі фугувальний упор має невеликі розміри, що дасть можливість поставити фугувальний верстат, наприклад, безпосередньо біля стіни. Також упор може мати відкидний захист, який підвищує безпеку під час роботи. Фугувальний упор з автоматичною подачею оброблюваної заготовки полегшить та прискорить обробку. Упор можна нахиляти на кут від 0 до +45°, але таку можливість має не кожен фуговочний верстат.

Можливість підключити пилосос або відсмоктувач для стружки. Можливість підключення даного обладнання дозволить тримати повітря в робочому приміщенні чистим, також завжди чистим буде Ваше робоче місце. Фуговочний верстат з підключеною аспірацією обробляє заготовки більш якісно, адже стружка не забивається під ніж та не залишає дефектів на поверхні.