Фуговально-рейсмусові верстати

Фуговально-рейсмусові верстати

Фуговально-рейсмусовий верстат: як вибрати

Фуговально-рейсмусовий верстат (фуговально-рейсмусний верстат, рейсмусно-фуговальні верстати по дереву) — це верстат типу «2 в 1», який застосовується для первинної обробки будь-якої деревини методом рейсмуса та фугування.

Читати далi
Показано з 1 по 7 з 7 (всього 1 сторінок)

Фуговально-рейсмусний верстат застосовується в деревообробних цехах та майстернях, на підприємствах, в гаражах та домашніх майстернях.

Але як вибрати та купити фуговально-рейсмусовий верстат? Про це далі.

купити фуговально рейсмусовий верстат

Фуговально-рейсмусний верстат: переваги та принцип роботи

Рейсмусно-фуговальні верстати по дереву мають ряд переваг, серед яких:

  • висока продуктивність — можна відразу та дуже швидко виконати попередню обробку деревини, не переставляючи заготовки з одного пристрою на інший;
  • економія коштів — рейсмусно-фуговальні верстати по дереву коштують менше, ніж окремо придбане фугувальне й рейсмусове обладання, також економиться електроенергія;
  • компактність — один фуговально-рейсмусний верстат займає менше місця, ніж 2 різні деревообробні пристрої;
  • зручність застосування — фуговально-рейсмусний верстат дуже простий та зручний в повсякденному використанні, для роботи з ним не потрібні особливі навички.

купити фуговально рейсмусовий верстат

Всі майстри добре знають, що дошка повинна бути рівною та гладкою, але, як правило, дошки надходять у продаж далеко не ідеальними: можуть мати нерівності, бути покрученими, шорсткими.

Так, спочатку фуговально-рейсмусовий верстат виконує стругання (фугування) дошки. Дошку укладають на фугувальний упор та проводять однією гранню, потім проводять другою гранню. Друга грань повинна бути паралельна першій, для чого виконують рейсмусування: видалення нерівностей та шорсткостей. Іноді операцію рейсмуса повторюють, щоб досягти ідеальної площини.

купити фуговально рейсмусний верстат

Рейсмусно-фуговальні верстати по дереву: підбір

Перед тим, як вибрати та купити фуговально-рейсмусовий верстат, визначтесь з обсягами майбутніх робіт, від яких залежить потужність обладнання та параметри обробки. Також визначтесь, де буде використовуватися фуговально-рейсмусний верстат: для домашньої майстерні цілком достатньо однофазної моделі на 220 В, для промислового використання краще купити фуговально-рейсмусовий верстат трифазного типу (живлення від 380 В).

Потужність. Малопотужними є рейсмусно-фуговальні верстати по дереву до 3 кВт, рейсмусно-фуговальні верстати по дереву потужністю понад 3 кВт є професійними.

купити фуговально рейсмусний верстат

Стругальний вал та ножі. Вал з ножами виконує стругання та рейсмус. Чим вища швидкість обертання валу, тим якісніший результат обробки. Якісним та максимально надійним є вал Helical. Також зверніть увагу на кількість ножів, адже чим їх більше, тим швидше та краще будуть виконані всі роботи.

Параметри стругання. Ширина та глибина стругання дуже важливі при виборі обладнання. Щоб правильно вибрати та купити фуговально-рейсмусний верстат слід знати, стружку якої товщини необхідно знімати за прохід (глибину стругання). Побутовий фуговально-рейсмусовий верстат забезпечує глибину стругання до 3 мм, більш продуктивний фуговально-рейсмусовий верстат 3 мм та більше. Також в більшості моделей глибину стругання можна міняти. Рейсмусно-фуговальні верстати по дереву можуть мати можливість стругання під кутом, який регулюється в межах від 0 до 45˚, для чого передбачена чітка шкала.

купити рейсмусно-фуговальні верстати по дереву

Робочий стіл. Чим більші габарити столу, тим довші та широкі заготовки може обробити фуговально-рейсмусний верстат. Як правило, рейсмусно-фуговальні верстати по дереву обладнані столами з чавуну або суцільнолитого алюмінію. Якісний стіл ідеально відшліфований. Рейсмусно-фуговальні верстати по дереву мають столи, обладнані регульованими фугувальний упорами, які можна нахиляти. Ніжки в столу повинні бути металевими, дуже добре, якщо на них стоять гумові накладки.

Додатково. Фуговально-рейсмусовий верстат може мати різні додаткові функції, механізми, опції, серед яких:

  • дисплей — Ви зможете стежити за станом обладнання, бачити все важливі параметри під час роботи, наприклад, положення оброблюваної заготовки, її кут нахилу, глибину стругання і так далі, що значно спростить роботу;
  • підключення пилососа або стружковідсоса — завдяки підключенню даного обладнання Ваше робоче місце завжди буде в чистоті, в повітрі не буде шкідливого деревного пилу, якість обробки деревини підвищиться;
  • системи захисту — серед захисних систем, які має фуговально-рейсмусний верстат, блокування пуску, автоматична система відключення для аварійної зупинки роботи мотора і так далі.

купити рейсмусно-фуговальні верстати по дереву

Не забувайте, що при використанні даного обладнання обов'язково слід користуватися як мінімум захисними окулярами!