Форматно-розкрійні верстати

Форматно-розкрійні верстати

Форматно-розкрійний верстат: як вибрати

Форматно-розкрійний верстат (розкрійний верстат, форматний верстат) — це верстат, який застосовується для максимально швидкого, точного та ефективного розкрою великих листів (довжиною до 3 м) дерева, фанери, МДФ, ДСП, ДВП, композиту, пластика та підрізування рейок в розмір.

Читати далi
Показано з 1 по 6 з 6 (всього 1 сторінок)

Будь-який розкрійний верстат обладнаний станиною та пильним вузлом, що підтримуючими та рухомими столами, різними лінійками та упорами.

Форматний верстат, в залежності від типу та моделі має різні параметри та особливості.

Але як вибрати та купити форматно-розкрійний верстат? Про це далі.

купити форматно розкрійний верстат

Розкрійний верстат: типи

Конструктивно форматно-розкрійний верстат буває вертикальним або горизонтальним.

Вертикальний форматно-розкрійний верстат застосовується на малих підприємствах, адже продуктивність такого обладнання досить низька, функціональність обмежена, виконуваний розкрій має порівняно низьку якість.

Горизонтальний форматно-розкрійний верстат, в свою чергу, ділиться на 3 групи по ціні:

  • «економ» — розкрійний верстат з мінімальним набором функцій, спрощеними основними механізмами та вузлами, порівняно малопотужним мотором, може працювати до 5 годин на день;
  • «бізнес» — форматний верстат з додатковими пристосуваннями, механізмами та вузлами, має високопотужні пильні вузли для пакетного розкрою, може працювати повну зміну (від 8 до 10 год в день);
  • «топ» — розкрійний верстат з усіма можливими функціями, має новітні вузли та механізми, систему ЧПУ, може працювати в промислових масштабах (від 16 до 20 год в день), висока продуктивність роботи та якості обробки.

купити форматно розкрійний верстат

Форматний верстат: конструкція

Перед тим, як вибрати та купити форматно-розкрійний верстат, неодмінно зверніть увагу на параметри основних елементів конструкції обладнання.

Станина. На станині встановлені всі агрегати, механізми та вузли, які має форматний верстат. Вибираючи розкрійний верстат, зверніть увагу на вагу та жорсткість станини, які забезпечують стійкість обладнання та гасіння вібрації. Також важливим є якість, з якою підігнані елементи станини, зварні шви, кромки та кути.

купити форматно розкрійний верстат

Робочі столи. Будь-який форматно-розкрійний верстат має стаціонарний основний робочий стіл, рухомий стіл та один або декілька додаткових столів. Основний стіл зафіксований на станині, випускається з чавуну, повинен бути добре відполірований та штучно зістарений, завдяки чому ламіновані плити не будуть пошкоджуватися при обробці. До основного столу кріпляться додаткові столи, які виробляються з менш жорстких матеріалів. Додаткові столи дозволять утримувати широкі та довгі заготовки, виключивши їх прогин. Рухомий стіл зафіксований на каретці та переміщається з нею, повинен мати можливість кріплення фронтальної лінійки, яка дозволить розкроїти заготовки з непрямими кутами. Вибираючи форматний верстат, зверніть увагу на прогин рухомого стола, який виникає при переміщенні каретки. Головний параметр будь-якого столу — його ширина. Так, ширина лівого рухомого стола, який має форматно-розкрійний верстат, впливає на можливість попереднього «обгону» повноформатної плити МДФ, ДСП, ДВП і так далі, ширина правого столу з рухомим бічним упором — на ширину відрізуваних шматків. Найбільш популярний форматно-розкрійний верстат забезпечує довжину пропилу від 3000 до 3200 мм.

купити розкрійний верстат

Каретка. Від її якості безпосередньо залежить якість та точність розкрою заготовок. Якісний форматний верстат має алюмінієву каретку, яка може мати кулькові або роликові підшипники. Розкрійний верстат з роликовими підшипниками більш довговічний. Вибираючи розкрійний верстат, зверніть увагу на хід каретки та наявність можливості обробки повноформатних плит ДВП, МДФ, ДСП та інших. Також каретка може мати додаткові опції, наприклад, пневматичний або ручний притиск, систему фіксації, додаткові кнопки ввімкнення та вимкнення обладнання. Пам'ятайте, що каретка повинна ковзати легко.

купити розкрійний верстат

Пильний вузол. Будь-який форматно-розкрійний верстат має пильний вузол, головним параметром якого є потужність мотора основної та підрізної пили. Для зручної роботи з різними матеріалами форматний верстат повинен мати потужність мотора основної пили 4 кВт, підрізної пили — 1 кВт. Розкрійний верстат потужністю 5 кВт є універсальним. Дуже добре, коли пила може нахилятися на кут від 0 до 45˚, -1 до 46˚ або від -46 до 46˚. Вибираючи форматний верстат, зверніть увагу і на діаметр пил. Так, для роботи з плитами пила повинна мати діаметр не менше 300 мм, для пакетної обробки — не менше 400 мм. Щоб розкрійний верстат якісно різав ламіновані плити, необхідна система регулювання висоти пильного диска. Для забезпечення якісного розкрою форматний верстат повинен мати систему регулювання швидкості обертання основної пили — 3-4 положень швидкості цілком достатньо.

купити форматний верстат

Упори та лінійки. Упори та лінійки необхідні для точного позиціонування заготовок на столі. Від їх якості та точності безпосередньо залежить точність габаритів виробів після розкрою. Стандартний форматно-розкрійний верстат має 2 типу упорів: бічний паралельний та фронтальний. Бічний паралельний упор, як правило, виготовляється з алюмінієвого профілю, кріпиться до направляючої з чавуну, повинен легко відкидатися, повинен мати систему регулювання, завдяки якій можна буде різати строго паралельно. Фронтальний упор кріпиться до рухомого столу перпендикулярно осі порізки, виготовляється з алюмінієвого профілю, повинен мати можливість повороту щодо осі каретки. Додатково фронтальний упор може бути обладнаний відкидними упорами, які також випускаються з алюмінієвого сплаву. Варто відзначити, що розкрійний верстат, в залежності від моделі, може мати упори з лінзами (збільшувальними склами) або електронними цифровими індикаторами для більш зручної роботи. Лінійки повинні бути з чіткими гравірованими шкалами. Дуже добре, коли форматний верстат має в комплекті лінійку для пиляння під кутом.

купити форматний верстат

Пульт керування. Залежно від функціоналу, який має розкрійний верстат, пульт керування може мати лише декілька кнопок або органи керування різними системами, дисплей і так далі. Сучасний автоматизований форматний верстат з ЧПУ має можливість попереднього налаштування роботи (вибір програми), яке виконується натисканням всього декількох кнопок. Дисплей дозволить Вам бачити карти розкрою, постійно контролювати порядок проведення розкрою, перевіряти статус обладнання і так дале.