Автоподатчики

Автоподатчики

Автоподатчик: як вибрати

Автоподатчик (автоматичний подавач, автоподача) — це автономне обладнання — знімний пристрій універсального призначення, який забезпечує просування заготовки на оброблювальний інструмент верстата, а також подальше просування заготовки по робочому столу з базуванням по копіювальному упору або напрямній лінійці.

Читати далi
Показано з 1 по 3 з 3 (всього 1 сторінок)

Автоматичний подавач також застосовується рядом виробників як механізм подачі для малих прохідних верстатів.

купити автоподатчик

Автоматичний подавач: конструкція

Найбільш популярною є універсальна автоподача (широкого призначення), яка складається з СПМ-пристрою та стійки, яка дозволяє кріпити автоматичний подавач на станині верстата.

До складу стійки входять основа з 4 отворами для фіксації на столі верстата, і розрізна втулка з гвинтом, який дозволить затиснути колону. Колона оснащена гвинтовим механізмом, потрібним для переміщення у вертикальній площині проміжної втулки, яка і забезпечує кріплення консолі. Для переміщення втулки в горизонтальній площині також застосовується гвинтовий механізм або передача типу «гайка-гвинт». На одному кінці консолі кріпиться шарнір, який дозволяє повертати весь роликовий механізм подачі навколо горизонтальної та вертикальної осей.

Роликовий механізм, який має автоподача, обладнаний: редуктором (встановлений в сталевому корпусі), електромотором з системою частотного регулювання швидкості обертання та подаючими роликами (закриті огорожею, яку легко демонтувати). Нижня частина корпусу має кігтевий захист, який перешкоджає викиду оброблюваних заготовок назад в зону завантаження. Автоподача має на роликах огорожу, яка в сучасних моделях обладнано патрубком. Останній приєднується до системи видалення пилу, завдяки чому на верхній площині заготовок ніколи не буде втиснула роликами стружки.

купити автоподатчик

З'єднання стійки, якою обладнаний автоматичний подавач, мають велику кількість ступенів свободи, завдяки чому весь механізм Ви можете встановлювати практично в будь-якому місці над столом верстата, змінювати його положення з вертикального на горизонтальне та навпаки, вибирати відстані між роликами та столом верстата або лінійки в залежності від товщини заготовок.

Автоподача, в залежності від моделі, обладнана редукторами з циліндричними шестернями, з циліндричними шестернями та зубчастим ременем, черв'ячними та ланцюговими редукторами в комбінації з шестернями.

Електромотор може бути встановлений в горизонтальній або вертикальній площині — перпендикулярно або паралельно напрямку руху заготовки. Автоматичний подавач може бути обладнаний однофазним або трифазним електродвигуном.

купити автоподатчик

Налаштування швидкості подачі заготовок вибирається частотним перетворювачем ступінчасто (максимум 8 ступенів) або безступінчасто. У ряді випадків застосовується комбіноване налаштування: механічне, шляхом зміни передавального числа редуктора, та частотне. Максимальна швидкість подачі становить вище 50 м/хв. Також автоподача може мати систему реверсу.

Автоматичний подавач обладнаний роликами, які є пружними. Ролики встановлені на осях, яких може бути від 1 до 5. На кожну вісь можуть бути встановлені ролики різних типів (все залежить від типу матеріалу заготовок для обробки) — різних габаритів та ширини. Універсальний автоподатчик обладнаний роликами діаметром від 80 до 120 мм. Ролики бувають суцільнометалевими, з зносостійких пластмас або гум, наприклад, поліуретановими.

купити автоподатчиккупити автоподатчиккупити автоматичний податчиккупити автоматичний податчик

Автоподача: застосування

Автоподатчик універсального типу призначений для просування оброблюваних заготовок по гладких поверхнях. В рамках існуючої номенклатури деревообробного обладнання сфера, в якій використовується автоматичний подавач, обмежена фрезерними та фуговальними верстатами з нижнім розташуванням шпинделя, а також круглопильними верстатами для поздовжнього пиляння, які не мають рухомої каретки, та шліфувальними верстатами з нерухомим вертикальним столом.

Коли автоподатчик працює на фуговальному верстаті і ведеться обробка тонких деформованих заготовок автоматичний подавач поміщається виключно над прийомним столом (заднім столом) верстата. Якщо обробляються товсті заготовки, то подавальні ролики можна встановити і над основним столом.

купити автоматичний податчик

Для надійного захвату роликами заготовок утворюючі роликів повинні розташовуватися нижче площини заготовок на 3-4 мм. Додатково, під час подачі по столу автоподача встановлюється під певним кутом до напрямної лінійки. Це потрібно для забезпечення постійного притиску до лінійки заготовок, які пересуваються по столу.

Варто відзначити, що автоподача дозволить Вам запросто обробляти на фрезерному верстаті вигнуті бруски, щитові круглі деталі і так далі.

Коли автоподача працює на круглопильному верстаті, ролики слід розташувати над столом симетрично осі обертання дискової пили. Щоб ролики не контактували з пилою, автоподатчик оснащують вузькими роликами, які розташовуються по обидва боки пили. Автоматичний подавач розвертається на той же кут щодо лінійки, як і в разі роботи на фуговальному верстаті.

Аналогічно автоподатчик встановлюють і на фрезерний верстат.

купити автоматичний податчик

Спеціалізований автоподатчик: особливості

Зважаючи на особливості ряду деревообробних верстатів та технологій обробки був створений спеціалізований автоматичний подавач. Спеціалізована автоподача відрізняється вельми обмеженими технічними можливостями і, як правило, підходить для обробки заготовок 1 певного типу.

Так, є автоподатчик, який призначений для роботи на вертикальному фрезерному верстаті з нижнім розташуванням шпинделя, в якому відстань між першим роликом та двома іншими (або між двома парами роликів) збільшена. Дана автоподача дає Вам можливість працювати з профільними фрезами, виліт зубів у яких великий, що дозволяє обробляти глибокі профілі по кромці та площині заготовок.

купити автоматичний податчик

Також Ви можете купити трьоххроликовий автоподатчик з індивідуально піднімальним та закріплювальним в цій позиції переднім роликом. При певному налаштуванні всі 3 ролика здатні одночасно притискати зігнуту поверхню заготовки з яким завгодно постійним радіусом кривизни.

На деяких універсальних верстатах необхідно обробляти короткі заготовки, ручна подача яких по ряду причин неможлива. Універсальний автоподатчик може просувати заготовки мінімальною довжиною від 100 до 150 мм. Для зменшення цієї довжини застосовують автоматичний подавач з зменшеним до 50 мм діаметром роликів. Така автоподача може мати 8 або 10 роликів.

Також є автоподатчик з гусеничною подачею. Така автоподача обладнана сталевими без покриття роликами, на яких обертається замкнута еластична гусениця (стрічка), зроблена з зносостійких пластмаси або гуми та має на робочій поверхні дрібний протектор.

купити автоподачакупити автоподача

Автоматичний подавач спеціального призначення: особливості

Універсальний автоподатчик може працювати на більшості верстатів прохідного типу, які не мають свого механізму подачі. Спеціалізований автоподатчик має вузьку область використання, але краще за попередній пристосований для просування заготовок певних габаритів та форм. Цієї можливості, як правило, не має спеціальний автоподатчик, який відрізняється строго обмеженою областю використання.

Спеціальна автоподача — це механізм, який використовується для виконання лише однієї певної технологічної операції обробки певної деталі або деталей одного конкретного типу, схожих за розмірами або формами.

Типовим обладнанням даного типу є автоподатчик з одним роликом, який потрібен для пересування копіра з заготовкою в фрезерному верстаті з нижнім або верхнім розташуванням шпинделя.

Інший спеціальний автоматичний подавач з роликом на вертикальній осі використовується, наприклад, для подачі поставлених на кромку заготовок, по направляючої лінійці фрезерного верстата, у якого шпиндель знаходиться знизу. Така спеціальна автоподача використовується для формування на кромці заготовки профілю, розкрою на деталі гнутоклеєних заготовок.

купити автоподача

Автоподача: стрічкопильний верстат

Окрема група — це автоподатчик для столярних стрічкопильних верстатів, який застосовується для ребрового розкрою брусків або дошок. Такий автоматичний подавач використовується для забезпечення плавної подачі заготовок під час важких режимів обробки. Автоподача може встановлюватися на верстати, ширина столу у яких становить понад 600 мм.

Автоподатчик для стрічкопильного верстата складається з 2 головних вузлів: самого пристрою подачі з розташованим вертикально подавальним роликом та встановленої опозитно йому направляючої лінійки. Лінійка обладнана набором вертикальних роликів без приводу, її положення регулюється в горизонтальній площині залежно від товщини (ширини) оброблюваної заготовки.

Ролик притискається пружиною або пневматичним циліндром.

Спеціальним також є автоматичний подавач для фуговальних верстатів. Така автоподача відрізняється від універсальної тим, що оснащена лише одним роликом із збільшеною до 280 мм довжиною. Завдяки цьому Ви можете здійснювати килимову подачу заготовок відразу (подавати заготовки в декілька потоків).

купити автоподача

Автоподатчик: налаштування натисканням кнопки

Загальносвітова тенденція до скорочення періоду налаштування різних пристроїв вже торкнулася і цього обладнання. Так, є автоматичний подавач до вертикального фрезерного верстата з нижнім шпинделем, налаштування положення якого як по горизонталі, так і по вертикалі виконується за допомогою електроприводу. Так, автоматичний подавач такого типу має стійку з моторизованим вертикальним та горизонтальним регулюванням положення пристрою подачі по цифрових вказівниках. При цьому немає потреби в застосуванні затискних важелів, оскільки в конструкції використані самоконтрувальні приводи переміщення. Поворот навколо вертикальної осі та фіксація положення проводяться вручну.

Стійка має цифрові покажчики положення пристрою по горизонталі та по висоті. Такий автоматичний подавач може бути встановлений на будь-які моделі фрезерних верстатів з вбудованим або окремим пультом керування.