Обігрівачі

Обігрівачі

Обігрівач: як вибрати

Обігрівач повсюдно використовується в побуті: квартирах, приватних будинках, на дачах, в гаражах, офісах, в магазинах і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 5 з 5 (всього 1 сторінок)
Обігрівачі для дому являють собою порівняно прості прилади, але є і високотехнологічні обігрівачі для дому з системами дистанційного керування зі смартфона.

Так, вибрати і купити обігрівач не складно, головне, визначитися з основними його характеристиками, додатковими опціями та можливостями.

купити обігрівач

Обігрівачі для дому: потужність

Найважливішим параметром, яким володіє обігрівач, є потужність. Від потужності залежить площа обігріву. Коли приміщення має хорошу теплоізоляцію потрібно приблизно 1 кВт потужності на 10 м3 площі приміщення при висоті стелі в 2.5 м. Якщо в приміщенні є система центрального опалення, то можна купити обігрівач з розрахунком 1-1.5 кВт на площу від 20 до 25 м3.

Розрахувати потужність, яку повинні мати обігрівачі для дому, дуже просто. Так, для приміщення площею не більше 6 м2 підійде обігрівач на 0.5 кВт, від 7 до 9 м2 — 0.75 кВт, від 10 до 12 м2 — 1 кВт, від 12 до 14 м2 — 1.25 кВт, від 15 до 17 м2 — 1.5 кВт , від 18 до 19 м2 — 1.75 кВт, від 20 до 23 м2 — 2 кВт, від 24 до 27 м2 — 2.5 кВт.

купити обігрівач

Обігрівач: тип

Сьогодні ринок пропонує Вам обігрівачі для дому, які відрізняються не тільки типом, але і якостями — одні краще ставити в квартирі, інші — в приватному будинку, треті — в технічних приміщеннях.

Обігрівач буває таких популярних типів:

  • оливний радіатор;
  • тепловентилятор (дувчик);
  • конвектор;
  • інфрачервоний;
  • інфрачервоний плівковий;
  • інфрачервоно-конвективний;
  • теплова завіса.

Звичайно, є ще теплові гармати, які використовуються, в основному, для обігріву технічних приміщень, складів, великих площ, під час ремонтних робіт (наприклад, натяжка стель, просушка нанесених розчинів).

купити обігрівач

Обігрівачі для дому: оливні радіатори

Такий обігрівач, як оливний радіатор, знає кожен. Такі обігрівачі для дому часто зустрічаються на дачах, в квартирах. Оливний радіатор являє собою металевий герметичний корпус, всередині якого знаходиться мінеральна олива. Як нагрівальний елемент використовується ТЕН або електрична спіраль, яка також знаходиться всередині корпусу. Так, спіраль гріє оливу, олива — корпус, а корпус — навколишнє повітря.

Візуально оливний радіатор дуже схожий на звичайну батарею центрального опалення. Такий обігрівач, як правило, не має вентилятора.

Оливні обігрівачі для дому відмінно підходять для роботи в приміщеннях, де необхідний постійний прогрів повітря. Такий обігрівач довго розігрівається і тільки потім починає гріти повітря. Але температура встановленого на ньому радіатора не настільки велика, щоб спалити частинки пилу, тому запаху в приміщенні не буде.

Оливний обігрівач працюють фактично безшумно, може довго після виключення зберігати тепло і є екологічно чистим. Серед недоліків — досить великі габарити і невелика мобільність навіть моделей з коліщатками.

купити обігрівач

Обігрівач: тепловентилятори

Такі обігрівачі для дому, як тепловентилятори — це поєднання вентилятора та нагрівального елемента, завдяки якому в приміщенні забезпечується постійна циркуляція повітря. Ряд тепловентиляторів можуть працювати як прості вентилятори, але гріти повітря з вимкненим вентилятором вони не можуть. Так, тепловентилятор не може бути безшумним.

Головним завданням тепловентілятора є швидкий прогрів повітря в холодному приміщенні, з чим обігрівач відмінно справляється. Для обігріву же великих площ використовується теплова гармата — тепловий вентилятор великої потужності. В якості мінусів швидкого нагріву — високий рівень шуму і велике споживання електрики.

Дорогі моделі тепловентиляторів обладнані двигунами для обертання обладнання в горизонтальній площині, що поліпшує циркуляцію повітря і більш рівномірний прогрів приміщення.

Також не забувайте, що є обігрівачі для дому, звані «керамічні тепловентилятори». Такий обігрівач також має спіраль для нагрівання, але вона не обдувається повітрям безпосередньо, а гріє керамічний нагрівальний елемент, який вже прогріває повітря. Керамічні тепловентилятори не дають в приміщенні специфічного запаху «паленого пилу», який з'являється від згоряння частинок пилу, які потрапляють на розпечений нагрівальний елемент.

купити обігрівач

Обігрівачі для дому: конвектори

Конвекторний обігрівач не має вентилятора. В такому обладнанні повітря проходить через нагрівальний елемент і природним чином піднімається вгору. Конвекторні обігрівачі для дому мають порівняно великі габарити.

Конвектор підходять для настінного монтажу і виглядає в цьому місці досить стильно.

Варто зазначити, що конвекторні обігрівачі для дому чудово підходять для об'єднання в єдину мережу з метою централізованого керування обігрівом в будинку або кількох приміщеннях.

купити обігрівач

Обігрівач: інфрачервоні

Інфрачервоні обігрівачі для дому нагрівають не повітря, а навколишні предмети, стіни, підлогу завдяки інфрачервоному випромінюванню. А саме повітря в приміщенні нагрівається від нагрітих предметів. Нагрівальний елемент в такому обладнанні — кварцова лампа або трубка.

Інфрачервоні обігрівачі для дому повністю безшумні і застосовуються в місцях. Де потрібно нагріти не повітря, а предмети, наприклад, на відкритому повітрі для обігріву веранд і альтанок, в ванних кімнатах. Інфрачервоні обігрівачі для дому чудово підходять для збереження в приміщеннях певного призначення невисокої температури повітря. Інфрачервоний обігрівач не варто використовувати для обігріву будинку з великою кількістю перегородок і кімнат, адже інфрачервоні промені просто не можуть обігнути перешкоди.

Не забувайте, що інфрачервоні обігрівачі для дому бувають декількох типів: «інфрачервоно-конвективні» та «інфрачервоні плівкові». Перші об'єднують переваги інфрачервоних і конвективних моделей: гріють повітря як за рахунок нагрівальних елементів, так і за рахунок тепловіддачі лицьових поверхонь предметів. Другі являють собою тонкі нагрівальні елементи з фольги або спеціальної плівки. Інфрачервоні плівкові обігрівачі для дому можуть випускатися у формфакторі килимків, картин. Часто обладнання використовується в якості «теплої підлоги», адже його потужність не перевищує 0.5 кВт.

обігрівач ціна

Обігрівачі для дому: теплові завіси

Такий обігрівач, як теплова завіса, монтується в дверних або віконних отворах і генерує вертикальний потік теплого повітря, який блокує проходження в приміщення з вулиці холодного повітря і перешкоджає утворенню протягів. Теплові завіси найчастіше встановлюють в приміщеннях, де часто відкриваються двері та вікна, в місцях, де є небезпека виникнення протягів.

Теплові завіси можуть прогріти повітря в невеликих приміщеннях, але не підходять для постійного обігріву великих приміщень. Пам'ятайте, що потужність такого обладнання підбирається з урахуванням габаритів дверей / вікна, на якому воно буде змонтовано.

обігрівач ціна

Обігрівач: ККД та продуктивність

Всі обігрівачі для дому мають в характеристиках зазначену комфортну і максимальну площу приміщення, в якому вони будуть ефективно виконувати свою роботу. Завдяки даним параметрам Ви запросто зрозумієте, обігрівач якої потужності Вам потрібен.

Як правило, залежність потужності і площі лінійна — коли потужність обладнання в 2 рази більша, то і площа, яка обігрівається, також в 2 рази більша. У цьому випадку тип пристрою не має значення, адже коли 2 пристрої спожили однакову кількість електрики, то і приміщення вони погріли однаково. А ось час прогріву приміщення може відрізнятися.

обігрівач ціна

Обігрівачі для дому: керування та індикація

Простий обігрівач має механічну систему керування — набір регулюючих температуру поворотних перемикачів і кнопок для включення і виключення обладнання. Такі обігрівачі для дому можуть використовуватися в декількох режимах: повного та часткового навантаження, можуть автоматично вимикатись при досягненні в приміщенні певної температури повітря. Регулювання температури досить грубе, як правило, перемикач має позначки не в градусах Цельсія, а в вигляді значень «мінімум», «максимум» і ряду проміжних значень. Так, процедура підбору оптимального положення такого перемикача може затягнутися.

Сучасні обігрівачі для дому обладнані електронною системою керування — набором сенсорних або механічних кнопок і цифровим дисплеєм. Такий обігрівач надає Вам широкі можливості налаштування: ввімкнення та вимкнення за розкладом, підтримка в приміщенні обраної Вами температури в градусах Цельсія, відображення температури на дисплеї і так далі. Найчастіше такі обігрівачі для дому укомплектовані пультом дистанційного керування.

Найбільш «просунутий» обігрівач оснащений системою дистанційного керування — передавач Bluetooth або Wi-Fi, завдяки яким можна керувати обладнанням з Вашого смартфона за допомогою встановлюваної програми.

обігрівач ціна

Обігрівач: можливості та функціонал

Залежно від моделі, обігрівачі для дому можуть мати різні набори функцій і можливостей. Найбільш простий обігрівач, наприклад, оливний радіатор, може нагріватися до певної температури і потім відключатися на певний час. Більш сучасні обігрівачі для дому можуть контролювати температуру в приміщенні, вмикаючись та вимикаючись залежно від температури повітря в приміщенні.

Обігрівач з електронною системою керування може мати функцію відкладеного старту і час закінчення роботи, запускається і вимикатися по налаштовуваному Вами розкладу, може мати набір налаштувань для різних сценаріїв застосування.

Обігрівачі для дому з дистанційним керуванням через Wi-Fi або Bluetooth дозволяють контролювати їх дистанційно.

обігрівач ціна

Обігрівачі для дому: рівень шуму

Більшість моделей в доданих до них інструкціях мають зазначений найбільший рівень шуму. Цей параметр важливий, якщо обігрівач буде встановлено, наприклад, в спальні, робочому кабінеті або дитячій кімнаті — в місцях, де необхідно дотримуватися тишини. Найбільш тихими є інфрачервоні обігрівачі для дому, далі йдуть оливні, потім обігрівачі для дому конвекторного типу. Найбільш гучними є тепловентилятори та теплові гармати.

Не забувайте, що шум можуть видавати вбудовані динамік або температурне реле.

Якщо обігрівач має дисплей і повинен бути встановлений в спальні, перевірте, чи не занадто яскраво світить екран.

обігрівач ціна

Обігрівач: системи захисту

Практично будь-які обігрівачі для дому обладнані захисними системами, які вимикають їх при перегріванні. Так, в них встановлено датчик перегріву або спеціальний запобіжник, який знаходиться в місці виходу повітря. Завдяки такій системі захисту запобігається зайве навантаження на побутову мережу і пожежа.

Також обладнання може мати систему, яка вимикає живлення при падінні пристрою. Якщо дотримуватися умов експлуатації обладнання (коректна установка, обігрівач не накритий речами і ганчірками) дана система гарантує відсутність можливості виникнення пожежі при перекиданні техніки.

Якщо обігрівач буде стояти у Вас в ванній, краще вибрати модель з вологозахищеним корпусом. Так, вода не потрапить всередину корпусу пристрою і не викличе короткого замикання.

обігрівач ціна

Обігрівачі для дому: види монтажу

Різне обладнання можна монтувати по-різному.

Так, моделі можуть встановлюватися на підлогу (оливні), обладнаны коліщатками або роликами для переміщення.

Інші моделі (тепловентилятори) можна ставити на будь-які рівні поверхні, наприклад, столи, підвіконня і так далі.

Також ряд моделей можуть монтуватися різними способами: настінне, підлогове, стельове встановлення. В цьому випадку для встановлення такого устаткування Вам неодмінно знадобиться дриль або перфоратор і ряд ручних інструментів для встановлення елементів кріплення.