Гідравлічні візки (рохлі, рокли)

Гідравлічні візки (рохлі, рокли)

Візок гідравлічний: як вибрати

Візок гідравлічний (рохля, рокла, рохла) — це доступне, просте та ефективне складське обладнання, яке відрізняється високою маневреністю та вантажопідйомністю і потрібне для перевезення різних вантажів.

Читати далi
Показано з 1 по 5 з 5 (всього 1 сторінок)
Рохля часто застосовується на складі, в цеху, підсобних приміщеннях супермаркетів та магазинів, на СТО і так далі. Так, рокла потрібна скрізь, де необхідно легко та швидко перевести різні тягарі, виконати розвантаження та навантаження важких предметів.

Головна перевага, якою володіє рохла, — легкість повсякденної експлуатації. Так, Вам не потрібно володіти особливими навичками та вміннями, щоб використовувати візок гідравлічний.

Рохля дозволить Вам істотно збільшити продуктивність при вантажно-розвантажувальних роботах будь-якої складності, спростить дані процеси, зменшивши при цьому фізичні навантаження, які випадають на Ваших працівників.

Рокла може запросто працювати в закритих, напіввідкритих та відкритих приміщеннях і будівлях, на вулиці. Найменша температура, при якій може використовуватися рохла — -35°С.

купити роклу

Рохля: принцип роботи

Для підняття вантажу рохля вилами заводиться під піддон і Вам необхідно просто зробити від 10 до 12 хитань ручкою, яка служить для керуванням обладнанням. Це дозволить підняти вила на висоту від 190 до 200 мм, яка є максимальною.

Рокла, в залежності від моделі, може мати функцію «Quicklift», яка забезпечує швидкий підйом вил (за 5-6 хитань). Однак така рохла повинна бути навантажена товаром, вага якого не перевищує 200 кг.

Залежно від виробника, рохля може бути обладнана двокамерним гідровузлом, завдяки якому швидкість підйому вил збільшується в 2 рази. Так, підняття вил в такому обладнанні виконується як при опусканні рукояті, так і при її підйомі.

Рокла приводиться в рух прикладанням фізичної сили, ось чому, перед тим як вибрати та купити рохлю зверніть увагу на її вагу, яка повинна бути мінімальною.

Також рохла вибирається, виходячи з її маневреності — кута повороту її роликів або коліс. Чим більший кут, тим краще. Так, рохля може повертати на кут від 180 до 220°.

купити роклу

Рокла: вила

Візок гідравлічний також вибирається, виходячи з якості вил: товщини використовуваного металу, якості зварювання, наявності підсилювачів для вил. Так, будь-яка рокла має основний робочий орган — вила, стандартна довжина яких дорівнює 1150 мм. Але це умовний стандарт, адже на практиці рохла повинна брати участь в навантаження та розвантаження вантажів самих різних розмірів та форм. Так, в залежності від моделі, рохла може мати подовжені або укорочені вила.

З шириною вил все також, як і з довжиною. Так, «стандартна» рохля володіє відстанню між вилами (шириною) в 540 або 550 мм. Але, в залежності від моделі, рокла може мати меншу або більшу ширину.

купити роклу

Захоплення вантажу слід виконувати на всю довжину вил. Забороняється піднімати вантаж кінчиками вил або однієї вилою, незалежно від його ваги та розмірів! В іншому випадку вила та кутовий важіль з часом будуть деформовані. Такі деформації вкрай рідко піддаються ремонту, тому, швидше за все, візок гідравлічний буде викинутий.

Для запобігання передчасного стирання вил, їх деформації та виходу з ладу, рохла повинна пересуватися до піддонів в дещо піднесеному стані (від 2 до 4 хитань ручкою). Так, рохля зможе запросто подолати різні перешкоди на підлозі, серед яких, ямки, нерівності, пороги і так далі.

купити роклу

Рохла: гідравлічний вузол

Гідровузол — це елемент конструкції, завдяки якому рокла відрізняється від інших типів подібного обладнання. В основі гідровузла гідравлічний циліндр, який як домкрат піднімає вила з вантажами. Пам'ятайте, що рохла не призначена для перевезення товару, вага якого перевищує найбільшу вантажопідйомність техніки! Хоча сучасна рохля обладнана протиперенавантажувальним клапаном, завдяки якому Ви не зможете транспортувати надмірно важкі вантажі, все ще є багато моделей, де його немає. Так, багато працівників в бажанні заощадити сили та час намагаються перевозити надмірно великі тягарі, що веде до поломки обладнання. Також існує помилкова думка, що якщо вантаж вагою, наприклад, 800 кг укласти на 2 рокли з найбільшою вантажопідйомністю по 500 кг, то рокла не зламається.

купити роклу

Як правило, рохля обладнана 1 з 2 типів гідровузлів: суцільнолитим (з верхньою гайкою, BF), яким обладнаний візок гідравлічний на 2.5 т або зварним (без гайки, DF), яким оснащений візок гідравлічний на 2 т. Як правило, незалежно від моделі , рокла має вантажопідйомність від 1.5 до 3 т (посилена — від 3 до 5 т).

Щоб рохла служила Вам тривалий час, необхідно стежити за станом гідровузла. Його період безвідмовної робіт залежить від кількості циклів накачування. Як правило, для досягнення максимальної висоти підйому необхідно від 15 до 20 таких циклів.

Ряд поломок гідровузла можна вирішити самому. Наприклад, часто бувають «провали» під час роботи, причиною яких є потрапляння повітря в гідросистему. Рішення просте — «холосте» прокачування, під час якого ручка стоїть в положенні спуску, а Ви виконуєте від 10 до 15 циклів накачування гідравлічної системи.

Коли ж проблеми з гідравлічним вузлом не виходить вирішити самому, радимо звертатися в сервіс.

купити роклу

Візок гідравлічний: ролики та колеса

Рокла спереду вил має одинарні або спарені ролики, під ручкою ж керування рохла має одновісні колеса. Як ролики, так і колеса постійно відчувають великі навантаження, тому з часом зношуються. Зношування прискорюється в тому випадку, коли підлога не зовсім рівна. Візок гідравлічний, в залежності від моделі, може бути обладнаний різними роликами та колесами, які вибирають виходячи з типу та стану наявного підлогового покриття.

Колесо, яким обладнана рохла, має такі складові частини: центральну (обід або ступицю), в котру ставляться 2 кулькопідшипника та контактний шар. Винятком є нейлонове колесо, яке є суцільнолитим та вже обладнано підшипниками.

Поліуретановий ролик (поліуретанове колесо) — це чудове рішення, якщо рохля буде використовуватися на рівній підлозі. Рокла з такими роликами може використовуватися зовні та всередині приміщень, оскільки дані ролики мають високу зносостійкість. Недоліком є досить високий шум, котрий більший, ніж від гумових роликів.

купити роклу

Гумове колесо — це найбільш практичний варіант, якщо рохла буде їздити по нерівній підлозі. Серед переваг: безшумність та плавність ходу, оскільки гума компенсує більшість нерівностей та вад поверхні. Серед недоліків — більший, ніж у нейлонового або поліуретанового ролика, опір коченню.

купити роклу

Нейлоновий ролик (нейлонове колесо) несприйнятливий до більшості хімічно агресивних речовин, серед яких слабкі луги та кислоти, спирти, аміак, органічні розчинники, солі, рослинні та мінеральні масла, нафтопродукти і так далі. Візок гідравлічний з такими роликами незамінний там, де часто перевозять вищезгадані речовини. Нейлонові ролики, як і поліуретанові, є гучними та менш стійкими до зносу.

купити роклу

Ролики та колеса з рідкого поліаміду можуть переносити дуже великі навантаження, але для їх використання підлога повинна бути дуже рівною.

купити роклу

Що стосується розміру: стандартний діаметр рульових коліс складає 180 або 200 мм. Як правило, візок гідравлічний на 2 т обладнаний колесами 180 мм, на 2.5 т — 200 мм. Максимальне навантаження на колеса 180 мм — не більше 350 кг, 200 мм — не більше 400 кг.

Ролики на вилах, як правило, мають діаметр 80 мм, їх ширина 60 або 70 мм.

Рохля: модифікації

Рохля може мати різні модифікації, які призначені для більш зручного виконання тих чи інших завдань:

  • візок гідравлічний з вагою — така рохля дозволить Вам поєднати вантажно-розвантажувальні роботи та зважування вантажу, що дозволить Вам заощадити сили та час (оптимально для складу з товаром, який навантажується по вазі);
  • низькопрофільний візок гідравлічний — дана рокла дасть Вам можливість транспортувати низькі піддони при висоті опущених вил від 35 (вантажопідйомність 1 т) до 65 мм (вантажопідйомність 1.5 т), стандартна рокла має висоту вил від 85 до 90 мм;
  • оцинкований візок гідравлічний та рохла з нержавійки — ця рохла застосовується в харчовій, хімічній, медичній та інших галузях, здатна працювати при дуже малих температурах (рефрижераторний склад) та в різних агресивних середовищах (лужних та кислотних);
  • візок гідравлічний з можливістю переміщення як прямо, так і боком — така рохля дозволить Вам запросто транспортувати довгомірні вантажі по досить вузьких проходах;
  • візок гідравлічний з гальмівною системою — дана рокла дасть Вам можливість зручно працювати на рампах, всередині вантажних машин і в місцях, де рівень підлоги має відхилення по горизонталі або покриття підлоги нестабільне;
  • візок гідравлічний з укороченими вилами (800 мм) — ця рохла застосовується в обмеженому просторі, наприклад, всередині вантажної машини;
  • самохідний візок гідравлічний (з електромотором та АКБ) — така рохля дозволить Вам запросто переміщати вантажі на відстані від 50 м, знизиться стомлюваність та підвищиться продуктивність роботи;
  • візок гідравлічний з вилами, зробленими з трикутного профілю — дана рокла дасть Вам можливість з легкістю перевозити різні рулони, заготовки, болванки і так далі;
  • візок гідравлічний з широкими вилами — ця рохла дозволить Вам запросто транспортувати широкі палети та вантажі нестандартних форм.

купити роклу

Рокла: експлуатація та обслуговування

Рохля — це складське устаткування, яке послужить Вам довго тільки при правильній експлуатації.

Так, однією з основних помилок, яку постійно здійснюють працівники будь-якого складу та підприємства — рокла у них постійно перевантажена, тому швидко виходить з ладу гідравлічний вузол. Крім цього, для коректної роботи гідравлічного вузла та його рівномірного зносу слід правильно його накачувати. Так, качки повинні завжди бути повними: від крайнього нижнього положення до крайнього верхнього. Також гідровузол необхідно регулярно змащувати (як мінімум 1 раз в 3 місяці).

купити роклу

Повністю завантажена рохла, що перевозиться неправильно — це також дуже поширена помилка. Будь-який візок гідравлічний повинен тягнутися за оператором, а не їхати перед ним вилами вперед, адже так можна зламати ручку керування.