Мотики

Мотики

Сапа: як вибрати

Сапа (тяпка, мотика, цапка) — є одним з найбільш старих відомих людині землеробських інструментів, який використовується як для розпушування грунтів, так і для видалення з ділянки бур'янів, підгортання грядок і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 5 з 5 (всього 1 сторінок)
Однак тяпка буде ефективною лише в тому випадку, коли грамотно та правильно підібрана.

Про те, як вибрати та купити сапку далі.

купити сапу

Тяпка: принцип роботи

Мотика — це самозагострювальний міцний клин з ріжучими гострими кромками та зручною рукояткою. Сапа незамінна при прополюванні та підгортання грядок, дозволяє створювати невеликі ями або ряди в грунті, забезпечує аерацію грунту.

Цапка виконана з міцної загартованої сталі, виглядає як тристороння лопатка, в вушку встановлений держак, який, як правило, знаходиться під кутом 90˚ до леза. Так, мотика дозволить Вам обробляти грунт усіма трьома сторонами леза. Самозагострювання клина відбувається тільки в тому випадку, якщо останній виготовлений із сталі високої якості!

Під час роботи сапа проникає в щільні верхні шари грунту, розпушує його та моментально формує багато борозенок. Борозенки можна використовувати, наприклад, для подальшого посіву різного насіння.

Легша мотика дасть Вам можливість запросто та дуже швидко викошувати великі бур'яни, не пошкоджуючи при цьому пласти грунту. Варто відзначити, що культиватор та мотоблок працюють за таким же принципом.

купити сапу

Мотика: види

Тяпка може мати декілька різновидів, кожен з яких служить для досягнення певних цілей:

  • сапа садова — обладнана широким лезом, чудово підходить для підгортання рослин;
  • трикутна універсальна тяпка та голландська трапецієвидна цапка — дозволяє більш зручно рихлити будь-який по щільності грунт;
  • сапа з заокругленим по кутах ножем — максимально зручна в роботі, найбільш міцна та довговічна.

купити мотику

Цапка: підбір

Хороша цапка повинна відрізняться високою міцністю, сталева робоча поверхня повинна бути зроблена зі сталі високої якості, повинна бути добре заточеною.

Додатково якісна мотика обладнана ергономічним держаком. Дуже добре, якщо ручка виготовлена з ясена або гікорі. Також ручка повинна бути ідеально гладкою, що виключить травмування долоней.

Робоча насадка повинна бути суцільнолитою, товщина ножа не повинна бути менша 3 мм.

купити мотику

Звичайно, перед тим як купити сапку, необхідно визначити, для чого вона буде використана. Якщо Ви бажаєте обробляти невеликі міжряддя, Вам точно підійде цапка з вузьким витягнутим лезом, якщо хочете створити гарний газон — тяпка з овальною робочою площиною незамінна. Для нарізки борозен та прополки ідеальною є мотика типу «оніон» та трапецієвидна сапа, які дозволять Вам без проблем обробляти від 70 до 90 мм будь-якого грунту. Якщо роботи будуть проводиться на глинистих та кам'янистих грунтах, ідеальною буде тяпка з вузьким ножем, для піщаного грунту ж використовується цапка з широким ножем.

Пам'ятайте, правильно підібраний ручний садовий інструмент буде Вам надійним помічником довгі роки!