Лопати

Лопати

Лопата: як вибрати

Лопата для копки (садова лопата, лопата штикова) є ручним садовим інструментом, який використовується для ґрунтових робіт, лопата совкова застосовується для робіт з різними сипучими матеріалами.

Читати далi

Держак до лопати

Артикул: G120/1.2.1
Код: 006034

35 грн.

В наявності
Показано з 1 по 28 з 28 (всього 1 сторінок)

Будь-який такий садовий інструмент має совок (полотно або ківш), насаджений на держак (ручку).

Але як вибрати та купити лопату? Про це далі.

лопата купити

Лопата: види

Перед тим, як купити лопату необхідно дізнатися, які типи цього садового інструменту існують та для чого використовуються. Так, ряд інструментів застосовується в будівництві та промисловості, інші використовуються на городі та в саду, треті будуть корисними в дорозі та при тривалих походах.

Виріб має такі основні типи: для городу та саду, вантажно-розвантажувальні, малогабаритні. Кожен з типів, звичайно, має підвиди.

лопата купити

Для городу та саду

Ручний інструмент для городу та саду має такі підвиди: лопата штикова, лопата штикова з прямокутним клинком, лопата совкова, лопата штикова із зігнутим лезом та ручкою, розпушувач та лопата для копки.

Штикова лопата є універсальним варіантом, оскільки дозволяє проводити більшість робіт на будь-яких ділянках: допоможе викопати ями, скопати грядки і так далі. Оскільки лопата штикова має загострене лезо, Ви можете запросто різати коріння та обробляти тверді ґрунти. Штикова лопата має плоску форму, оснащена наступами, які розташовані зверху клинка. Лопата штикова: довжина від 640 до 1590 мм, ширина робочої частини від 180 до 260 мм, вага від 1 до 2 кг.

Штикова лопата з прямокутним клинком чудово підійде для обробки м'яких ґрунтів.

лопата купити

Лопата совкова має глибоку робочу частину (прямокутний ківш) та дає Вам можливість швидко та зручно черпати різні в'язкі та сипучі матеріали, серед яких пісок, щебінь, вугілля, гравій, сніг, зерно і так далі. Також лопата совкова дає Вам можливість комфортно та ефективно перемішувати різні розчини, наприклад, бетон. Для ґрунтових робіт лопата совкова не подхдіт. Лопата совкова: довжина від 800 до 1600 мм, ширина робочої частини від 190 до 460 мм, вага від 1 до 4 кг.

Лопата штикова із зігнутим клинком та держаком («американка») дуже схожа формою на звичайну ложку. За рахунок такої форми працюючи з нею Вам не доведеться дуже сильно нагинатися. Так, дана лопата штикова є дуже зручною в повсякденній роботі.

Розпушувач, як зрозуміло з назви, використовується для розпушування ґрунту без перевертання останнього.

Лопата для копки застосовується для перекопування верхнього шару ґрунту, рубки коренів.

лопата купити

Вантажно-розвантажувальна

Серед вантажно-розвантажувальних садових інструментів даного типу можна виділити такі підвиди:

 • зернові;
 • вугільні;
 • для щебеню та піску;
 • металургійні;
 • для снігу (довжина від 750 до 1600 мм, ширина робочої частини від 275 до 800 мм, вага від 1 до 6 кг).

лопата купити

Малогабаритна

Серед малогабаритних садових інструментів даного типу можна виділити такі підвиди:

 • туристична лопата для копки — може бути складною або телескопічною (розсувною), є поєднанням совка, багнета, сокири, пилки і так далі, длина от 400 до 700 мм, ширина рабочей части от 130 до 160 мм, вес до 1.5 кг;
 • автомобільна лопата для копки — застосовується для швидкого очищення загрузлих в снігу, болоті або землі коліс машини, довжина від 660 до 1000 мм, ширина робочої частини від 145 до 210 мм, вага до 1 кг;
 • саперна лопата для копки — використовується військовими практично у всіх країнах світу, може бути складною та мати ряд додаткових функцій, нерідко застосовується як холодна зброя, довжина від 550 до 620 мм, ширина робочої частини від 120 до 145 мм, вага від 0.5 до 2 кг.

лопата ціна

Складаний варіант даного садового інструменту компактний в складеному вигляді, зручний для перенесення та перевезення, зберігання.

Телескопічний варіант цього садового інструменту дасть можливість змінювати довжину держака в залежності від росту людини. Так, навантаження на хребет при тривалій роботі значно знижується.

Кожен з вищевказаних інструментів цікавий по-своєму, але давайте зупинимося на найбільш популярних його видах: лопата для копки, лопата штикова та лопата совкова.

лопата ціна

Лопата для копки: ківш

Ківш, яким обладнана як лопата для копки, так і лопата штикова та лопата совкова, може бути виконаний з різних матеріалів:

 • сталь — інструмент виходить міцним та довговічним, але вельми важким, що веде до швидкої стомлюваності під час роботи;
 • титан — інструмент легший та міцніший попереднього, відрізняється малою адгезію (до ківша не пристає земля), довговічний, стійкий до агресивних середовищ, красивий на вигляд;
 • рейкова сталь — інструмент дуже міцний завдяки подвійному загартуванню, лезо клинка самозагострювальне, але вага дуже велика;
 • пластик (лопата совкова) — інструмент дешевий та легкий, але не дуже довговічний;
 • алюміній — інструмент стійкий до корозії, легкий, але дуже дорогий.
 • дерево — інструмент дешевий та легкий, але «боїться» вологи.

Якщо Ви вибираєте надійний садовий інструмент, який буде служити Вам багато років, при цьому Ви не обмежені в бюджеті — лопата для копки, виконана з титану — це чудовий варіант. Класична сталева лопата штикова надійна та доступна. Лопата совкова з пластика або дерева дешева, але довше 1 сезону навряд чи послужить.

лопата ціна

Лопата совкова: ручка

Ручка, якою оснащена як лопата совкова, так і лопата для копки та лопата штикова, може бути зроблена з таких матеріалів:

 • деревина — найбільш доступний варіант, відрізняється порівняно малою вагою, але не дуже довговічна;
 • алюміній — ручка дуже легка та надійна, стійка до корозії, але вельми недешева;
 • вуглепластик (скловолокно) — ручка надійна та міцна, дуже легка, не боїться корозії, але дорога;
 • сталь — ручка довговічна та міцна, але досить важка;
 • пластик — ручка неймовірно легка, але досить тендітна.

лопата ціна

Якщо Ви вибираєте довговічний садовий інструмент та не обмежені в бюджеті — зверніть увагу на держак з алюмінію або вуглепластика. Більш доступним та універсальним є держак з деревини.