Лопати для снігу

Лопати для снігу

Лопата для снігу: як вибрати

Лопата для снігу (снігова лопата, лопата для прибирання снігу, снігоприбиральна лопата) — це ручний інструмент, застосовуваний для очищення пішохідних зон (доріжок, тротуарів та інших), прибудинкових та присадибних ділянок, територій автостоянок, гаражів і так далі.

Читати далi

Держак до лопати

Артикул: G120/1.2.1
Код: 006034

35 грн.

В наявності
Показано з 1 по 28 з 33 (всього 2 сторінок)
Лопата для прибирання снігу є різновидом совкової лопати та має ківш шириною від 340 до 800 мм. Сучасна снігоприбиральна лопата відрізняється невеликою вагою, дає можливість комфортно працювати тривалий час.

Сьогодні лопата для прибирання снігу представлена в широкому асортименті: різні розміри та форми, матеріали виробництва і так далі, тому вибрати вироби часом буває не так просто. Про те, як вибрати та купити лопату для снігу далі.

купити лопату для снігу

Лопата для прибирання снігу: ківш

Основними характеристиками даного ручного інструменту є матеріал, розмір, ширина, конфігурація ківша та особливості його кромки.

Матеріал ківша

Металева снігоприбиральна лопата довговічна та міцна, але вимагає під час роботи деяких навичок. Такі вироби зроблені з легких міцних металів та сплавів, серед яких найпопулярнішими є:

  • сталь — лопата для снігу максимально міцна при досить великій вазі;
  • алюміній — лопата для прибирання снігу легка, але недостатньо міцність, якщо потрібно знімати ожеледь;
  • дюралюміній — снігоприбиральна лопата важить мало та дуже міцна, але коштує чимало.

Металева лопата для прибирання снігу відмінно впорається з рихлим та мокрим снігом. Варто відзначити, що ківші зі всіх вищевказаних матеріалів додатково можуть бути оцинкованими, що надає їм більшу стійкість до корозії.

купити лопату для снігу

Дерев'яна лопата для снігу повинна використовуватися акуратно, також її необхідно регулярно обробляти речовинами, що відштовхують воду. Дерев'яна лопата для снігу найбільш доступна, але зважаючи на структуру матеріалу виготовлення та його невелику товщину такий інструмент дуже швидко зношується. Варто відзначити, що дерев'яна лопата для прибирання снігу може мати металеву захисну облямівку, яка подовжує період використання виробу, а й збільшує його вартість. Як правило, дерев'яна снігоприбиральна лопата використовується для прибирання свіжого снігу, ожеледь та мокрий сніг будуть налипати на поверхню.

купити лопату для снігу

Пластикова лопата для снігу є стійкою до деформацій, відрізняється невеликою вагою, тому використовувати її зручно та легко. Коштують такі інструменти зовсім небагато, але по довговічності та надійності поступаються металевим. Як правило, пластикова снігоприбиральна лопата має металеву окантовку. Даний інструмент стійкий до морозу та впливу хімічних речовин.

купити лопату для снігу

Габарити ківша

Звичайно, від площі ківша залежить кількість снігу, що зачерпується за 1 захід, але й зусилля при цьому потрібно докласти різні. Так, розмір ківша підбирається, виходячи з особливостей статури. Одним з дуже комфортних для роботи інструментів є лопата для прибирання снігу з шириною ківша 460 мм, але є й інші варіанти.

  • 430-490-міліметрова лопата для прибирання снігу дуже зручна;
  • 610-міліметрова снігоприбиральна лопата дозволить комфортно згрібати сніг, а не кидати в бік;
  • 800-міліметрова лопата для снігу нагадує невеликий відвал та підходить для згрібання в сторону великої кількості снігу;
  • прямокутна лопата для прибирання снігу зі скошеними кутами дозволить зручно зскрібати злежаний сніговий покрив та покритий крижаною кіркою сніг;
  • заметова снігоприбиральна лопата, як зрозуміло з назви, застосовується для розгрібання заметів.

купити лопату для прибирання снігу

Конфігурація ківша

Лопата для снігу може мати 1 або 3 борти.

Пам'ятайте, що плоскі широкі ківші дозволять Вам більш зручно розчищати великі території.

Лопата для прибирання снігу, яка має глибокі бортики, дозволяє за 1 раз взяти більше снігу. Такі інструменти незамінні при розгрібанні великих заметів.

Снігоприбиральна лопата з напівкруглим ківшем, як правило, використовується на місцевості з нерівним рельєфом, з прямокутним ківшем — навпаки.

Кромка ківша застосовується для підрізання снігу, може випускатися з пластика, оцинкованої сталі або алюмінію. Пластикові не дряпають поверхні, не шкодять рослинності, металеві підходять для прибирання снігу з бетонних та асфальтових доріжок.

купити лопату для прибирання снігу

Снігоприбиральна лопата: держак

Держак повинен бути легким, ергономічним та довговічним. Також дуже важлива довжина ручки, яка повинна підходити під Ваш зріст. В іншому випадку Ви будете постійно відчувати додаткові навантаження на спину, швидко втомлюючись.

Пластиковий держак дозволить прибирати сухий та легкий сніг, але лопата для снігу з таким держаком не застосовується для прибирання снігу з крижаною кіркою, оскільки ручка може просто тріснути. Коли сніговий покрив забирається з даху, використовується телескопічна снігоприбиральна лопата (з висувним пластиковим або алюмінієвим держаком).

Дерев'яний держак практичний та доступний, але така лопата для прибирання снігу повинна використовуватися акуратно і їй необхідний деякий догляд. Дерев'яна ручка не морозить руки, не вислизає, але може лопнути, якщо використовувати інструмент для важких робіт занадто довго.

Алюмінієвий держак довговічний та надійний, але повинен мати прогумовані накладки, щоб Ваші долоні не мерзли та не ковзали.

купити лопату для прибирання снігу

Лопата для снігу: важливі моменти

Снігоприбиральна лопата вибирається і виходячи з ваги. Так, чим менше важить лопата для снігу, тим простіше Ви зможете прибирати сніговий покрив. Максимально легкими є алюмінієві та пластикові варіанти.

Також зверніть увагу на наявність кромки та ребер із зворотного боку ківша. Ребра забезпечують хороше ковзання інструменту, а значить і простоту прибирання. Кромка ж — це ріжуча частина, яка також здатна полегшити прибирання снігового покриву різного типу.

Не забувайте, що лопата для снігу повинна використовуватися тільки за прямим призначенням: інструментом не рекомендується колоти лід.

Для захисту руки від мозолів та морозу використовуйте захисні рукавички.