Компостери

Компостери

Компостер: як вибрати

Компостер (компостер садовий, компостери для дачі) — це садовий інвентар, який, як зрозуміло з назви, потрібен для приготування компосту.

Читати далi
Показано з 1 по 3 з 3 (всього 1 сторінок)
Додатково компостер садовий дозволить Вам утилізувати листя, траву, різні харчові і не тільки побутові відходи.

Компост є одним з найкращих натуральних добрив, необхідних всім рослинам.

Але як вибрати та купити компостер? Про це далі.

компостер купити

Компостер садовий: у чому секрет

Розкладання органічних матеріалів має проходити природно — це основна умова для отримання якісного компосту. Компост на всі 100% є органічним екологічно безпечним добривом, склад якого Ви можете вибирати самі:

  • неорганічний азот — з'являється в процесі розкладання різної зелені, наприклад, листя та трави;
  • вуглець — з'являється в процесі розкладання соломи, сухих рослин, кори;
  • кисень — компостери для дачі мають особливу конструкцію, завдяки якій всередину потрапляє достатня кількість кисню, також за бажанням Ви можете ще більше наситити добриво киснем, зрідка перемішуючи добриво;
  • вода — потрапляє в компостер садовий з атмосферних опадів або подається Вами, якщо на вулиці посушлива пора, адже добриво завжди має бути вологим;
  • тепло — компостери для дачі необхідно розміщувати в теплі (не ставити в тіні), яке необхідно для нормального перебігу реакції розкладання.

компостер купити

Компостери для дачі: конструкція та особливості

Цей садовий інвентар має дуже просту конструкцію: бокс з 4 стінками та кришкою, додатково може мати загратоване днище. Компостер садовий може бути виготовлений з дерева (максимально екологічні), пластику (максимально дешеві) або металу (прискорюють розкладання, відмінно тримають всередині воду), бути розбірним або нерозбірним. Як правило, компостери для дачі не мають дна, адже до вмісту постійно повинен бути доступ у черв'яків, вода повинна відходити природним шляхом. Кришка буває стулковою або цілісною. На стінках компостер садовий може мати відкидні пристосування або отвори.

компостер ціна

Найменші популярні компостери для дачі мають об’єм 200 л, середні за розміром — об’єм 400-600 л, великі — 800 л. Розрахувати об’єм дуже просто: на кожні 3 сотки удобрюваної території потрібно 200 л додаткового об’єму.

Перед тим, як вибрати та купити компостер, врахуйте сезонність, адже не всі моделі можуть працювати взимку при великій мінусовій температурі повітря.

компостер ціна

Не забудьте, що купивши компостер, Вам ще належить придбати торф, необхідний для пересипання шарів (розкладання буде проходити швидше та більш правильно).

Якщо компостери для дачі не мають дна, землю під ними слід викласти великими гілками, мульчею або глиною для забезпечення природного відводу рідини та вуглекислого газу, забезпечення гарної циркуляції повітря.