Граблі

Граблі

Граблі: як вибрати

Всі власники заміських та приватних будинків, дач, господарств неодмінно знають, наскільки важливими в судовому арсеналі є якісні граблі, будь то граблі садові (прямі), граблі віялові або граблі для сіна.

Читати далi

Держак до лопати

Артикул: G120/1.2.1
Код: 006034

35 грн.

В наявності
-16%

Граблі металеві №1

Артикул: 00948
Код: 006108

50 грн.42 грн.

Очікується
Показано з 1 по 21 з 21 (всього 1 сторінок)
Даний ручний садовий інструмент істотно полегшить обробку ґрунту, дозволить Вам підтримувати ділянку чистою.

Варто відзначити, що повноцінної альтернативи цьому сільськогосподарському інструменту немає. Граблі дозволяють Вам виконати цілий ряд робіт, серед яких: прибирання ділянки від сухої трави, листя, бур'янів, різного дрібного сміття та розпушення ґрунту.

Але як вибрати та купити граблі? Про це далі.

купити граблі садові

Граблі: особливості

Даний садовий інструмент має дуже просту конструкцію. Так, на держаку встановлена поперечина, яка оснащена зубами. Від типу та призначення інструменту залежить кількість зубів, їх товщина та довжина, матеріал виготовлення. Від усього вищевказаного залежить вага ручного садового інструменту.

Робоча частина може бути виготовлена з різних матеріалів. Так, інструмент з пофарбованого заліза є досить важкими, але такі граблі дешеві. Сталеві граблі дуже якісні, довговічні, але також досить важкі. Алюмінієві граблі дуже легкі (вага не більше 0.8 кг). Пластикові граблі є найбільш легкими та зручними в роботі, важать не більше 0.4 кг, дуже міцні. Варто відзначити, що пластикові інструменти не підходять для вирівнювання важкого ґрунту та розбивки грудок, зате незамінні при збиранні листя, сухої трави, сміття.

купити граблі садові

Граблі: типи та призначення

Щоб вибрати та купити граблі високої якості, які підходять для вирішення саме Ваших завдань, необхідно знати про їх типи та призначення кожного з них.

Граблі садові

Граблі садові (прямі, традиційні) є універсальними, оскільки застосовуються для виконання безлічі робіт як на городі, так і в саду:

 • згрібання листя, сухої трави та сміття;
 • обробка ґрунту;
 • розпушування грядок;
 • розбивання земляних грудок після того, як ділянка була перекопана;
 • вилучення з ґрунту коренів рослин.

купити граблі садові

Граблі садові оснащені зубами, які розташовані перпендикулярно до встановленого держака та мають дещо загнуті всередину кінці.

Виробляються граблі садові з різними ширинами захвату робочої частини:

 • з малим захватом — ширина захвату від 100 до 200 мм, необхідні для проведення робіт у важкодоступних, вузьких місцях на Вашій ділянці;
 • із середнім захватом — ширина захвату від 300 до 500 мм, дуже популярні, застосовуються для проведення безлічі робіт;
 • з великим захватом — ширина захвату від 500 до 700 мм, використовуються на великих ділянках.

купити граблі садові

Граблі садові обладнані держаком, який виконаний з алюмінію або деревини.

Варто відзначити, що граблі садові мають і різновид — садові інструменти з крученими зубами. Такі моделі оснащені зубами, які дещо викручені уздовж своїх осей. Інструменти з крученими зубами дозволять Вам більш якісно працювати з земляними грудками, запросто розрізають ґрунт, проводячи тим самим його підготовку під посадку рослин.

купити граблі садові

Граблі садові для сіна є дерев'яними, оснащені широкою основою та короткими зубами. Дані інструменти, як зрозуміло з назви, застосовуються для прибирання скошеної сухої трави та сіна, є легкими, оскільки основа виробляється з берези, а ручка — з осики або сосни. Такі граблі садові дозволять Вам виконати вищевказані роботи істотно швидше, оскільки суха трава не застряє та не наколюється на тупі дерев'яні зуби.

купити граблі для сіна

Граблі віялові

Класичні граблі віялові своєю формою схожі на мітли у вигляді віяла. Основа оснащена дротяними або пластиковими довгими зубами, які зігнуті на кінцях. Пам'ятайте, що граблі віялові не підходять для обробки ґрунту та застосовуються для таких робіт:

 • прибирання сміття (пластикові граблі віялові);
 • прочісування газону перед стрижкою газонокосаркою;
 • вигрібання листя з будь-яких місць на ділянці;
 • невелика аерація газону;
 • проріджування газону (металеві граблі віялові).

купити граблі віялові

Варто відзначити, що прибирання територій краще проводити, використовуючи граблі віялові з зубами плоскої форми (пластиковими), які не ушкоджують траву та молоді пагони.

Граблі віялові трикутної форми, тому краще впораються з прибиранням рівних поверхонь, кутів та ділянок близько країв грядок, парканів і так далі.

Граблі віялові можуть мати систему регулювання ширини захвату, що дуже зручно. Так, Ви можете контролювати силу натискання та розмір робочої поверхні.

Дуже важлива ширина даного садового інструменту. Так, стандартні граблі віялові мають ширину 500 мм (якщо є регулювання, то можна звузити до 300 мм) та висоту ручки 1.3 м (але є і з ручкою 1.8 м — для високих людей).

Сьогодні Ви можете купити граблі віялові з телескопічною ручкою, довжину якої Ви можете виставляти самостійно.

купити граблі віялові

Граблі-трансформери

Трансформерами можуть бути як граблі садові, так і граблі віялові. У комплекті таких інструментів є алюмінієвий держак та набір пластикових насадок. Трансформовані граблі садові та граблі віялові оснащені швидкозатискною системою, яка дає Вам можливість запросто міняти призначення інвентарю.

купити граблі-трансформери

Як правило, в стандартний набір входять такі насадки:

 • універсальна;
 • для листя різних розмірів;
 • для троянд.

Граблі-трансформери комфортно транспортувати та зберігати, а завдяки використанню в конструкції зносостійкого міцного пластику садовий інвентар не схильний до корозії та гниття.

Варто зазначити, що такі комбіновані системи можуть мати в складі не тільки граблі віялові, граблі садові та інші типи, але й, наприклад, мотику, розпушувач та / або лопату.

купити граблі-трансформери

Вузькоспеціалізовані граблі

Вузькоспеціалізовані інструменти відрізняються від інших особливими конструктивними виконаннями, завдяки яким ефективно виконують певні завдання.

Граблі-аератори виглядають, як граблі садові, але відрізняються від них матеріалом виготовлення та будовою встановлених зубів. Такі граблі садові оснащені штампованими зубами серповидних форм, знизу загострені, виробляються з високоміцної загартованої сталі з гальванічним покриттям. Граблі-аератори ефективно видаляють мох та листя, створюють на поверхні ґрунту горизонтальні борозни завглибшки від 10 до 30 мм (в ґрунт краще проникають живильні речовини та повітря).

купити граблі

Граблі фрезерувальні обладнані двосторонньою робочою поверхнею: з одного боку закруглені гострі зуби (видаляють мох та сухі рослини), з іншого — густий ряд зубів (прибирають грудки землі, камінці, сміття).

купити граблі

Граблі для газону оснащені збільшеною робочою поверхнею (від 600 мм), що дозволяє легко та швидко проводити прибирання скошеної трави. Дані інструменти мають модифікацію — коліщатка, які суттєво спростять та прискорять збір скошеної трави.

купити граблі

Граблі: підбір

Вибираючи граблі віялові, граблі садові або інші типи даного інструменту, рекомендується врахувати зручність роботи з ними, їх функціональність та міцність. При виборі враховуйте наступні нюанси:

 • поставлені вертикально садові інструменти повинні доходити по висоті до ваших пахв — така довжина ручки є оптимальною;
 • матеріал виробництва визначає міцність та вагу садового інструменту, наприклад, металеві граблі садові відмінно обробляють ґрунт, а дерев'яні та пластикові граблі віялові добре впораються з прибиранням трави та листя;
 • догляд за квітниками та ягідниками краще довірити садовим інструментам з плоскими зубами та вузьким захватом;
 • телескопічні граблі віялові та граблі садові будуть зручні в застосуванні всіма членами сім'ї (зручно працювати, адже можна змінювати довжину держака);

купити граблі

 • вибираючи граблі садові або граблі віялові типу «трансформер» зверніть увагу на кріпильний механізм — його надійність та зручність застосування;
 • ширина захвату підбирається в залежності від площі ділянки, відстані між посадженими рослинами;
 • призначення грабель визначає відстань між зубами: велика — для прибирання листя та сміття, мала — для прибирання камінчиків та сухої трави;
 • держак повинен щільно кріпиться до основи;
 • матеріал виробництва держака впливає на вагу садового інструменту;
 • рукоять з гумовими вставками більш комфортна для захвату;
 • D-подібна ручка, ергономічний непрямий держак, гумові накладки, додаткова перекладина не обов'язкові, але полегшать та зроблять більш зручною роботу.