Ручний садовий інструмент

Ручний садовий інструмент

Садовий інвентар: як вибрати

Кожен справжній господар неодмінно повинен мати весь необхідний садовий інвентар (садовий інструмент), який використовується як на садовій ділянці, так і в городі, біля приватного будинку, дачі, в оранжереї, теплиці і так далі.

купити садовий інвентар

Садовий інвентар представлений широким асортиментом товарів самого різного призначення, серед яких:

 • лопата;
 • вила;
 • сапа;
 • секатор;
 • граблі;
 • кущоріз;
 • розпушувач;
 • ножиці і так далі.

Як відомо, будь-яка робота на Вашій ділянці неодмінно вимагає як фізичних зусиль, так і наявності численних інструментів. Ми допоможемо Вам правильно підібрати та купити садовий інвентар, який суттєво полегшить Вам працю.

купити садовий інвентар

Садовий інструмент: лопата

Лопата — це головний садовий інвентар, який дозволяє обробляти грунт та завжди використовується в городі і саду. Варто зазначити, що для кожного виду земельних робіт є своя лопата. Перед тим, як вибрати і купити лопату, дізнайтеся про її типах і призначення, адже правильно підібраний садовий інструмент заощадить Вам багато часу.

Лопата може бути:

 • штиковою;
 • совковою;
 • дренажною (зачисною);
 • земляною;
 • для траншей;
 • у формі півмісяця.

Найпопулярніший садовий інвентар даного типу — це штикова, совкова та дренажна лопата

купити садовий інвентар

Лопата штикова (лопата універсальна)

Штикова лопата — це найпопулярніший садовий інструмент для обробки грунту. Такий садовий інвентар допоможе Вам виконати дуже широкий спектр робіт, починаючи від копання твердого грунту до відрізання коренів невеликого розміру.

Штикова лопата буває стандартного та зменшеного розміру (бордюрна лопата, лопата-автомат). Цей садовий інструмент повинен володіти головним — гостро наточеною кромкою та загнутим краєм для гарної опори.

купити садовий інвентар

Дренажна лопата

Дренажна лопата — це садовий інвентар, робоче полотно якого довге та вузьке, має закруглений наконечник та дещо вигнуті краї. Зачисна лопата буде чудовим помічником при пересадці малих кущів, посадці квітів. Додатково цей садовий інструмент дозволить Вам комфортно зачищати існуючі траншеї, які необхідні для встановлення поливальних систем, укладання кабелів електроживлення і так далі.

купити садовий інвентар

Лопата совкова

Совкова лопата — це садовий інструмент, що не служить для перекопування грунту або риття ям, траншей. Так, садовий інвентар служить для роботи з різними сипучими матеріалами, серед яких щебінь, пісок, сніг і так далі. Совкова лопата може бути різною по конструкції та розмірам: підбірною (снігова лопата, пісочна лопата), універсальною («американка»), картопляною, хлібною та сміттєвою.

Лопата совкова має досить високі краї, загнуті під прямим кутом.

купити садовий інвентар

Як вибрати лопату

Садовий інструмент, незалежно від типу, вибирається виходячи з матеріалу виконання леза. Ідеальним варіантом для багнетної та дренажної лопат є титанове лезо, але така лопата вартує чимало. Дуже добре, коли лезо виготовлене з нержавійки, адже такий садовий інвентар послужить Вам тривалий час і, до того ж, коштує недорого. Коли лезо виготовлено з простої сталі, його доведеться часто заточувати. Крім цього, просте сталеве лезо схильне до корозії. Не рекомендуємо купувати лопати з алюмінієвими лезами, адже такий садовий інструмент послужить Вам зовсім недовго.

Що стосується совкової лопати, то, в залежності від її типу, робоче полотно може бути виготовлене зі сталі, алюмінію, деревини (хлібна лопата), пластика або фанери (снігова лопата).

купити садовий інвентар

Зверніть увагу і на держак, яким обладнаний будь-який такий садовий інвентар. Він повинен бути виготовлений з добре обробленої деревини або пластику. Варто відзначити, що пофарбовані, лаковані або металеві держаки не так зручні в роботі.

Габарити та маса лопати також дуже важливі. Вибираючи цей садовий інструмент, зверніть увагу на габарити робочої площини. Так, в залежності від типу лопати та виробника розміри можуть різниться. Не рекомендуємо сліпо дотримуватися порад по висоті лопати, адже все індивідуально. Наприклад, коли Ваш ріст 1.6 м, навряд чи Ви зможете комфортно користуватися лопатою, яка має держак завдовжки 1.35 м. Так, оптимальною є довжина лопати, яка на 0.1 м нижче рівня Ваших плечей.

Лопата не повинна бути занадто важкою, не повинна перенапружувати Ваші м'язи.

купити садовий інвентар

Садовий інвентар: вила

Вила — це садовий інструмент, який використовується для копання та розпушування грунту, прибирання місцевості, переміщення матеріалів, збору коренеплодів і так далі. Ось чому вила — це універсальний садовий інвентар.

Вила відрізняються кількістю зубів — від 2 до 4:

 • двохріжкові вила необхідні для прибирання снігу та глибокого розпушування грунту;
 • трьохріжкові вила потрібні для перекопування грунту та глибокого розпушування землі;
 • чотирьохрожкові вила можуть бути звичайними, бордюрними і квітковими, застосовуються для перекопування та розпушування грунту, розкидання добрив, перенесення сміття, збору коренеплодів; бордюрні вила служать для усунення бур'янів між рядами; квіткові вила невеликі та дозволяють комфортно доглядати за сходами.

Також є вила для викопування картоплі, у яких на плоскі великі зуби одягнуті гумові наконечники, що захищають картоплю від пошкоджень. Наконечники можна зняти та використовувати садовий інструмент для збору різних коренеплодів, перенесення сміття та добрив.

купити садовий інвентар

Як вибрати вила

Якщо Ви бажаєте, щоб даний садовий інвентар служив Вам довго, рекомендуємо купити вила в суцільнометалевому виконанні, які зроблені з вуглецевої сталі.

Довжина держака вил повинна бути на 100 мм меншою, ніж висота до Ваших плечей, але не більше 1.2 м. Додаткову міцність вилам надає щільно підігнаний до шийки гнізда держак. Дуже добре, коли держак виконаний з деревини або пластику, небажано — з металу.

купити садовий інвентар

Садовий інструмент: мотика (сапа, сапа)

Тяпка являє собою популярний садовий інвентар, який використовується для підгортання, прополки бур'янів, аерації ґрунту. Також сапа може застосовуватися для створення невеликих борозн та ям. Мотика точно є в будь-яких дачних господарствах, але далеко не кожен здогадується про велику кількості типів та назв, які носить цей садовий інвентар.

Мотика може бути трикутною та трапецієподібною. Цей садовий інструмент відрізняється як шириною леза, так і формою кутів. Наприклад, сапа для копання та розпушування важкого грунту являє собою досить потужний садовий інвентар, обладнаний 1 або 2 лезами.

купити садовий інвентар

Трикутна сапа потрібна для прополки, адже вона має гострі кути та є невисокою. Такий садовий інвентар дозволить Вам робити V-подібні борозни, необхідні при посіві насіння. Мотика для підгортання має високе лезо, яке скошено до краю практично під прямим кутом. Комбінована сапа, яка має двосторонню робочу поверхнею (з одного боку мотика, з іншого сапа) застосовується як для створення V-подібних борозн, так і для прополки та підгортання.

Є і сапа для газонів, яка обладнана заокругленим лезом. Такий садовий інвентар дозволить більш зручно підрізати краї газонів, але не підходить для підгортання або прополки.

купити садовий інвентар

Як вибрати сапку

Перед тим, як вибрати та купити сапку, рекомендуємо визначитися з типами робіт, в яких Вам повинен допомогти цей садовий інвентар. Коли визначити це складно, можете купити універсальний садовий інструмент. При виборі врахуйте, що сапи розрізняються як за призначенням, так і за розмірами. Так, даний садовий інвентар може мати робочу поверхню, довжина якої може навіть скласти 150 мм, ширина — від 100 до 250 мм. Держак, яким обладнаний даний садовий інвентар, повинен мати довжину не більше 1.4 мм.

купити садовий інвентар

Садовий інвентар: граблі

Граблі — це також дуже важливий садовий інструмент, який покликаний допомогти Вам як рихлити ґрунт до посадки рослин, так і вирівнювати його.

Граблі можуть бути дерев'яними або металевими. Коли садовий інвентар потрібен не тільки для прибирання сіна та опалого листя, але і для вирівнювати грунту, рекомендуємо купити граблі з металу. Металеві граблі також можуть бути різними — відрізнятися за якістю. Дуже добре, коли даний садовий інвентар є суцільнометалевим, клепані ж (що складаються з декількох елементів) граблі послужать не так довго.

купити садовий інвентар

Також граблі можуть бути:

 • прямими штампованими — потрібні для вирівнювання поверхні (гальки, грунту, піску) та прибирання садового сміття, мають ширину робочої поверхні від 300 до 600 мм;
 • штампованими — необхідні для боронування грунту, їх зуби повернені в сторону, ширина робочої частини складає до 600 мм;
 • цвяховими — якими зручно збирати опале листя, скошену траву та розкидати різні натуральні добрива.

Ширина вищевказаних типів граблів може бути від 400 до 650 мм. Варто зазначити, що ширина граблів є важливим критерієм вибору. Так, чим більша ширина робочої поверхні граблів, тим швидше Ви виконаєте намічену роботу, адже садовий інструмент дозволить Вам за один прохід захопити велику площу.

Також цей садовий інструмент може бути звичайним чи віяловим. Садові граблі широкі та обладнані закругленими на кінцях зубцями, віялові граблі обладнані тонкими зубами, які розташовані віялом. Садові граблі неодмінно стануть в нагоді при вирівнюванні грунту, віялові граблі потрібні для прибирання скошеної трави, опалого листя і так далі.

купити садовий інвентар

Садовий інструмент: розпушувач

Розпушити землю в квітниках, на грядках і так далі Вам допоможе розпушувач — садовий інструмент, який використовують все більше дачників. Розпушувач оснащений зубцями в кількості від 3 до 7 штук, що дозволяють йому захоплювати грунт в ширину від 100 до 300 мм.

купити садовий інструмент

Як вибрати розпушувач

Цей садовий інвентар вибирається, в першу чергу, по вазі. Так, садовий інструмент не повинен бути занадто легким та, одночасно, дуже важким. Ось чому перед тим, як купити розпушувач, рекомендуємо порівняти кілька моделей, що дозволить Вам вибрати відповідну модель, найбільш зручну для Вас.

купити садовий інструмент

Садовий інвентар: маркер

Маркер — це ще один садовий інструмент, застосовуваний для розмітки рядів в квітниках та на грядках.

Маркер може бути одного з двох типів:

 • зубчастий — потрібен для розмітки лунок;
 • планковий — необхідний для розмітки борозн.

Випускається маркер з деревини або металу, кожен з яких зручний у використанні. Вибір за вами.

купити садовий інструмент

Садовий інструмент: ручний бур

Ручний бур дасть Вам можливість зробити лунки для розсади, при цьому не порушивши структуру ґрунту. Так, ручний бур витягує частину грунту, завдяки чому Ви отримуєте рівні ями, які мають однакову глибину. Конструкція та довжина бурів відрізняються, але їх призначення при цьому незмінне.

купити садовий інструмент

Садовий інвентар: ручний культиватор

Ручний культиватор в корені відрізняється від його «механічних» побратимів. Даний садовий інструмент дасть Вам можливість розпушити грунт для посіву насіння, перемішати добрива та грунт, зруйнувати «кірку» на грунті, підрізати коріння бур'янів. Ручний культиватор — це закріплена на держаку насадка зі сталі, яка, в свою чергу, обладнана 4 обертовими дисками (як правило, у формі зірочок) та підрізним ножем.

Садовий інструмент володіє шириною робочої поверхні в межах від 60 до 160 мм.

Ручний культиватор приводиться в дію легким натисканням на садовий інструмент та його веденням по поверхні землі. При цьому диски підрізають коріння бур'янів, а підрізний ніж розпушує грунт.

Даний садовий інструмент може виготовлятись з простої або конструкційної сталі. Ручний культиватор з конструкційної сталі є більш якісним та довговічним, але коштує дорожче моделі зі звичайної сталі.

купити садовий інструмент

Садовий інструмент: секатор

Секатор — це садовий інвентар, який призначений для стрижки гілок кущів та дерев. Діаметр гілки, котру можна перерізати — це головний параметр, за яким підбирають даний садовий інвентар. Принцип роботи всіх моделей однаковий. Секатори відрізняються:

 • матеріалом лез;
 • ручками;
 • механізмами приведення у вихідне положення;
 • типами — скобоподібний секатор та фіксатор-засувка.

купити садовий інструмент

Секатор: типи та конструкція

Секатор відрізняється компактними розмірами, завдяки чому Ви можете користуватися обладнанням однією рукою. Зовні садовий інструмент схожий на ножиці, і, до речі, має той же принцип дії.

Стандартний секатор — це садовий інструмент з 1 ріжучим лезом, яке дасть Вам можливість виконувати обрізку гілок молодих пагонів кущів та дерев. Основне ріжуче лезо (верхнє) та упор (додаткова пластина) при зрізі деформує лише частину гілки, що відтинається, інша ж частина залишається неушкодженою.

Секатори з ковадлом (опорою) — це садовий інструмент, який ще менше попереднього типу пошкоджує зріз рослини. Так, опора знаходиться на лінії зрізу, а виробляється вона з пластика, на якому нанесені насічки. Насічки не дають гілці ковзати, що, в свою чергу, дає можливість зрізати її без нанесення рослині пошкоджень. Даний секатор може впорається з гілками, діаметр яких до 30 мм, також він запросто переріже старі та сухі гілки дерев.

купити садовий інструмент

Секатор з храповим механізмом — це садовий інструмент, який має декілька ступенів обрізки гілок. Храповий механізм дасть Вам можливість більш якісно обрізати як живі, так і сухі гілки. Так, під час обрізки товстих гілок при кожному натисканні лезо фіксується в певному положенні. При цьому леза не можуть розкритися назад до моменту повного їх зведення. Отже, для обрізки гілки потрібно зводити леза від 2 до 3 разів. Такий механізм роботи створює невелике навантаження на Ваші руки та мінімально пошкоджує сам зріз. Храповий механізм покликаний знизити зусилля, що Ви прикладаєте при різці за рахунок відрізання гілки в декілька етапів.

Секатор для щеплення — це садовий інвентар, яким виконують не зріз гілок, а прищеплення різних рослин, серед яких виноград, вишня, яблуня і так далі. Леза прищепного секатора відрізняються зовнішнім виглядом: мають фігурну форму та виконують дзеркальні зрізи при привої і підщепі. Прищепний секатор дасть Вам можливість з мінімальними пошкодженнями та дуже швидко прищепити різні рослини.

купити садовий інструмент

Садовий інвентар: ножиці

Секатори — це ручний інструмент, який, як і попередні інструменти, може мати різне призначення і тип. Також садові ножиці відрізняються назвами.

Секатори з ковадлом — це інструмент, який необхідний для обрізки сухих гілок та покликаний істотно зменшити навантаження на Ваші руки. Так, садовий інструмент дасть Вам можливість швидко обробити багато кущів та дерев. Ручні садові ножиці, які обладнані храповим механізмом використовуються для зрізу різних типів гілок: від тонких молодих пагонів до товстих сучків. Такі ножиці обладнані двома ріжучими лезами.

купити садовий інструмент

Кущові ножиці — це садовий інвентар, який обладнаний довгими ручками, завдяки яким Ви можете більш комфортно обрізати кущі. Також завдяки довгим рукоятям значно знижується зусилля, що Ви прикладаєте при зрізанні гілок, діаметр яких 50 мм.

Штангові садові ножиці використовуються для обрізки гілок, які розташовані на значній висоті.

Крім механічних є електричні садові ножиці (кущорізи). Таке обладнання дозволить Вам виконати великий обсяг робіт за короткі терміни.

купити садовий інструмент

Як вибрати садові ножиці

Ручні ножиці, які обладнані довгими ножами, потрібні для обрізки гілок кущів. Для великих кущів застосовуються ножиці, які мають хвилясті або зубчасті леза, за рахунок котрих гілка під час обрізки утримується, а сам процес проходить ефективніше та швидше.

Дуже добре, коли ручні садові ножиці обладнані лезами із захисним покриттям з цинку або тефлону. Завдяки покриттю на леза не налипає листя, леза менше схильні до корозії.

Секатори, обладнані короткими ножами та котрі мають пряму заточку, як правило, застосовуються для акуратної, дуже точної стрижки огорож та кущів. Ножиці з короткими ножами також дуже добре обрізають листя.

купити садовий інструмент

Ножиці для трави необхідні як для стрижки газонів, так і для формування кромки кущів. Даний садовий інвентар дозволить Вам швидко зрізати листя та траву по всій довжині встановлених лез. Залежно від моделі, садовий інструмент може бути обладнаний поворотними лезами, які можна розвернути на кут від 0 до 180°. Так, Ви можете запросто дістатися до будь-яких важкодоступних місць.

Також є ножиці для трави з видовженими ручками. Завдяки ним ви зможете стригти газон у вертикальному положенні або підстригати верхню кромку огорожі без драбини.

Ножиці для трави вибирають за такими основними критеріями:

 • форма леза;
 • тип покриття кромки;
 • розміри та матеріал ручки.

купити садовий інструмент

Найпопулярнішими є леза з класичною прямою формою, які підходять для зрізання трави та обрізання гілок дерев і кущів. Також садовий інструмент даного типу дозволить Вам виконати фігурну стрижку густої крони куща або дерева.

Садовий інвентар з хвилеподібними та зубчастими лезами також застосовується досить часто. Такі садові ножиці незамінні при обрізанні хвойних рослин, гілок з великими діаметрами. Також ручні ножиці з такими лезами Ви можете використовувати тривалий час без необхідності в заточуванні.

Держак до лопати

Артикул: G120/1.2.1
Код: 006034

35 грн.

В наявності
Показано з 1 по 16 з 102 (всього 7 сторінок)