Насоси для води

Насоси для води

Водяний насос: як вибрати

Насос для води (водяний насос) — це обладнання, яке дозволить забезпечити безперервне водопостачання в житлових та промислових будівлях, відкачати воду і так далі.

Насос для води, в залежності від моделі, належить до однієї з декількох груп:

 • глибинний насос — занурюється безпосередньо в воду (свердловинний насос, фекальний насос та інші);
 • насос поверхневий — встановлюється та працює над поверхнею води (напірний насос, циркуляційний насос, різні типи садових та дачних насосів, насосна станція і так далі).
 • купити насос для води

Насос для води: глибинний насос

Глибинний насос для води частково або повністю занурюється корпусом в воду, тому такий водяний насос відмінно ізольований. Насос для води виготовляється із застосуванням таких матеріалів, як нержавіюча сталь та різні стійкі до впливу води полімери.

купити насос для води

Свердловинний насос для води (глибинний насос) — це техніка, яка служить для підйому води з різних артезіанських свердловин. Дане обладнання відрізняється тим, що подає воду під великим напором. Як правило, свердловинний насос являє собою циліндр, зроблений з нержавіючої сталі та володіє діаметром і довжиною, відповідно, до 100 мм і від 500 до 2500 мм.

Оскільки простий побутової насос, який стоїть на поверхні, не може подати воду з великої глибини (подає воду з глибини не більше 10 м), необхідно застосовувати свердловинний насос для води. Глибинний насос працює за простим принципом — простіше створити необхідний для підйому води тиск знизу, ніж за рахунок відкачування повітря піднімати воду зверху.

купити насос для води

Колодязний насос дуже схожий на свердловинний водяний насос та застосовується як в колодязях, так і в природних водоймах та різних резервуарах. Колодязний насос для води також циліндричний, але відрізняється від свердловинного великим діаметром, має більш високу продуктивність та вартує менше при тих же показниках напору та потужності.

Криничний водяний насос не можна розміщувати менш ніж на 1 м від дна, в іншому випадку зважаючи на специфіку роботи обладнання якість води, що подається істотно погіршиться.

Колодязний насос, як правило, забезпечений поплавковим регульованим вимикачем, який забезпечує обладнанню можливість працювати в автономному режимі.

купити насос для води

Дренажний насос — це обладнання, необхідне для відкачування забрудненої води з басейнів, затоплених підвалів та різних місць, які необхідно оперативно осушити. Іноді дренажний насос використовується для перекачування питної води.

Варто відзначити, що дренажний водяний насос відрізняться високою продуктивністю, але дає невеликий напір, тому його не застосовують для відкачування води з глибини більше 7 м. Дренажний насос для води розміщується на дні ємності або підлозі затопленого приміщення.

купити насос для води

Де застосовується фекальний насос, зрозуміло з назви. Варто відзначити, що фекальний насос може запросто працювати з в'язкими та м'якими речовинами, тому має збільшені отвори.

купити насос для води

Водяний насос: поверхневий насос

Насос поверхневий не занурюється в воду, як правило, працюючи на деякому віддаленні від рідини, що перекачується. Але, в залежності від моделі, насос поверхневий може кріпиться на особливому поплавці, наприклад, з пінопласту та розміщуватися на воді.

Насос поверхневий може забирати воду з глибини до 10 м, ось чому для підйому води з великої глибини необхідно додатково використовувати зовнішній ежектор — обладнання, яке опускається разом зі шлангом насоса в воду. Так, при роботі водяного насоса частина рідини йде по додатковому шлангу назад в ежектор, що призводить до збільшення вхідного тиску.

Зі збільшенням глибини водяний насос втрачає продуктивність, а складність конструкції зростає. При глибинах до 25 м ціна на насос поверхневий зрівнюється з ціною на свердловинний насос.

купити насос для води

Універсальний садовий водяний насос, як правило, має просту конструкцію та коштує порівняно мало. Садовий насос для води застосовується для подачі питної води, води для господарських потреб. Щоб водопостачання було безперебійним, універсальний водяний насос додатково обладнають як гідроакумулятором, так і спеціальною контролюючою автоматикою.

купити насос для води

Напірний насос для води вже обладнаний необхідною автоматикою та може виконувати безперебійне водопостачання без встановлення гідроакумулятора.

купити насос для води

Насосна станція — це «повноцінне» обладнання для організації безперебійного водопостачання. Насосна станція складається із спеціального насоса, гідроакумулятора та реле тиску. Насосна станція використовується виключно стаціонарно.

купити насос для води

Насос для води: принцип роботи

За принципом роботи будь-який водяний насос може бути відцентровим або вібраційним.

Відцентровий насос для води — це представник найчисельнішої групи побутових насосів. Основним елементом конструкції є обертове колесо, яке закріплене на валу всередині корпусу. Колесо складається з 2 дисків, які з'єднані особливими лопатями. Кожна лопать вигнута в сторону, яка протилежна напрямку обертання деталі.

купити насос для води

Вібраційний насос для води — це обладнання, основним елементом конструкції якого є спеціальна гнучка мембрана. З одного боку мембрани є порожнина, яка заповнена водою, з іншої сторони встановлений вібратор, завдяки роботі якого мембрана періодично деформується. Рух мембрани і призводить до збільшення / зменшення тиску.

купити насос для води

Водяний насос: чому виходить з ладу

Є декілька головних причин, через які водяний насос може вийти з ладу:

 • «сухий хід» — коли обладнання працює при відсутності води, що шкодить ущільнювачам та призводить до швидкого перегріву мотора, адже вода є його охолоджувачем;
 • гідравлічний удар під час «сухого» запуску пристрою — закачувана вода сильно б'є по крильчатці та можете запросто її пошкодити;
 • замерзання води всередині насоса — необхідно зливати всю воду з устаткування, якщо воно буде зберігається в місці, де температура падає нижче 0°С;
 • перевищення найбільшої допустимої температури води — при дуже високій температурі води тепловіддача відбувається повільніше, що веде до перегріву двигуна.

Пам'ятайте, практично будь-який поверхневий водяний насос до запуску потрібно вручну заповнити водою!

купити водяний насос

Насос для води: як вибрати циркуляційний насос

Циркуляційний насос для води — це головний компонент будь-якої опалювальної системи, в якій виконується примусова циркуляція теплоносія.

Циркуляційний водяний насос вибирається дуже просто — для цього необхідно знати:

 • умови роботи — тип речовини, яка буде служити теплоносієм, температуру теплоносія, процентний вміст речовин теплоносія в розчині, діаметри трубопроводів;
 • продуктивність — враховуйте гідравлічні втрати, які виникають в трубах.

купити водяний насос

Циркуляційний насос для води підбирається так, щоб обладнання протягом 1 год могло перекачати триразовий обсяг всього теплоносія з системи.

Продуктивність визначається на основі напірно-видаткової характеристики 2-ї швидкості обертання валу насоса при напорі, який дорівнює гідравлічному опору в системі. Якщо для Вас проблематично розрахувати гідравлічний опір, то радимо визначити продуктивність в середній точці напірної характеристики.

купити водяний насос

Водяний насос: як вибрати поверхневий насос

Поверхневий насос для води може бути:

 • самовсмоктувальним — потрібен для забору води відразу з джерела;
 • з нормальним всмоктуванням — застосовуються для підвищення тиску у вже наявному водопроводі.

Самовсмоктувальний водяний насос перед запуском слід заповнювати водою за допомогою особливого отвору з пробкою.

купити водяний насос

Вибираючи даний водяний насос, слід враховувати:

 • необхідну продуктивність;
 • максимальну продуктивність.

купити водяний насос

Насос для води: як вибрати занурювальний насос

Глибинний насос для води зовні схожий на свердловинний, але піднімає воду з глибини не більше 10 м.

Так, глибинний водяний насос встановлюється в тих місцях, де рівень води не падає протягом року.

Насос для води має 1 основний параметр — продуктивність.

купити водяний насос

Водяний насос: як вибрати свердловинний насос

Свердловинний водяний насос підбирається, виходячи з 2 параметрів:

 • продуктивності — кількості води, яку може подати обладнання за одиницю часу;
 • напору — висоти, на яку пристрій здатний підняти воду.

Так, для нормального життя 1 людини, як правило, достатньою буде продуктивність обладнання в 1000 л/добу (1 м3/добу). Якщо свердловинний водяний насос використовується для поливу городу, то нормальною продуктивністю вважається 2 м3/добу.

При прокладанні горизонтального трубопроводу враховуйте, що на кожних його 10 м втрачається 1 м напору, який може видати обладнання.

купити водяний насос

Насос для води: енергоефективність

Енергоефективність є одним з найважливіших параметрів, за якими підбирається водяний насос. Так, оцінюючи так званий життєвий цикл обладнання, ціна енергоносія доходить до 85%, а первісна вартість самого пристрою становить лише 5%.

Вибираючи насос для води, Ви можете орієнтуватися на реальну споживану потужність (P1), яка розраховується за допомогою поділу зазначеної номінальної потужності P2 на ККД, оскільки ККД для різних моторів різний.

Сьогодні найбільш енергоефективним є водяний насос з системою частотного регулювання. В такому обладнанні швидкість обертання валу змінюється плавно в залежності від необхідної на даному етапі роботи потужності. Так, нівелюються скачки тиску, знижуються витрати електрики, а комфорт використання обладнання підвищується.

Природно, економія електрики безпосередньо залежить як від режиму роботи, так і від обсягів використання води.

купити водяний насос

Водяний насос: шум

Коли насос для води встановлюється в будинку (наприклад, в підвалі), то важливим стає шум, який буде виробляти обладнання в процесі роботи. Природно, що чим нижчий шум, тим краще. Максимально тихий водяний насос має рівень шуму від 46 до 52 дБ, що можна порівняти з роботою звичайної побутової посудомийки.

Рівень шуму, як правило, залежить від конструкції пристрою та швидкості обертання валу двигуна. Також рівень шуму безпосередньо пов'язаний з вібрацією — чим нижчий шум, тим менша вібрація.

купити водяний насос

Насос для води: матеріали виготовлення

Матеріал робочого колеса, яким обладнаний побутової насос для води, не настільки важливий, адже від обладнання не потрібна висока продуктивність роботи або спеціальне виконання. Так, робоче колесо в такому пристрої може бути виготовлено з нержавіючої сталі, чавуну або полімеру. Все частіше побутовий водяний насос обладнають робочим колесом, зробленим з технополімеру, завдяки чому знижується інерція та маса робочого колеса, а енергоефективність підвищується.

Поверхневий насос обладнаний корпусом, який виготовляється з чавуну. Оскільки чавун схильний до корозії, значення має тип обробки поверхні. Як правило — це порошкове фарбування. Але більш надійним є катафорезне покриття, що наноситься за допомогою електролітичного осадження. Дане покриття є дуже стійким до механічних пошкоджень та корозії.

купити водяний насос

Повний захист від іржі — це корпус з пластика. Водяний насос з таким корпусом встановлюється в місцях, де вологість повітря сильно підвищена. Рама в такому обладнанні виготовляється з алюмінію, який також стійкий до корозії.

Велике значення також має ступінь герметичності корпусу. Сучасний поверхневий водяний насос має захист класу IPX4D — не боїться бризок.

Свердловинний водяний насос має корпус, який випускається з нержавійки. Такий корпус дозволяє обладнанню працювати багато років без використання зовнішнього покриття.

купити водяний насос

Водяний насос: монтаж

Насос для води — це дорога складна техніка, яку повинен встановлювати фахівець. Від неправильного встановлення обладнання може швидко вийти з ладу, а недотримання інструкції може позбавити Вас гарантії.

Максимально укомплектований водяний насос менш схильний до значних поломок через неправильний монтаж.

Перед монтажем поверхневого насоса потрібно коректно організувати лінію всмоктування. При завуженому діаметрі трубопроводу опір буде збільшений, що може привести до кавітації. Кавітація виникає в тому випадку, коли обладнання «намагається» підняти воду з більшої ніж максимальна глибини. Знижений тиск на лінії всмоктування призводить до того, що розчинене у воді повітря починає пузириться. Бульбашки потрапляють в робоче колесо — в область підвищеного тиску, та «зхлопуються». Це може привести до швидкого руйнування як гідравліки насоса, так і робочого колеса.

Показано з 1 по 16 з 40 (всього 3 сторінок)