Оприскувачі

Оприскувачі

Оприскувач: як вибрати

Україна — це країна, в якій на протязі всього її існування було та є сильно розвиненим сільське господарство. Так, при масштабних посівах тільки надійний оприскувач садовий — це відмінна підмога для отримання здорового та багатого врожаю. Пам'ятайте, що лише здорові рослини можуть відмінно прикрасити Ваш ділянку, принести хороший урожай. Будь-який досвідчений садівник знає, що без використання спеціальних засобів Вам буде вкрай складно позбутися шкідників.

обприскувач

Оприскувач (розпилювач, оприскувач садовий) — це обладнання, яке дозволить Вам швидко та якісно обробити дерева та кущі, ягідні та інші культури, які вирощуються на ділянці. Розпилювач дасть Вам можливість істотно спростити та прискорити процес нанесення біопрепаратів та отрутохімікатів, які знищать шкідливі мікроорганізми та комах. Також розпилювач відмінно підходить для виконання позакореневого підживлення рослин, розпилення добрив та біостимуляторів, поливу.

Сьогодні можна купити оприскувач садовий для проведення будь-яких сільськогосподарських робіт з урахуванням площі Вашої ділянки та кількості рослинності, якій необхідна обробка. Вибираючи оприскувач садовий, зверніть увагу і на інші його параметри, які безпосередньо впливають на зручність та функціонал цього садового обладнання.

обприскувач

Оприскувач садовий: принцип роботи та конструкція

Працює розпилювач вельми просто: рідина з бака швидко перемішується з повітрям та надходить у шланг під тиском, завдяки якому потім розпорошується по великій площі у вигляді дрібнодисперсного туману (дуже дрібних крапель).

Будь-який оприскувач садовий має такі компоненти:

 • ємності для рідини — як правило, об’єм металевої або пластикової ємності від 1 до 25 л, є і ємності більшого об’єму, але розпилювач з такою ємністю необхідно переміщати на тачці, візку або міні-тракторі;
 • система подачі повітря;
 • ручка та пістолет, які дають Вам можливість розпилювати суміш по необхідній поверхні.

Варто відзначити, що, в залежності від типу, оприскувач може мати помпу, насос мембранно-поршневого типу, телескопічну штангу, фільтри, подовжувачі, насадки, форсунки.

обприскувач

Розпилювач: тип

Оприскувач садовий, в залежності від типу, буває:

 • ручним;
 • ручним помповим — відрізняються від простих ручних наявністю помпи і, в ряді випадків, наявністю телескопічного шланга та/або збільшеним об'ємом ємності;
 • важільним — відрізняються від ручних помпових наявністю важеля;
 • ранцевим — одягаються на плечі, завдяки чому руки залишаються вільними;
 • електричним (акумуляторним або мережевим);
 • бензиновим.

обприскувач

Також є мотооприскувач в формі гармати, який транспортується на колісній платформі. Такий розпилювач використовується в полях та в великих фермерських господарствах. Для робіт на великій площі також застосовується вентиляторний оприскувач, який розпилює рідину на великі відстань в різні боки. Такий розпилювач має бак, ємність якого нерідко перевищує 400 л.

обприскувач

Ручний оприскувач

Ручний оприскувач садовий використовується для обробки овочів та розсади, які вирощуються в теплицях, невеликих клумб, декількох плодових дерев. Такий оприскувач — це простий пристрій — пластикова ємність, яка обладнана кришкою з вмонтованим в неї помповим насосом. Насос потрібен для ручного накачування всередину повітря з метою створення потрібного рівня тиску. Під дією тиску і виконується розпилювання розчину після натискання Вами кнопки або важеля, які стоять на ручці.

Ручний розпилювач дуже просто утримується в руці, оскільки об’єм резервуара не перевищує 3 л — від 0.5 до 3 л.

Будь-який оприскувач садовий має фільтр, який запобігає засміченню форсунки. Також розпилювач має запобіжний клапан, який дозволить Вам стравлювати зайве повітря.

обприскувач

Завдяки нанесеній на корпус ємності шкалі контроль витрати розчину істотно спрощується.

Потік розпилюваної рідини регулюється спеціальним наконечником — форсункою, яка дозволить Вам виконати дрібнодисперсне розпилення або направити потужний струмінь.

Вибираючи оприскувач садовий, зверніть увагу на об’єм ємності під рідину, матеріал (пластик або метал), з якого зроблений пристрій. Ці матеріали не повинні бути схильні до впливу отрутохімікатів та деяких агресивних речовин. В іншому випадку пристрій може просто розплавитися. Також перед тим, як купити розпилювач, слід точно визначити сферу його використання.

купити оприскувач

Помповий оприскувач садовий

Помповий розпилювач часто застосовується для обробки великих площ насаджень. Такий оприскувач має ємність об'ємом від 3 до 20 л.

Для полегшення перенесення устаткування по ділянці, є плечові ремені.

Помповий насос встановлений в кришці та дає можливість створити тиск в 3-4 атм. Також є шланг довжиною від 1 до 3 м, до якого приєднується ручка та штанга з розпилювальною форсункою.

Тиск в цьому обладнанні також нагнітається вручну за допомогою помпи.

купити оприскувач

Так, процес розпилення рідини Ви можете регулювати важелем або кнопкою, які розміщені на ручці. У ряді моделей положення кнопки можна зафіксувати, що дасть Вам можливість розпилювати рідину тривалий час. Коли тиск в ємності падає, виконується підкачка повітря за допомогою насоса. Потім можна далі продовжувати роботу. Найбільшою популярністю користується оприскувач садовий ємністю об'ємом 12 л, оскільки таке обладнання дозволить Вам з 1 заливки рідини обробити до 30 соток.

Вибираючи помповий розпилювач, зверніть увагу на об’єм встановленого резервуара для рідини. Так, якщо він занадто великий, Ви можете недоливати рідини, а ось якщо він занадто малий, Вам доведеться часто доливати отрутохімікати, що не дуже зручно, якщо Ви працюєте «на виїзді».

купити оприскувач

Ранцевий розпилювач

Ранцевий оприскувач — це обладнання, яке призначене для обробки площ до 50 соток. Популярними є моделі з баками об'ємом від 12 до 20 л.

Основна особливість даного обладнання — метод нагнітання тиску. Так, необхідний тиск досягається не в ємності з розпилюваною рідиною, а в насосній камері. Завдяки даній системі безпека роботи з обладнанням істотно підвищується, оскільки при розриві камери від надвисокого тиску розпилювана рідина не потрапить на оператора.

Ранцевий розпилювач обладнаний широкими наплічними ременями та носиться як рюкзак. Також є додатковий поясний ремінь для більш надійної фіксації обладнання.

Збоку оприскувач садовий має ручку, за допомогою якої в насосній камері нагнітається тиск. Так, під час роботи одна рука нагнітає тиск, друга — направляє штангу.

купити оприскувач

Оприскувач на акумуляторах

Ранцевий акумуляторний оприскувач — це обладнання, яке звільняє Вас від потреби вручну нагнітати тиск в ємності. Так, це виконується автоматично за допомогою електроприводу, що працює від АКБ. Такий розпилювач дозволить Вам направляти штангу двома руками, що істотно простіше та зручніше.

Зарядка обладнання проводиться від простої побутової електромережі.

Акумуляторний оприскувач садовий, в залежності від моделі, відрізняється як об’ємом бака та його формою, так і тривалістю використання без додаткової підзарядки. Наприклад, ряд моделей з ємностями баків в 15 л можуть використовуватися без додаткової зарядки близько 8 год, що дасть Вам можливість зробити всю намічену роботу далеко від електромережі.

купити оприскувач

Моторизований оприскувач садовий

Мотооприскувач є технікою, яка застосовується фермерам, що займаються рослинництвом в дуже великих масштабах. Такий оприскувач садовий носиться за спиною або перевозиться на коліщатках.

Розпилювач такого типу працює від бензинового мотора з потужністю від 2 до 5 к.с. Від потужності двигуна залежить довжина та висота викиду струменя розчину.

Моторизований оприскувач садовий, в залежності від моделі, може працювати як з рідкими, так і з порошкоподібними препаратами. В даному обладнанні процес розпилення максимально автоматизовано.

Такий оприскувач садовий дасть Вам можливість розпилювати матеріал на відстань від 8 до 12 м.

купити оприскувач

Розпилювач: деякі моменти по вибору

Перед тим, як купити розпилювач, зверніть увагу на такі важливі моменти:

 • матеріал, з якого виконані корпус, шланг, форсунки;
 • якість з'єднань всіх вузлів та елементів конструкції;
 • комплектацію (наприклад, наявність додаткових насадок);
 • надійність кріплення ременів;
 • придатність обладнання до ремонту;
 • наявність на ринку запчастин та витратних матеріалів.

купити оприскувач

Не забувайте під час роботи з отрутохімікатами користуватися захисними засобами!

Показано з 1 по 16 з 46 (всього 3 сторінок)