Оливи

Оливи

Моторна олива: як вибрати

Садова техніка — це обладнання, якому необхідні особливі матеріали для його експлуатації, обслуговування, ремонту та зберігання.

Читати далi
Показано з 1 по 25 з 25 (всього 1 сторінок)
Одним з таких матеріалів є моторна олива (моторне мастило, олива для садової техніки), яка потрібна для роботи двигуна та змащування різних компонентів обладнання. Так, у нас Ви можете купити моторну оливу для садової техніки будь-якого типу:

 • моторна олива для бензопили;
 • моторне мастило для мотоблока;
 • моторна олива для мотокоси;
 • моторне мастило для генератора;
 • моторна олива для газонокосарки;
 • моторне мастило для культиватора і так далі.

купити моторну оливу

Моторне мастило: особливості

Незважаючи на потребу в мастилі різних компонентів садової техніки, серед яких, наприклад, редуктори, ланцюги і та далі, найбільш затребуваним є моторне мастило. Така олива забезпечує тривалу коректну роботу мотора, правильне зберігання обладнання.

Перед тим, як купити моторну оливу, необхідно знати про основні вимоги, які висуваються до цієї продукції:

 • задірний знос — через часту або різку зміну навантаження на мотор, мастило може задиратися та схоплюватися, що веде до натирання елементів конструкції мотора: для запобігання зносу мотора в мастило додають особливі протизадирні присадки;
 • оптимальна в'язкість — мастило повинно бути одночасно достатньо густим (запобігає пошкодженню елементів через тертя) та не дуже тягучим (швидко подається в необхідні відсіки);
 • мала випаровуваність та стійкість до температурного окислення — це параметри мастила, завдяки хорошим показникам яких знижується температурна напруженість техніки, її експлуатація в різних умовах стає більш стабільною;
 • екологічна безпека — мастило жорстко контролює як димоутворення, так і токсичності вихлопу (при спалюванні мастила не повинні виділятися небезпечні речовини).

купити моторну оливу

Олива для садової техніки може мати і ряд додаткових переваг, серед яких запобігання:

 • утворенню нагару;
 • пригоранню кілець;
 • відкладень.

купити моторну оливу

Олива для садової техніки: типи

Перед тим, як купити оливу для садової техніки, необхідно знати, що вона буває трьох типів:

 • для двотактного двигуна;
 • для чотиритактного двигуна;
 • для змащення ланцюга.

купити моторну оливу

Перша та друга олива для садової техніки підходить для будь-якої бензинової садової техніки, яка працює, відповідно, на двотактному та чотиритактному моторі внутрішнього згорання. Олива для змащення ланцюга не застосовується для змішування паливної суміші для двигуна зважаючи на її особливий склад.

Кілька слів про паливну суміш. Природно, змішуючи оливу для садової техніки з бензином, радимо обов'язково дотримуватися рекомендацій виробників як обладнання, так і мастила.

Олива для змащення ланцюга застосовується як в електричній, так і в бензиновій ланцюговій пилі. Олива для змащення ланцюга відрізняється від звичайного мастила певною в'язкістю, завдяки якій нагрів як ланцюга, так і шини під час роботи обладнання суттєво знижується і, відповідно, збільшується період безвідмовної роботи оснастки.

купити моторну оливу

Моторна олива: мінеральна, напівсинтетична та синтетична

Багато з Вас добре знають, що синтетичне моторне мастило працює куди краще, ніж мінеральне. Але не всі знають, чому так відбувається.

Мінеральна мастило — це мастило, яке, в прямому сенсі, видобувається з землі, адже воно являє собою сиру очищену нафту.

купити моторну оливу

Напівсинтетичне та синтетичне мастило — це мастило, яке створене професіоналами в лабораторії. Так, синтетичне мастило під час його виробництва очищається, проходить процес перегонки та переробляється на молекулярному рівні. Далі з молекул створюється базове мастило, яке потім поліпшується за допомогою різних присадок. Присадки дозволять кінцевому продукту отримати виняткові властивості. Так, машинне мастило синтетичного та напівсинтетичного типу надійно захистить мотор від зносу, впливу дуже високих температур та утворення нагару.

Варто відзначити, що в садовій техніці переважно використовується моторне мастило мінерального або напівсинтетичного типу, моторна олива синтетичного типу використовується в даному обладнанні вельми рідко через її високу вартість.